Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214Si 96r] problem z hamulcami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 214Si 96r] problem z hamulcami
Autor Wiadomość
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 23:05   

To jak nie ma pompy to kontrolki ABSu tez nie bedzie :P Jeszcze napisz jak mocno musisz wcisnac pedzia zeby zablokowaly sie kola, bo jesli lekko wciskasz i sie kola blokuja to faktycznie lipsztyk, ale jesli w opor i sie blokuja to nic nienormalnego. Rozpisz cos wiecej w tym temacie, np 1-2 historie z hamowania, dokladne szczegoly ( ale nie takie typu ze szla ladna blondynka niebieskie oczy bla bal bla ) sila wcisniecia pedzia itd. Ju noł
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 23:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafal214si 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: kobyłka



Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 23:10   

a tak wogóle to się uczepiliśmy tego abs-u a nie wiadomo czy to jest tego wina ze hamulce sie blokują...

[ Dodano: Wto Wrz 02, 2008 23:16 ]
no normalnie jade powiecmy 60km/h i nagle musze gwałtownie zachamowac no pierwsza reakcja jest taka że wciska się pedał mocno, prawda...? i wciskam koła się blokują bo słychac pisk opon a samochód dalej się sunie po asfalcie (i to suchym) Poprostu no hamulce tragedia...! Mama nadzieje ze dobrze ci opisałem to?
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 01:25   

Rafał214Si napisał/a:
No jezeli jade powiecmy 60km/h i musze gwałtownie hamować to koła się blokuja i juz sune po asfalcie...


Taki sam problem mam niestety również na 185 :( Na wiosnę założę albo 195 albo 205, niestety mam 14" felgi więc będzie wymiana na 15 :( co wiąże się z kosztami ;/
Wydaje mi się, że tył nie hamuje Ci prawie wcale tak jak u mnie :(
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
danielsonicl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 206
Skąd: Złoty Stok



Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 08:50   

Sprawdź jeszcze czy wszystkie koła blokuje jednakowo,na asfalcie albo na stacji diagnostycznej.
 
 
rafal214si 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: kobyłka



Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 11:55   

Kozik, Kolego ale to nie może byc raczej wina opon... Hamulce tez masz słabe czy siekiera?

[ Dodano: Sro Wrz 03, 2008 12:11 ]
Bo jeszcze dowiedziałem się że jest taka możliwość ze tłoczki w zaciskach mogą dociskać klocki do tarczy (klocki się cały czas scierają) i dlatego się blokują te koła... czy jakoś tak ?

[ Dodano: Sro Wrz 03, 2008 18:03 ]
sprawdzałem nie ma pod maską tej pompy od wspomagania,nie widze... kontrolka jest ale nie pali ale jest napis ABS tylko ze nie pali sie ale jak dobrze sie przypatrze to jest napis ABS :)
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 20:17   

Rafał214Si napisał/a:
Hamulce tez masz słabe czy siekiera?


Hamulce też mam słabe, myślałem o założeniu wzmacniacza siły hamowania, ale raczej zrobie go sam niż kupie :)

A co do blokowania kół to tez mi blokuje, w zależności od temperatury i nawierzchni.
Jak założę na wiosnę nowe opony to będę wiedział czy pomogło.

[ Dodano: Sro Wrz 03, 2008 20:19 ]
Rafał214Si napisał/a:
Bo jeszcze dowiedziałem się że jest taka możliwość ze tłoczki w zaciskach mogą dociskać klocki do tarczy (klocki się cały czas scierają) i dlatego się blokują te koła... czy jakoś tak ?


Jakby Ci cały czas obcierały to hamulec miałbyś całkowicie kiepski bo przegrzane hamulce nie hamują.

Rafał214Si napisał/a:
sprawdzałem nie ma pod maską tej pompy od wspomagania,nie widze... kontrolka jest ale nie pali ale jest napis ABS tylko ze nie pali sie ale jak dobrze sie przypatrze to jest napis ABS


Zegary są uniwersalne więc nawet kontrolkę od świec żarowych znajdziesz :)

[ Dodano: Sro Wrz 03, 2008 20:22 ]
Rafał214Si napisał/a:
no normalnie jade powiecmy 60km/h i nagle musze gwałtownie zachamowac no pierwsza reakcja jest taka że wciska się pedał mocno, prawda...? i wciskam koła się blokują bo słychac pisk opon a samochód dalej się sunie po asfalcie (i to suchym) Poprostu no hamulce tragedia...!


Sprawdź czy zablokuje Ci dwa koła jak zahamujesz ostro, jedź z jakąś prędkością i powoli wciskaj hamulec, jeśli będzie Cię ściągało to znaczy że nierówno hamuje, jeśli nie to hamulce masz ok.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 16:34   

A moze masz taki dziwny myk ze blokuja Ci sietylne kola a przednie sie kreca, wtedy moze byc ten efekt suniecia. Ja bym zrobil tak ze wzial bym jakiegos zioma niech jedzie obok druga fura i patrzy ktore kola sie blokuja. Z 60kmh powinienes wyhamowac cirka w przedziale 20m
 
 
 
zavoor 



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Nürnberg



Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 16:51   

witam,
przepraszam za brak polskiej czcionki, ale jej nie posiadam :/ to co dało sie poprawić to poprawiłem za pomocą słownika :)

Przeszukałem forum i znalazłem kilka tematów o ABS, ale wiązały sie one z całkowitym wyłączeniem, a moj swiruje tylko od 90 km/h :cry:
Mam pytanko:
Mianowicie od jakiegoś czasu walczę z ABS. Normalna jazda po miescie nic sie nie dzieje, ale tylko przekroczę 90 km/h cos zaczyna drgać i zaświeca sie kontrolka ABS, wylacze silnik i wlacze spowrotem to ABS gaśnie. W serwisie nie chcą mi tego sprawdzić, bo mowia ze maja ograniczenia na rolkach. Wyeliminowałem juz drganie opon, tarcz i klockow bo zalozylem nowe. Czujniki wyczysczone. Możliwe amortyzatory ? Moze ktorys z Was drodzy forumowicze miał juz podobny problem ? Pewnie bez podlaczenia do kompa nie da raday :(
Dzieki za odpowiedzi.
 
 
rafal214si 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: kobyłka



Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 15:44   

no dobra powiedzmy ze sprawdziłem i niby na to wychodzi ze nie mam ABS.Czy bardzo możliwe ze to moze byc przyczynam ze "zasyfiałych" cylinderków,tych które dociskają klocki hamulcowe??? :/
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 23:08   

Rafał214Si, wiesz co, wyglada mi na to ze:
Po pierwsze: Nie hamuje tyl (albo bardzo slabo) i cala masa autka przy hamowaniu cisnie samochod do przodu a hamulce na tarczach nie wyrabiaja,
po drugie: cylinderki, hmmmm..... bardzo prawdopodobne (ale zeby dwa na raz :?: ), jak lapie to jeden i autko bedzie sciagalo na jedna ze stron, a jak lapia Ci oba naraz to raczej nie cylinderki (tak na 95%),
po trzecie: opony ... daj spokoj, watpie aby opony mialy jakies ogromne znaczenie przy hamowaniu z predkosci 60km/h (przy 140km/h to taaaak ... ale 60, niee ).
po czwarte: jesli tylnie hamulc okaza sie ok, tosprawdz zawiecho z tylu i z przodu, czy Ci nie podskakuje na wybojach, i czy jak autkiem zakolyszesz na postoju, to czy "bujnie" sie wiecej niz 2 razy - trzeba bujac na kazdym kole osobno, a nie tak ze rozbujasz przod opierajac sie na srodku maski :smile: (jak tak to amorki moga byc przyczyna).
Napisz czy autko "plywa" Ci w zakretach, to tez wiele wyjasni.
Daj znac co ustaliles!
Szerokosci!
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 08:29   

Rafał214Si napisał/a:
no dobra powiedzmy ze sprawdziłem i niby na to wychodzi ze nie mam ABS.

w takim razie wychodzi na to, że masz w idealnym stanie układ hamulcowy, a Twoje "problemy" wynikają jedynie z niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych ... i tyle :p
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 10:16   

Mowie Ci, sprawdz amortyzatory :!:
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 13:01   

Jaki związek mają amorki z blokowaniem kół :?: :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 16:33   

no jakto jaki?
Jak masz wybite amorki, albo poprostu stare i Ci sie przod auta nie trzyma drogi, to w czasie hamowania (nawet przy malej predkosci), maja one tendencje do odrywania sie od powierzchni drogi. Jak sie oderwie (nawet na ulamek sekundy), to kola oczywiscie sie zablokuja.
W zwolnionym tempie wyglada to tak:
Jedziesz 60km/h, zaczynasz hamowac, kola odrywaja sie odrobine od ziemi (sa w tym momencie przez ulamek sek. w powietrzu - hamulec wcisniety), kola sie blokuja, kolejny ulamek sekundy opadaja na ziemie, ale sa juz zablokowane.
Amortyzatory maja ogromny wplyw na skutecznosc hamowania i na dziwne zachowywanie sie auta przy wytracaniu predkosci. Zurzyte powoduja slaba przyczepnosc (i moga byc tez powodem blokowania sie kol - skutek uboczny).
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 22:31   

coldmanns napisał/a:
po trzecie: opony ... daj spokoj, watpie aby opony mialy jakies ogromne znaczenie przy hamowaniu z predkosci 60km/h (przy 140km/h to taaaak ... ale 60, niee ).


i tutaj się nie zgodzę, opony mają ogromne znaczenie przy każdej prędkości!!
Wystarczy, że będą bardzo twarde i przy niższych temperaturach będzie sunąć jak na mokrej nawierzchni!
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 12:35   

coldmanns napisał/a:
....Jedziesz 60km/h, zaczynasz hamowac, kola odrywaja sie odrobine od ziemi (sa w tym momencie przez ulamek sek. w powietrzu - hamulec wcisniety), kola sie blokuja, kolejny ulamek sekundy opadaja na ziemie, ale sa juz zablokowane.


Sory, ale to czyste fantazje :lol:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
arczi83 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 310
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 12:42   

Jary napisał/a:
coldmanns napisał/a:
....Jedziesz 60km/h, zaczynasz hamowac, kola odrywaja sie odrobine od ziemi (sa w tym momencie przez ulamek sek. w powietrzu - hamulec wcisniety), kola sie blokuja, kolejny ulamek sekundy opadaja na ziemie, ale sa juz zablokowane.
Jary napisał/a:
Sory, ale to czyste fantazje

To sprawdź skuteczność hamowania na dobrych(nowych) i na zużytych amorkach to się przekonasz
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 13:08   

Jary napisał/a:
coldmanns napisał/a:
....Jedziesz 60km/h, zaczynasz hamowac, kola odrywaja sie odrobine od ziemi (sa w tym momencie przez ulamek sek. w powietrzu - hamulec wcisniety), kola sie blokuja, kolejny ulamek sekundy opadaja na ziemie, ale sa juz zablokowane.


Sory, ale to czyste fantazje :lol:


Chlopie, jaka fantazja.
Tak jak napisal przedmowca. Rozpedz sie na dobrych i zlych amorkach i porownaj droge hamowania i sachowanie sie autka w trakcie tej czynnosci.
Jak sa bardzo wybite to bedzie plywal jak na lodzie, Zablokuja Ci sie kola (jak nie masz ABS) i tyle. Ciagle bedzie Ci podskakiwal przy ruszaniu i hamowaniu.

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 13:09 ]
Kozik napisał/a:
coldmanns napisał/a:
po trzecie: opony ... daj spokoj, watpie aby opony mialy jakies ogromne znaczenie przy hamowaniu z predkosci 60km/h (przy 140km/h to taaaak ... ale 60, niee ).


i tutaj się nie zgodzę, opony mają ogromne znaczenie przy każdej prędkości!!
Wystarczy, że będą bardzo twarde i przy niższych temperaturach będzie sunąć jak na mokrej nawierzchni!


Ok, Kozik, masz racje. Ale watpie aby mial jakies liche oponki (choc tego nie wiem) - no chyba ze ma juz bardzo stare :/

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 13:10 ]
Ja stawiam na amorki i tego bede sie trzymal.
Opony ... wydaje mi sie, ze w tym przypadku to bedzie ostatecznosc.
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 21:09   

coldmanns napisał/a:
Chlopie, jaka fantazja.


Czysta - problem dotyczy blokowania kół a nie drogi hamowania a jak się zachowuje auto bez (sprawnych) amorków, to wiem :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 2.0TD '02] Problem z hamulcami
dzeus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Sie 04, 2008 13:12
Stacho
Brak nowych postów [r25] Problem z hamulcami
zouza Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Lut 04, 2014 07:55
Kozik
Brak nowych postów [R25]-problem z hamulcami
leszek-sroka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Wrz 05, 2011 08:59
PTE
Brak nowych postów [r 200 vi] problem z hamulcami
Dziegiel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Lut 05, 2012 13:19
yorker
Brak nowych postów [200] problem z hamulcami
vinni_pl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Lut 22, 2016 19:05
vinni_pl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink