Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] SRS się nie pali.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] SRS się nie pali.
Autor Wiadomość
siny 



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 11
Skąd: wawa



  Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 16:42   [R45] SRS się nie pali.
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem R45 2.0iTD.
Ostatnio zauważyłem że w ogóle nie zapala się u mnie kontrolka SRS. Sprawdziłem to co wiem jak sprawdzić - bezpiecznik, przewody i kostki pod siedzeniami. Z tego co wiem jak jest coś nie tak to kontrolka powinna palić się cały czas...
Podejrzewam małe zakombinowanie poprzedniego właściciela. Jak można spr. czy jest poduszka pasażera?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 20, 2011 20:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 16:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 16:46   

Sprawdź najpierw żarówkę w desce rozdzielczej - może się przepaliła, albo jest wyjęta ?
Optycznie obecność poduszki możesz sprawdzić zaglądając pod deskę od strony schowka (od spodu). Najwygodniej byłoby przy zdemontowanym schowku.
Na oko nie stwierdzisz jednak, czy poducha jest sprawna (nie mówię o wystrzelonej).

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2008 16:47 ]
Przy włączeniu zapłonu też SRS się nie zapala?
 
 
cin1 



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: wroclaw



  Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 17:54   ale wal

Kolega ostatnio oddal auto do mechanika na jeden dzien, po odbiorze auta w domu zobaczyl ze kiera jest porysowana, co sie okazalo. CI skor...mechanicy podprowadzili mu poduche.
Traktujcie to jako przestroge bo to jest chodliwy towar, a mechanior tak zamota ze odrazu nie poznasz. UWAGA
 
 
siny 



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 11
Skąd: wawa



Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 19:38   

Paul napisał/a:
Przy włączeniu zapłonu też SRS się nie zapala?

Nie zapala się w ogóle i pewnie dlatego nie zwróciłem na nią uwagi jak kupowałem. :evil: :oops:
Dzięki za podpowiedzi, żarówkę koniecznie sprawdzę mam nadzieję, że się przepaliła a nie "się wyjęła". Zaoszczędziło by mi to sporo pieniążków, nerwów i pozwoliło na zachowanie dobrego zdania o poprzednim właścicielu pojazdu.
Tak czy inaczej już się umówiłem na wizytę u mechanika.
Dam znać co i jak...

[ Dodano: Pią Paź 03, 2008 11:46 ]
Byłem dzisiaj u mechanika nie miałem nawet wcześniej czasu aby zajrzeć i sprawdzić co i jak z żarówką. Wyszedłem z założenia, że jak ją ktoś wyjął to napewno w jakimś celu. Więc nawet jak zdjagnozuję ten problem jako brak żarówki to mi nic to nie da.
Sprawdzenie co i jak zaczęliśmy od analizy potencjalnych przyczyn takiego zachowania a co za ytm idzie kosztów. Na wstępie dowiedziałem się, że poducha albo sterownik. Szacowane koszty z robocizną około 750 PLN :shock:
Jednak nalegałem aby zanim podłączymy samochód pod komputer + 150 PLN sprawdzić tą nieszczęsną żarówkę. Jak się okazało, żarówki nie było - norma żyjemy w Polsce, po włożeniu nowej żarówki okazało się że gaśnie ładnie i pieknie. Oczywiście sympatyczny Pan mechanik nie kazał mi popadać w euforię bo, jak powiedział, pewnie wkrótce się zaświeci (no bo w końcu ktoś ją po coś wyjął)...
Narazie jeżdżę i jest ok.
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [414] ciezko pali
artur2856 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Sty 27, 2017 18:32
zychMajster
Brak nowych postów [R45] Nie pali na zimnym
ostry1317 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Lis 13, 2016 23:45
Heron
Brak nowych postów [R 400] kręci nie pali
franeczek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Sty 13, 2016 14:43
franeczek
Brak nowych postów [R45] 2.0 diesel, nie pali,
xrzysiek_p Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Kwi 27, 2016 06:24
xrzysiek_p
Brak nowych postów [416si] ile wam pali?
dafit Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Sob Lut 27, 2010 13:21
lukas-g15



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink