Zobacz temat - [r800] Opcja wymuszenia domknięcia szyb
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [r800] Opcja wymuszenia domknięcia szyb

AndrewS - Wto Kwi 14, 2015 21:22
Temat postu: [r800] Opcja wymuszenia domknięcia szyb
Witam

Przeglądając filmy o roverach natknąłem sie na taki
https://www.youtube.com/watch?v=hzkl-QhRuXw
uaktualniłem link

Mniej wiecej od 31 minuty, jest tam pokazana funkcja wymuszenia domykania szyb, gdy np. szyba po dojechaniu do końca z powrotem sie otwiera, czyli zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe, mimo że była zaprogramowana.
Akurat u mnie ostatnio sie tak dzieje z tylną prawą.
Film jest z 91 roku, ale mam nadzieje że bedzie to działać i w nowszych.

Yog-Sothoth - Sro Kwi 15, 2015 20:33

O widzisz ciekawe, bo o tym override nie wiedziałem a może się przydać, parę razy w coupe szyba po stronie pasażera nie chciała się zamknąć zapewne z powodu wieku mechanizmu bo nic jej przynajmniej na oko nie blokowało. Ja sobie radziłem po prostu pomagając jej ręcznie jechać w górę :)

Mam jeszcze u siebie problem z synchro lewej szyby, resztę udaję się ustawić a ta tylko co pewien czas do momentu wyjęcia akumulatora. Podejrzewam że coś się rozregulowało jak cały mechanizm z szybą był wyjmowany i naprawiany, pytanie co skoro zamyka się ładnie do końca

AndrewS - Pon Kwi 27, 2015 00:17

Sprawdzilem, u mnie to działa :hura:
natsu9 - Pon Kwi 27, 2015 13:30

Ja czegoś nie rozumiem rover z 91roku ma domykanie szyb? Tyle kombinowałem z instalacją domykania a moja accordka może to ma?
AndrewS - Pon Kwi 27, 2015 13:46

ma ma i nie tylko, szyberdachu też, z kluczyka i pilota oprócz tego sporo innej elektryki

właśnie to między innymi, odróżnia markę Rover od innych, że w standardzie jest dużo lepsze wyposażenie przy jednocześnie niższej cenie (mowa o używanych) niż dajmy na to, bliźniaczego modelu Hondy :twisted:

natsu9 - Pon Kwi 27, 2015 14:26

no dobra ale (pomijam że na youtubie jest 800 a accord jest bliźniakiem 600) Mam w aucie dokładnie tą samą wiązkę co Rover (komputer ma napis nawet ROVER) mimo że nie mam skóry i elektrycznych foteli mam wtyczki pod fotelami, w drzwiach bębenek ma styczniki i kabelki do sterownika więc co to był za problem żeby Accordy też miały domykanie szyb?

Tak trudno było się pogodzić żeby hondziarze mieli odrobinę luksusu ?
Co bym musiał zakosić z takiego Rovera by mieć te domykanie ?