Zobacz temat - [R75] podświetlenie drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] podświetlenie drzwi

alpacino - Sob Wrz 06, 2014 10:13
Temat postu: [R75] podświetlenie drzwi
Witam , założyłem podświetlenie drzwi (czerwone światło z tyłu i białe ,oświetlajace dół ) diody zamontowane we wszystkich drzwiach ,lecz pozostał problem ,gdzie podłączyć tak aby zapalały się i gasły wraz z otwarciem i zamknięciem drzwi ?
Proszę o szybka pomoc ,gdyż jestem w trakcie pracy
Dzięki i pozdrawiam

longer86 - Sob Wrz 06, 2014 10:21

opcja osobnej krańcówki w drzwiach, albo pod żarówkę w lampce sufitowej, z tym minusem, że będzie świecić razem z światłem w kabinie
rafalmis1 - Sob Wrz 06, 2014 10:41

alpacino, jedynie na szybko to podsufitka. daj później zdjęcia
alpacino - Nie Wrz 07, 2014 11:06

longer86 napisał/a:
opcja osobnej krańcówki w drzwiach, albo pod żarówkę w lampce sufitowej, z tym minusem, że będzie świecić razem z światłem w kabinie

No ale to chyba tak jest we wszystkich autach ,które mają taką instalację ?
Otwierasz drzwi i zapalają się żarówki wewnątrz i w drzwiach...
Znalazłem inne wyjście ,zamiast rozbierać podsufitkę ,pociągnę instalację z lampki bagażnika ,myślę że będzie prościej

sash997 - Nie Wrz 07, 2014 12:42

można by pogrzebać bardziej i zrobić tak aby sie zapalały tylko w tych drzwiach które są otwarte tak jak jest np w audi a6 c5 tylko tam idzie to przez moduł komfortu i do tego odpala jeszcze światełko pod nogami w kabinie. Jeśli jest oświetlenie diodami to można wykorzystać sygnał z zamka dla BCU o otwartych drzwiach
Punx - Nie Wrz 07, 2014 13:09

Nie trzeba rozbierać podsufitki. Wystarczy wyjąć lampkę zamontować/podłączyć przewód i spokojnie upychać go w podsufitce przy szybie i tak samo w słupku, bez zdejmowania.

Ja tak zrobiłem z światełkami do podświetlania nóg pasażera i kierowcy.

Chyba trudniej będzie przepchnąć instalacje do drzwi bo to się raczej bez ich zdejmowania nie obędzie.

Ale jak już bawić się w podświetlanie drzwi to można zaszaleć i zamontować takie cuś:

http://www.75andzt.com/in...t&product_id=80

tylko trzeba się liczyć z możliwością rozbawienia przechodniów bo to trochę taki "wiejski tuning"

AdaskoC - Nie Wrz 07, 2014 15:09

Jak na R75 to taki projektor do boczka montowany i to na baterie to kompletny "WIEŚ TJUNING"
Punx - Nie Wrz 07, 2014 15:25

Zawsze to można podłączyć na stałe (zasilanie) i schować w boczek ale to i tak będzie w PL uznawane za śmieszny bajer, tak jak w murzyńskich autach te samo-obracające się felgi :)
AdaskoC - Nie Wrz 07, 2014 15:44

Wiesz, no jak co się komu podoba :) Dla mnie to głupota wkładać go w boczek, skoro mozna kupić takie mniejsze, tańsze i gotowe do tego by zamontować w boczku :) A wieś czy nie to jak kto woli. Mi jedynie ten sposób przyczepienia tego zewnątrz boczku wyglądał wiejsko jak na R75, bo w golfie 3 to nawet by spoko było, pasuje do reszty.
(jak ja nie cierpie golfa 3 to masakra :D )

Ale sam pomysł mi osobiście do 75 jakoś nie bardzo też pasuje, może w MG bardziej by się komponował.
Mogę to ująć tak "Do tego auta, nie pasują takie TJUNINGI" :) Oczywiście według mnie :)

alpacino - Nie Wrz 07, 2014 20:29

sash997 napisał/a:
można by pogrzebać bardziej i zrobić tak aby sie zapalały tylko w tych drzwiach które są otwarte tak jak jest np w audi a6 c5 tylko tam idzie to przez moduł komfortu i do tego odpala jeszcze światełko pod nogami w kabinie. Jeśli jest oświetlenie diodami to można wykorzystać sygnał z zamka dla BCU o otwartych drzwiach

No WŁAŚNIE !! ! o tym samym też myślałem ...wpiąć się w instalację doprowadzającą do zamka drzwi !! !, może żle rozumuję ,ale otwierając drzwi zapala się światło wewnątrz tak więc powinno gasnąć i zapalać się w drzwiach
:roll: :roll: :roll:
Nie chcę żadnych " firmowych " projektorów !! !, TYLKO!!! zwykłe doświetlenie drzwi ewentualnie spróbowałbym też podłączenia na stałe (wtedy nie będą gasły po zamknięciu drzwi ),ale nie wiem jakby to wyglądało po zamknięciu drzwi np :w nocy (czy nie przebijałoby światło na zewnątrz(po obrysie drzwi) lub do wewnątrz
Dioda jak to dioda nie nagrzewa się i ma minimalny pobór prądu ,tak więc myślę że mogłaby świecić cały czas ...
Jak myślicie???

rafalmis1 - Nie Wrz 07, 2014 21:01

Żadne na stałe. Tylko tak jak działa podsufitka
alpacino - Nie Wrz 07, 2014 21:45

rafalmis1 napisał/a:
Żadne na stałe. Tylko tak jak działa podsufitka

Też uważam,że powinno działać tak jak w podsufitce :grin: ale jeśli nie byłoby wyjścia to spróbuje diodowego podświetlenia stałego

longer86 - Nie Wrz 07, 2014 22:02

Mozna pod podsufitke. Tylko wtedy gdy zapalisz lampke przy zamknietych drzwiach to i tak bedzie swiecic... a biorac sygnal z drzwi o tym ze sa otwarte najlepiej bylo by to zrobic na przekazniku z osobnym zasilaniem
alpacino - Pon Wrz 08, 2014 11:55

[quote="longer86"]Mozna pod podsufitke. Tylko wtedy gdy zapalisz lampke przy zamknietych drzwiach to i tak bedzie swiecic... a biorac sygnal z drzwi o tym ze sa otwarte najlepiej bylo by to zrobic na przekazniku z osobnym zasilaniem[/quote
No nic,dzięki za sugestie , biorę się dziś za podłączanie ,póki pogoda dopisuje :mrgreen:

Punx - Pon Wrz 08, 2014 11:58

Jak zamontujesz to zrób fotki prezentujące efekt i wklej w ten wątek, chętnie obejrzę, ewentualnie wrzuć na YT filmik i wklej linki.
Alex_Tom - Sro Wrz 17, 2014 23:16

alpacino, i jak ? Udało się coś ?
scareface - Pią Wrz 19, 2014 22:56

Przeciągałeś kabel zasilający do każdych drzwi z osobna?
alpacino - Sob Wrz 20, 2014 15:00
Temat postu: [R75] podświetlenie drzwi
Witam, prace przy podświetleniu zakończone z pozytywnym skutkiem i Bardzo zadowalającym ! :grin:

Pierwsza czynność ,oderwanie starych odblasków i wywiercenie( i zabezpieczenie przed korozją )otworów w drzwiach w miejscu odblasków i pod spodem .
Kupiłem zwykłe 1 :mrgreen: 2 voltowe diody wraz z plastikowymi oprawkami (białe i czerwone )
Następnie kupiłem NAJTAŃSZE ! Rowerowe :mrgreen: (ale pasuje!) odblaski ,takie prostokątne po 2,5pln za sztukę ,4 białe i 4 czerwone ,rozwarstwiłem je ,odrywając czarne spody w ten sposób pozostały mi same szkiełka nota bene bardzo pasujące wymiarami i efektowne ,bo stare oryginalne odblaski były już mocno zmatowiałe i praktycznie już nawet nie były odblaskami :roll:
Tak więc diody osadziłem w oprawkach w drzwi i wyprowadziłem od nich okablowanie (pod tapicerką na zewnątrz) ,tak zrobiłem z każdymi drzwiami
Następny etap :o d światła w bagażniku ( NAJPROŚCIEJ!!!) poprowadziłem po obu stronach kable ( ładnie się schowały pod uszczelkami i osłoną progów ,na całej długości ,aż do przednich drzwi )
Póżniej to już tylko pozostało połączyć kable z drzwi z kablami zasilającymi ...BANAŁ! ,wszystko ładnie poszło pod uszczelkami,zero śladów okablowania
Finał to mocowanie odpowiedniego koloru plastików
Łączny czas pracy ok 7-8 godz.
Trudość znikoma ,efekt ...ZACHWYCAJĄCY !,koszt :
Odblaski -20pln
Diody - ok 20pln
Kabel - 10m - 10 pln
Zapalają się i gasną z chwilą otwarcia i zamknięcia drzwi ( tak jak podsufitka)

Postaram się zamieścić zdjęcia ,ale teraz ma mały problem zautem ,ale o tym w innym poście...

arczi220 - Wto Wrz 23, 2014 12:50

Witam
Ja mam takie coś w środku siedzi rurka ledowa ;)

alpacino - Wto Wrz 23, 2014 13:33

artmati napisał/a:
Witam
Ja mam takie coś w środku siedzi rurka ledowa ;)

No też fajnie , ja mam białe od spodu i czerwone w miejscu odblasku (kwadratowego ),a jak podłączyłeś , od podsufitki ,czy bagażnika ?

arczi220 - Wto Wrz 23, 2014 13:38

Prowadziłem osobne +12V ponieważ od spodu mam założone projektory led,także napięcie już miałem tylko dodatkowo założyłem lampki od VW po zamknięciu drzwi zaraz gasną.

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2014 13:38 ]
alpacino napisał/a:
artmati napisał/a:
Witam
Ja mam takie coś w środku siedzi rurka ledowa ;)

No też fajnie , ja mam białe od spodu i czerwone w miejscu odblasku (kwadratowego ),a jak podłączyłeś , od podsufitki ,czy bagażnika ?

Ja mam okrągły ten odblask :)

christopher7 - Pią Lut 26, 2016 08:23

alpacino, artmati wrzucilibyście parę zdjęć jak wygląda u was finalnie podświetlenie w drzwiach?
alpacino - Pią Lut 26, 2016 19:51

christopher7 napisał/a:
alpacino, artmati wrzucilibyście parę zdjęć jak wygląda u was finalnie podświetlenie w drzwiach?


Dziś już nie dam rady ( niestety , pracuję w tym tygodniu po 12 h :lol: ), ale obiecuję jutro wstawić zdjęcia jak to u mnie wygląda!
Powiem Ci tylko , że według mnie , najprościej pociągnąć instalację z lampki bagażnika !! ! i ja tak mam !
Od dołu , białe 24 chipowe diody COB 9 ( bardzo jasne!!!) , czerwone podświetlenie od boku drzwi..., pod odblaskami mocne czerwone diody.