Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Lista usterek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Lista usterek

Spostrzeżenia po zakupie
Autor Wiadomość
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 23:17   [R600] Lista usterek
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Na niektóre pytania już dostałem odpowiedź w innym dziale (dzięki), ale tu chciałem jeszcze raz je przytoczyć i dodatkowo jeszcze parę innych.

1. Nie działa klima, jakaś nieszczelność lub niedopełnienie gazem.

Spróbuję napełnić gazem - zobaczymy.

2. Drgająca kierownica przy hamowaniu z większych prędkości. Podejrzewam krzywe tarcze, chociaż wyglądają jak nowe. Przetaczać? Szlifować? Czy może kupić nowe pożądnej firmy? Krzywa piasta? Auto b. dobrze trzyma kierunek jazdy, nie ściąga przy hamowaniu, koła są wyważone. Co myślicie?

Chyba wymienię na nowe, tylko które - przód czy tył. Musiał bym je mikrometrem pomierzyć.


3. Nie zawsze po odpaleniu silnika działa nawiew, na żadnym biegu, czasem trzeba poczekać kilka minut i się włącza. Co to może być?

4. Zegarka nie widać w nocy.

5. Ja zdemontować popielniczkę i zapalniczkę (te całe plastiki)? Tam z tyłu dyndają jakieś kable i muszę się tam dostać.

6. Podświetlenie licznika dziennego nie działa, albo działa b. słabo, jak się dostać do zegarów i żaróweczek? (1,2W?)

7. Nie działa podświetlenie włącznika tylnego światła przeciwmgłowego - jak to rozebrać?

To chyba już wszystko, jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

Nie odsyłajcie mnie tylko do archiwum please... :roll:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi/porady.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 05, 2011 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 31, 2007 23:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 00:08   

Witam.
Zientas napisał/a:
1. Nie działa klima, jakaś nieszczelność lub niedopełnienie gazem.

Nie działa w jakim sensie? Nie chłodzi, czy wogóle się nie załącza? Gazem dopełniaj w przypadku, gdybyś stwierdził, że klima chłodzi za słabo, w innym przypadku musisz poszukać przyczyny gdzieś indziej.
Zientas napisał/a:
2. Drgająca kierownica przy hamowaniu z większych prędkości. Podejrzewam krzywe tarcze, chociaż wyglądają jak nowe. Przetaczać? Szlifować? Czy może kupić nowe pożądnej firmy? Krzywa piasta? Auto b. dobrze trzyma kierunek jazdy, nie ściąga przy hamowaniu, koła są wyważone. Co myślicie?

Tarcze. Widzieć nie musisz, ale za to czujesz :mrgreen:
Zientas napisał/a:
Chyba wymienię na nowe, tylko które - przód czy tył.

Oczywiście, że przód, który odpowiada mniej więcej w 70% za siłę hamowania. Tył w dodatku nie dawałby takich objawów (co najwyżej dziwne dźwięki, piszczenie, itp.)
Zientas napisał/a:
4. Zegarka nie widać w nocy.

Skoro żarówka spalona, to jak ma być widać? Ale o tym naprawdę było sporo, i to dosyć niedawno, ale jeżeli jesteś taki leń, to masz: http://www.roverki.pl/article.php?sid=458. Co prawda nie całkiem na temat, ale przy okazji wymieniasz wszystkie spalone żarówki oraz dostaniesz się do tej od zegarka. Jest jeszcze prostszy sposób (jeżeli nie zależy ci tylko na zegarku), ale wybacz, zbyt dużo pisania, poszukaj please.
Zientas napisał/a:
5. Ja zdemontować popielniczkę i zapalniczkę (te całe plastiki)? Tam z tyłu dyndają jakieś kable i muszę się tam dostać.

j/w
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 07:43   

krzych1 napisał/a:
Skoro żarówka spalona, to jak ma być widać? Ale o tym naprawdę było sporo, i to dosyć niedawno, ale jeżeli jesteś taki leń, to masz: http://www.roverki.pl/article.php?sid=458.

Widać,że nie miałeś wiele doczynienia z R600. Ten link, który podałeś napewno mu nie pomoże. :cry:
Za to ten powinien: http://www.roverki.pl/article.php?sid=399 :mrgreen:

[ Dodano: Pią Cze 01, 2007 7:46 am ]
Zientas napisał/a:
5. Ja zdemontować popielniczkę i zapalniczkę (te całe plastiki)? Tam z tyłu dyndają jakieś kable i muszę się tam dostać.

6. Podświetlenie licznika dziennego nie działa, albo działa b. słabo, jak się dostać do zegarów i żaróweczek? (1,2W?)

7. Nie działa podświetlenie włącznika tylnego światła przeciwmgłowego - jak to rozebrać?

Wszystkie wskazówki znajdziesz w Rave. Dzięki temu napewno sobie poradzisz z wymianą w/w elementów.
Powodzena.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 10:46   

Wielkie dzięki kolego! Zaraz biegnę po żarówki - dobrze myślę, że to są te małe 1.2 W?

marthinez napisał/a:
Wszystkie wskazówki znajdziesz w Rave


Gdzie? :roll:
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 10:47   

w RAVE :) Patrz Techniczny FAQ na www.roverki.pl pytanie nr. 4 :D warto tez popatrzeć na pytanie nr 1, o pozostałych nie wspominająć ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 10:48   

Zientas napisał/a:
3. Nie zawsze po odpaleniu silnika działa nawiew, na żadnym biegu, czasem trzeba poczekać kilka minut i się włącza. Co to może być?


Stawiam na silnik wentylatora - też tak miałem, pomagało mocniejsze stuknięcie drzwiami pasażera ale do czasu później i to już nie pomagało więc rozebrałem -okazało sie że jedna z szczotek silnika napędzającego wentylator zawiesiła sie po oczyszczeniu działa bezproblemowo już kilka ładnych lat.

Aby dostać sie do nawiewu musisz odkręcić schowek przed pasażerem i masz wszystko jak na dłoni...
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 11:07   

Dziękuję koledzy za cenne wskazówki!

Zanim ściągne ten RAVE 500MB plik ISO (czym go później odczytać) powiedzcie mi jeszcze tylko jak zdjąć popielniczkę/zapalniczkę by dostać się tam do tyłu. Czy trzeba ściągać do tego boczki? I jak się dostać do licznika żeby wymienić żarówki?

Pozdrawiam serdecznie wszystkie roverki, a w szczególności sześćsetki :cool:
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 11:12   

Plik iso to obraz płyty więc trzeba go nagrać na cd lub zrobić wirtualny cd na dysku. Co do drugiej sprawy to trzeba zdjąć konsolę środkową (chyba 6 śrubek w tym jedna dostępna po otwarciu schowka plus zatrzaski, wszystko znajdziesz w Rave lub na forum). Gdybyś miał problem z szukaniem to daj znać, popołudniu będę miał więcej czasu to mogę Ci pomóc poszukać dokładnego opisu.
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 11:18   

OK. Czekam więc na zassanie pliku.

Jeszcze raz dziękuję!



[ Dodano: Pią Cze 01, 2007 6:24 pm ]
Zassałem już RAVE, ale jest kompletnie nie czytelny w sensie, że nie wiadomo gdzie i czego szukać... brak jakiegoś spisu treści... :neutral:
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 20:04   

Zientas napisał/a:
Zassałem już RAVE, ale jest kompletnie nie czytelny w sensie, że nie wiadomo gdzie i czego szukać... brak jakiegoś spisu treści...


Obawiam się, że w takim razie nie cały się ściągnął. Zobacz jaki ma dokładnie rozmiar i napisz.

Odnośnie podświetlania zajrzyj też tu:
http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=12912

i może jeszcze tu:
http://www.roverki.pl/for...7&highlight=600
ale licznik dzienny jest z tego co wiem fabrycznie fatalnie oświetlony, nie spotkałem jeszcze właściciela/ki 600ki, któremu by tam świeciło :)

PS>Link podany przez Marthineza też dotyczy wymiany żarówki zegarka, ale sposób tam przedstawiony mimo iż szybki jest troszkę ryzykowny :wink:
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 20:20   

Rozmiar 531 MB - być może jeszcze nie znlazłem wszystkiego, a może ktoś mi powie w którym miejscu szukać tam instrukcji demontażu np. liczników? Może intuicyjnie będę wiedział gdzie szukać na przyszłość.

Dzięki za ciekawego linka.

Pozdrawiam!
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 20:27   

Licznik:
Rover 600/Repair Manual/Rover 600 Repair Manual - Volume 2 - 2nd Edition/Body/Interior Fiitings/Dashboard

Konsola środkowa:
Rover 600/Repair Manual/Rover 600 Repair Manual - Volume 2 - 2nd Edition/Body/Interior Fiitings/Centre Consoles

PS>Co do rozmiaru pliku, chodziło mi o dokładny, tzn w kb. Sprawdź, mi na CD Rave zajmuje dokładnie 544166 kb. Choć wydaje mi się, że masz całość :) .
 
 
b_mol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 90
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 21:42   

Zientas napisał/a:
2. Drgająca kierownica przy hamowaniu z większych prędkości. Podejrzewam krzywe tarcze, chociaż wyglądają jak nowe. Przetaczać? Szlifować? Czy może kupić nowe pożądnej firmy? Krzywa piasta? Auto b. dobrze trzyma kierunek jazdy, nie ściąga przy hamowaniu, koła są wyważone. Co myślicie?

ja miałem podobnie ale to nie tarcze (jeśli były by to tarcze to drżał by ci pedał hamulca).
U mnie był to luz w zawieszeniu przednik - tzw sworzeń zwrotnicy dolny (60 cześć+50zł robocizna)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:57   

b_mol napisał/a:
jeśli były by to tarcze to drżał by ci pedał hamulca


Pedał pulsuje, ale czuć to tylko w ostatniej fazie hamowania, tuż przed zatrzymaniem. Dzieje się tak tylko gdy tarcze się rozgrzeją lub gdy hamuję z prędkości wyższych niż 80 km/h, ale sprawdzę to co sugeruje kolega - dzięki.

[ Dodano: Pią Cze 01, 2007 11:03 pm ]
thef napisał/a:
Licznik:
Rover 600/Repair Manual/Rover 600 Repair Manual - Volume 2 - 2nd Edition/Body/Interior Fiitings/Dashboard

Konsola środkowa:
Rover 600/Repair Manual/Rover 600 Repair Manual - Volume 2 - 2nd Edition/Body/Interior Fiitings/Centre Consoles

PS>Co do rozmiaru pliku, chodziło mi o dokładny, tzn w kb. Sprawdź, mi na CD Rave zajmuje dokładnie 544166 kb. Choć wydaje mi się, że masz całość :) .


Jest wszystko. Poprostu nie rowijałem do końca drzewka po lewej i dlatego myśałem, że trzeba wertować te setki stron :oops:
Serdeczne dzięki, już wiem jak się poruszać w tym programie.
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Lista pytań po zakupie
WhoLeeGuns Rover serii 600, Honda Accord 20 Pią Cze 22, 2007 12:13
Przemek_Docent
Brak nowych postów [R600] Lista części na pierwszy montaż
mustek3 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Lut 04, 2017 09:33
Sebastian620
Brak nowych postów [R620] Lista ozdobna przedniej szyby czołowej w R600
pogromca_z_lbn Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Cze 06, 2016 19:45
pogromca_z_lbn
Brak nowych postów [R620] Sporo usterek, potrzebuję porad znawców auta.
jasiek181vip Rover serii 600, Honda Accord 36 Czw Paź 28, 2010 20:18
Marrkus
Brak nowych postów [R600] AUTOMATYCZNA skrzynia biegów w R600 i Hondach Accord
czy te same w każdej wersji silnikowej?
Mayson Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Sie 11, 2008 15:05
NEOSSS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink