Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Bagażnik dachowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Bagażnik dachowy
Autor Wiadomość
roadking 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 154
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 13:34   [R75] Bagażnik dachowy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Jakie bagażniki pasują do tego Rowerka (R75) i jak się je montuje - teraz widzę na dachu tylko listwę z dwoma zaślepkami (kołkami) - nie mam tam zasuwek odsłaniających szynę montażową - może ktoś ma link do strony z żerdziami do których można dokręcić dowolna kapsułę.
_________________
Szymon Ludowicz
www.ROADKING.pl
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Cze 09, 2011 09:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 09, 2007 13:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 19:00   

Na tych kołkach co są zaślepki mocujesz relingi wzdłurzne ale można też zwykły bagażnik dachowy poszukaj na allegro.
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 16:51   

roadking, zamontowałeś może jakiś bagażnik?
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Lip 20, 2011 12:57   [r 75] Bagażnik dachowy
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Cześć, czy da sie zamontować jakiś bagażnik dachowy to tego auta , taki na narty lub coś w stylu skrzyni (trumienki)
Bo niby jakieś otworki w dachu są ale nie ma żadnych relingów
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 14:05   

W sedanie relingów nie uświadczysz.
Są dedykowane dla MG/ROVER bagażniki ale kosztują pewnie odpowiednio.
Na allegro jednak znajdziesz dachowy bagażnik/zamiennik stalowy lub aluminiowy, który będzie pasował w te otwory które masz w dachu. Wystarczy wydłubać/wykręcić zaślepki i zainstalować owy bagażnik. Konstrukcja takiego bagażnika to 4 stopki pod dwie poprzeczne belki, do których potem przykręcasz odpowiednio to co chcesz. Np. bagażnik rowerowy, bagażnik typu BOX (trumna), albo inne. Metalowe będą tańsze od aluminiowych, ale mogą też szybciej rdzewieć.

Sam jestem w posiadaniu takiego bagażnika, ale jeszcze go nie użyłem, bo padła mi dwumasa ;) Więc jak poskładam auto, to będę mógł nałożyć bagażnik :)

Auto z tym wygląda jak trabant trochę, dlatego moim zdaniem warto to stosować tylko okazjonalnie, bo jeździć z tym cały rok - szpetnie ;)

[ Dodano: Sro Lip 20, 2011 14:05 ]
Np. taki http://allegro.pl/bagazni...1665173159.html
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 18:38   

dopnę się do tematu mam zamiar zakupić bagażnik rowerowy tylko nie chciałbym go montować na dachu a raczej z tyłu na klapię bagażnika ... co o takim mocowaniu na rower myślicie może ktoś ma?
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 18:42   

Też taki pomysł miałem, ale nie mam haka i inne rozwiązania odpadały.
Przestrzegali mnie jednak przed porysowaniem lakieru, zniszczeniem zderzaka i klapy.

A sam w zeszłym roku, widziałem na własne oczy, jak z pojazdu przede mną odfruwa rower z takiego bagażnika. Najprawdopodobniej nie wytrzymał materiał, bo odpadł z mocowaniem.
Dobrze, że nikt nie jechał bezpośrednio za nim.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 18:58   

MaReK, no właśnie widziałem takie fajne na hak też nie mam.... i właśnie myślałem o takim na bagażnik chciałbym zabierać rower na wypady gdzieś czyli jedyne rozwiązanie to poprzez dach ...
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lip 20, 2011 21:21   

Od kilkunastu lat wożę rowery na haku.Kupiłem w nowopowstałym katowickim Norauto za niecałe 200 zł. Wtedy to była nowość i krążyły różne na ten temat pogłoski na temat legalności.Żeby uspokoić sumienie dorobiłem dopinane tylne oświetlenie.
Śmigam z tym wieszakiem już trzecim autem i mam pewne spostrzeżenia,bo dla porównania mój syn wozi swoją furą rowery na dachu.
+jest to pewne i solidne mocowanie,nie ma możliwości żeby rowery się wypięły,
+kierownica pierwszego roweru tylko nieznacznie ogranicza otwarcie klapy bagażnika,ale można tego uniknąć przez zmianę mocowania wieszaka na bardziej pochyłe,
+nawet prędkości powyżej 140 km/h nie wpływają na stabilność jazdy (w przypadku dachu z tym jest różnie),
+do załadunku rower wystarczy podnieść na wysokość biodra i nie trzeba się siłować z uchwytami,
+w ekstremalnych sytuacjach można odpiąć całość jednym kluczykiem nawet z rowerami w ciągu dwóch sekund i odstawić na bok,
+śmiało można wjechać pod niskie drzewo,lub mostek (musiałem czekać na syna,bo nie zmieścił się pod kładką na Mazurach).
+cena napewno jest niższa od kompletnego bagażnika dachowego z uchwytami,
+dociążenie tylnej osi jest niewielkie i zależy od typu roweru,bo sam wieszak waży niewiele.
-minusem jest kłopot z mocowaniem rowerów typu damka,albo o skomplikowanej ramie,są podobno specjalne redukcje,ale najlepiej wiesza się tradycyjne męskie MTB,naprzemiennie,czyli pierwszy kierownicą w prawo,drugi w lewo.
Problemem było dla mnie zabranie się z kempingiem i rowerami,ale dokupiłem bagażnik do przyczepy.
Dwóch moich znajomych doceniło zalety tego wieszaka i też wymienili dachowe na hak.
Odradzam wieszaki zakładane na tylną klapę.Zawsze to obce ciało na lakierze,a niektóre firmy sugerują mocowanie do brzegu szyby (np.P 206).
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 20, 2011 22:08   

Dziadek napisał/a:
Od kilkunastu lat wożę rowery na haku.Kupiłem w nowopowstałym katowickim Norauto za niecałe 200 zł. Wtedy to była nowość i krążyły różne na ten temat pogłoski na temat legalności.Żeby uspokoić sumienie dorobiłem dopinane tylne oświetlenie.
Śmigam z tym wieszakiem już trzecim autem i mam pewne spostrzeżenia,bo dla porównania mój syn wozi swoją furą rowery na dachu.
+jest to pewne i solidne mocowanie,nie ma możliwości żeby rowery się wypięły,
+kierownica pierwszego roweru tylko nieznacznie ogranicza otwarcie klapy bagażnika,ale można tego uniknąć przez zmianę mocowania wieszaka na bardziej pochyłe,
+nawet prędkości powyżej 140 km/h nie wpływają na stabilność jazdy (w przypadku dachu z tym jest różnie),
+do załadunku rower wystarczy podnieść na wysokość biodra i nie trzeba się siłować z uchwytami,
+w ekstremalnych sytuacjach można odpiąć całość jednym kluczykiem nawet z rowerami w ciągu dwóch sekund i odstawić na bok,
+śmiało można wjechać pod niskie drzewo,lub mostek (musiałem czekać na syna,bo nie zmieścił się pod kładką na Mazurach).
+cena napewno jest niższa od kompletnego bagażnika dachowego z uchwytami,
+dociążenie tylnej osi jest niewielkie i zależy od typu roweru,bo sam wieszak waży niewiele.
-minusem jest kłopot z mocowaniem rowerów typu damka,albo o skomplikowanej ramie,są podobno specjalne redukcje,ale najlepiej wiesza się tradycyjne męskie MTB,naprzemiennie,czyli pierwszy kierownicą w prawo,drugi w lewo.
Problemem było dla mnie zabranie się z kempingiem i rowerami,ale dokupiłem bagażnik do przyczepy.
Dwóch moich znajomych doceniło zalety tego wieszaka i też wymienili dachowe na hak.
Odradzam wieszaki zakładane na tylną klapę.Zawsze to obce ciało na lakierze,a niektóre firmy sugerują mocowanie do brzegu szyby (np.P 206).


Też mam taki na hak i zgadzam się z Dziadkiem całkowicie.Fajna sprawa.
Tablice tejestracyjną dorobili mi w sklepie gdzie można zamówić na wesele z imieniem,poprosiłem tylko żeby dali nr.rejestracyjny.Kosztowała mnie 15 zł.A wyglądą jak oryginał :rotfl:
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 19:42   

Zapewne śmieszne pytanie daje i tym bardziej nowego tematu nie daje.
Gdzie mogę kupić te małe plastikowe zatyczki na dach do otworów na relingi? Ogólnie skąd skołować? Bo tak o po sklepach to nie bardzo. Nawet chociażby coś kupić i dociąć.
Myślałem może od tych co wystawiają na Allegro całe samochody na części?
 
 
jesse 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 121



Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 20:28   

Alex_Tom napisał/a:
Myślałem może od tych co wystawiają na Allegro całe samochody na części?


dobrze myslales
 
 
arcisir2 




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: WROCŁAW - LONDYN

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 26, 2012 15:45   

a ja zaslepki biore ze szrotu ... bo za kazdym razem kiedy jade do safari park to malpy wyciagaja i sie nimi bawia :) a co do bagaznika rowerowego to mam zaczepny na tyl auta na 3 rowery - bardzo solidny i z oslankami ,zeby nie zarysowac lakieru, a co do dachowego zamierzam kupic oryginala z boxem na 60 kg mam nadzieje dostac razem w cenie 600 zeta poki co sledze ebaya ;)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 26, 2012 23:10   

arcisir2, mógłbyś zrobić zdjęcie tego bagażnika z rowerami ?? na tył bo ciekaw jestem
 
 
developer01 



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 15:40   

Witam
Podepnę się pod temat, ma ktoś może z Was odsprzedać taką zaślepkę na ten reling dachowy? Po dwóch wizytach w serwisie okazało się, że komuś się przydała i teraz po deszczu zauważyłem pod tylną kanapą wodę :(
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 
 
 
kolas200 




Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Lut 22, 2014 13:59   

Witam bagażnik dachowy (belki poprzeczne) szukałem 2 lata. Zamienników pasujących do sedana jest parę na allegro, a takiego nie chciałem. Po długich poszukiwaniach znalazłem oryginał do ROVER 75 SEDAN. Koszt 258 zł. Do belek kupiłem boxa i jestem zadowolony. Oczywiście temu autu box na dachu pasuje jak świni siodło, ale jak okazjonalnie założysz na wyjazdy to jest bardzo praktyczny. Ci którzy szukają życzę powodzenia.
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 14:40   

Witam : ) Czy ktoś z was posiada relingi w R75? Planuję na wakacje zabrać dwa rowery i za bardzo nie wiem jaką opcje wybrać : ) Relingi wydają się najbardziej odpowiednie - może jakieś opinie/porady? jak sądzicie warto?
 
 
kolas200 




Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Wto Mar 18, 2014 21:11   

Z tego co się zorientowałem podczas szukania belek na dach to do sedana relingi nie są w ogóle dostępne. Co do rowerów to do belek jak na zdjęciu wyżej kupuje bagażnik na rowery, montuję i po sprawie. Powodzenia.
 
 
Loo 




Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 107
Skąd: Lubin



Wysłany: Wto Mar 18, 2014 22:43   

Odnośnie bagażnika na rowery dwa lata temu zakupiłem firmy Amos http://allegro.pl/bagazni...4017620329.html i do tego uchwyty na 3 rowery http://allegro.pl/bagazni...4018664957.html i śmigam aż miło , oczywiście wkręcane w oryginalne otwory . Jest mankament a nawet dwa , jak za mocno się skręci i długo się będzie jeździć na założonym bagażniku a zwłaszcza w upalne dni to listwa ulega zniekształceniu , a przy większych predkościach słychać świst ( ale tak mają wszystkie bagażniki dachowe z tego co się orientuje ) . Koszt jednej listwy to wydatek od 10-30 zł. sztuka a więc gra warta świeczki. Ogólnie polecam jak złożymy wszystko razem bagażnik razem z uchwytami to montaż i demontaż zajmuje max do 15 minut , prędkość to 130 km/h.
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 20, 2014 11:54   

Dzięki, takie listwy by mi odpowiadały : ) Będę wdzięczny jak wrzucisz jeszcze jakieś foty : )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Bagażnik
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Kwi 17, 2009 12:15
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] Przeciekający bagażnik
Qfel Rover serii 75, MG ZT 65 Wto Lip 22, 2014 13:12
Maciej_R75v6
Brak nowych postów [R75] Przeciekający bagażnik
gagadrago Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Sie 25, 2008 20:36
mariose
Brak nowych postów [R75] - nie otwiera się bagażnik od środka
skubi18 Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Kwi 07, 2014 10:30
zedziczek
Brak nowych postów [R75 ALL] Automatycznie otwierany bagażnik
dafit Rover serii 75, MG ZT 18 Czw Kwi 23, 2020 16:37
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink