Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Falowanie obrotów, skrzynia biegów, etc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Falowanie obrotów, skrzynia biegów, etc
Autor Wiadomość
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Cze 23, 2008 22:44   

Vader napisał/a:
swiecila się jakiś czas czerwona kontrolka przekroczenia tmp w chlodnicy
Nigdy nie słyszałem o takiej kontrolce w roverku :hmm: przecież jest wskaźnik temperatury.
Vader napisał/a:
Po przekreceniu kluczykow w stacyjce na 2 pozycje, miga zolte swiatelko check engine
Kurcze, o takim objawie też pierwszy raz słyszę :hmm:

Próbowałeś odczytać kody błędów komputera?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 23, 2008 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Vader 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 137
Skąd: Bytom

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 23, 2008 22:50   

Ad1: Taka czerwona "termometr zanurzony w wodzie"

Ad2: Taka żólta, z narysowanym silnikiem (albo coś w ten desen)

Wiem, śmiesznie się czyta posty, kogoś kogo się nie zna, na urlopie przeczytam wnikliwie RAVE :) obiecuje... (chyba, ze zbankrutuje i wyląduje na ulicy, przez ten samochod)

Nie sprawdzalem błędów, nigdy tego nie robilem, a rzecz wydarzyła się dzisiaj, przed 2ma godzinami.....

EDIT: Chyba będę musiał ustawić się u NEOSS w kolejce w sprawie zamówienia silnika ;(
_________________
http://forum.roverki.eu/v...p=607025#607025
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Cze 23, 2008 22:56   

Vader napisał/a:
Ad1: Taka czerwona "termometr zanurzony w wodzie"
O kurcze, nigdy nie spotkałem się z takową w 600ce, ale nie mówię, że nie masz takiej..
Vader napisał/a:
Ad2: Taka żólta, z narysowanym silnikiem (albo coś w ten desen)
Tu się zgadza, tylko pierwszy raz spotykam się z jej mruganiem przez odpaleniem silnika. Może to ostrzeżenie żeby go nie odpalać.. :hmm:
Vader napisał/a:
Wiem, śmiesznie się czyta posty, kogoś kogo się nie zna, na urlopie przeczytam wnikliwie RAVE :)
Nie, Twój post wcale nie jest śmieszny, po prostu nie spotkałem się jeszcze z takimi objawami w roverku i się trochę dziwię.

Postudiuj ten artykuł ( http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 ) i jak tylko będziesz mógł to odczytaj te błędy i napisz co wyszło.

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 22:59 ]
Mógłbyś pokazać dokładną lokalizację tej kontrolki temperatury?
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 00:36   

Vader, dzwoń do mnie i opisz mi usterkę może pomogę 517 465 654... Szkoda dieselka a naprawdę lubię te silniczki... Jeżeli stuka i puka w silniku to mogą być to zawory, bądź wypalone tłoki, jeżeli został przegrzany to poszła uszczelka i oby głowica nie wymagała wymiany bądź planowania...
Gdyby poszedł rozrząd było by puk i ciacho by już nam nie ruszyło...
 
 
 
mariuszek86 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 54
Skąd: Koczała



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 17:02   

witam. Czyw hondzie acord 20benzyna z 99r kasuje sie błedy tak samo jak w tym opisie http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 Bo mi sie swieci kontrolka SRS
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 18:04   

mariuszek86 napisał/a:
witam. Czyw hondzie acord 20benzyna z 99r kasuje sie błedy tak samo jak w tym opisie http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 Bo mi sie swieci kontrolka SRS
Dlaczego pytasz o to w tym temacie? Co do samego pytania, to niestety nie. Na temat odczytu błędów w benzyniakach z silnikiem hondy poczytaj w technicznym FAQ, może coś tam znajdziesz. Ewentualnie przejrzyj manual hondy accord dostępny na www.hondaaccord.strefa.pl . SRS to system poduszek powietrznych, który prawdopodobnie sam się diagnozuje i zgaśnie jeżeli wszystko będzie ok. Więc najpierw trzeba będzie poszukać usterki.
Ostatnio zmieniony przez thef Wto Cze 24, 2008 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mariuszek86 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 54
Skąd: Koczała



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 20:24   

sorki ze nie w temacie ale szukam i szukam i nie iem gdzie znalesc a ten link co podałes nie działa
_________________
Super ceny części do roverka 620:)
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 20:35   

mariuszek86 napisał/a:
a ten link co podałes nie działa
Wkradła się literówka, ale już poprawiłem ;)
 
 
Vader 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 137
Skąd: Bytom

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 20:52   

Brak czasu mnie wykończy, 21 a ja dalej w robocie :\\

Ale wracając do tematu, odholowaliśmy autko do serwisu. Podobno dobrego, specjalizują się w autach japońskich (bo w sumie Rover 600 to w dużej mierze Honda Accord). Zadzwonilem koło 16, panowie podziedzieli tak:

- samochód odpalił i działał normalnie, wszystko śmigało. Ale zrobili 3 kółeczka i jednak zaczął gasnąc. Męczą się i nie mogą znależć przyczyny, jak znajdą to odzwonią.

Może spanikowałem niepotrzebnie, ale w takim razie skąd by się wzięło to dziwne zgrzytanie? Czekam na diagnozę, ale trochę się uspokoiłem. Skoro to nie zatarcie silnika, ani głowica, to wszystko inne powinno być tańsze... (mam wielką nadzieję).

NEOSS --> Jak panowie sobie nie poradzą, to będę dzwonić. Może coś wymyślimy, bo to chyba nie jest aż tak krytyczne, jak się spodziewałem. Aż mi się humor poprawił, bo uwielbiam ten wóz :) :):)
_________________
http://forum.roverki.eu/v...p=607025#607025
 
 
 
mariuszek86 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 54
Skąd: Koczała



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 21:08   

dostałem ten link ale temat na forum wygasł a link w tajemnicy nie chce działac moze cos doradzicie bo tu wszystko było http://www.hondapl.org/sa...iagnostyka.html
_________________
Super ceny części do roverka 620:)
 
 
 
Vader 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 137
Skąd: Bytom

Rover 600

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 19:28   

No, mechanicy już drugi dzień sprawdzają - i dalej nie wiedzą co jest przyczyną tego gaśnięcia. Kroi się chyba miesiąc bez autka :\
_________________
http://forum.roverki.eu/v...p=607025#607025
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Cze 25, 2008 20:29   

Vader, czy mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania o tą kontrolkę temperatury? Strasznie mnie to nurtuje. Zasugeruj też mechanikom, żeby sprawdzili w pompie wtryskowej elektrozawór, może się zacina i dlatego gaśnie?
 
 
Vader 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 137
Skąd: Bytom

Rover 600

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 20:49   

Jak mi go zwrócą, porobie zdjęcia deski rozdzielczej i zaznaczę kontrolkę, o której wspominałem. Być może jej znaczenie jest zupełnie inne, niż napisałem ;) Jest to kontrolka koloru czerwonego i zaświeca się standardowo po przekręceniu kluczyka w drugą pozycję (może to po prostu kontrolka niskiego poziomu oleju?).

Kodów nie odczytywałem. Raz, że mam teraz straszliwy młyn w pracy, kilka projektów na raz do oddania, śpie 4 godziny, ogólnie nieciekawie - a dwa, w pośpiechu mógłbym coś spieprzyć i wkopać się w jeszcze większe koszta. Jak się uspokoi sytuacja z czasem, to z najwieksza przyjemnością sobie nad tym posiedzę :) :)

Przy następnej rozmowie (znając życie za pare dni, jak stwierdzą, że nie wiedzą co sie dzieje), to zasugeruje im sprawdzenie elektrozaworu.

Ogólnie, bardzo bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwe znoszenie moich pytań i żali. Mam nadzieje ze kiedys ja bede w stanie komus pomóc ;)

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 06:45 ]
Tydzień w serwisie, 250 zł w plecy. Panowie nie mieli za bardzo pomysłu, co to może być.
Zasugerowałem wiązkę kabli - stwierdzili, że to prawdopodobne. Po dwóch dniach, samochód do odbioru - podobno wymienili jakieś kabelki, w nadziei że to właśnie to.

Oczywiscie problem wrócił jeszcze w ten sam dzień. Dojechalem do domu, otworzyłem maskę. Wystarczyło dotknąc wiązkę kabli przy silniku, aby nagle zaczął nierówno pracować. Więc to najprawdopodobniej jest przyczyna wszystkich problemów.

Elektryka jest chyba straszliwie słabym punktem tych autek.
_________________
http://forum.roverki.eu/v...p=607025#607025
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów
silnik ospały gdy jest cieply
Skiba Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Kwi 16, 2007 12:35
Brt
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów
krychu Rover serii 600, Honda Accord 15 Sro Lis 21, 2007 18:41
ADAM1
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów w czasie nagrzewania
Wtrysk PGM-FI - silniki Hondy
kamil_620_si Rover serii 600, Honda Accord 40 Sro Sty 04, 2012 11:50
norbert22m
Brak nowych postów [R600]Falowanie obrotów zaraz po odpaleniu na zimnym silniku
sammer21 Rover serii 600, Honda Accord 34 Pon Gru 01, 2014 08:39
montecarllo
Brak nowych postów [R600] Skrzynia biegów / drążek zmiany biegów
Jest jakby przesunięta
cbf.lucas Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Maj 17, 2008 11:22
Skiba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink