Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujnik (mikrowłącznik) zamykania drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujnik (mikrowłącznik) zamykania drzwi
Autor Wiadomość
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 08, 2010 12:58   [R75] Czujnik (mikrowłącznik) zamykania drzwi
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się czujnik zamykania drzwi w wyżej wymienionym modelu?Pytam dlatego ,ponieważ teraz gdy nastały mrozy po otwarciu drzwi od strony pasażera i zamknięciu kontrolka na desce rozdzielczej pokazuje że drzwi nie zostały zamknięte.Po przejechaniu kilku-kilkunastu kilometrów kontrolka gaśnie i jest wszystko ok.Nie jest problemem że ta kontrolka świeci tylko to że wtedy nie mogę zamknąć drzwi centralnym zamkiem.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Maj 22, 2011 12:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 08, 2010 12:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 13:47   

Jest to mikrostyk w zamku w drzwiach
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 13:50   

jupik napisał/a:
mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się czujnik zamykania drzwi w wyżej wymienionym modelu?
jest mikrowyłącznik w mechaniźmie zamka naciskany przez stopkę połączoną z ryglem. Posmaruj silikonem uszczelki żeby drzwi lepiej siedały, albo mechanizm zatrzasku (np. WD40 )
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 08, 2010 20:47   

Dzięki za rade jutro się za to wezme bo zaczyna mnie to denerwować.
Ach te Roverki ile w nich tajemnic,ale to w nich jest najfajniejsze :grin:
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Sty 04, 2012 21:31   

Witam.Zaczela mi migac podczas jazdy kontrolka otwartych drzwi,co za tym idzie zapala sie i gasnie oswietlenie kabiny.Po zamknieciu auta wlacza sie alarm.Mysle ze to wina czujnika drzwi,wiem ze jest jakis mikroczujnik w zamku ale nie wiem jak sie do niego dobrac.Czy wogole jest to naprawialne.Potrzebowal bym jakies zdjecie tego czujnika i miejsca w ktorym w zamku on siedzi.A moze to jakies przewody? widzialem na zdjeciach jakas kostke,czy to przez nia idzie napiecie do tego mikrostyku? Szukam w szukajce ale nie moge znalezc zadnego zdjecia i jak to mozna naprawic.
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Sty 04, 2012 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sty 04, 2012 23:05   

grota10, trzeba wymontować zamek i w rogu zamka zobaczysz mikrostyk , który jest naciskany przez stopkę rygla (wyżej pisałem o tym).Mikrostyk jest wymienny.Puki co wyłącz oświetlenie kabinowe.Sprawdź czy zamek jest dokręcony.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Sro Sty 04, 2012 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sty 04, 2012 23:14   

Zdjęcie numer 4 http://forum.roverki.eu/v...p=402220#402220
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Sty 04, 2012 23:45   

domyslam sie ze na tym czwartym zdjeciu mikrostyk to to male szare w narozniku tego bialego plastyku z silniczkiem? Do tego mikrostyku dochodzi napiecie z glownej kostki? Jesli tak to przyczyna moze byc rowniez brak styku w glownej kostce? Moze od tego zaczac?.Kontrolka co chwila gasnie i sie zapala,czasami nie zapala sie przez dluzszy moment,mam wrazenie ze na wybojach czesciej zaczyna migac.Psikalem kontaktem,wd,odrdzewiaczem,nic nie pomaga.Swiatlo w kabinie wylaczylem a zamykam recznie wszystkie drzwi przyciskami bo inaczej co chwile wyje alarm.dzieki za podpowiedzi
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Sty 05, 2012 08:29   

jak tam będzie wszystko w porządku to zainteresuj się czujnikiem otwarcia maski, u mnie on powodował takie harce. Nie podejrzewałem go bo na zegarach komp nie pokazywał maski otwartej. PHJOWI mi kazał to sprawdzić i oczywiście miał rację a ja przed tym pół zeszłej zimy nie mogłem porządnie auta zamknąć.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Sty 11, 2012 18:51   

sknerko,mi na wyswietlaczu pokazuje otwarte drzwi od kierowcy,znaczy miga jakby sie otwieraly i zamykaly,ale sprawdze tez klape.Zasilanie mikroczujnika jest tylko ta jedna glowna kostka?

[ Dodano: Sro Sty 11, 2012 18:51 ]
Naprawione :grin:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Sty 11, 2012 19:41   

napisz co było zepsute
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 16:16   

W sumie tak naprawde nie wiem co. Byl ogolnie zapaprany. Popuszczajac prowadnice szyby wytargalem caly zamek. Wymylem benzyna ekstrakcyjna,wszystkie ruchome czesci,zapatki i prowadniczki, nasmarowalem specjalnym smarem do zamkow. Na zapatke ktora uruchamia mikrowlacznik przykleilem milimetrowy plastykowy podklad by zmniejszyc odleglosc zapadki od mikrowlacznika dzieki czemu przy zamknietych drzwiach zapadka mocniej naciska na wlacznik(tak na wszelki wypadek). Wszystko chula,koniec z dyskoteka i jaka ulga :grin: Trzeba uwazac przy montowaniu zamka by wszystkie ciegna od klamki wewnetrznej jak i zewnetrznej laczyc w neutralnych pozycjach,tz nie naciagac,podciagac i wtedy spinac,bo mozna miec powazny klopot z otwarciem drzwi
 
 
koza-06 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 83
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 19:04   

sknerko napisał/a:
jak tam będzie wszystko w porządku to zainteresuj się czujnikiem otwarcia maski, u mnie on powodował takie harce. Nie podejrzewałem go bo na zegarach komp nie pokazywał maski otwartej. PHJOWI mi kazał to sprawdzić i oczywiście miał rację a ja przed tym pół zeszłej zimy nie mogłem porządnie auta zamknąć.


Witam wszystkich . Podpinam się pod temat a dokładnie po zamknięciu auta czasem uruchamia się alarm,
podczas jazdy czasem mrugnie kontrolka otwartych drzwi ( wersja bez kompa) ale światło w kabinie nie zapala się . Pytanie jak zdemontować czujnik otwarcia maski ( może jakieś fotki ) :?:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 21:10   

a maska na dwa zamki Ci się zamyka?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Szukam bolca do zamykania drzwi
markozalko Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Lis 29, 2014 23:34
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] przycisk otwierania/zamykania drzwi
pavello200 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Cze 25, 2015 12:57
mocu
Brak nowych postów [R75] Czujnik drzwi
obet Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lut 24, 2011 18:14
obet
Brak nowych postów [R75] Czujnik domknięcia drzwi.
wojcio0 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Gru 23, 2007 09:46
Wolek
Brak nowych postów [R75] Oświetlenie kabiny, czujnik drzwi
Kriseqqq Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Lut 23, 2020 14:54
lukasz-89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink