Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Banalny problem z podświem- Zegarek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Banalny problem z podświem- Zegarek
Autor Wiadomość
erzetjot 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 13
Skąd: Czeladź



Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 07:14   [R400] Banalny problem z podświem- Zegarek
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Przed kilkoma godzinami stałem sie posiadaczem Rover 400 1.6 '98, gdy wracałem nocą to zwróciłem uwagę na nieświecący zegarek. Na forum doczytałem sie że powinien być podświetlony na bursztynowo zaróweczką 1,5 Watt (o ile dobrze pamietam)
:arrow: Gdzie taką żarówkę mogę kupić ( Czy jest ona standardowa) ? :bezradny:
:arrow: I jak ją wmontować? (Niewiem jak sie rozbiera okolice zegara)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 18, 2011 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 07:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 07:22   

Sprawa wygląda tak. Wyciągasz radio. Jesli masz szczupłe dłonie, to jak wsadzisz rękę w otwór namacasz odkręcalną żaróweczkę (taką na wcisk i przekręcasz w prawo lub w lewo - zależy czy zakładasz czy wyjmujesz - ot, standardowa żaróweczka). System mocowania żarówki masz taki sam jak podświetlenia kontrolek w desce rozdzielczej.
Potem zabierasz wymontowaną żaróweczkę do byle jakiego sklepu motoryzacyjnego - płacisz chyba ze 20 gr za sztukę.
Wkładasz na miejsce - i masz podświetlenie zegarka.
NIe jest to łatwa operacja, ze względu na mały otwór - ale wykonalna- bo to była pierwszsza rzecz jaką zrobiłem przy swoim R po zakupie :mrgreen: Im szczuplejsze dłonie - tym łatwiej.

POzdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 23, 2008 22:26   

Witam wszystkich :)

Jestem szczesliwym jak na razie posiadaczem rovera 416 z 99 roku od 3 dni doslownie :)

autko jakie kupilem ma nieorginalne radio... i po pierwsze nie podlaczone jest pod regulacje glosnosci w kierownicy po drugie nie wyswietla mi godziny... podswietlenie samego "okienka" dziala ale nic nie pokazuje :( dodam ze autko ma kiere po prawej bo irlandzkie jest :)
czytalem w innym temacie ze w modelach na wyspy byly radia bez wyswietlacza a wszystko bylo wyswietlane w tym "okienu-zegarku" powyzej (jak w oplach)
czy dobrze sie domyslam ze musial bym dorwac teraz radio orginalne bez wyswietlacza zeby pokazala mi sie godzina i cala reszta?! (kaseciaku wroc?;) )
czy moze byc inny powod nie wyswietlania godziny??

Pozdrawiam

ps.Jezeli dopisalem sie w zlym topiku to sorka, troszke o zegarkach ich jest ten wydal mi sie odpowiedni :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lip 23, 2008 23:31   

yyy w 400 to chyba nie było takich bajerów...
fabryczne radio miało swój wyświetlacz, a zegarek to jest za mały żeby cokolwiek na nim wrzucić oprócz zegarka ;)
być może jest gdzieś przerwany kabelek od samego zegarka (gdyby działał, to nawet przy wyłączonym kluczyku trochę widać co pokazuje)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lip 24, 2008 17:05   

sTERYD napisał/a:
yyy w 400 to chyba nie było takich bajerów... fabryczne radio miało swój wyświetlacz, a zegarek to jest za mały żeby cokolwiek na nim wrzucić oprócz zegarka

w sumie racja duzo miejsca to tam nie ma, nie moge znalesc teraz tego tematu :( tam wogole chyba mowa byla o 200 cos mi swita...

sTERYD napisał/a:
być może jest gdzieś przerwany kabelek od samego zegarka (gdyby działał, to nawet przy wyłączonym kluczyku trochę widać co pokazuje)


hmm w weekend wyjme to radio na spokojnie i zobacze co tam slychac za radiem :)
tak mniej wiecej gdzie szukac tego kabelka od zegarka?!jaki ma kolor?gdzies tam bedzie sobie "dyndal"? namacac go w podobny sposob jak ludzie pisza co sie wymienia zarowke od podswietlenia??
jezeli chcial bym wymontowac cale to okienko od zegarka rozumiem ze sie nie da?! trzeba konsole cala zdemontowac?

jeszcze pytanko o radio: aby dzialala regulacja glosnosci co przy kierze jest radio musi to obslugiwac prawda?!czyli musi byc z tylu dodatkowa kostka w radiu?

pzdr

EDIT:

nie wytrzymalem i pogrzebalem... :)
no i mialem racje... wyswietlacz sluzy do zegarka i do radia
gdy poprzyciska sie ten maly wyswietlacz widac napis "traffic" czyli jedna z funkcji radia (ps. dorwalem orginalne radio od rovera od tego modelu tylko troszku mu sie nie dziala :/ wlacza sie ale nie daje muzy ani nic )
generalnie przyskajac caly ten kwadrad z wyswietlaczem (plastiwkowe pudelko wielkosci paczki fajek-wchodzi do niego na malej kwadratowej kostce wiazka kabli chyba 5-6) od wnetrza wyswietlacz jakby sie lekko mienil jak to cieklo krystaliczny przy dotyku, gdy tak chwile go maltretowalem pojawily sie zarysy godziny :D co uswiadomilo mnie ze nie musi byc radia orginalego zeby godzina sie pokazywala (radio bylo odlaczone)
moje pytanie brzmi czy ktos wie o co lata?!jak to mozna naprawic!?musial bym caly ten wyswietlacz wymienic??jakie moga byc przyczyny czesciowego wyswietlania!?

i pytanie drugie poza kostkami od kabli sa tam luzem co widac na fotce 2 kable czerwony i zolty ktos wie co to za kable??



 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lip 24, 2008 22:28   

Cytat:
hmm w weekend wyjme to radio na spokojnie i zobacze co tam slychac za radiem

raczej będziesz musiał wyjąć cała konsolę środkową i dostać się bezpośrednio do zegarka, bo przez radio to się do kostki od zegarka raczej nie dostaniesz :(
ale nie jesst to wcale tak dużo roboty :cool:
to powinno pomóc:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=458

kurcze rzeczywiście jest coś takiego jak wyświetlacz od radia w zegarku...
tylko ten wyświetlacz jest trochę większy niż sam zegarek (jakieś 6-7 cm szerokości)
jeśli faktycznie masz coś takiego jak na obrazku to chyba naj prościej będzie wymienić zegarek na zwykły (bez wyświetlacza)... :/

[ Dodano: Czw Lip 24, 2008 22:37 ]
sprawdź kiedy pojawia się na nich +12V
(najprościej dotknąć do jednego bieguna żarówki, a drugi do masy)
jeśli napięcie pojawia się tylko po włączeniu kluczyka, to mogą być właśnie kabelki do zegarka...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lip 24, 2008 23:23   

sTERYD napisał/a:
sprawdź kiedy pojawia się na nich +12V
(najprościej dotknąć do jednego bieguna żarówki, a drugi do masy)
jeśli napięcie pojawia się tylko po włączeniu kluczyka, to mogą być właśnie kabelki do zegarka...

spoko sprawdze albo do kumpla sie dokulam on sie bawil troszke elektyka swojego czasu to moze lepiej mu pojdzie
ale wydaje mi sie ze nie sa to kable od zegarka, do zegarka jest dolaczona biala kostka jak na twoim zdjeciu(swoja droga u mnie wydawalo mi sie ze glebiej ta cala puszka od zegarka siega niz na tej fotce to widac hmm) i wyglada ze zasilanie idzie jak spojrzysz na moje zdjecie to pierwsze to widac fragment cyfry wyglada jak by ten ekran cieklokrystaliczny nie podawal wszystkich cyf tylko pytanie dlaczego?za malo pradu dostaje czy cos?!
udalo mi sie dostac namiar na kolesia ze szrotu moze wyszarpne caly zegarek zobaczymy jesli beda mieli :/
kurde to rozbieranie konsoli mi sie nie usmiecha, ale chyba na tym sie skonczy musze ten zegar caly na podmianke najpierw skolowac
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lip 24, 2008 23:30   

to na prawdę nie jest dużo roboty tylko się tak wydaje :)
szczerza się przyznam, że na żywo jeszcze takiego zegarka nie widziałem :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lip 24, 2008 23:42   

sTERYD napisał/a:
to na prawdę nie jest dużo roboty tylko się tak wydaje :)
szczerza się przyznam, że na żywo jeszcze takiego zegarka nie widziałem :/


mowisz?!
jesli rozbiore konsole to wyjme to cholerstwo i rozbiore na czesci porobie fotki i takie tam
moze sie myle?kurcze juz sam nie wiem ale wyglada to inaczej niz to co na forum sie czyta
a radia firmowe z aut z polski mialy wyswietlacz na radiu tak?a zagarek byl tylko zegarkiem :)

EDIT:

grzebalem na szrocie dzisiaj... jeden zegarek byl zalany woda wiec sobie go odpuscilem
z 2 mialem maly problem z dobraniem sie do niego:/ musze tam wrocic i rozebrac cala konsole a ze bede robil to po raz pierwszy musze wyuczyc sie gdzie jakie srubki sa :)
pozatym warunki do demontarzu byly mowiac delikatnie niesprzyjajace ale to juz inna historia...
zastanawiam sie czy jest sens... moze radio po prostu kupic i na nim godzine ustawic :)
tylko chcialbym takie ktore z regulacja glosnosci w kierownicy co jest zamontowana firmowo bedzie dzialac, znacie jakies?!czy kazde radio z miejscem na dodatkowa kostke bedzie dzialac?!

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 18:09 ]
sTERYD napisał/a:
szczerza się przyznam, że na żywo jeszcze takiego zegarka nie widziałem :/


a tak na marginesie :cool:
skan z mojej "owner's handbook" ;)



:mrgreen:

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 16:14 ]
nooo zrobione :)

radio firmowe wstawione, regulacja glosnosci z kierownicy dziala, i zegarek z wyswietlaczem tez dziala :D



nawet ladnie gra zalezy oczywiscie jak dla kogo ;) mi tam pasuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Zegarek nie dziala
rafalskorupski Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Mar 06, 2015 14:35
Wikinger
Brak nowych postów [R400] nie działa radio i zegarek
danielxc717 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Gru 30, 2010 10:35
danielxc717
Brak nowych postów [R416] Problem, zegarek
kostas Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Nie Sty 09, 2011 22:24
bizon
Brak nowych postów [416] zegarek
boryswa Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Maj 11, 2011 21:11
adamek0092
Brak nowych postów [mg zs] zegarek i antynapad
podki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Mar 02, 2017 12:54
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink