Forum Klubu ROVERki.pl :: Pożegnanie z Roverkiem, czyli czas na zmiany
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pożegnanie z Roverkiem, czyli czas na zmiany
Autor Wiadomość
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Maj 31, 2008 21:14   

maciej napisał/a:
No chyba, że tak, ale też znam fajniejsze RWD niż Omega. ;)

np sierra cosworth :P
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 31, 2008 21:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michalswiatek 




Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 146
Skąd: Szwecja



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 17:06   

maciej napisał/a:
No chyba, że tak, ale też znam fajniejsze RWD niż Omega. ;)

Fakt jest wiele fajniejszych. Ale nie ma wielu z moca ponad 200KM za takie pieniadze jak omega.
_________________
obecnie MGF 1.8VVC 1997 i omega 2.6 V6 2001, był 620Si 1996
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 23:24   

michalswiatek napisał/a:
za takie pieniadze jak omega

Pewnie tak, ale jakoś to mnie nie przekonuje... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 07:31   

Lepiej odpisac pozno, nic wcale ;)

Pomysl zrodzil sie jak, jako pasazer co prawda, zrobilem jakies 500km w (prawie bo 2006) nowym Zorro Signum. Fotele takie, ze majac 190cm mozna normalnie spac nie przeszkadzajac nikomu z tylu, cisza w aucie, ze przy 180kmh spalem jak zabity (pomijajac, ze byla 1 w nocy), klimka i takie tam dogodnosci. Nawet swiatelko swiecace z lusterka na dzwignie zmiany biegow mi sie podobalo, chociaz ja bym to zrobil zielone.

Zgadza sie tez to, co napisal secio, wychowalem sie na RWD i jezdzac sluzbowymy Fiatami, czuje sie jak paralityk na drodze. Krazweznikow nie daje sie omijac, tylko tyl sie po nich ciagnie jak polamane nogi.

Dlaczego wlasnie Omega?
Po pierwsze lubie samochody, gdzie mozna przystawic katownik z duza szansa, ze bedzie przylegal (na dokladnie TYM aucie sie wychowalem) i Omega A i B mi sie najzwyczajniej w swiecie podobaja.
Po drugie, dzis nie robi sie RWD, bo sa za drogie w produkcji, wiec w granicach rozsadnych pieniedzy jest Omega, jakies BMW, jakies Mietki (ktore zreszta od W124 mi sie kompletnie nie podobaja), stare Fordy (Sierra i Scorpio, przy czym Scorpio po 1994 roku wyglada jak Hulk w jajku i jest koszmarnie brzydki) i to chyba na tyle.
Po trzecie, auto ma byc takie, zeby mozna bylo wsiasc, przejechac 600km, wysiasc pozwiedzac, polazic i przejechac kolejnych 600km bez narzekania, ze bola plecy, albo nogi, albo uszy, albo cokolwiek. Obecnie jezdze w kublach i o ile braku komfortu im zarzucic specjalnie nie moege, o tyle jak zapomne wyjac portfel z kieszeni, to po 10 min sie zaczynam wiercic.

Podsumowujac, chce wielki statek z tylnym napedem, w ktorym w spokoju i komforcie bede mogl przemierzac piekne polskie i nei tylko landy :)

PS:
michone napisał/a:
np sierra cosworth

To jest AWD ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
mario_81 




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Żmigród / Wrocław



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 09:34   

widze, że rozmowa zeszła na emat: "dlaczego omega?"
jako użytkownik takiego wozu dodam tylko, że za podobne pieniądze raczej ciężko znaleźć tak wyposażony, wielki, wygodny i z tylnym napędem wóz..wiem, wiem, nie wygląda jak R75, ale nie to jest najważniejsze :) po za tym jest to (w moim przypadku!) całkowicie bezawaryjne auto, które jeździ i jeździ..(tylko okresowe wymiany, w międzyczasie zero usterek - chyba miałem szczęście przy zakupie :) )
podsumowując polecam wszystkim :mrgreen:

p.s.
silniki V6 piją jak wielbłąd po rajdzie na pustyni, ale w połączeniu z tylnym napędem i 211KM mocy daja radę :twisted:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 10:45   

Ja jak bede bral (tj jak w koncu zbiore kase, bo jeszcze mieszkanie na mnie czeka :P ), to albo 2.5 lub 3.0 V6, albo 2.0 DOHC i pozniej jakies dlubanie. Sie zobaczy, chociaz nie powiem, ale te >200KM kusi ;) hehehe
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 19:54   Roverek pożegnany

Roverek pożegnany :( Pocieszające jest tylko to, że nowa właścicielka, to sympatyczna Basia, czyli po naszemu Bambi :) która w towarzystkie kolegi Pawła przejechała całą noc i całą Polskę, aby dziś dosiąść sinokoperkoworóżowego R200.

Jak już życzyłem osobiście: oby spisywał się tak dobrze, jak nam przez ten ponad rok wiernej służby.

Szerokiej drogi :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pią Cze 06, 2008 23:27   

Viniu, VINiu cóżeś uczynił... :beczy: ;)
Ulice Żagania znów staną się szare i brzydkie, ludzie ponownie zaczną wpadać w depresje/alkoholizm/huligaństwo/Golfiarstwo :lol: :wink:

A koleżance Bambi szczerze gratuluję dobrego wyboru :ok:
Uzasadnienie :wink: :
-wyjątkowa marka; :cool:
-wyjątkowy model; :cool:
-wyjątkowy kolor; :cool:
-wyjątkowy przebieg i stan; :cool:
-wyjątkowy poprzedni właściciel :smile:
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 23:42   

:hahaha: :brawa: :) Viniu :głaszcze: Bambi witamy i zapraszamy do Klubu i na spoty, Zloty itp :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 07, 2008 09:46   

No to pogratulować Basi :)
A Vinia to ja nie zrozumiem mimo wszelkich zalet jakie wymieniłeś dotyczacych zakupu Skody mimo wszystko nie moge pojąć, tym bardziej, ze w rodzinie u mnie jeździ wiekszośc pojazdów VolksWagenopodobnych (Seat, Skoda), które miałem ta srednią przyjmeność prowadzić i nikt mnie do nich nie przekona, tym bardziej, że ta niezawodność to bardziej mit niż rzeczywistość - rzeczywistość wygląda tak, że nawet jak miałem poloneza to musialem go porzyczać bo ten lub inny Seat, Skoda stały pod garażem/w servisie bo znowu coś padło (wszystkie nówki kupione w salonie, servisowane itp.). Do tego...uzyte plastiki na desce, ogólna kolorystyka wnętrza, nieeee, dziękuje, nie chciałbym się w aucie czuć jak w cudzym zadku (trafne określenie Clarksona co do "uroku" wnetrz grupy VW). Tak więc z całym szacunkiem Viniu - jak dla mnie -zamienił stryjek siekierke na kijek. A na koniec co do Skody Octavi - tak spore auto z tak ciasnym wnętrzem to pomyłka.
 
 
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 14:38   

Dzięki wszystkim za gratulacje :)

Roverek całą drogę spisywał się bardzo dobrze. Wróciliśmy wczoraj około północy do domu.
Jechało się bardzo przyjemnie.

Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować poprzedniemu właścicielowi, bo przyznam szczerze że miałam pewne obawy czy napewno wszystko będzie z tym autkiem wporządku. Przejechaliśmy pół Polski można powiedzieć trochę w ciemno, polegając tylko na słowach Vinia, po to aby go kupić.
Okazało się, że wszystko było tak jak miało być czyli tak jak Viniu mówił. Nic przede mną nie ukrywał, za co serdecznie dziękuję :) Jak to Paweł powiedział: "... żeby wszyscy sprzedawcy tacy byli"

Teraz tylko się cieszyć z nowego nabytku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
U nas na podkarpaciu takiego cudeńka jeszcze nie widziałam. Już dzisiaj na mieście mnie kierowcy przepuszczali na skrzyżowaniach... I tak nie wiem.. ale to chyba nie przez mój urok osobisty :razz: :razz:

Na koniec powiem tylko, że wszyscy są zachwyceni roverkiem :smile: Wojtku nie martwcie się o roverka, myślę że będzie mu tutaj dobrze :) :) Pozdrawiam i jeszcze raz serdeczne dzięki
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Nie Cze 08, 2008 11:05   

tom214Si napisał/a:
Ulice Żagania znów staną się szare i brzydkie, ludzie ponownie zaczną wpadać w depresje/alkoholizm/huligaństwo/Golfiarstwo
tom214Si, nie wiedziałem, że mój R miał taki wwpływ w resecjalizację żaganian ;)
Thrillco, powiem szczerze... gdybym mial okazję nabyć R45 z pewnegoźródła, to nie byłoby się nad czym zastanawiać... wybór byłby oczywisty. W pełni więc się z Tobą zgadzam... Ale stało się inaczej.. Skoda była na sprzedaż i mysiałem się dość szybko zdecydować... brać nie brać... i stanęło na brać... zobaczymy jak to wyjdzie w praniu... narazie jestem zadowolony... :)
bambi napisał/a:
Teraz tylko się cieszyć z nowego nabytku
Czego z całego serca życzę :)
bambi napisał/a:
Już dzisiaj na mieście mnie kierowcy przepuszczali na skrzyżowaniach...
Oto cały urok Roverków.. :)
bambi napisał/a:
ale to chyba nie przez mój urok osobisty
Na pewno to też :)
bambi napisał/a:
Wojtku nie martwcie się o roverka, myślę że będzie mu tutaj dobrze
Trzymam za słowo :D

Pozdrawiam
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Cze 08, 2008 17:58   

To całkiem fajnie, że cała historia ze sprzedażą skończyła się w ten sposób. Istnieje szansa, że w lipcu będziemy w Bieszczadach, może uda nam się odwiedzić Viniowego, a teraz już bambiowego Roverka :-) Wtedy będę w stanie zweryfikować zapewnienia bambi, że Roverek jest traktowany w odpowiedni sposób, w co nie wątpię :-)

Fajnie, że Roverek zostanie w klubie, zakładam, że bambi zostanie z nami w klubie, w tym również na forum, a dodatkowo będzie przyjeżdżała na zloty oraz spoty :-)

bambi, powiem tylko szerokości, bo Roverek jest w świetnym stanie, więc nic tylko tankować i jeździć :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
Rokosz Offtopic 1 Sob Maj 07, 2011 17:29
kasjopea
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
Gacor Offtopic 6 Pon Lis 04, 2013 15:21
bociannielot
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
michone Offtopic 4 Wto Maj 24, 2011 11:44
walkie
Brak nowych postów [rover214i`97] Pożegnanie z moim roverkiem
mincur Offtopic 3 Pią Maj 30, 2014 10:55
maniaq
Brak nowych postów czas na zmiany
Valander_wwa Offtopic 7 Pon Cze 04, 2007 10:29
Marian_K



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink