Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 2,0 SDi 99] Węzyk do tylnego spryskiwacza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 2,0 SDi 99] Węzyk do tylnego spryskiwacza

Gdzie on jest???
Autor Wiadomość
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Gru 01, 2007 16:56   [R200 2,0 SDi 99] Węzyk do tylnego spryskiwacza

Witam
Rozebralem pol samochodu zeby dobrac sie do wezyka ktory pewie jest pekniety i cieknie mi do srodka. Sprawa wzglada tak ze nie moge tego wezka zlokalizowac mozemi ktos powiedziec po ktorej stronie on biegnie!! i dokladie gdzie!

Oraz inna sprawa
tylny spryskiwacz skad leci woda a szybe Moze to dziwne pytanie ale kupilem samochod bardzo tanio i nie ma sporo malych czesci za to smiga swietnie silnik i zawieszenie rewelacja
No i stad moje pytanie pod spojlerem nie widze miejsca do ktorego moglby byc polaczony ten wezyk no i z ktorego moze leciec woda. Prosze o pomoc. i moze zdjecia jak ktos bedzie tak mily tego spryskiwacza na tylnej szybie.
Ostatnio zmieniony przez piter34 Wto Gru 04, 2007 18:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 01, 2007 16:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sob Gru 01, 2007 17:04   

Może nie powiem Ci fachowo skąd leci woda na szybe, ale powiem mniej więcej z którego miejsca (na dokładnych nazwach to sie nie znam :oops: ) a więc woda na szybe leci z niejsca gdzie zamocowana jest wycieraczka tylna w dolnej, środkowej części szyby. Strumień wody jest ruchomy, rusza się wraz z wycieraczką. Jest umieszczony na tym samym mechaniźmie obrotowym, co wycieraczka, jak się przyjrzysz, to zobaczysz 2 malutkie otworki (pewnie trzeba igiełką wyregulować) ramienia tylnej wycieraczki. Wężyk biegnie zlewej strony samochodu pod rzwiami kierowcy, za tylnym słupkiem idzie do góry i lewą "gumką" przy połączeniu klapy z karoserią przechodzi do klapy (najczęstrze usterki własnie w tym miejscu się zdarzają, ten typ tak ma), no i w klapie lewąstroną pod szybą idzie wprost do wycieraczki:)
Pozdrawiam :)
_________________
KCNBM :*
 
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Gru 01, 2007 17:16   

po drzwiami? a ja go szukalem u gory bo y tamtadmi leci :wink: caly wieczor wczoraj zmarnowalem :wink: musze go wygrzebac Moze masz jakis dobry sposob. Jak drania znalesc w slupku!! bo do tej gumy w klapie co piszesz to tam go nie ma Poprzedni wlasciciel idiota byl i duzo takich drobniutkich ustrek mam
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Gru 01, 2007 20:58   

p.kapelanczyk napisał/a:
musze go wygrzebac Moze masz jakis dobry sposob. Jak drania znalesc w slupku!!

Obawiam się, że w słupku będzie Ci go ciężko znaleźć :(
Najprościej będzie wydłubać go wcześniej, dołączyć nowy i przeciągnąć na miejsce.
 
 
tian 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 01, 2007 22:08   

Ja wywaliłem cały wężyk (karbowana rurka pvc) od wycieraczki (przez lewą część klapy - łącznik gumowy - lewy słupek) aż do miejsca po lewej stronie bagażnika (za boczną wykładziną). tam zrobiłem łącznik (+ koszulka termokurczliwa) teraz jest rewelka. Aż się przyjemniej jedzie w te deszczowe dni. Dziś Śląsk deszczowy był i jakoś dałem mu rade :)
Teraz smaczne winko pijam (Wasze najlepsze)

pozdro
mrd
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 03:16   

Mrd no to najlepszego :!: :!: Ja też już odpoczywam po dniu pełnym niespodzianek. Mało tego skalar zjadł mi neonka i jestem bardzo zły :!: :!: Pozdrowienia dla Ostrzeszowa. :lol: :lol:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 17:26   

wezyka w slopku nie znalazlem - postanowilem pociagnac nowy!! i teraz juz jest wszystko zlozone tylko ze
wezyk mam nad pedalami ten nowy i nie mam pojecia do czego go podczepic bo nie moge tego starego znalesc niech ktos wyjasni jak krowie na miedzy gdzie on jest!!! oczywiscie w rejonach podalow czyli lewa strona kierowcy :-)
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 19:11   

Przy lewym progu nie znalazłeś wężyka ?? :shock:

Nie mam pojęcia, którędy to przechodzi z komory silnika a nie mam jak sprawdzić :(
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 08:48   

ma byc on pod wykladzina??? czy moze znowu idzie on w srodku progu. Caly wekend szukalem tego cholernego wezyka :-) Nie zdziwiesie jak on u mnie idzie calkiem inaczej bo w tym samochodzie ktos durzo grzebal.

To mowisz ze lewy prog Ale skoro idzie lewym progiem to gdzies przy pedalach mosi byc dostepny czy moze tam znowu gdzies skreca!!!
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 09:53   

Qrcze, teraz przeszukałem RAVE i EPC i albo nie umiemn szukać, albo tam nie jest rozrysowane, którędy idzie ten wężyk :(
Wszystko wskazuje, że może iść równie dobrze wzdłuż tunelu środkowego, jak i z prawej strony :(

Najprościej chyba będzie prześledzić go od komory silnika: którędy wchodzi do kabiny --> gdzie idzie dalej.
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 10:12   

zwariuje z tym wezykiem!!! no poprostu wcielo go :-) albio jest niewidoczny - ukrywa sie!! :-) leci mi z pod sufitki a zanlesc go nie mozna :-)
 
 
 
chyn 



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 105
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Wto Lut 05, 2008 18:55   

tez mialem taki problem. OTwieram kolo zapasowa a tam 20 cm wody:D wina wezyka, ktory znajduje sie po lewej stronie wystarczy zdjac oslone i reke poszukac w dziurach:pmialem problem z przeciagnieciem nowego wezyka przez szczeline ktora idzie w klapie, ale kupilem pret przyczpilem wezyk i za ktoryms razem przeszedl:Dkupilem wezyk i zlaczylem go ze stara dobra czescia a zlaczylem specjalna zlaczka ze sklepu akwarystycznego i poksipolem :lol:
_________________
chyniu
 
 
barti101 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 169
Skąd: Rzeszów

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 16:51   

A jak próbujecie spryskiwać tylną szybe, to słyszycie jak pompka pracuje?? Bo właśnie ja nie, przód mi elegancko chodzi. Słyszałem ze są 2 pompki jedna na przód, druga na tył, czy to prawda?? Bo jak tak to by wychodziło na to że mam jedną spaloną
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 18:42   

barti101 napisał/a:
Słyszałem ze są 2 pompki jedna na przód, druga na tył, czy to prawda??


tak. odchyl nadkole prawy przód i będziesz miał dostęp do obu pompek. ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 19:15   

p.kapelanczyk napisał/a:
zwariuje z tym wezykiem!!! no poprostu wcielo go :-) albio jest niewidoczny - ukrywa sie!! :-) leci mi z pod sufitki a zanlesc go nie mozna :-)

uwaga :!: tłumaczę ;)
przewód zasilający spryskiwacz tylnej szyby w R200 95-99 po ucieczce od pompki spryskiwacza, przechodzi przez ścianę grodziową kabiny dołem z PRAWEJ strony auta, następnie leży sobie grzecznie na podłodze przy PRAWYCH drzwiach zarówno przednich jak i tylnych (trzeba zdemontować uszczelkę drzwi na progu i odsunąć wykładzinę podłogową), następnie wspina się PRAWYM, TYLNYM słupkiem do samej góry, osiągając pozycję jak alpinista na właśnie zdobytym szczycie tylną częścią nadwozia (pod podsufitką) przebiega skrycie na LEWĄ stronę auta, by połączyć się z dziurką w tylnej klapie z jej LEWEJ strony, gdzie po cichutku schodzi znów na dół łącząc się z dyszą spryskiwacza umieszczoną w ramieniu wycieraczki tylnej klapy

strony LEWA, PRAWA oczywiście określałem z pozycji osoby siedzącej z kierownicą :cool:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 09:01   

giewu napisał/a:
następnie wspina się PRAWYM, TYLNYM słupkiem do samej góry,

Tutaj drobna korekta:
Z prawej strony węzyk przechodzi NA LEWĄ wzdłuż siedzenia tylnego (przed nim po podwyższeniu podłogi) i tam po słupku .... itd :P

PS. Tak przynajmniej jest w moim, a wygląda na nie przerabiane ;)
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 20:39   

Paul masz rację. :lol:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 08:49   

Paul napisał/a:
...Z prawej strony węzyk przechodzi NA LEWĄ wzdłuż siedzenia tylnego (przed nim po podwyższeniu podłogi) i tam po słupku ...
R-200 napisał/a:
Paul masz rację. :lol:

chciałem u siebie założyć przewód silikonowy, ale jak się okazało u mnie przewód spryskiwacza był chyba wymieniany (wygląda na mało zużyty i raczej jest czysty) i może z tego wynika, że ktoś sobie go puścił inną drogą :/ ... tylko po co ? :shock:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 23:09   

giewu napisał/a:
tylko po co ?

HGW (czytaj: cHolera Go Wie (to taka bardziej cenzuralna wersja :P ))
Może te parę cm węzyka mu zabrakło? Albo siedzenia nie chciało się zdemontować? :hm:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [ R200 99' SDi ] Średnica wężyka spryskiwacza - tylnego...
spin4cz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Sty 07, 2009 13:40
azer
Brak nowych postów [R200] Montaz nowego wezyka od tylnego spryskiwacza
shimano Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Cze 02, 2008 23:40
tian
Brak nowych postów SOLVED [R 200 '99r 1.4 16V] Wężyk spryskiwacza tylnej szyby.
jerzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Nie Paź 07, 2007 21:26
wolarz
Brak nowych postów [ R 214 Si ] Pompa spryskiwacza tylnego?
nazba Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Sob Paź 17, 2009 12:45
azor77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink