Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 1,4 '99] Problem z ABS'em
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si 1,4 '99] Problem z ABS'em
Autor Wiadomość
Damon 



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 16:44   [R214Si 1,4 '99] Problem z ABS'em

Co moze byc przyczyna tego, ze przy delikatnym hamowaniu wlacza sie ABS i auto wrecz się sunie po nawierzchnik, zaczyna blokowac kola? Dzisiaj wyjechalem na osniezone drogi i nie moglem chwilami wychamowac przy predkosci nawet 20-30 km/h, musialem sie wspomagac recznym. Co prawda mam nadal opony letnie, ale jezdzilem na samochodach z ABS'em i on sie wlaczal dopiero przy gwaltownym hamowaniu i na samym dole. I tak sie dzieje nie zawsze, ale tak zalozmy na przemian. Czasem chamuje normalnie, a czasem nie.

Jak na zewnatrz byla pogoda normalna to tego nie odczuwalem, chociaz czasami przy delikatnym hamowaniu np. przy dojezdzie do swiatel, zaczynalo mi odbijac pedal hamulca i slychal bylo jak cos zgrzyta, ale problemow z normalnym hamowaniem czy wyhamowaniem nie bylo.

Pojawil sie kolejny, obok wysokiego spalania problem.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 15, 2007 16:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dzonys 



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 43
Skąd: Rydułtowy



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 17:08   

Witam!!
Warto było przejrzeć inne posty - ale pewnie pękł któryś z pierścieni przy kołach z abs-u -najlepiej zacząć od sprawdzenia tego.Czyli czy któryś z pierścieni z przednich kól nie jest pęknięty-najlepiej na kanale-można i skręcić koła i zobaczyć!!!
Ale najłatwiej na kanale- ja mam abs niestety wyłączone bo jeden pierścień mam peknięty i takie same były objawy.
Ponoc tez takie moga być jak pierścień jest przybrudzony.
Ale najłatwiej i najtaniej jest to sprawdzić a potem można dalej szukać i kombinować jeżeli nie to.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 17:24   Re: [R214Si 1,4 '99] Problem z ABS'em

Damon napisał/a:
Co moze byc przyczyna tego, ze przy delikatnym hamowaniu wlacza sie ABS i auto wrecz się sunie po nawierzchnik, zaczyna blokowac kola?...

czegoś nie rozumiem :/ ... to co napisałeś wyraźnie świadczy o NIEWŁĄCZANIU się ABS
auto sunące jak napisałeś rozumiem jako pojazd z zablokowanymi kołami, natomiast auto z załączonym ABS koła blokuje i odpuszcza, blokuje i odpuszcza (tak można w skrócie opisać działanie ABS)
Damon napisał/a:
...Dzisiaj wyjechalem na osniezone drogi i nie moglem chwilami wychamowac przy predkosci nawet 20-30 km/h, musialem sie wspomagac recznym...

to tylko potwierdza moje wcześniejsze słowa

i jeszcze na koniec oprócz sprawdzenia pierścieni ABS, o których wspomina kolega Dzonys sprawdziłbym jeszcze dokładnie układ hamulcowy, że szczególnym uwzględnieniem rozebrania i sprawdzenia działania zarówno szczęk (jeśli takowe masz z tyłu) jak i zacisków hamulcowych ... bo o wymianie opon na zimowe nawet nie wspominam :razz:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Damon 



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 18:21   

No wlasnie po tym co tutaj nie raz przeczytalem to pierwsze co mi przyszlo do glowy to pierscienie i wlasnie mam zamiar sie z tym wybrac w przyszlym tygodniu.

Cytat:
czegoś nie rozumiem :/ ... to co napisałeś wyraźnie świadczy o NIEWŁĄCZANIU się ABS
auto sunące jak napisałeś rozumiem jako pojazd z zablokowanymi kołami, natomiast auto z załączonym ABS koła blokuje i odpuszcza, blokuje i odpuszcza (tak można w skrócie opisać działanie ABS)

Ja tylko pisalem jakie odnioslem wrazenie zza kierownicy. Za chwile wybieram sie z druga ooba, ktora bedzie obserwowac na jakims parkingu reakcje kol na hamowanie.

Co do szczek i zasiskow to ostatnio mialem robione tarcze i klocki to twierdzili, ze wszystko z reszta jest okay :/
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 18:30   

a może rzeczywiście takie dziwne wrażenia odniosłeś jeżdżąc po śliskiej nawierzchni na letnich oponach :/ ?
gdy będziesz z drugą osobą sprawdzał hamowanie to zwróć uwagę na to czy pojawia się to charakterystyczne "tupanie" pedału hamulca ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
morris 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:46   

A czułeś uderzenia ABS w stopę?
Ja miałem podobne wrazenie jak spadł śnieg, że mi się ABS za wcześnie włącza, zmieniłem kapcie i jest ok.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si 1.4 16V 97r] Problem z pilotem
Dziarka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Mar 14, 2010 11:01
Dziarka
Brak nowych postów [R214Si 97r] obniżenie i problem
karol4280 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Lip 30, 2009 21:44
Pływak
Brak nowych postów [R214Si 97r] problem z klimą
karol4280 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Lip 02, 2009 22:05
staf
Brak nowych postów [r214si 1.4 16v] silnik od r 25 problem!
silnik juz w aucie przekladać wałek zapłonowy? nowsza versja silnika ma cewkę..
donmulanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Maj 25, 2009 19:27
R-200
Brak nowych postów [R214Si'97] Elektryka - problem ?
storm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Wrz 23, 2009 19:19
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink