Forum Klubu ROVERki.pl :: Nawigacja samochodowa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja samochodowa
Autor Wiadomość
marcin_przybys 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 00:27   

Dzięki wielkie za pomoc wreszcie się zdecydowałem na zestaw Beckera 7926 z MapMapą 5.2 . I mam nadzieje że będzie dobrze służyć. :cool:

A co do tego że się jest skazanym... No cóż to jest i tak pod kontrolą windowsa CE chociaż go nie widać a jak jest a nie widać to zawsze da się zrobić tak żeby było widać :mrgreen:
_________________
www.enzymtworczy.com BLOG ENZYM
www.camfora.com FIRMOWA work in progres
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 31, 2008 00:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 09:01   

Ale ta navi jest strasznie droga. Ja za takie urządzenie bym tyle kasy nie dał. Ja tam jestem zadowolony z Mediona i AutoMapy 5.0.5. Koszt jaki był to 350zł za navi i nic więcej. Jakoś jeszcze mnie źle nie poprowadziła.
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 10:05   

marcin_przybys napisał/a:
Dzięki wielkie za pomoc wreszcie się zdecydowałem na zestaw Beckera 7926 z MapMapą 5.2 . I mam nadzieje że będzie dobrze służyć. :cool:

A co do tego że się jest skazanym... No cóż to jest i tak pod kontrolą windowsa CE chociaż go nie widać a jak jest a nie widać to zawsze da się zrobić tak żeby było widać :mrgreen:



Kiepski wybór, nie polecam tej mapy. W firmie mamy dwie sztuki nawigacji z "MapaMap" i nie chwalimy sobie tego.

Ale jak "uparłeś" się na MapaMap to popatrz na takie urządzenia jak GoClever. Całkiem przyzwoite urządzenia i w dobrej cenie. GoClever
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 16:00   

Ja tam się na tym w ogóle nie znam. :bezradny:

Ale wiem jedno. :roll: Z tych wszystkich firm które wymieniliście tylko Garmin zajmuje się na poważnie nawigacjami.

Wejdźcie do kabiny jakiegokolwiek sprzętu latającego czy też pływającego - znajdźiecie tam tylko Garmina :ok: inni producencji się praktycznie nie liczą. :nook:

Dlatego dla mnie wybór jest prosty, jeżeli nawigacja to tylko Garmin. :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marcin_przybys 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 16:23   

Swoją drogą nie polecam MediaMarkt... cena nawi u głównego przedstawiciela Beckera = X natomiast w MediaMarkt = X*2. Co to za ceny ?? Ten sam model ...
_________________
www.enzymtworczy.com BLOG ENZYM
www.camfora.com FIRMOWA work in progres
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 31, 2008 16:31   

Z tych używanych w żeglarstwie to jest jeszcze Raymarine, ale w tym przypadku ma to naprawdę małe znaczenie i już tłumaczę dlaczego. :)

Nawigacja de facto skłąda się z 3 części:

1. Chipu odbierającego sygnał z satelitów i przetwarzającego go na sygnał dla komputera - chipy używane we wszystkich nawigacjach (w tym i w Garminie) produkowane są przez dokładnie dwie firmy na Taiwanie - jedna robi pod marką "SirfStar", a druga "MTK".

2. Oprogramowania i tu jest już różnica, bo tu oprogramowanie morskie, czy lotnicze nie ma zastosowani, bo w "lądowym" ważne jest sposób wyszukiwania dróg, czyli algorytm oraz sposób dopasowania mapy do rzeczywistości (czasem są pewne różnice), a na morzu, czy w samolocie istotne jest tylko odwzorowanie

3. Mapy i tu jest zwykle pies pogrzebany - kto ma lepsze i lepiej pokrywające interesujące nas obszary

Co nie zmienia faktu, że znajomy ma Garmina i mapy ma bardzo dobre - np. Garmin ma uliczki wraz z numeracją domów w wioskach pod Piasecznem, których nie miała AutoMapa 4.5, ale to się dość dynamicznie zmienia i zależy od dostawcy map.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 21:33   

Cytat:
Co nie zmienia faktu, że znajomy ma Garmina i mapy ma bardzo dobre - np. Garmin ma uliczki wraz z numeracją domów w wioskach pod Piasecznem, których nie miała AutoMapa 4.5, ale to się dość dynamicznie zmienia i zależy od dostawcy map.


I tu z tobą Macieju się zgodzę. Wedle mnie dziś najlepszą pozycją na rynku jest AutoMapa oraz Garmin.

W garminie podoba mi się standard w jakim są opracowane mapy. Mówiąc jaśniej długie trasy można sobie opracować w MapSource i wysłać do urządzenia. Tak samo POI.

Za Garminem przemawia sporo ilość projektów w postaci darmowych map np. ump.waw.pl.
Za automapa natomiast duża baza POI. Chociaż panowie ciągle i na bieżąco przenoszą na platformę mapsource.


Jednym słowem takie gdybanie ;-)
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 10:17   

lineumaciel napisał/a:
Za Garminem przemawia sporo ilość projektów w postaci darmowych map np. ump.waw.pl.

Ba. Można samemu się przyczynić do rozwoju umpa - mam znajomego, który tam mocno działa. :)
lineumaciel napisał/a:
Za automapa natomiast duża baza POI.

Ale można je pobrać tylko jak masz legalną kopię. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 10:20   

W automapie jak sie ustawi te wszystkie punkty POI, ktore nas interesuja to tak zwalnia, ze drugi manewr sygnalizuje zaraz po tym jak dojezdzam do celu (20km) :D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 14:34   

MaReK napisał/a:
W automapie jak sie ustawi te wszystkie punkty POI, ktore nas interesuja to tak zwalnia, ze drugi manewr

Zależy od sprzętu - u mna na Acerze (400mhz) działa spokojnie z kilkunastoma włączonymi punktami - natomiast TomTom na symbianie (E50) z włączonymi 3 POI ma już w terenie miejskim problemy z płynnością.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Nie Sie 03, 2008 21:44   

maciej napisał/a:

Ba. Można samemu się przyczynić do rozwoju umpa - mam znajomego, który tam mocno działa.


Przyznam że koledzy bardzo prężnie działają.


argail napisał/a:
Zależy od sprzętu - u mna na Acerze (400mhz) działa spokojnie z kilkunastoma włączonymi punktami - natomiast TomTom na symbianie (E50) z włączonymi 3 POI ma już w terenie miejskim problemy z płynnością.



Cóż Symbian do szybkich nie należy.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 19:40   

lineumaciel napisał/a:
Symbian do szybkich nie należy.

Zależy jaki...
Mi TomTom z kilkoma POI chodzi dobrze. Zależy może od wersji.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 20:09   

A ja sobie chwale Garmina Nuvi 200GP bo takowego posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony bardzo dobre pokrycie polski bardzo proste w obsludze. Jako jedne z nielicznych na zlocie bez problemow trafilo na tor rakietowa we wro :)
 
 
paff 



Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Sie 07, 2008 18:00   

ja nabyłem w Biedronce w czerwcu ;-) Navia 2008 z wgrana MapaMap Lite (cena: 260pln) - ma stare mapy z 12/2007, ale za 99pln mozna dokupic aktualizacje.

dodatkowo dokupilem do zestawu 4GB SD karte i przejsciowke do ladowania z 230V bo nie bylo, dogralem mnostwo free programow multimedialnych i mozna dograc gry... w koncu pod spodem to po prostu Windows 5 CE

Dzialaja wszelkie programy do nawigacji i dziala to jak palmtop prosciutki.....podsumowujac...za 320pln z wszystkim to bezkonkurencyjna oferta

z takich tanszych polecam tez Manta 020/030 - tez jest opcja odblokowania dostepu do Windows (sa fora mowiace co i jak - jak przepis na ciasto)

co do samego softu to Automapa 5 ma najdokladniesza mape PL na rynku, ale proba ustawienia podrozy przez kilka podanych punktow jest strasznie trudna o ile nie niemozliwa. w MapaMap bez problemu ustawiam trase prze kilka miejscowosci przez co moja droga jest dokladnie taka jaka chce, gdzie chce krajowka a gdzie chce lokalna skrotem, omijam znane korki i inne utrudnienia. gdyby MapaMap miala mapy z Automapy to bylaby softem idealnym :-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
KuBaB 



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 113
Skąd: Gorzów Wlkp.



Wysłany: Czw Sie 07, 2008 23:57   

Ja używam własnie Manty 030. Sprawuje się idealnie z AutoMapą. Troche długo trwa zimny start gps-a, ale taki już urok nawigacji. Uważam, że nie ma co płacić za znaczek na obudowie (markowe nawigacje). Urządzenie mam odblokowane, można włączyć gry, mp3, a nawet filmy w rozdzielczości 320x240 :D
_________________
Pozdrawiam
KuBaB
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Polerka samochodowa]
SyntaX Offtopic 3 Sro Kwi 27, 2011 07:19
SyntaX
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zagadka samochodowa nr 2
Jugol Offtopic 12 Sob Wrz 18, 2010 14:55
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zagadka samochodowa
MaReK Offtopic 78 Pon Paź 04, 2010 12:22
kasjopea
Brak nowych postów polerka samochodowa
funfel Offtopic 5 Wto Lut 10, 2009 00:36
NEOSSS
Brak nowych postów Przetwornica napięcia - samochodowa
apples Offtopic 15 Sro Sty 11, 2012 12:31
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink