Forum Klubu ROVERki.pl :: [r 214si 97r] Witam wszystkich. Jestem nowy. Pomocy!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r 214si 97r] Witam wszystkich. Jestem nowy. Pomocy!
Autor Wiadomość
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Lip 06, 2008 23:43   [r 214si 97r] Witam wszystkich. Jestem nowy. Pomocy!

Witam,
kupilem roverka 214si 10 dni temu i przesiadlem sie z daewoo tico (woja droga extra autko - w 2,5 roku przejechalo 240 kkm i ani raz mnie nie zawiodlo).
Jako ze nie mam bladego pojecia o roverku to mam kilka pytan i ogromnie prosze o podpowiedzi i sugestie.
1. Czy jest mozliwosc zalozenia klimatyzacji i ile to kosztuje - czy zna ktos miejsce gdzie to robia na slasku?
2. Ile kosztuje rozrzad i pompa wody bez montazu?
3. Wielowahaczowe zawieszenie - prawda czy fikcja w przypadku roverka?
4. Czy mozna zamontowac ksenonki?
5. Czy da sie kupic oryginalne dywaniki roverowskie, a jak tak to gdzie?
6. Czy da sie kupic gdzies nowy podlokietnik - oczywiscie oryginalny?
7. Jak macie CBradio to gdzie najlogiczniej je zamontowac - dodam ze mam ok 200 wzrostu i odpada miejsce pod kolumna kierownicy?
8. Czy da sie jakos pozbyc zoltego nalotu wewnatrz eflektorow?
9. Czy mozna wymienic pilota od alarmu?
10. Ile kosztuje przednia szyba - mam malutni prawie niezauwazalny odprysk i chcialbym wiedziec jakie sa koszty wraz z montazem gdyby sie powiekszylo?
11. Mam problem taki, autko czasami odpala na "dotyk" a czasami na tzw. pol obrotu, czyli zakreci ospale pierwszy raz a potem juz normalnie i nie wiem czy stanowic to bedzie wieksy problem zima i co moze byc przyczyna?
12. Jak czesto wymieniac olej w skrzyni biegow?

To chyba wszystko. Przepraszam ze tyle tego jest ale kompletnie sie nie znam na tym autku a nie dostalem do niego zadnej ksiazeczki (typu instrukcja obslugi), a chcialbym aby jak najdluzej mi sluzylo bo naprawde jest cacko.
moze ktos z Was drodzy parafianie mial problemy podobne do moich i pomoze mi za co bede wdzieczny.

Ogromne dzieki za pomoc! Szerokosci!

PS. Mam wszystkie czesci do tico na sprzedaz, poza lewym tylem, a to dlatego ze zaliczylem dzwona, a konkretnie facet na czerwonym przelecial i skasowal mojego maluszka, poza tym wszystko sprawne.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 06, 2008 23:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 00:39   

kurza dupa człowieku...
wszystko o co pytasz było z 10 razy,
1 oczywiście jak w każdym aucie,
2 rorząd kosztuje różnie, a co znaczy pompa wody bez montażu to nie wiem (lepiej ją wymienić razem z paskiem rozrządu)
3 w R200 akurat jest belka z tyłu,
4 oczywiście, jeśli Cię stać na autopoziomowanie i spryskiwacze, jeśli nie to jest to nielegalne
5 tak, www.tomateam.pl
6 w R200 podłokietnik to wyjątek
7 nie mam, ale jak poszukasz to było kilka rozbudowanych wątków
8 tak, wymienić tudzież wyczyścić, ale akurat do R200 to reflektory nie są drogie,
9 można oczywiście przy pomocy komputera serwisowego i jeszcze jakichś urządzeń do programowania alarmów, których do końca nie rozgryźliśmy
10 odprysk akurat możesz zalepić, a szyba nie jest tragicznie droga, poszukaj to się dowiesz
11 przyjrzałbym się akumulatorowi
12 masz skrzynię R65 koncernu PSA nie zaszkodzi dość często (nie wiem jaki masz przebieg, jeśli nie masz problemów z wbijaniem biegów to wymień na zapas na porządny 75W80, a potem co jakieś 50 tysięcy km) :cool:
a na przyszłość zainwestuj więcej czasu w szukanie, bo nie wszyscy, nie wszystko recytują z pamięci ;p
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 11:47   

Wielkie dzieki za podpowiedzi i odpowiedzi :smile:
Dodam ze przebieg to 200 kkm - dzisiaj mi stuknelo.
Jutro jade na warsztacik i niech Panowie sie nim zajma :razz:
Caly czas szukam miejsca na slasku gdzie bede mogl uzbroic si w klimke, i nie potrafie znalezc. Jak ktos zna to prosze o pomoc.
Szerokosci!
 
 
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 15:40   

Ad.1 Ostatnio była oferta na allegro : koszt montazu klimy 2000 zł. Robota trwa 1 dzien i dają Ci zastępcze auto i gwarancje.
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 20:10   

Ad.9 chcesz wymienić pilota czy tylko jego obudowę? bo jeśli plastik to można kupić na wcześniej wspomnianej stronie komplecik naprawczy pilota, wnętrze swojego przekładasz i hula :)
Ad. 10 miałem podobny problem, naprawiłem to w zakładzie specjalizującym się w naprawach szyb samochodowych, zostało to zalane zywica i utwardzone, praktycznie nie ma śladu i niby skuteczne. Zależy gdzie ten odprysk masz bo nie wszystkie miejsca chcą naprawiać.
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 00:24   

PIETRO; mam to mniejwiecej w tym miejscu gdzie jest znak "x":

-------------------------------------------------------------------
I..................................................................................I
I..................................................................................I
I..................................................................................I
I..................................................................................I
I....X............................................................................I
I..................................................................................I
-------------------------------------------------------------------

Sorki, mam nadzieje ze masz bujna wyobraznie.
te myslniki na gorze i na dole do gorna i dolna krawedz szyby, a znaki "I" to boczne krawedzie. Ten malitki odprysk jest tam gdzie "x".
Mam nadzieje ze potrafisz sobie to wyobrazic.
Szerokosci!
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 08:29   

coldmanns napisał/a:
te myslniki na gorze i na dole do gorna i dolna krawedz szyby, a znaki "I" to boczne krawedzie. Ten malitki odprysk jest tam gdzie "x".
Mam nadzieje ze potrafisz sobie to wyobrazic.


bardziej obrazowo się nie dało :)

A co do szybki, podjedź do punktu naprawczego i zalep. Poszukaj frmy Jaan AutoGlass albo coś w ten deseń. Cena zależy od wielkości odprysku na szybie, taka standardowa koło 50 PLN.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 19:44   

szkoda, że nie zaznaczyłeś po której stronie jest kierownica i czy to widok od środka czy zewnątrz:) Żartuje oczywiście :d

ja miałem w podobnym miejscu i jak pojechałem to specjalista powiedział ze to miejsce felerne bo blisko krawędzi i słupka, że problem z zamocowaniem aparatu wypełniającego przy krawędzi oraz że duże naprężenia tam występują. Ale mimo groźnie brzmiących prognoz, że może pęknąć itd udało się bez problemu, jeśli masz ubytek w szybie to pozostanie takie lekko matowe miejsce bo żywica to nie szkło :) ja zapłaciłem za naprawę 70 zł we Wrocławiu.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3638
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 20:16   

moze by tak kolega poczytal techniczny FAQ potem przeszukal forum, od przywitan to jest inny dzial, i wypadaloby tez poprawic temat :razz:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 400 414 Si 2000]Jestem nowy! Silnik, rozrzad, pompa wody?
POGO Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Lip 26, 2009 13:27
praktis
Brak nowych postów [r 214si '97] DESTRUKCJA!!! POMOCY !!!
Uszkodzenia po gradobiciu ... !!!
coldmanns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 63 Sro Sie 20, 2008 17:49
squadalfa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [ R 214Si ] Zawieszenie Gwintowane. Pomocy!
bartus1587 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Lut 26, 2013 20:27
Adrian
Brak nowych postów [R 214Si] Auto nie chce odpalić, POMOCY!
DaQwiD Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Pią Lut 11, 2011 16:15
fanrover
Brak nowych postów [214si] uszczelka kolektora dolotowego pomocy
xxbanasxx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Cze 30, 2015 19:05
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink