Forum Klubu ROVERki.pl :: Twój następny samochód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Twój następny samochód
Autor Wiadomość
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 21:00   

Land Rover Defender 130
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 17, 2008 21:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 08:18   

Pora wrócić do tematu :grin:

Coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą R75 na coś innego :?: Z tym, że będzie to za jakieś 2, 3 lata i w grę będzie wchodziło auto również 2, 3-letnie. Zaczynam już zbierać fundusze :grin:

Numer 1 na mojej liście to: Jag x-type kombi najchętniej 3,0 V6 (ewentualnie 2,5 V6) manual.

W grę wchodzi również LR Freelander2 raczej 2,2 TD4 manual :grin: i gdyby się udało finansowo LR Discovery3 2,7 TDV6 :mrgreen:

Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 09:30   

xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2 raczej 2,2 TD4 manual i gdyby się udało finansowo LR Discovery3 2,7 TDV6
Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.

A nie myślałeś o czymś pośrednim w stylu Subaru Legacy Outback albo Volvo XC70?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:09   

maciej napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2 raczej 2,2 TD4 manual i gdyby się udało finansowo LR Discovery3 2,7 TDV6
Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.

A nie myślałeś o czymś pośrednim w stylu Subaru Legacy Outback albo Volvo XC70?

Poprawiam specjalnie dla Maćka :mrgreen:

Było :Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą brytyjczycy :grin:

Powinno być: Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą hindusi :mrgreen:

Jeżeli chodzi o Volvo to odpada nie podoba mi się po prostu, natomiast Subaru całkiem, całkiem.

Niestety przeraża mnie paliwożerny boxer benzynowy (wiem o czym mówię szwagier jeździ imprezą WRX STI), a jeżeli chodzi o diesla to sam nie wiem. Nie pasuje mi w Subaru tak samo jak w Jagu. :roll:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez xxxgrze Sro Cze 18, 2008 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:21   

xxxgrze napisał/a:
Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą brytyjczycy

No ale piszesz przecież o Niemcach, a nie Anglikach - wszystko co wymieniłeś to Fordy... ;D
xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2

Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
LR Discovery3 2,7 TDV6

Trochę mniej, ale jednak Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
Numer 1 na mojej liście to: Jag x-type kombi najchętniej 3,0 V6 (ewentualnie 2,5 V6) manual.

I to Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.

No i na koniec dwa "Fordy Fordy". ;)
xxxgrze napisał/a:
Jeżeli chodzi o Volvo to odpada nie podoba mi się po prostu

A to w sumie też Ford. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:37   

maciej napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą brytyjczycy

No ale piszesz przecież o Niemcach, a nie Anglikach - wszystko co wymieniłeś to Fordy... ;D


Fordy to chyba amerykanie :?: :roll: :rotfl:

maciej napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2

Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
LR Discovery3 2,7 TDV6

Trochę mniej, ale jednak Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
Numer 1 na mojej liście to: Jag x-type kombi najchętniej 3,0 V6 (ewentualnie 2,5 V6) manual.

I to Ford... ;)


Eee chyba Tata wozy :?: :roll: :rotfl:

Tak BTW kumpel był na ILA w Berlinie i mówi, że najbardziej imponujące było stoisko hinduskie. :o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:44   

xxxgrze napisał/a:
Fordy to chyba amerykanie

Ale oddział europejski jest mocno niezależny i akurat zarówno Mondeo jak i S-Max, który powstał na podstawie Mondeo są europejskimi konstrukcjami, robionymi specjalnie na rynek europejski, a ZTCP to główną siedzibę na Europę Ford od dawna ma w Niemczech, choć fabryki ma np. w Belgii.
xxxgrze napisał/a:
Eee chyba Tata wozy

Teraz tak, ale wszystkie modele o których piszesz powstały pod kuratelą Forda, a więc Niemce!!! ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:51   

maciej napisał/a:

Ale oddział europejski jest mocno niezależny i akurat zarówno Mondeo jak i S-Max, który powstał na podstawie Mondeo są europejskimi konstrukcjami, robionymi specjalnie na rynek europejski, a ZTCP to główną siedzibę na Europę Ford od dawna ma w Niemczech, choć fabryki ma np. w Belgii.


maciej napisał/a:
Teraz tak, ale wszystkie modele o których piszesz powstały pod kuratelą Forda, a więc Niemce!!! ;)


Niech będzie :grin: , ale skoro od dawna jeżdżę niemcem (R75 :grin: ) to...

Swoją drogą z tymi Niemcami jest jak dzisiaj z Ebim Smolarkiem (otwieram lodówkę, a tam Ebi :grin: ) są wszędzie. :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 11:10   

xxxgrze napisał/a:
Niech będzie , ale skoro od dawna jeżdżę niemcem (R75 ) to...

No coś w tym jest. ;)
xxxgrze napisał/a:
Swoją drogą z tymi Niemcami jest jak dzisiaj z Ebim Smolarkiem (otwieram lodówkę, a tam Ebi ) są wszędzie.

:D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
yoonior 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 11:23   

xxxgrze napisał/a:
Niestety przeraża mnie paliwożerny boxer benzynowy (wiem o czym mówię szwagier jeździ imprezą WRX STI)


Ale to chyba żaden argument, przecież STI to cywilna rajdówka, ciężko wymagać żeby palił 10l/100km :D

Jeśli nie zależy ci na mocy 'totalnej', normalne WRX powinno wystarczyć. Ba, nawet najzwyklejszy 2-litrowy 160-konny silnik w Imprezie daje jej świetne osiągi.
Wg. mnie domniemana paliwożerność w samochodach takich jak Subaru bierze się głównie z tego, że tymi autami nie jeździ się spokojnie, a dodatkowo 80% posiadaczy w Polsce po prostu je katuje.

Wydaje mi się, że przy normalniejszej jeździe, jedyny przyczynek do nieco większego spalania Subaru w porównaniu z autami o silnikach z podobną mocą to napęd na cztery koła, a nie silnik boxer.
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:08   

yoonior napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
Niestety przeraża mnie paliwożerny boxer benzynowy (wiem o czym mówię szwagier jeździ imprezą WRX STI)


Ale to chyba żaden argument, przecież STI to cywilna rajdówka, ciężko wymagać żeby palił 10l/100km :D

Jeśli nie zależy ci na mocy 'totalnej', normalne WRX powinno wystarczyć. Ba, nawet najzwyklejszy 2-litrowy 160-konny silnik w Imprezie daje jej świetne osiągi.
Wg. mnie domniemana paliwożerność w samochodach takich jak Subaru bierze się głównie z tego, że tymi autami nie jeździ się spokojnie, a dodatkowo 80% posiadaczy w Polsce po prostu je katuje.

Wydaje mi się, że przy normalniejszej jeździe, jedyny przyczynek do nieco większego spalania Subaru w porównaniu z autami o silnikach z podobną mocą to napęd na cztery koła, a nie silnik boxer.


Wszystko to co piszesz to oczywiście prawda. Jest tylko jeden problem w moim przypadku. Nigdy nie jeździłem samochodami które by mało paliły. :mrgreen:

Tak więc jestem pewien, że Subaru Legacy Outback ze mną za kierownicą palił by mnóstwo. :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie łudź się, Twój samochód nie jest bezpieczny...
...Czyli coś o airbagach
Bobas111 Offtopic 16 Sob Kwi 19, 2008 11:03
Gość
Brak nowych postów Czemu Twoj roverek jest wyjatkowy ?
marcin8c Offtopic 10 Wto Sty 08, 2008 10:17
maciej
Brak nowych postów Miejsce na następny Zlot
Mix Offtopic 30 Sob Sie 29, 2009 01:07
Tomaszi
Brak nowych postów Następny poszkodowany Roverek
PTE Offtopic 8 Czw Kwi 22, 2010 15:00
bociannielot
Brak nowych postów Jesli Twoj kochanek zostanie przylapany w szafie to...
MaReK Offtopic 4 Pią Paź 09, 2009 19:09
Asia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink