Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyświetlacz komputera pokładowego
Autor Wiadomość
riki 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 104
Skąd: opolskie



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 08:19   [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam
Mam problem z wyswietlaczem komputera pokładowego. No moze to nie problem, ale podczas długotrwałego użytkowanie (włączonego wyświetlacza) po jakimś czasie, może około 15 min. zaczynają wskazania wyswietlacza blednąć. Jest wszystko czytelne, ale takie jakby słabo wyraźne. Jak wyłączę wyswietlacz na około 10 min i włączę, to znowu wyraźnie wszystko widać, ale po chwili znowu blednie. Czy to może ma jakieś własne zasilanie. Może bateria wysiadła? Pojęcia nie mam. Może ktoś wie, co to za przyczyna? :cry:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Paź 23, 2011 12:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 08:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 08:46   Re: [R 75 CDT '01] Wyświetlacz komputera pokład.

riki napisał/a:
Witam
Mam problem z wyswietlaczem komputera pokładowego. No moze to nie problem, ale podczas długotrwałego użytkowanie (włączonego wyświetlacza) po jakimś czasie, może około 15 min. zaczynają wskazania wyswietlacza blednąć. Jest wszystko czytelne, ale takie jakby słabo wyraźne. Jak wyłączę wyswietlacz na około 10 min i włączę, to znowu wyraźnie wszystko widać, ale po chwili znowu blednie. Czy to może ma jakieś własne zasilanie. Może bateria wysiadła? Pojęcia nie mam. Może ktoś wie, co to za przyczyna? :cry:


w instrukcji nie ma nic na temat jakiejś baterii, niema nic nawet o tym że wyświetlacz sam się wyłącza po pewnym czasie, u mnie tak jest ale to też nie zawsze, jak świeci sie średnie spalanie to chyba nie :| może on się u ciebie wyłacza po jakimś czasie tak jak u mnie, ale jakieś "prądy" go tam trochę podświetlają. Proponuję przetrenowac z zegarkiem w ręku, czy sytuacja powtarza się co do sekundy.
 
 
 
riki 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 104
Skąd: opolskie



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 10:16   

On się nie wyłącza. Świeci, tylko z mniejszą intensywnością, podobnie jak zmniejszy się natężenie pokrętłem od podświetlenia wskaźników. (A może wyświetlacz pada- tak sobie myślę) :cry:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pią Gru 04, 2009 21:06   

hej! podobny mam problem wiec odświeżam ,"Świeci, tylko z mniejszą intensywnością, podobnie jak zmniejszy się natężenie pokrętłem od podświetlenia wskaźników" właśnie zdażyło mi sie to pare razy podświetlenie LCD jest napewno diodowe wiec co może odpowiadać za przyciemnianie wyświetlacza?miał ktoś tak kiedyś ? :wink:
 
 
Stachu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Sty 2002
Posty: 179
Skąd: Bydgoszcz

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 18:54   

domel-x, też tak mam, na dodatek te pionowe martwe paski :cry:
_________________
Stachu
 
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Gru 05, 2009 22:35   

Stachu, te martwe paski to wina wyświetlacza czy taśmy? raz mi sie martwy pasek w upale (latem) zrobił na chwile narazie jest ok ,zauważyłem ze dzieje sie to przy całyczas włączonym wyświetlaczu i latem ,teraz żadko używam komputera p. i jest ok :lol:
 
 
Stachu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Sty 2002
Posty: 179
Skąd: Bydgoszcz

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 23:21   

chyba tasmy, ale to wsio równo, taśmy nie naprawisz :sad:
_________________
Stachu
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 23:38   

Konstrukcja mocowania taśmy do płytki drukowanej w liczniku jest tak badziewna, że taśma strzela sama w miejscu lutowania. Nobla dać konstruktorowi tego patentu. Wystarczyło dać złącze i było by bezawaryjne.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 06, 2009 20:24   

s aludzie c to robia, ja w saabie juz 2 razy to naprawialem. cena od 60-150 zł niewiem od czego uzalezniona.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:56   

hvil, jakieś namiary?
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 06, 2009 23:03   

http://www.allegro.pl/sho...s.php?uid=38077 ja u tego robilem, ale ten jest tanszy wiesz ja to kombinowalem rok temu moze wiecej juz to ludzi robi i tansze teraz. http://www.allegro.pl/sho...php?uid=3407758
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 08:26   

Panowie, ale to wszystko zależy od sposobu montażu wyświtlacza do płytki. Jeśli jest na tasmie to czesto nie da się nic zrobić, gdzyż nowe wyswietlacze do Rover'a nie są dostępne a wylutować je jest bardzo trudno z uwagi na rozwarstwienie taśmy przy podgrzewaniu
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 07, 2009 11:31   

z tego co ja sie orientowalem wtedy to wlasnie ci cudotworcy na tym zarabiaja ze regenerują to co sie nieda naprawić czyli pourywane tasmy:) bo w kazdym woziku co ma to na rzekomo niewymienialnych tasmach leca te wyswietlacze ja wiem tyle ze w sabiku za 150 zł naprawil i do dzisiaj smiga:-)
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 29, 2012 13:13   

U mnie również na wyświetlaczu komputera czasami znikają piksele na liniach pionowych
Ciekawe jest to, że jak zatrzymam auto i zrobię test wyświetlacza to wszystkie piksele się palą jak trzeba.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 29, 2012 13:26   

korzystał ktoś z takich usług ? http://naprawawyswietlaczy.pl w sumie dużo firm na rynku działa co naprawiają ..
 
 
oSA 



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 26
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 29, 2012 14:48   

A ja mam takie pytanie... Chcę się dostać do płytki zegarów od tyłu... Czy muszę wyciągać wskazówki, czy po odkręceniu ten czarny plastik z tyłu zejdzie bez problemu?
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Maj 30, 2012 22:18   

haszczyc, apytałes sie ile ta przyjemność kosztuje ?? i le sie czeka bo pewo trzeba bedzie wysłać całe zagary. i skąd oni są?? czy są jakies firmy na sląsku zeby mozna było do nich podjechac ??
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 07:24   

21matys, nawet nie dzwoniłem nigdzie by się zapytać, ale bardzo mnie to ciekawi bo już na te piksele patrzeć nie mogę ...
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 14, 2013 22:50   

riki napisał/a:
On się nie wyłącza. Świeci, tylko z mniejszą intensywnością, podobnie jak zmniejszy się natężenie pokrętłem od podświetlenia wskaźników. (A może wyświetlacz pada- tak sobie myślę) :cry:


Czy ktoś wie już może co jest przyczyną tego że wyświetlacz czasami blednie?(nie chodzi o pionowe kreski).
U mnie oprócz wspomnianych kresek,czasami też blednie wyświetlacz.Przygotowałem go właśnie do wysyłki do naprawy,i włożyłem też dodatkowy wyświetlacz z innych zegarów.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lip 15, 2013 09:09   

MiReK napisał/a:
Czy ktoś wie już może co jest przyczyną tego że wyświetlacz czasami blednie?(nie chodzi o pionowe kreski).

Nie jestem pewien, ale już gdzieś o tym wspominałem ;)
Niektórzy uważają, że za ten efekt odpowiedzialne jest zużycie się ciekłych kryształów, wypalenie, nie wiem dokładnie jak to określić, bo nie znam aż tak budowy wyświetlaczy :) Te ciekłe kryształki pływają sobie w czymś tam i albo one albo to substancja ulegają gradacji.

Jak wyświetlacz "odpocznie" i będzie zimny, to świeci dobrze. Zachowany jest kontrast pomiędzy tłem a wyświetlanym symbolem, napisem. Jak się rozgrzeje od pracy, albo temp. na zewnątrz - np. postoi w słońcu - to jest efekt takiego właśnie blednięcia. U mnie jest okej, ale jak np. pojeżdżę kilka godzin z symbolem np. "przepalonej żarówki", to zaczyna mnie to dopadać. Na to nie ma lekarstwa, pozostaje wymiana wyświetlacza LCD. Problem jest taki, że nie ma takich nowych, ani nie ma też dokumentacji wyprowadzeń z PCB na wyświetlacz, żeby można było go czymś zastąpić.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego - regeneracja
mario1977 Rover serii 75, MG ZT 25 Wto Wrz 08, 2015 20:09
sknerko
Brak nowych postów [R75] możliwości IPK - komputera pokładowego
marcin.misek Rover serii 75, MG ZT 50 Czw Kwi 09, 2015 17:22
szpynior
Brak nowych postów [R75] Montaż komputera pokładowego
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Lut 15, 2010 17:14
apples
Brak nowych postów [R75] Jak zmienić język komputera pokładowego?
bobster Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sty 12, 2009 19:47
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika i włącznik komputera pokładowego
keda Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Sie 25, 2018 17:52
doktor8



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink