Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 i] Spalanie i Hamulce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 i] Spalanie i Hamulce
Autor Wiadomość
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 18:53   [214 i] Spalanie i Hamulce

witam kochani jestem tutaj nowy wiec wybaczcie jak zrobie cos nie tak jak nalezy Mam w sumie do was dwa pytania sa to sprawy które odkad kupiłem roverka czyli jakies 2 tygodnie temu bardzo mnie irytuja

1. ostatnio zauwazyłęm ze moja maszyna okropnie zjada z baku qrde myslałem ze silnik 1.4 bedzie w miare oszczedny a on mi zjada 12 litrów/100 km prosze o pomoc napiszcie mi czy to normalne przy stosunkowo normalnej i spokojnej jezdzi.

2. drugi problem mam z hamulcami. nawet po krótkiej trasie przednie tarcze sa nagdzane dosłownie do czerwonosci Nawet felg dotknac nie mozna

Z góry dziekuje za pomoc


POZDRAWIAM
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 29, 2007 18:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 19:00   

Co do spalania jako tako Ci nie pomogę, chociaż może się to wiązać z drugą przypadłością. Najwyraźniej cały czas klocki trą o tarcze stąd bardzo się one rozgrzewają. Pewnikiem coś z tłoczkami, pewnie są lekko zatarte. Czy występuje to na wszystkich czterech kołach?

PS> OSW - Ostrowiec Świętokrzyski, a może hmm. Oświęcim? :mrgreen:
 
 
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Sie 29, 2007 19:06   

Moim zdaniem jedno jest powiązane z drugim. Podejrzewam to że stoją cylinderki i klocki cały czas stawiają opór tarczy. Zwiększony opór = zwiększone spalanie.
Jedz pierwsze do mechanika, niech sie zajmie hamulcami. Potem sprawdz spalanie. Jestem pewny ze sie zmniejszy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:00   

Przyjacielu z Oswiecimia tak jak Ty jesli chodzi o hamulce to tylko przednie sie grzeja a jeslli chodzi o wizyte u mechania to juz byłem i qrde powiedział mi tyle co nic Kazał jezdzic nim bo z tego co omn wywnioskował to czesci sa nowe i jeszcze nie dotarte sa ale qrde jakos mi to nie pasuje do całej tej układanki jestem jeszcze ustawiony z jednym moze on mi cos pomoze tyle ze dopiero za tydzien bedzie wolny
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:19   

odnosnie spalania to tu

http://www.roverki.pl/for...hp?mode=results

i tu

http://www.roverki.pl/art...ne%20techniczne

czesci sa nowe i jeszcze nie dotarte :?: :?: :?: :?:

I zmień mechanika bo jego wyjasnienia to jakaś bzdura.

Rozgrzane tarcze wydłużają drogę hamowania i to sporo. :!: :!: :!: :!:
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
Ostatnio zmieniony przez KRYS Sro Sie 29, 2007 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:21   

Nowe nie oznaczaja dobre, zajmij sie cylinderkami , bo ci lozyska w kolach siada, ze o tarzczach i klockach nie wspomne..... i nie jedz wiecej do tego mechanika co stwierdzil , docieranie sie elementow

Co do spalania, to wyeliminuj wpierw usterke z hamolcami, to dalej bedziemy myslec
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:25   

Byłbym skłonny twierdzić, że coś nie tak jest z tłoczkami, że się zacinają. Owszem, możesz pojeździć trochę i sprawdzić, ale raczej coś jest nie tak. Ja się aż tak bardzo nie znam, ale moim zdaniem trzeba te tłoczki sprawdzić. Wiesz jacy są mechanicy.. często tylko byle zarobić i spławić gościa. Spróbuj z tym drugim, oni lubią poprawiać słabszych od siebie.
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 21:10   

jak tylko znajdzie chwilke czasu dla mnie to zaraz sie u niego pojawie i dam wam znac jak sie to wyjasniło
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 21:14   

Tak na marginesie (sorki Djaleks) to gdzie w ok. Oświęcimia "serwisujecie" swoje maszyny?
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 21:14   

djalex, mam rozumieć, że jesteś z Oświęcimia, tak? Bo jeżeli tak, to bardzo mi miło. Spocik ogólnopolski w październiku, więc...? A może masz tu sprawdzonych mechaników też, bo jak na razie to ja sam sobie tu majsterkuję :(
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 21:33   

tak ja równiez z oswiecimia hehehehe powiem ci szczerze ze jezdzac poprzednim autem mialem sprawdzonego mechanika ale jeszcze mi w roverku nie grzebał ale jak juz napisałem w poprzednim poscie jestem z nim ustawiony na przyszly tydzien i bede widział czy jest mi w stanie cos z nim zrobic
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 22:07   

Miejmy nadzieję, że coś poradzi. Ważne, żeby nie stwierdził, że za roveki się nie bierze, bo to by go dyskwalifikowało. Przecież to takie same auta jak każde inne. Swoją drogą, chciałbym widzieć kto się u nas nie boi :)
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 07:53   

Ja jutro odstawiam mojego do warsztatu(wreszcie sie dopchałem !! )na wymianę kompletnego rozrządu i uszczelnienie półosi- u mnie na wiosce.
Mechanik dobry,ale doczekać się u niego na kolejkę - masakra.
Aha no i ma możliwość podpięcia do kompa.
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 08:24   

Eszet a powiedz mi do kogo dajesz maszynke bo ja u ciebie na wiosce robiłem blacharke i malowanie jak sie okaze ze do tego samego goscia to juz bedzie lajt A wtedy jak sie dowiem ze on tez mechanike robi to sie chyba potne :cry: :cry:
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:54   

Spokojnie,ten robi tylko mechanikę.Warsztat z wieloletnimi tradycjami :grin: M.Wandor.Odkąd pamiętam,zawsze tam był-najpierw ojciec,a teraz młody się zajmuje.Wiele rzeczy mi robił od kaszlaczka,po Forda i nigdy nie narzekałem.
Minus - dłuuuuuga kolejka.Ale jak jest poważniejsza robota - uważam,że warto.
djalex,kto Ci robił blacharkę?
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 14:22   

P. Lach hehehehe ale powiem ci ze zrobił kawał dobrej roboty
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 14:43   

Tak jak już ktoś pisał jedno jest powiazane z drugim czyli duże spalanie zawdzięczasz blokowaniu się hamulców. a co do blokowania to zacznij od sprawdzenia płynu hamulcowego. jeżeli nie jest przeźroczysty tzn że nie ma odpowiednich właściwości ( ma w sobie wodę) a tym samym nie zachowuje się odpowiednio czyli nagrzewa się wcześniej rozszerzając swoją obiętość i tym samym powoduje blokowanie się kół. przed wymianą płynu sprawdź cylinderki( najlepiej zapuść je WD40 dostaje lepszego smarowania.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 18:40   

Olo12 napisał/a:
...jeżeli nie jest przeźroczysty tzn że nie ma odpowiednich właściwości...
Olo12 napisał/a:
...( ma w sobie wodę) a tym samym nie zachowuje się odpowiednio czyli nagrzewa się wcześniej rozszerzając swoją obiętość ...

jesoooo :shock: ...skąd Ty masz takie teorie :shock: ?

Po pierwsze np. Mobil Universal Brake Fluid DOT 4 jest całkowicie nieprzezroczystym płynem hamulcowym, a jednocześnie jednym z najlepszych (z jakich znam) do zastosowania w samochodach osobowych.
Po drugie niekorzystny wpływ wody na własności płynu objawia się zmniejszeniem jego temperatury wrzenia. Najkrócej mówiąc w momencie znacznego nagrzania hamulców (np. przy intensywnym i częstym hamowaniu, np. przy zjeżdżaniu z góry) płyn hamulcowy zaczyna wrzeć. Tworzą się wtedy tzw. korki parowe. Narastanie siły hamowania jest bardzo powolne, a w skrajnych przypadkach może się to objawić całkowitym brakiem siły hamowania.
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 22:14   

Gniewu to co piszę to nie teoria lecz praktyka a co do przeźroczystości miłem na myśli zmętnienie i widzisz sam potwierdzasz moją nazwijmy teorię jeżęli jest woda to przy niższych temperaturach płyn ulega wrzeniu a jak się piodgrzewa ciecz to zwiększa objętość czyli to co pisałęm. a co do płynu to przytoczę ci słowa mojego mechanika "chłopie z płynu zrobiłą ci się zupa" czyli uległ zmętnieniu.
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 19:25   

Olo12 napisał/a:
Gniewu to co piszę to nie teoria lecz praktyka a co do przeźroczystości miłem na myśli zmętnienie i widzisz sam potwierdzasz moją nazwijmy teorię jeżęli jest woda to przy niższych temperaturach płyn ulega wrzeniu a jak się piodgrzewa ciecz to zwiększa objętość czyli to co pisałęm. a co do płynu to przytoczę ci słowa mojego mechanika "chłopie z płynu zrobiłą ci się zupa" czyli uległ zmętnieniu.


Wszystko pieknie i ladnie , ale nie widze tu zwiazku z zapieczonymi cylinderkami.
Nie wysuwalbys takich teori, jak bys znal budowe pompy hamulcowej.
Jak sie rozszezy plyn hamulcowy, to nadmiar jego znajdzie sie w zbiorniczku pompy... i w ukladzie po puszczeniu hamulca nie bedzie zadnego cisnienia..... :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0 ] hamulce
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lut 20, 2010 14:16
komarek666_2007
Brak nowych postów [R25] hamulce
drago Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Kwi 30, 2007 21:28
Brt
Brak nowych postów [r 200, 1.4si-lpg, 96r.] hamulce i gaz ?
Surwil87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Sie 06, 2009 22:06
Homi
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0 ] Hamulce
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Mar 06, 2010 17:23
maniaq
Brak nowych postów [R200] Hamulce
Rover-200 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Gru 21, 2008 00:48
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink