Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Immobiliser lub pilot
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Immobiliser lub pilot
Autor Wiadomość
telis7 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 10:46   [R416] Immobiliser lub pilot
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich,jeszcze nie uporałem sie z wycieraczkami,a znów problem...
Nie mogę wyłaczyć immobilisera,wyje i wyje.Wcześniej pilot chodził w miare sprawnie.Mam tylko jednego pilota w dodatku nie mam 4cyfrowego kodu.Założyłem nową baterie i przeprowadziłem synchronizacje,nic to nie dało.Oddałem pilota do elektronika,ten wymienił przyciski i posprawdzał.Stwierdził ze chyba jest oki.
Założyłem ponownie baterie i przeprowadziłem kolejna synchronizacje.Po wielu probach udało sie go zamknąć z pilota i otworzyc kilka krotnie,ale po chwili znow nie działalo.Pytanie moje czy jesli raz pilot sie skomunikuje z samochodem tzn ze juz sie poprawnie zsynchronizował? Odłaczyłem akumulator o baterie w pilocie na cala noc.Rano jak przeprowadzilem kolejna synchronizacje to nachwile załapał i zaczał działac,ale tylko na chwile.Co jeszcze moge zrobic?
Na układzie scalonym w pilocie sa jakies dwa kody po cztery cyfry.Zastanawiam sie czy to nie jest ten kod?
Czy jest mozliwosc podpiecia bezposrednio pradu na rozrusznik by odpalic silnik?
Zastanawiam sie czy immobiliser odłacza prad miedzy stacyjka a rozrusznikiem? Czy jeszcze inne układy elekrtyczne?Nie wiem co robic,czy szukac inego pilota,czy obejsc ten immobiliser.I jeszcze jedno,jesli juz by sie udało wyłaczyc na stałe to czy bedzie działac cental zamek i alarm?Mieszkam w Cieszynie,daleko mam by wieźć roverka na lawecie gdzies na śląs czy krakow by go odłączy...Moze da sie go odpalic jakos na krótko by dojechał na własnych kołach.Bardzo prosze o jakies porady bo swieta tuz,tuz i nie bede miał jak dojechac do rodzinki.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 01, 2011 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 05, 2007 10:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 11:58   

Najprościej wymienić cały zestaw czyli komputer silnika centralka alarmu + 2 piloty.
Taki zestaw kupisz w granicach 350-400zł.
Ważne abyś kupił od właściwego modelu. Nowsze modele R400 z pilotem 3TXB miały dodatkową pętle na stacyjkę i nie zawsze da sie je podłączyć do starego modelu, aczkolwiek podłanczałem ostatnio właśnie nowszy zestaw do R400 z 96 r, odpalił i nie było problemów.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
telis7 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 12:15   

Czyli ten immobiliser jest w kompie?
Kurcze nie ukrywam ze to dość kosztowne rozwiązanie... :roll:
Nie ma innej opcji?
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 12:20   

Komputer masz za silnikiem a immobilliser masz za konsolą środkową (za zapalniczką) w centralce alarmu. Wszystko jest zespolone razem a wiec jak wymienisz piloty musisz programować. Jeśli kupisz dwa piloty (koszt ok 200zł używane) zawieziesz auto do serwisu gdzie mają testbooka (policz koszt lawetą jeśli na kołach nie dojedziesz) i zaprogramujesz piloty ( koszt ok 100-200zł). Wiec co do kosztów to wiesz nie wiem co tańsze i prostsze. Swego czasu był temat na forum o naprawie pilotów wiec poszukaj a może skończy sie na paru zł bo coś takiego na pewno było. :)
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
telis7 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 12:26   

Dzieki,masz racje Tomi,ale kupujac uzywke komputera zreszta moge kupic zepsute bo sa rozni cwaniacy.A jesli moge spytac to Twoim zdaniem problemy jakie u mnie wynikaja beda zwiazane z pilotem czy moze z czyms innym?
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 12:37   

telis7 napisał/a:
Dzieki,masz racje Tomi,ale kupujac uzywke komputera zreszta moge kupic zepsute bo sa rozni cwaniacy.A jesli moge spytac to Twoim zdaniem problemy jakie u mnie wynikaja beda zwiazane z pilotem czy moze z czyms innym?


Ja bym obstawiał że to pilot. Wiem, ze z zakupem różnie bywa. Najlepiej uzgodnić ze sprzedającym opcje zwrotu. Ja mam taki zestaw ale niestety tylko z 1 pilotem a lepiej kupić z 2 pilotami bo wtedy zaoszczędzasz programowanie kolejnego. Przejrzyj oferty w dziale części i warsztaty. Ja Ci mogę polecić gościa z H.R. Automobil bo jak sie okazało, ze zestaw nie pasuje odesłałem a gość zwrócił kase.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
rodan77 



Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 20
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 08:55   

Tomi a czy jest już u Ciebie mozliwość zaprogramowania pilota ? Bo posiadam tylko jednego i chciałbym dla spokoju zapasowego a pisałeś niedawno że wkrótce bedziesz miał Testbooka. Z Rzeszowa miałbym niedaleko.

Pozdrawiam
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 09:03   

rodan77 napisał/a:
Tomi a czy jest już u Ciebie mozliwość zaprogramowania pilota ? Bo posiadam tylko jednego i chciałbym dla spokoju zapasowego a pisałeś niedawno że wkrótce bedziesz miał Testbooka. Z Rzeszowa miałbym niedaleko.

Pozdrawiam

Niestety jeszcze nie bo po przywiezieniu goście krzyneli cenę 2 x większą niż była ustalona i narazie odpuściłem :/ ale szukam cały czas :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 21, 2007 20:34   

Mam identyczny problem. Tyle, że po synchronizacji pilot wogole nie otwiera ani nie zamyka. Panowie nie stać mnie na nowy zestaw w granicach 400 zł. Czy jest jakaś opcja wyłączenia immo bez znajomości kodu? Samochod jest uziemiony na parkingu i nie wiem co mam zrobic... pilot po prostu padl- od czasu do czasu zamykal drzwi po wymianie baterii nawet juz nie zamyka drzwi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Gru 21, 2007 20:43   

Wsl, sprawdziłeś pilota ?? Niech go obejrzy jakiś elektronik. Może jakiś zimny lut albo coś innego nie kontakci, więc i synchronizacja nie wychodzi :(
Nie poddawaj się :D
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 14:02   

Wkurzyłem się i postanowiłem, że "tak to być nie będzie" :) Rozebrałem pilota i jako posiadający podstawową conajmniej wiedzę zabrałem się za naprawę. Okazało się, że lut pomiędzy komorą baterii, a samą płytką pilota jest zerwany i nie styka. Pojechałem do autka dziś i docisnąłem wszystko do siebie- działa. Pilot naprawiłem i wszystko wróciło do normy!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Gru 22, 2007 14:24   

wsl :brawa: :) ale mimo wszystko szukaj dugiego pilota i skocz przy okazji do Kielc (tam chyba masz najbliżej :hm: ) na programowanie + odczyt kodu immo ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 22, 2007 14:46   

Mazpol- serwis BMW Land Rover'a i Rover'a i czegoś tam jeszcze w częstochowie. Powiedzieli mi, że 150zł podpięcie pod kompa i wówczas wszystkie te usługi wliczone w cene. Czyli wyciągnięcie kodu i programowanie pilota i diagnostyka. Teraz tylko kupić drugiego pilota i wsio... :) Uff ulżyło mi bo już roverek usłyszał, że jak mnie jeszcze raz .... zdenerwuje ;] To mu zrobię krzywdę :P

ps. poprawione ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez wsl Pon Gru 31, 2007 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 16:24   

wsl napisał/a:
Mazo- serwis BMW Land Rover'a i Rover'a i czegoś tam jeszcze w częstochowie.

Mazpol ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416 1.6Si 96r] problem z immobiliser
Robertt Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Pią Sty 01, 2010 10:43
Robertt
Brak nowych postów [R416 1.6Si 96r] problem z immobiliser
Rover 416 si r.96 problem z immobiliser
Robertt Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Pią Gru 25, 2009 22:16
adam8056
Brak nowych postów [R416] IMMOBILISER co i jak odcina?
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Lis 25, 2008 23:18
AndrewS
Brak nowych postów [R416] PILOT
oczar321 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Lip 25, 2008 17:00
oczar321
Brak nowych postów [R416 96r.] pilot immobilaizer
uszkodzony pilot
joe1222 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sty 03, 2010 21:31
artur_dziadosz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink