Zobacz temat - [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką

scareface - Czw Maj 22, 2014 23:51
Temat postu: [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
Witam.

Chciałbym wam przedstawić krótki opis jak podłączyć np telefon pod zwykłe oryginalne radio samochodowe ze zmieniarką :)

Potrzeba:
- przełącznik 6 pinowy 2 kanałowy
- kabel zakończony Jack 3.5mm
- chwilke czasu :)
koszt 6 zł

Pod schowkiem przynajmniej w moim wypadku bo w schowku mam zmieniarkę mamy kostkę łączącą radio ze zmieniarką. Rozłączamy tą kostkę i mamy w sumie dwie, jedna wchodzi do radia a druga do zmieniarki.

Kostka idąca do radia.
Z pierwszej czyli z tej co wchodzi do radia wyciągamy kabel żółty z czarnym i różowy z czarnym Kabel żółty z czarnym albo lutujemy albo okręcamy z kablem idącym do przełącznika na pin 3 a kabel różowy z czarnym lutujemy bądź owijamy z kablem idącym do przełącznika na pin 4.

Kostka idąca do zmieniarki.
Wyciągamy z niej kabel czerwony i owijamy bądź lutujemy go z kablem idącym do przełącznika na pin 5, kabel biały łączymy z kablem idący do przełącznika na pin 6.

Kabel AUX
Zwykły kabel np od słuchawek posiada 3 kolory. W moim wypadku był to czerwony, biały i żółty. Czerwony lutujemy do przełącznika na pin 1 a biały lutujemy do przełącznika na pin 2. Kabel żółty to masa i łączymy go z czarnym kablem idącym z kostki do radia. Tego kabla nie wypinamy z kostki, wystarczy, że natniemy izolacje i przylutujemy do niego żółty kabel.

Po wszystkim przełącznik montujemy w jakimś miejscu i kiedy jest w pozycji środkowej to nic nie gra, kiedy jest w pozycji 1 mamy sygnał z telefonu kiedy jest w pozycji 2 mamy sygnał ze zmieniarki :)

Jako ciekawostke dodam że telefon podłączony do auxa robi jako zestaw głośnomówiący bo słyszymy wszystko w głośnikach a telefon i jego mikrofon Ładnie ściąga to co mówimy :-)






rafalmis1 - Pią Maj 23, 2014 05:15

Marcin super :!: :!:
jak z jakością dźwięku z telefonu, tak jak z płyty :?:

Markzo - Pią Maj 23, 2014 06:36

sprytne :D
scareface - Pią Maj 23, 2014 07:26

Dźwięk jest identyczny przynajmniej z mojego SII bo ma korektor dźwięku ale nie wiem jak z urządzeniami, które takiego korektora nie mają. Ale naprawdę dzwiek jest zadowalajacy:-) i jeszcze dużo zależy od jakości piosenek czy to na telefonie czy to na płycie.
komarek - Pią Maj 23, 2014 09:51

rewelacja :)
sknerko - Pią Maj 23, 2014 09:56

A te kostki to jakieś standardowe są? bo można by mając takie dwie zrobić na kablach przełącznik z AUX i tylko wpiąć między radio a zmieniarkę i gotowy mod.
scareface - Pią Maj 23, 2014 11:00

Kostki są typu wtyk męskii on idzie od radia do wtyk damski i on idzie do zmieniarki. Radio musi być na środku bo ono załącza albo zmieniarkę albo telefon. Chociaż nie wykluczam innych rozwiązań :-)
sknerko - Pią Maj 23, 2014 11:40

a tym telem to zarządzasz z radia?
scareface - Pią Maj 23, 2014 12:09

Jeżeli chodzi o podłączenie to ten aux to nic innego jak jaki kolwiek sygnał puszczony z wyjścia słuchawkowego jakiegoś urządzenia. Czyli, jak masz telefon z wyjściem na słuchawki to wpinasz tego auxa w to wejście i muzyka zarządzasz z telefonu lub mp3 lub czego kolwiek innego :-)
Firq - Pon Maj 26, 2014 18:56

siemka podbije temat bo chciałem podłączyć w r75 do org radia mini jack-a ale nie mam zmieniarki ani przewodów pod schowkiem co miały by do niej iść niestety. Zakupiłem na alledrogo kabelek o taki http://allegro.pl/wejscie...4262979632.html i jak podłącze go z tyłu do radia gdzie jest wejście na kabel zmieniarki tak sądze niebieska kostka mini iso i po podaniu na rózowy luźny kabelek chyba plusa (+) to na radiu wyświetla mi sie telefon ale za to jak podłącze np mp3 albo laptopa pod mini jack-a to nic w radiu nie leci żadnego głosu ;/ coś źle podłączam czy coś nie halo z kostką albo radiem ?? model radia to CD-80 takie jak w tym linku poniżej http://i5.photobucket.com...D-80_Fascia.jpg
scareface - Wto Maj 27, 2014 00:25

Nie wiem ile kabli Ci wchodzi do tej kostki ale powinieneś mieć na pewno 3 które idą z wejścia Jack. Jeden z nich to kanał lewy, drugi to kanał prawy i trzeci to masa.
Ten różowy ma być prawdopodobnie wpięty w Plusa czyli tak jak masz teraz.

Poniżej masz zdjęcie kostki i oznaczenie pinów. Skoro 1 to + to np lewy kanał daj do 6 a prawy do 8. masę wepnij do 7. Myślę, że powinno działać ale robisz to na własną odpowiedzialność :)

Firq - Wto Maj 27, 2014 01:19

tak w kostce mini iso mam 3 przewody czerwony biały i czarny oraz ten luźny różowy... mam teraz tą kostkę mini iso przed sobą i powiem tak wg tego schematu
kabelek biały na kostce pozycja nr 1
kabelek czarny pozycja nr 2
kabelek czerwony pozycja nr 3
różowy luźny przewód jest na pozycji 4
czyli źle tak ?? mam piny pozamieniać wg twojego schematu tak ?

scareface - Wto Maj 27, 2014 08:13

Tak, pozmieniaj piny wg schematu. Sprawdź który kabel to masa na wejście jack, bo bez podłączonej masy nic nie będzie grać.
Firq - Wto Maj 27, 2014 10:23

a mase musze zabrać z tej kostki mini iso w radiu czy moge mase podać jakos tam gdzie indziej ?? bo wg tego schematu wyświetla sie na radiu caal ale nic nie gra po podłączeniu do Jack-a
scareface - Wto Maj 27, 2014 13:09

Masę musisz wpiąć w kostkę tak żeby radio miało wzięte wszystkie 3kable idące od wtyk jack
Firq - Wto Maj 27, 2014 16:59

i tak tez zrobiłem czyli masa jack-a na 7 pin na 6 i na 8 kanał lewy i prawy jack-a i nic ;/ bo rozymiem ze w mini iso niebieskiej kostce na pinie 7 jest masa tak ? i tylko te trzy kebelki trzeba wpiąć czy jeszcze cos ?? robiłem dzisiaj bardzo dużo różnych kombinacji i nic ;/ a dlaczego eg twojego schematu kostki nie ma pinu nr 2 tzn nie jest opisany ?? i rozumiem ze pin 1 2 3 4 5 mają być puste czy nie ??
scareface - Wto Maj 27, 2014 17:16

głównie sugerowałem się tymi stronami,
http://translate.google.p...%26channel%3Dsb

http://www.the75andztclub...?t=40450&page=2

Być może jest konieczne podanie jeszcze jakiegoś modułu do radia. U mnie jest o tyle łatwiej, że jak mam impuls od zmieniarki czyli gra mi płyta to przerywam ten sygnał i gra mi muzyka z telefonu a radio dalej widzi i czyta płytę. poszukam jeszcze innych rozwiązań.

Firq - Wto Maj 27, 2014 18:00

tak właśnie myslałem ze bez zmieniarki jacka nie okiwam ;/ a niestety nie mam zmieniarki ;/
alpacino - Wto Maj 27, 2014 23:07

Bardzo sprytne !...ale czy warto tyle zachodu ?? ?
Ja stosuję ten kasetowy transmiter ,zakończony Jackiem :lol:
Kupiłem taki trochę bardziej "firmowy" za niecałe 6 dyszek (w Saturnie coś ok. 25-30pln,ale to dziadostwo) i jeśli jakość nagrań i nadajnik(np :telefon) jest dobrej jakości to i w dobrych głośnikach jakość super ! (idealnie się sprawuje jako zestaw głośnomówiący) :roll:
Wychodzi na to samo ,więc...,tyle tylko,że koszt tutaj przedstawionego rozwiązania mniejszy,no i satysfakcja z własnej roboty :D

scareface - Sro Maj 28, 2014 08:05

też myślałem o kaseciaku ale to nie wygląda :P a tu wygląda i działa jak należy :) to co kto wybierze to tylko kwestia gustu i trochę chęci pogrzebania :)
Firq - Sro Maj 28, 2014 10:11

alpacino, do cd80 kasety nie wsadze bo to jest radio CD :P
sknerko - Sro Maj 28, 2014 10:46

Kasetowy z racji konstrukcji głowicy magnetofonu przenosi maź 12-13kHz a to co chłopaki zrobili przenosi całe pasmo dźwięku dostarczone ze źródła
Firq - Sro Maj 28, 2014 13:56

to moze inaczej zapytam na jaki pin ze złącza mini iso niebieskiego podaś sygnał (+) żeby radio widziało zmieniarkę ?? czy to nie mozliwe ??
sknerko - Sro Maj 28, 2014 13:57

A może nie plus tylko mase trzeba podać?
scareface - Sro Maj 28, 2014 15:52

Ja to robiłem na zasadzie testów u siebie. Połącz wszystkie gnd u siebie wg schematu kostki ISO.
Firq - Sro Maj 28, 2014 16:10

sknerko, może mase niie wiem tak rzuciłem tym plusem...:)
scareface,
Cytat:
gnd u siebie wg schematu kostki ISO.
czyli jak ?? na wszystkie gnd dać mase czy jak ?? mi trzeba pisać dość ŁOPATOLOGICZNIE :P :)
sknerko - Sro Maj 28, 2014 18:44

Coś mi się kojarzy, że żeby radio zagadało z wejściem zmieniarki to trzeba mu kazać na kompie T4.
Firq - Sro Maj 28, 2014 19:02

czyli lipa tak ?? a jak bym podłączył zmieniarkę do radia to tez musze t4 podłączyć zeby zagadała zmieniarka ?? dobrze rozumiem ??

[ Dodano: Sro Maj 28, 2014 19:02 ]
czty ktoś ma dokładny opis pinów z niebieskiego mini iso ??

sknerko - Sro Maj 28, 2014 20:32

Firq napisał/a:
a jak bym podłączył zmieniarkę do radia to tez musze t4 podłączyć zeby zagadała zmieniarka
Tak mi coś się przypomina że tak
rafalmis1 - Sro Maj 28, 2014 20:35

Ja zmieniarke dokladalem i nic nie musiałem na T4 robić. Jakbyś nawi dokladal, to tak
scareface - Sro Maj 28, 2014 22:49

Załóż zmieniarkę, a jak zagada to resztę zrób tak jak opisałem. U mnie mam taką sytuację, że zmieniarka musi sobie przeglądnąć ile ma płyt jak to zrobi załącza 1 płytę i pierwszą piosenkę i wtedy mogę mieć muzykę z telefonu. Ale jak wyciągnę magazynek z płytami ze zmieniarki to dalej mi muzyka gra ale tylko do czasu wyłączenia silnika bo potem radio jak by nie widziało zmieniarki i nie ma możliwości aby podłączyć mp3 z telefonu, prosto mówiąc, radio musi widzieć zmieniarkę a zmieniarka musi czytać chociaż jedną płytę żeby można było puścić muzykę z telefonu.
alpacino - Sro Maj 28, 2014 23:27

scareface napisał/a:
też myślałem o kaseciaku ale to nie wygląda :P a tu wygląda i działa jak należy :) to co kto wybierze to tylko kwestia gustu i trochę chęci pogrzebania :)


Tak,ale przecież kasety nie widać (ja w dodatku mam czarną ,nie białą ) a kabel puściłem pod wszystkimi maskownicami i wychodzi tylko jack na samym dole przy popielniczce :-)

scareface - Sro Maj 28, 2014 23:42

a to elegancko :) rozwiązanie dla radia z kasetą :)
alpacino - Czw Maj 29, 2014 01:15

scareface napisał/a:
a to elegancko :) rozwiązanie dla radia z kasetą :)

Nie nabijaj się :oops: ,zmieniarkę z fabryczną navi ,też mam :mrgreen: ,ale więcej korzystam jednak z mp3 i naprawdę ,dopiero jak powiem,że to przez "kasetowy" :roll: ,transmiter to pasażerowie są zaskoczeni :razz: :o

scareface - Czw Maj 29, 2014 13:58

absolutnie się nie nabijam kolego, piszę tylko że rozwiązanie dobre jak się ma radio na kasety i się nie chce kombinować z kablami :)
HarryVip - Czw Maj 29, 2014 22:32

alpacino napisał/a:
[...],zmieniarkę z fabryczną navi ,też mam :mrgreen:

Naprawdę? :o A co ma jedno z drugim wspólnego? Zmieniarka CD to jedno, a napęd navi to całkowicie odrębne urządzenie. Nie ma czegoś takiego jak zmieniarka z fabryczną navi.

alpacino - Pią Maj 30, 2014 00:04

scareface napisał/a:
absolutnie się nie nabijam kolego, piszę tylko że rozwiązanie dobre jak się ma radio na kasety i się nie chce kombinować z kablami :)

To Ty nie masz radia na kasety ? ( jak mi się wydaje chyba końcówka produkcji to były już "te",takie jakby niefabryczne radia z ramkami,jeśli wiesz co mam na myśli)
Z drugiej strony mam nawet kasety i to ciekawostka ,sprawne i dobrej jakości

Tak się zastanawiam ...przecież nawet w studiach nagrań do łask wracają płyty analogowe ,kto wie co jeszcze czeka kasety !! ! ;-)

[ Dodano: Pią Maj 30, 2014 00:04 ]
HarryVip napisał/a:
alpacino napisał/a:
[...],zmieniarkę z fabryczną navi ,też mam :mrgreen:

Naprawdę? :o A co ma jedno z drugim wspólnego? Zmieniarka CD to jedno, a napęd navi to całkowicie odrębne urządzenie. Nie ma czegoś takiego jak zmieniarka z fabryczną navi.

Hehe...czyżbym uderzył w stół ,potrafisz czytać ,ze zrozumieniem?(czy tylko rżniesz ...)...napisałem ,że mam zmieniarkę i fabryczną navi !,nie ma takowej???

HarryVip - Pią Maj 30, 2014 11:08

alpacino napisał/a:
Hehe...czyżbym uderzył w stół ,potrafisz czytać ,ze zrozumieniem?(czy tylko rżniesz ...)...napisałem ,że mam zmieniarkę i fabryczną navi !,nie ma takowej???

Tylko bez osobistych wycieczek proszę !! Uderzyć to się powinieneś w pierś, grzecznie przeprosić za omyłkę, uzupełnić braki w edukacji dotyczące co najmniej interpunkcji i jej pisowni, a na koniec odbyć konsultację co najmniej okulistyczną. Chociaż, jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy "mam zmieniarkę z fabryczną navi", a "mam zmieniarkę i fabryczną navi", to może być konieczna konsultacja z innym specjalistą.
alpacino napisał/a:
Tak się zastanawiam ...przecież nawet w studiach nagrań do łask wracają płyty analogowe

Poważnie ?? W studio nagrań ?? To tam nagrywają muzę (bo tym się chyba trudnią takowe studia) i tłoczą ją na analogi od razu ?? Dawno się tak nie uśmiałem, oj dawno. :mrgreen:
alpacino napisał/a:
,kto wie co jeszcze czeka kasety !! ! ;-)

Na pewno nie wielki powrót, bo drogi powrotnej z wysypiska już nie ma. Krajowa Unitra wprawdzie wznowiła produkcję i ma nawet w ofercie hi endowy wzmacniacz lampowy za coś ok. 8k PLN, ale nic nie wskazuje na to, żeby wrócili do linii MK xxx. :mrgreen:
sknerko napisał/a:
Kasetowy z racji konstrukcji głowicy magnetofonu przenosi maź 12-13kHz a to co chłopaki zrobili przenosi całe pasmo dźwięku dostarczone ze źródła

W teorii powinno. ;) Jednak kiedy widzę takie kombinowane :razz: przełączniki w torze (analogowego) sygnału audio, mam poważne wątpliwości :) .
Ogólnie sama idea z AUX bardzo fajna, jednak biorąc pod uwagę pasmo akustyczne dźwięku skompresowanego do mp3 i parametry fabrycznego audio, najsensowniejszym rozwiązaniem wydaje się transmiter FM. Pasmo 40Hz-15kHz (czyli zbliżone do mp3), żadnych zbędnych kabelków, sterowanie z radia. To oczywiście moja subiektywna opinia. :)

sknerko - Pią Maj 30, 2014 12:07

HarryVip napisał/a:
W teorii powinno. Jednak kiedy widzę takie kombinowane przełączniki w torze (analogowego) sygnału audio, mam poważne wątpliwości .
Jak nie będzie to przełącznik zaekranowany to oczywiście masz racje, ale jak by porządnie zrobić to przeniesie wszystko co mu dasz. Jak by nie patrzeć zmieniarka tym analogiem przesyła do 20kHz. Moim zdaniem dobry transmiter da rade tym bardziej, że jak napisałeś przenosi do 15KHZ czyli jak radio FM a na radio jakoś nikt nie narzeka, że mu mało wysokich przenosi i to jest najlepsze i najprostsze rozwiązanie.
scareface - Pią Maj 30, 2014 13:59

Jeżeli chodzi o bawienie się w jakieś dobre i na pewno drogie transmiter to wolę jednak mieć przełącznik a różnicy pomiędzy audio a telefonem nie słyszę:-) być może mam kiepski słuch albo faktycznie takiej różnicy nie ma na moim seryjnym audio. Poza tym transmiter nie ma funkcji zestawu glosnomowiacego a to jest też dla mnie ważne i to kolejny plus ze nie musze kupować takiego gotowego zestawu.
HarryVip - Pią Maj 30, 2014 14:25

scareface napisał/a:
Jeżeli chodzi o bawienie się w jakieś dobre i na pewno drogie transmiter to wolę jednak mieć przełącznik a różnicy pomiędzy audio a telefonem nie słyszę:-) być może mam kiepski słuch albo faktycznie takiej różnicy nie ma na moim seryjnym audio. Poza tym transmiter nie ma funkcji zestawu glosnomowiacego a to jest też dla mnie ważne i to kolejny plus ze nie musze kupować takiego gotowego zestawu.

Transmitery są tanie jak barszcz :mrgreen: . Ponadto mają wejście AUX i po podłączeniu telefonu będą działać "jako zestaw głośnomówiący" z pewnością sprawniej niż przełącznik, który de facto tylko udaje takowy zestaw. ;-) Co do jakości dźwięku "mierzonej na słuch" :razz: , różnicy pewnie nie będzie słychać. Liczą się Twoje odczucia, bo to Twoje autko i Twoje audio :mrgreen: , a sam pomysł zacny. :)

sknerko - Pią Maj 30, 2014 14:27

scareface są transmitery z bluetooth z funkcją głośnomówiącego telefonu i nawet z pilotem na kierze za niecałe 50pln
scareface - Pią Maj 30, 2014 14:45

Dobry pomysł z tymi transmiterami ale to pomysł dla tych którzy nie mają zmieniarki albo porostu inna alternatywa niż "pstryczek przełączniczek " :-) Ja z jakości i działania jestem zadowolony więc nie będę na nic innego tego zmieniał.
alpacino - Pon Cze 02, 2014 21:55

HarryVip napisał/a:
alpacino napisał/a:
Hehe...czyżbym uderzył w stół ,potrafisz czytać ,ze zrozumieniem?(czy tylko rżniesz ...)...napisałem ,że mam zmieniarkę i fabryczną navi !,nie ma takowej???

Tylko bez osobistych wycieczek proszę !! Uderzyć to się powinieneś w pierś, grzecznie przeprosić za omyłkę, uzupełnić braki w edukacji dotyczące co najmniej interpunkcji i jej pisowni, a na koniec odbyć konsultację co najmniej okulistyczną. Chociaż, jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy "mam zmieniarkę z fabryczną navi", a "mam zmieniarkę i fabryczną navi", to może być konieczna konsultacja z innym specjalistą.
alpacino napisał/a:
Tak się zastanawiam ...przecież nawet w studiach nagrań do łask wracają płyty analogowe

Poważnie ?? W studio nagrań ?? To tam nagrywają muzę (bo tym się chyba trudnią takowe studia) i tłoczą ją na analogi od razu ?? Dawno się tak nie uśmiałem, oj dawno. :mrgreen:
alpacino napisał/a:
,kto wie co jeszcze czeka kasety !! ! ;-)

Na pewno nie wielki powrót, bo drogi powrotnej z wysypiska już nie ma. Krajowa Unitra wprawdzie wznowiła produkcję i ma nawet w ofercie hi endowy wzmacniacz lampowy za coś ok. 8k PLN, ale nic nie wskazuje na to, żeby wrócili do linii MK xxx. :mrgreen:
sknerko napisał/a:
Kasetowy z racji konstrukcji głowicy magnetofonu przenosi maź 12-13kHz a to co chłopaki zrobili przenosi całe pasmo dźwięku dostarczone ze źródła

W teorii powinno. ;) Jednak kiedy widzę takie kombinowane :razz: przełączniki w torze (analogowego) sygnału audio, mam poważne wątpliwości :) .
Ogólnie sama idea z AUX bardzo fajna, jednak biorąc pod uwagę pasmo akustyczne dźwięku skompresowanego do mp3 i parametry fabrycznego audio, najsensowniejszym rozwiązaniem wydaje się transmiter FM. Pasmo 40Hz-15kHz (czyli zbliżone do mp3), żadnych zbędnych kabelków, sterowanie z radia. To oczywiście moja subiektywna opinia. :)

Dobra ...CZŁEKU z BANANAMI nie prowadzę konwersacji ...

scareface - Wto Cze 03, 2014 01:17

To dobrze, że skończyliście już konwersację ! Wymianę uwag na swój temat kierujcie na PW. Oczywiście nie moje :)
obet - Sob Wrz 20, 2014 21:46

podepnę się pod temat z pytaniem czy ktoś rozwiązał problem ze zrobieniem audio in na kosgtce do zmieniarki nie posiadając jej ( tzn zmieniarki)- w poprzednim aucie miałem jakieś radio no name z wyjściem na zmieniarke tam wystarczyło znaleźć kanał lewy iprawy oraz masę i i obciążyć dwa wejścia rezystorem ktory emulował zamontowaną zmieniarkę - podejrewam że tu jest nieco inaczej bo po puszczeniu sygnału na l i p nawet nie da się załączyć fubkcji cd na odtwarzaczu
AfricaTwin - Czw Paź 16, 2014 13:34
Temat postu: IOVOX M3-100 mp3 CD Player (CD-80)
Witam

Dla tych co mają radyjko CD-80 lub M3-100 wrzucam schemacik połączeń.
Być może inne radyjka też mają tak realizowane podłączenie. Niestety nie mam jak tego sprawdzić.
Schemat jest mojej produkcji i oczywiście wszelkie uwagi i/lub informacje o znalezionych błędach mile widziane :P

obet - Pią Paź 17, 2014 21:35
Temat postu: Re: IOVOX M3-100 mp3 CD Player (CD-80)
AfricaTwin napisał/a:
Witam

Dla tych co mają radyjko CD-80 lub M3-100 wrzucam schemacik połączeń.
Być może inne radyjka też mają tak realizowane podłączenie. Niestety nie mam jak tego sprawdzić.
Schemat jest mojej produkcji i oczywiście wszelkie uwagi i/lub informacje o znalezionych błędach mile widziane :P

jakoś nie widzę schematu tylko fotkę kostki iso oraz opis wyprowadzeń które nie doprowadzą do zmiany w odwarzaczu na przejście na zmieniarkę a tym samym uruchomienie wejścia aux

AfricaTwin - Pią Paź 17, 2014 23:37

@obet ja mam zmieniarkę oraz funkcję w radyjku AUX-IN. Rozpisanie pinów dotyczy radia M3-100, gdyż takowe własnie mam :) oraz co bardzo możliwe radyjka CD-80 gdyż wygląda bardzo podobnie. Ja nie potrzebuję kombinacji podpinania się do zmieniarki (myślę, że wystarczą do podłączenia zewnętrznego urządzenia piny 7, 9, 11) i nie było takiego celu w opublikowanym materiale. Ale skoro już są rozpisane wszystkie piny tego playera, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś modyfikował sobie co tylko chcesz .... no chyba, że nie wiesz jak i oczekujesz podania wszystkiego na tacy.
obet - Sro Lis 26, 2014 13:01

witam
czy jest sposób wyprowadzić takiego jacka nie mając zmieniarki ??tak żeby wciskając przycisk CD pojawił się sygnał do podłączenia aux

belial666 - Czw Maj 07, 2015 21:04

Przepraszam Was wszystkich za to, że wyskakuję jak Filip z konopi, ale pragnę Serdecznie podziękować jakże zacnemu człowiekowi, a mianowicie Scareface, za to, że mi pomógł ogarnąć wyjście AUX w moim aucie, w aucie niebędącym Roverem. Poświęcił czas, by zrobić mi schemat, itd. Jeszcze raz Wielkie Dziękuję.


Ps. Jeśli trzeba konto usunę, by nie śmiecić ?. Pozdrawiam.

MD - Czw Maj 07, 2015 21:35

obet, podepnę się pod Twoje pytanie. Bardzo by mi na tym zależało, aby sobie zrobić na szybko prostego AUXa bez zmieniarki, bo chcę założyć do mojego 75 stację dedykowaną, ale chwilowo mam inne potrzeby finansowe. Do tego czasu miło byłoby móc podpiąć telefon pod fabryczne radio. :)
dolchus - Wto Lip 07, 2015 17:58

Witojcie! Podbijam wątek ponieważ mam nieco inne kostki, jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę i nie chcę nic zepsuć. Jak wpiąć się pod zestaw Alpine (AUX)? Zdjęcia kostek i modułu: http://chomikuj.pl/dolchus/rover+75+mg+zt
Oraz pytanie czysto hipotetyczne. Czy sterowanie z kierownicy telefonem przez AUX lub bluetooth jest możliwe?

Niech mnie ktoś naprowadzi co to za kostka mini iso niebieska co jest luzem na ostatnim zdjęciu (?)

Pozdrawiam! :wink:

scareface - Wto Lip 07, 2015 19:08

Powiedz jakie masz radio i czy masz zmieniarkę.
obet - Wto Lip 07, 2015 23:53

scareface napisał/a:
Powiedz jakie masz radio i czy masz zmieniarkę.

chodzi o to jak sprawić żeby po wciśnięciu przycisku cd pojawiło się cd bez zmieniarki - reszta jest bardzo prosta

dolchus - Sro Lip 08, 2015 11:15

Dodałem zdjęcia do folderu na chomiku http://chomikuj.pl/dolchus/rover+75+mg+zt. Tak mam zmieniarkę Alpine.
Jeszcze pytanie czy przełącznik 'samolotowy ' jest konieczny? Chciałbym aby wyglądało to bardziej oryginalnie lub załączało się jakoś automatycznie. Możliwe?

dexter77 - Sro Kwi 20, 2016 10:10

Witam, w swoim R75 posiadam takie fabryczne radio bez zmieniarki:
http://www.the75andztclub...54d5c3d252a.jpg
(górny lewy róg na zdjęciu)

Pytanie, jak (i czy w ogóle) można wyprowadzić kabel jack, żeby podłączyć do później do telefonu? :wink:

Znalazłem, gdzieś w sieci taki schemat:
http://www.bartex-caraudi...d=3174&osCsid=1

Idąc dalej, możliwe że coś takiego powinno pasować:
http://allegro.pl/adaptor...5901554503.html

Będę wdzięczny za pomoc :wink:

sknerko - Sro Kwi 20, 2016 10:46

Najlepiej zmień radio bo to gra że pożal się Boże, już fabryczne to z wyświetlaczem w lewym górnym rogu gra lepiej. co do złącza to nie tylny panel tylko złącze w instalacji auta potocznie zwane kostką BMW. co do podłączenia najlepiej kup sobie transmiter i wtedy masz all-in-one bez problemów na tym radiu i tak nic lepszego nie osiągniesz.
dexter77 - Sro Kwi 20, 2016 10:51

Transmiter mam (radiowy) i za dużo zabawy z kablami przy podłączaniu itp. Samo radio mi w zupełności wystarcza, chce mieć tylko dodatkowo wyjście jack, żeby szybko i sprawnie podłączyć telefon z muzyką.

Czy ta kostka będzie pasować? Idąc dalej - jak później uruchomić aux na tym panelu?

sknerko - Sro Kwi 20, 2016 12:07

Poszukaj w dziale audio forum jest temat jak zrobić wejście z przełącznikiem nawet bo wejściami co zmieniarkę podłączasz normalnie lub aux tego nie ugryziesz bo radio musi wiedzieć że ma coś podłączone a bez sprzętu fizycznie tego nie ruszysz
dexter77 - Wto Kwi 26, 2016 13:07

Ok, kupiłem ten kabelek, zobaczymy czy wykryje jak podłącze pod kostkę, najwyżej 20 zł w plecy ;-) Czytałem, że jednym działa innym nie.

[ Dodano: Wto Kwi 26, 2016 13:07 ]
Niestety radio nie wykryło dodatkowego wejścia. Podłączyłem pod wejście zmieniarki, ale jako że nigdy nic tam nie było rozwiązanie okazało się klapą :)

sknerko - Wto Kwi 26, 2016 13:57

A nie mówiłem? Zrób sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki np. w podłokietniku lub w schowku, włącz tam transmiter (dobry jakiś) na stałe i wtedy sobie tel podłączysz kabelkiem do niego albo od razu karte sobie nagraj z muzą i po temacie. i najlepiej lepsze radio co najmniej fabryczny alpine.
Lesnik985 - Pią Sie 05, 2016 23:04

Witam! Chcialem podziekowac autorowi za świetny pomysł i pomoc w zrobieniu takiego aux do zmieniarki. To jest świetne rozwiązanie i działa dużo lepiej niż transmiter kasetowy i radiowy, wiem bo wypróbowalem wszystkie sposoby. Dzięki scareface :)
MD - Pon Paź 17, 2016 16:44

Czy dla osób nieposiadających zmieniarki, w naszym radio dałoby się zrobić myk kasetowy jak na tych dwóch filmikach?

Podłączenie AUX zamiast kaset
Bluetooth do poprzedniego powyższego moda

Jestem w tym zielony i wolałbym posłuchać kogoś mądrzejszego - zanim wymontuję radio z auta i spróbuję w nim lutować.

sknerko - Pon Paź 17, 2016 22:33

MD Jak już bym miał lutować w radiu to bym wykorzystał ten pomysł:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=886448#886448 ale z takim modułem
http://www.dx.com/p/bluet...55#.WAUwD45kjIU
bo ty zawsze marudzisz i żeby był bluetooth co byś nie miał powodu do marudzenia. :mrgreen:
Rozwiązanie proste a zarazem przenosi całe pasmo dźwieku.

MD - Pon Paź 17, 2016 22:38

sknerko, boję się, że raczę dać dupy po całości z lutowaniem do scalaka. Ale pomysł zacny. Pozwoliłby mi (chwilowo) ograniczyć marudzenie co do Androida i dać się nacieszyć własną muzyczką. ;)
sknerko - Pon Paź 17, 2016 22:43

przyjedź do mnie i zrobimy :mrgreen: ale o koszt paliwa będzie drożej

[ Dodano: Pon Paź 17, 2016 22:43 ]
Choć myśle ze jakiś lokalny serwis RTV powinien ci to za 30-50pln dłubnąć

MD - Pon Paź 17, 2016 22:58

sknerko, dwa tygodnie temu miałem zadanie rodem z filmu transporter i byłem w Poznaniu. Przy następnej okazji może podjadę. :P Mała czarna, bez cukru - tak tylko wspomnę.

A Ty co lubisz? Whiskey, czystą, jakieś pifto konkretne? :D

sknerko - Pon Paź 17, 2016 23:14

W zasadzie wszystko co wymieniłeś lubię :mrgreen:
longer86 - Pon Paź 17, 2016 23:21

Sknerko lubi przede wszystkim ambitne wyzwania ;)
sknerko - Wto Paź 18, 2016 08:22

longer86, :nono:
BigBoyPL - Sro Paź 19, 2016 16:45

MD, Jaki masz model tego kaseciaka ?
MD - Czw Paź 20, 2016 00:06

BigBoyPL, ten większy. Nie z navi, ale nie ten ubogi. Alpine się chyba nazywa. :P
adas07072a - Sob Lut 11, 2017 20:23

Cześć, Mam pytanie czy taki przełącznik bedzie odpowiedni ?

http://allegro.pl/przelac...5810676797.html

scareface - Sob Lut 11, 2017 23:03

Tak. Dokładnie taki.
YOBACK - Sro Lut 22, 2017 18:47

Też tak macie, że jak macie przełączony przełacznik w pozycję AUX to słychać delikatnie muzykę ze zmieniarki?
scareface - Sro Lut 22, 2017 22:53

Źle połączyłeś. Nie ma prawa być czegokolwiek słychać. Być może w innych wersjach kolory są inne. musisz popatrzyć jaki masz model radia i ściągnąć schemat a później już łatwizna.
klaki13 - Pon Kwi 03, 2017 15:11
Temat postu: Podłączenie AUX pod seryjne radio.
Witam kolegów. Mam AUX zrobione w oryginalnym radio Philips. Wywaliłem mechanizm kasety podpiąłem się pod przedwzmacniacz mechanizmu kasety i AUX działa pod TAPE trzeba wykonać mostek na płycie głównej i gra jak ta lala mało tego wywaliłem stary w wzmacniacz końcowy zakupiłem przetwornicę STEP-UP podwyższającą napięcie do 35 Voltów 9 Amper 300 Wat (jest to parametr regulowany) i zaopatrzyłem się we wzmacniacz cyfrowy( class D) o mocy 100w na kanał i wbuduję go we fabryczne radio.Krótko - przetwornice podkręcam pr-em na 24 Volty bo graniczna wzmaka to 25 Volt. Podaję zasilanie 12 V z płytki po uprzednim nalaniu cyny żeby pogrubić ścieżki. Z miejsca gdzie była stara końcówka mocy wyciągam wejście sygnału mc. i podaję wyjście głośników i to cały zabieg a radyjko jest mocniejsze o niebo i to bez dwu zdań i mamy AUX i moc radia zwiększa nam się bardzo, no i mamy oryginał i sterowanie z kierownicy. Mam 2 rodzaje wzmacniacza D-clas. 2-kanałowy i 3-kanałowy czyli 2+1 prawy+lewy+subwoofer. Sprawdzę i tą i tą opcję jak sobie poradzą. Wstępny rozruch już był ale na domowych kolumnach. Fotki wstawię bo muszę skompresować bo mi nie wchodzą :-( mogę zainteresowanym na PW wysłać co i jak. Modyfikacja ok 150 zł mnie wyszła. :mrgreen:

Hmmmm. Mocy ma sporo ale jest mankament tej przeróbki. trzeba wyjścia wzmacniacza podpiąć bezpośrednio do głośników ponieważ wyjście nie może wychodzić ze wspólnej masy z radioodtwarzacza ale dla mnie to nie kłopot grunt że działa i ma moc no i sterowanie z kierownicy działa. Uważam modyfikację za udaną. Czas podłączyć to do samochodu i sprawdzić na aku jak sobie radzi. :grin:

Jeszcze mogę dodać że jeśli ktoś by chciał to można RCA zamontować i to w ogóle frajda bo wyjścia na wzmacniacz to też dobra alternatywa. No i taniej :-) .

YOBACK - Sob Kwi 15, 2017 13:28

scareface napisał/a:
Źle połączyłeś. Nie ma prawa być czegokolwiek słychać. Być może w innych wersjach kolory są inne. musisz popatrzyć jaki masz model radia i ściągnąć schemat a później już łatwizna.


Faktycznie, był problem z przełącznikiem. SPrawdziłem miernikiem, i nawet jak powinien być rozłączony, to było minimalne przejście sygnału. Już ogarnięte.
Teraz pozostał problem pisków w głośnikach zależny od obrotów silnika. Ale to chyba ma związek z oplotem kabla, bo chyba są to zakłócenia od cewek/świec ;/

kapeczul - Wto Lip 17, 2018 18:35

Witam, podłączyłem wg schematu i mam problem mały. Przy przełączeniu na zmieniarkę graja mi tylko lewe glosniki, natomiast na aux tylko prawe .... Co robić