Forum Klubu ROVERki.pl :: Koszty sprowadzenia auta z krajów europejskich
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty sprowadzenia auta z krajów europejskich
Autor Wiadomość
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 17:10   Koszty sprowadzenia auta z krajów europejskich

Witam serdecznie!

Część z Was zapewne auto sprowadzała sobie gdzieś zza zachodnio-południowej granicy Polski;) Zastanawia mnie ostatnio pewna kwestia w tym temacie.

A dokładnie - jakie są, orientacyjne oczywiście, koszta takiej wycieczki po auto? Czyli koszty podróży, noclegów, wyżywienia, ew. wojaży po "komisach" i ogłoszeniach w poszukiwaniu auta, do tego czy weekend na to wystarczy, czy w pracy trzeba brać dni urlopu/L4...itp. Generalnie wszystko, co wiąże się z kosztami takiej "wycieczki":)

Mówimy oczywiście o etapie szukania auta indywidualnie, choć może ktoś zleciał jakiejś firmie znalezienie określonego modelu w określonych parametrach i sprowadzenie dla siebie takiego auta? I tak jak w temacie, mam tu na myśli głównie kraje Europy (Niemcy, Włochy, Belgia, Holandia, Austria, Szwajcaria, i inne):)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 10, 2008 17:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 17:34   Re: Koszty sprowadzenia auta z krajów europejskich

Azazel85 napisał/a:
Witam serdecznie!
A dokładnie - jakie są, orientacyjne oczywiście, koszta takiej wycieczki po auto? Czyli koszty podróży, noclegów, wyżywienia, ew. wojaży po "komisach" i ogłoszeniach w poszukiwaniu auta, do tego czy weekend na to wystarczy, czy w pracy trzeba brać dni urlopu/L4...itp. Generalnie wszystko, co wiąże się z kosztami takiej "wycieczki":)

Paliwo przeliczysz sobie prosto - weź pod uwagę że odwiedzisz nie jeden a minimum z 5 miejsc/komisów - bo zazwyczaj to co jest na zdjęciach rzadko pokrywa się ze stanem fabrycznym.
Dobrze jest siąść z mapą w ręku (czy gps-em) i zaplanować trasę.
Ja zrobiłem ponad 2,5 tyś km w ciąju tych 5 dni po komisach - droga powrotna *2 (paliwo za dwa samochody - ja wracałem Roverem, kumpel moją Vectrą)
Koszt noclegu w normalnym motelu na trasie w niemczech - 35~50E od osoby.
Urlop musisz wziąć - ja liczyłem że nie będzie mnie max ze 3 dni, a w efekcie nie było mnie 5.
Do tego jakieś żarcie (można wziąć z domu) i tony kawy na trasie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 18:10   

No właśnie chodzi mi o orientacyjne koszty "z życia wzięte", czyli kto był, ile go to kosztowało;)

Twój przypadek dość ciężko, mi przynajmniej, podsumować;) 2,5 tyś km na dwa auta, które nie wiem ile orientacyjnie paliły;) licząc że to głównie trasa, to przy spalaniu powiedzmy 7l/100, koszt pokonania 5 tyś km (2 auta) to ~ 1700zł za samo paliwo :|
Noclegi, 5 dni wiec zakładam 4 noclegi dla dwóch osób, uśredniając po 40 ojro/osoba to daje 320 ojro, a więc ~1000zł noclegi, załóżmy tańszą wersje z wyżywieniem, że przede wszystkim swoje, ale to na 5 dni dla dwóch osób, plus jakieś kawy na mieście/trasie, powiedzmy ~200zł.
A więc total wychodzi niespełna 3000zł ?? :shock:
Plus do tego 5 dni zmarnowanego urlopu wypoczynkowego, ewentualnie 5 dni bezpłatnego, a więc pensja bez 5 "dniówek"... :|

Krzepiące... ;)

Ale oczywiście jeśli możesz pokoryguj moje wyliczenia;)

I ciekaw jestem jak to u innych wyglądało;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Szymonek 




Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 87
Skąd: Sosnowiec/Kraków



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 19:03   

hej
u mnie wyglądało to troszkę inaczej... Szukałem sobie ogłoszeń na www.autoscaut.de lub www.mobile.de Chciałem kupić samochód z prywatnego ogłoszenia i takie mi się trafiło. Pisałem maile z Niemcem i się z nim umówiłem na odbiór samochodu. Kupiłem sobie 2 bilety autokarowe i pojechałem z tatą do Hannoveru. Była tez opcja żeby jechać samochodem ale drożej by to wyszło. W Hannoverze byłem rano i tak sie umówiłem z Niemcem. Podałem mu adres i po mnie przyjechał. Załatwiliśmy wszystkie formalności ( ubezpieczenie na 5 dni 81 euro) i wróciłem do domu wiec koszty nie były takie duże. 81 + 30 (paliwo) = 376 zł + 350 zł ( 2 bilety) = 726 Teraz oczywiście wszystkie opłaty ( cło, przegląd, tłumaczenie, rejestracja, i jeszcze kilka innych)
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 19:23   

Ja też pojechałem obejrzeć autko z ogłoszenia. Więc całkowite koszty to: jeden nocleg dla 2 os. + paliwo.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 19:24   

Szymonek napisał/a:
376 zł + 350 zł ( 2 bilety) = 726


No i super;) Ale...gdyby się na miejscu okazało, że auto nie takie - byłyby to pieniądze "wyrzucone";> Bo wyjazd był po konkretne auto znalezione w necie...

Skiba napisał/a:
Ja też pojechałem obejrzeć autko z ogłoszenia. Więc całkowite koszty to: jeden nocleg dla 2 os. + paliwo.
Szymonek napisał/a:
376 zł + 350 zł ( 2 bilety) = 726


A kwotowo ile mniej więcej Cię to wyniosło?
I również autko okazało się warte zakupu, i wyjazd był obarczony ryzykiem powrotu z niczym?:) No ale "no risk, no fun":)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Azazel85 Wto Cze 10, 2008 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 19:27   

Azazel85 napisał/a:
No i super;) Ale...gdyby się na miejscu okazało, że auto nie takie - byłyby to pieniądze "wyrzucone";> Bo wyjazd był po konkretne auto znalezione w necie...


Akurat wówczas miałem taką wiedzę o autach, a może lepiej powiedziane: NIE miałem wiedzy o autach .. że i tak bym go kupił ;) i tak się stało ... zobaczyłem czarne R600 okraszone nutką porannej rosy - zakochałem się ... - reszta to już była formalność :D
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 19:36   

Azazel85 napisał/a:
No i super;) Ale...gdyby się na miejscu okazało, że auto nie takie - byłyby to pieniądze "wyrzucone";> Bo wyjazd był po konkretne auto znalezione w necie...


zawsze istnieje takie ryzyko :)
Jak nie pojedziesz po konkretne auto to moze sie okazac, ze przed Toba komisy "posprzatali" Litwini lorami i tez nie masz z czego wybrac...

najlepiej MZ wyszukac auto w miejscowosci, gdzie dolatuja tanie linie, kupic bilet z w obie strony i sobie na luzaku leciec. Jak sie uda kupic to super, jak nie to w miare tanio wracasz... Ja tak zrobilem i nie zaluje akurat, bo jednak autko zakupilem a gosc z ktorym sie umawialem na zakup nawet odebral mnie z lotniska, wiec koszta minimalne = przerejestrowanie, ubezpieczenie auta i paliwo w jedna strone (+ jedzenie i jeden nocleg 35 EUR bo ciezko zdazyc w jeden dzien z formalnosciami gdy sie przylatuje kolo poludnia)

pozdr
irek
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 19:56   

Azazel85 napisał/a:
Twój przypadek dość ciężko, mi przynajmniej, podsumować;) 2,5 tyś km na dwa auta, które nie wiem ile orientacyjnie paliły;) licząc że to głównie trasa, to przy spalaniu powiedzmy 7l/100, koszt pokonania 5 tyś km (2 auta) to ~ 1700zł za samo paliwo

Nie licz dwa - Vectrą pojechałem w tamtą stronę, i większość trasy zrobiłem właśnie nią -
Radom, Zgorzelec, Hof, Monachium, Kolonia - łącznie (samą Vectrą) około 1650km i później powrót na dwa samochody - Kolonia - Radom - 1150 km.
Vectra na trasie paliła 7l/100km (benzyna) Rover pali 5,4/100km ropy.
Noclegi kupiłem 2 - reszta nocy w samochodzie lub trasie (bo dwóch kierowców).
Urlopu faktycznie wyszło mi 4 dni ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 20:44   

Skiba napisał/a:
kurat wówczas miałem taką wiedzę o autach, a może lepiej powiedziane: NIE miałem wiedzy o autach .. że i tak bym go kupił ;) i tak się stało ... zobaczyłem czarne R600 okraszone nutką porannej rosy - zakochałem się ... - reszta to już była formalność :D

Hehe - no chyba że tak;)

Irek napisał/a:

najlepiej MZ wyszukac auto w miejscowosci, gdzie dolatuja tanie linie, kupic bilet z w obie strony i sobie na luzaku leciec. Jak sie uda kupic to super, jak nie to w miare tanio wracasz... Ja tak zrobilem i nie zaluje akurat, bo jednak autko zakupilem a gosc z ktorym sie umawialem na zakup nawet odebral mnie z lotniska, wiec koszta minimalne = przerejestrowanie, ubezpieczenie auta i paliwo w jedna strone (+ jedzenie i jeden nocleg 35 EUR bo ciezko zdazyc w jeden dzien z formalnosciami gdy sie przylatuje kolo poludnia)

No tak, tylko jeśli ktoś szuka bardziej wyjątkowego auta, jakim jest np Roverek :mrgreen: , może być z tym problem, żeby trafić wypatrzony egzemplarz akurat w mieście/okolicy gdzie daną tanią linią lotniczą z naszego lotniska możemy się dostać...:/ Ale oczywiście taka opcja jest najszybsza i czasem pewnie najtańsza;) Chociaż biorąc samolot w jedną stronę, jeśli okaże się że auto to złom, to kupienie biletu "na wczoraj" to już niemały koszt:/ A biorąc "profilaktycznie" bilety w dwie strony, w przypadku powrotu autem będziemy ileś tam ojro stratni:/

argail napisał/a:
Nie licz dwa - Vectrą pojechałem w tamtą stronę, i większość trasy zrobiłem właśnie nią -
Radom, Zgorzelec, Hof, Monachium, Kolonia - łącznie (samą Vectrą) około 1650km i później powrót na dwa samochody - Kolonia - Radom - 1150 km.
Vectra na trasie paliła 7l/100km (benzyna) Rover pali 5,4/100km ropy.
Noclegi kupiłem 2 - reszta nocy w samochodzie lub trasie (bo dwóch kierowców).


W przybliżonych zatem kalkulacjach wychodzi mi ~2000zł :) (1250 paliwo, 550 noclegi, 200 wyżywienie) Nio ale R75 na pewno był tego warty;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Szymonek 




Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 87
Skąd: Sosnowiec/Kraków



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 23:16   

No i super;) Ale...gdyby się na miejscu okazało, że auto nie takie - byłyby to pieniądze "wyrzucone";> Bo wyjazd był po konkretne auto znalezione w necie...

Nie ma ryzyka nie ma zabawy:) Pewnie że się bałem że auto będzie nie takie jak trzeba. Niemiec napisał mi ze będzie fair względem mnie żebym nie przyjeżdżał 800 km na darmo i napisał mi w jakim stanie jest auto. Okazał się naprawdę rzetelny Powiedziałem żeby sprawdził do której jest czynny urząd w którym załatwia sie tablice i przygotował umowę kupna i sprzedaży. Ryzyko pojechania samochodem jest o tyle mniejsze ze można szukac czegoś innego jak ogłoszenie okaże się lipą, ale gdzie szukać?? W autohausach wszystko przebrane Trzeba wiedzieć gdzie jechać...

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 23:18 ]
a czy sie opłacało jechać to oceń sam...

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 23:19 ]
jeszcze dodam że samochód kupiłem kilka tysięcy taniej niż w Polsce


Szymonek usunąłem załączniki a dodałem zdięcia wykorzystując już te które umieściłeś w temacie powitalnym. pozdr. Tomaszi
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Sro Cze 11, 2008 13:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów Koszty remontu silnika.
hvil Offtopic 24 Czw Lut 04, 2010 22:06
Gość
Brak nowych postów BMW e39 diesel - koszty utrzymania
KRYS Offtopic 11 Sob Maj 30, 2015 16:30
MD
Brak nowych postów [R75 2.0CDT '99]koszty eksploatacji po 15 miesiącach
kerbi Offtopic 3 Czw Cze 04, 2009 23:23
ciacho4
Brak nowych postów Najgorsze auta lat '80 i '90
leszczu Offtopic 7 Pon Lis 16, 2009 23:05
Pływak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink