Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 97'] Problem z zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si 97'] Problem z zamkiem

06.10.2008r dodano: kolor podsufitki-rady
Autor Wiadomość
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 12:48   [R214Si 97'] Problem z zamkiem

Witam, mam mały a za razem duży kłopot z centralnym.
Opis usterki : Przy zamykaniu samochodu z pilota, wszystkie drzwi się zamykają jaki i otwierają, tak samo z kluczyka, tylko jak zamknę samochód z pilota i chcę otworzyć z kluczyka, to otwierają się tylko drzwi od kierowcy, a z tym idzie włączenie się alarmu :( .
Jak byłem w Morgan Car System w Warszawie, na odczytaniu kodu imo to Pan powiedział, że w drzwiach jest odłączony jakiś kabelek po to jak by ktoś chciał się włamać do auta na zrywkę.
Wczoraj rozebrałem prawe i lewe drzwi, i nie znalazłem żadnego kabelka odłączonego :( .
W czym tkwi problem ? Ktoś coś doradzi, przez ten zamek nie umiem rozbroić imo kodem.
Ostatnio zmieniony przez vanetten Pon Paź 06, 2008 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 29, 2008 12:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 08:51   

zdejmij boczek z drzwi i sprawdź, czy masz dwa kabelki podłaczone do bębenka zamka, (dość luźno wiszą przez całe drzwi). To o nich mówili Ci w Morganie, jeśli z nimi wszystko w porządku, to może się gdzieś przetarł któryś, albo we wiązce idącej do drzwi sie przetarły, a może w wiązce tylnej klapy jest bajzel i dzieją się różne rzeczy :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 19:07   

Dzięki, jutro sprawdzę jak będę miał chwile w pracy, a co do drzwi to jakie zdemontować, od strony kierowcy czy od pasażera ? . Wcześniej jak rozebrałem to nic nie zauważyłem :( , może coś przeoczyłem :oops:
 
 
Ukasz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 09:26   

vanetten napisał/a:
Dzięki, jutro sprawdzę jak będę miał chwile w pracy, a co do drzwi to jakie zdemontować, od strony kierowcy czy od pasażera ? . Wcześniej jak rozebrałem to nic nie zauważyłem :( , może coś przeoczyłem :oops:

Rozbierz te które wcześniej rozbierałeś, może coś niechcący odpiąłeś... :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 09:40   

Mialem to samo u siebie. Kumpel mi powiedzial ze mozliwe ze zamek nie jest masterem i to dlatego. Otwieraly i zamykaly z pilota, a z klucyzka niet. Jedynie kierowca sie otwieral.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 10:56   

oczywiście w drzwiach kierowcy.
Kamil Luczak, w R200 nie ma masterów ;) w tym układzie, który tam jest można otworzyć pozostałe zamki jak ne działa siłownik kierowcy, a można też otworzyć tylko drzwi kierowcy, ale wtedy alarm zawyje ;) (wystarczy , że się trochę bębenek poluzuje.... jego mać :/ )
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 17:28   

Chcialem tylko pomoc :beczy:
 
 
 
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 18:51   

sTERYD napisał/a:
oczywiście w drzwiach kierowcy.
Kamil Luczak, w R200 nie ma masterów ;) w tym układzie, który tam jest można otworzyć pozostałe zamki jak ne działa siłownik kierowcy, a można też otworzyć tylko drzwi kierowcy, ale wtedy alarm zawyje ;) (wystarczy , że się trochę bębenek poluzuje.... jego mać :/ )


Hej dziś nie dałem rady tego rozebrać :( sTERYD powiadasz, że bębenek mógł się poluzować jak to sprawdzić ? a co z tym siłownikiem ? a jak otwierają się z pilota to chyba działa siłownik :?:
 
 
Ukasz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 19:27   

Tak, ale nie załącza reszte siłowników.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 21:00   

vanetten napisał/a:
bębenek mógł się poluzować jak to sprawdzić ?

odkręć klamkę, to zobaczysz przy bębenku kluczyka kabelek i taki mały psztycznik. On musi trafiać tym czymś co jest wciskane w taką krzywkę, która sie obraca razem z bębenkiem...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 14:46   

sTERYD napisał/a:
vanetten napisał/a:
bębenek mógł się poluzować jak to sprawdzić ?

odkręć klamkę, to zobaczysz przy bębenku kluczyka kabelek i taki mały psztycznik. On musi trafiać tym czymś co jest wciskane w taką krzywkę, która sie obraca razem z bębenkiem...


Odświeżenie :mrgreen:

Dziś dopiero będę odkręcał klamkę :oops: brak czasu.

Ps. tak nie w temacie- od zakupu dręczy mnie ta odklejona podsufitka, wczoraj w końcu ją zdemontowałem, trudno było- po drodze ściągania podsufitki powyrywałem trochę kostek mocujące boczki. tzn z tycz czarnych z tyłu tych czy jest problem z kupnem takowych kostek ? aha jeszcze dwie inne kostki musiałem rozwalić bo nie dało się zdemontować- tych co mocują boczek nad pasami - kostka z plastykową śrubką. Wracając do tematu podsufitki- mam pytanie, mając kolor boczków taki auta jak w profilu i podsufitki takiej chciałbym dobrać odpowiedni kolor na podsufitkę- inny niż w oryginale-j/w tak aby pasowało do wnętrza i zarazem ładnie wyglądało :mrgreen: Jeśli ktoś z Was naciągał inny kolor na podsufitkę to niech się podzieli doświadczeniem pozdrawiam.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 14:51   

mi się podoba grafitowy kolor podsufitki :) kumpel miał tak zrobione i wygladało super :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 15:01   

szperając po necie trafiłem na takie coś jak się podoba ? tylko czy dostane gdzieś u tapicera taki kolor materiału z gąbką :/
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 19:13   

vanetten napisał/a:
tylko czy dostane gdzieś u tapicera taki kolor materiału z gąbką

podejrzewam, że tapicer załatwi Ci wszystko co tylko sobie zażyczysz ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
vanetten 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 79
Skąd: Chorzów



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 06:28   

giewu napisał/a:
podejrzewam, że tapicer załatwi Ci wszystko co tylko sobie zażyczysz ;)


podjadę dziś jak dam rade, do tego tapicera i się spytam czy załatwi mi taki kolor :razz:
Zna ktoś dobrego tapicera w okolicach Chorzowa ? oprócz tego na skrzyżowaniu 3-maja z janasa bo on tam strasznie drogo bierze, za oklejenie 250pln :evil: 100pln mogę dać nie więcej :cool:

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 14:00 ]
Byłem dziś u tego tapicera na 3-maja w Chorzowie 2 i okazało się że materiał z gąbka jest za 49zł mb i tylko jeden kolor szary :sad: więc pytam się czy nie mogą mi załatwić innego koloru niż j/w odp-nie :shock: a dlatego, że musieli by zamówić całą role i im się to nie opłaca :evil: . Pare dni temu byłem u tego samego tapicera, zapytać się ile by wzięli za zrobienie podsufitki- to usłyszałem 250pln a dziś jak się zapytałem padła cena 350pln 400pln :nook: . Po negocjacjach spadła na 300pln tylko, że muszę sam oczyścić podsufitkę. Ich chyba !@#$%^&* :!:
Niech ktoś mi poleci jakiegoś tapicera w okolicach Chorzowa-(K-ce, Bytom, Zabrze i inne nie daleko Chorzowa). Pomału krew mnie zalewa z tymi tapicerami- tapicerem bo tylko jeden jest na terenie Chorzowa z tego co się dowiedziałem.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214si '98] problem z centralnym zamkiem
blokowanie się zamka
keraj83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Paź 03, 2007 22:51
Paul
Brak nowych postów [R25 IDT] Problem z zamkiem
CrazyFish Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Paź 02, 2009 17:37
CrazyFish
Brak nowych postów [R25] Problem z zamkiem.
Maniek1996 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Maj 25, 2014 14:31
Pers123
Brak nowych postów [R25] Problem z centralnym zamkiem
masters04 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Nie Lis 06, 2011 16:25
jarek131
Brak nowych postów [R25] problem z centralnym zamkiem
WM21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Maj 13, 2019 09:29
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink