Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 200 - projekt Car Audio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 200 - projekt Car Audio
Autor Wiadomość
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Paź 04, 2008 10:19   Rover 200 - projekt Car Audio

A wiec nadeszla chwila zrobienia conajmniej przyzwoitego CA do mojego rovera. Tematem tym chce pokazać, że da sie zrobić fajny zestaw w autku za naprawde nieduze pieniadze. Niestety duzo osób nie wie co kupować i wydaje po 1,5zl za zestawy które są... poprostu kiepskie :/

Zestaw mial byc docelowo duzo lepszy ale pojechalem do zakopanego i ubylo troche gotówki :P

Jednostka sterująca : JVC KD-SH77R

1-bitowy przetwornik DAC (24 bitowe próbkowanie)
Odtwarzanie CD/CD-R/CD-RW
3-pasmowy parametryczny korektor iEQ
4V poziom wyjścia liniowego
Pozłacane styki wyjścia liniowego(x 2 pary)
Wyjścia głośnika niskotonowego z regulacją poziomu/częstotliwości rozgraniczającej
Regulowane wejście liniowe/przednie AUX IN
Sterowanie DVD/VCP
DAB Basic Control II (sterowanie DAB)
1-bitowy przetwornik D/A
Próbkowanie 24-bitowe
CD Text

Cena 250zł wraz z przesyłka. Radio jedyne jvc które gra poprostu świetnie.

Wzmacniacz na przód :Audison srx2
2x65w rms przy 4 ohm
zwrotnica + filtry

cena 180zl z przesyłka. Za ta cena poprostu rewelacja, moc wystarczająca dobra kontrola.

Zestaw na przód: Midbass polkaudio db6510 + tweeter polkaudio db3000 na zwrotnicy.
Według opinii to midbass gra poprostu genialnie. Cena nowego zestawu to 250euro

opinie opinie

Cena : 255zl z przesyłka

wzmacniacz sub :Carpower by Monacor hpb-1002
1x300rms przy 4 ohm. Duzo osób nie zna w ogóle tej firmy. Modele hpb-602/1502 zrobiły furore w klasie budżetowej. Moc odpowiednia do suba którym bedzie sterował. Pełna zwrotnica. Stan idealny.

Cena : 90zl z przesyłka (hit ponad hity. osoba ktora to sprzedawała przywiozla go z belgii i nawet nie wiedziała co sprzedaje :P )

Subwofer : JL audio 12 w3d2
Firma mówi sama za siebie :) 2cewki po 2 ohm które daly 250w rms przy 4 ohm. Obudowa to 35l netto closed. Obudowa closed pozwala na przyjęcie duzo większej mocy dlatego wzmak 300w bedzie tutaj idealny. Głośnik typowo do muzyki klubowej i czarnych rytmów ale obudowa closed pozwolila na osiągnięcie przyzwoitego impulsu ale niestety kosztem spl.

cena : 350zl + 50 zl obudowa (cena sklepowa 1299zl)

Okablowanie :
narazie tylko zestaw sygnałowy DIETZ.


Do zakupienia zostało :
-panele mdf
-maty app
-przewód zasilający 5m 10mmkw
-przewód zasilający 5m 20mmkw
-kable sygnalowe prolink platinium 5m

Narazie zestaw wyniósł mnie : 1185zl calosc powinna zamknąć sie w ok 1500zl

Temat bedzie aktualizowany wraz z postempem prac. Fotki już niedługo.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 04, 2008 10:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 10:21   Re: Rover 200 - projekt Car Audio

michone napisał/a:

Jednostka sterująca : JVC KD-SH77R

1-bitowy przetwornik DAC (24 bitowe próbkowanie)
Odtwarzanie CD/CD-R/CD-RW
3-pasmowy parametryczny korektor iEQ
4V poziom wyjścia liniowego
Pozłacane styki wyjścia liniowego(x 2 pary)
Wyjścia głośnika niskotonowego z regulacją poziomu/częstotliwości rozgraniczającej
Regulowane wejście liniowe/przednie AUX IN
Sterowanie DVD/VCP
DAB Basic Control II (sterowanie DAB)
1-bitowy przetwornik D/A
Próbkowanie 24-bitowe
CD Text

Cena 250zł wraz z przesyłka. Radio jedyne jvc które gra poprostu świetnie.

Wzmacniacz na przód :Audison srx2
2x65w rms przy 4 ohm
zwrotnica + filtry

cena 180zl z przesyłka. Za ta cena poprostu rewelacja, moc wystarczająca dobra kontrola.

Zestaw na przód: Midbass polkaudio db6510 + tweeter polkaudio db3000 na zwrotnicy.
Według opinii to midbass gra poprostu genialnie. Cena nowego zestawu to 250euro

opinie opinie

Cena : 255zl z przesyłka

wzmacniacz sub :Carpower by Monacor hpb-1002
1x300rms przy 4 ohm. Duzo osób nie zna w ogóle tej firmy. Modele hpb-602/1502 zrobiły furore w klasie budżetowej. Moc odpowiednia do suba którym bedzie sterował. Pełna zwrotnica. Stan idealny.

Cena : 90zl z przesyłka (hit ponad hity. osoba ktora to sprzedawała przywiozla go z belgii i nawet nie wiedziała co sprzedaje :P )

Subwofer : JL audio 12 w3d2
Firma mówi sama za siebie :) 2cewki po 2 ohm które daly 250w rms przy 4 ohm. Obudowa to 35l netto closed. Obudowa closed pozwala na przyjęcie duzo większej mocy dlatego wzmak 300w bedzie tutaj idealny. Głośnik typowo do muzyki klubowej i czarnych rytmów ale obudowa closed pozwolila na osiągnięcie przyzwoitego impulsu ale niestety kosztem spl.

cena : 350zl + 50 zl obudowa (cena sklepowa 1299zl)



Radyjko mam to samo, świetnie gra ale po kilku miesiącach byłem zły, że nie kupiłem z wejsciem USB jak ja kupowałem różnica była ok 50 zł i bym miał usb myślałęm że się nie przyda.

Co do głośników przód - drogie - czy dobre? nie słyszałem jak dla mnie przepłacone. Helix Dark Blue i wszystko na ten temat żaden blaupunkt JBL nic im nie dorównuje nawet bez wzmaka targają.

SUB i wzmaczniacz pod suba - konkret :) nic dodać co do wzmaka okazja ze hoho ! gratuluje :)) subik zapowiada się obiecująco nie wiem co z tego wyjdzie w praktyce :))

i ostatnia sprawa wg mnie wzmaczniacz na przód jest bez sensu.. zrozumiałem z opisu że przód głośniki a tył tylko sub trzeba było na radiu połączyć razem 2 kanały i te helixy by zagrały ze o kurde masakra (testowane) obecnie mam normalnie je ułożone i złego słowa nie powiem mimo mocy radia bez wzmacniacza z przodu targają na dystansach ze aż miło

-------------
To tylko moja opinia więc nie denerwuj sie :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 18:33   Re: Rover 200 - projekt Car Audio

memphisto napisał/a:

Radyjko mam to samo, świetnie gra ale po kilku miesiącach byłem zły, że nie kupiłem z wejsciem USB jak ja kupowałem różnica była ok 50 zł i bym miał usb myślałęm że się nie przyda.

Co do głośników przód - drogie - czy dobre? nie słyszałem jak dla mnie przepłacone. Helix Dark Blue i wszystko na ten temat żaden blaupunkt JBL nic im nie dorównuje nawet bez wzmaka targają.

SUB i wzmaczniacz pod suba - konkret :) nic dodać co do wzmaka okazja ze hoho ! gratuluje :)) subik zapowiada się obiecująco nie wiem co z tego wyjdzie w praktyce :))

i ostatnia sprawa wg mnie wzmaczniacz na przód jest bez sensu.. zrozumiałem z opisu że przód głośniki a tył tylko sub trzeba było na radiu połączyć razem 2 kanały i te helixy by zagrały ze o kurde masakra (testowane) obecnie mam normalnie je ułożone i złego słowa nie powiem mimo mocy radia bez wzmacniacza z przodu targają na dystansach ze aż miło

-------------
To tylko moja opinia więc nie denerwuj sie :)


1. przeplacone te polk audio?? no chyba zartujesz... ich cena w caraudio.pl to 1000zl na
zamowienie. Mialem juz Helixy i wiem jak graja. Db6310 jako sam wofer slyszalem i gra podobnie jak dls r6 ale lagodniej. Tweetka nie slyszalem ale czytalem ladne opinie i to nie z PL a z U.S.A.. Slyszalem natomiast inne modele PA i ciezko trafic na cos kiepskiego. Jedyny minus to dostępnośc. A nie oszukujmy sie Helixy to budżetówki... graja fajnie i u nas na forum bardzo je rozpowszechnilem od kiedy mam R. Niestyty ja potrzbuje czegos wiecej :( . I tak pewnie w przyszlym roku bedzie dls r6a albo wyzej. Wzmaki tez pojda do żyda bo na subie musi byc jakis mtx albo RF. Na nowy przod bedzie pewnie xm-10020

2. wzmacniacz na przod bez sensu?? poraz kolejny nie wiesz co piszesz... mialem wczesniej helixy blue 62mkII na radiu nakamichi cd-45z a pozniej doszedl wzmak alpine mrv-303 roznica krotko mowiac kolosalna... Po pierwsze kontrola nad głosnikiem. Po drugie filrt. Po trzecie SPL. Niestety zniekształcenia z radia przy tych calych 17w rms są okropne dla ucha.

3. powiedz jak w radiu zmostkowac kanaly to masz odemnie krate piwa

4. sub juz gral pod wzmacniaczem alpine mrv-t505 i wiem co potrafi :)

5. co do radia to mi chodzi o jakosc. Dlatego wszystkie usb.mp3 skazuje na zaglade na wztępie. Mialem chrapke na clariona drx 9375r + procesor dzwieku ale niestety brak kasy zmusil mnie dotego co mam. Wczesniej mialem Nakamichi cd-45z i nadal za nim placze :(
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 13:13   

Jedna polowke sinusoidy (sygnal wejsciowy) wchodzacej na wejscie wzmacniacza puszczasz na jeden wzmacniacz , druga polowke sinusoidy puszczasz na drugi wzmacniacz, a wyjscia tych dwoch wzmacniaczy laczysz szeregowo z glosnikiem badz kolumna.


aczkolwiek mozna ubic koncowke :D :D

ahahahahahah ale czy to co napisalem jest wykonalne i ma sens nie wiem :D :D zaryzykowalem dla tych piw :D :D

ps. wycofuje wiec moje uwagi bo jestes melomanem widze a nie pustakiem co chce bas :D :D:D wybacz, me zle intencje :piwko:
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 15:45   

niestety to nie takie proste :) bo scalaki dzialaja przy 4ohm i nie są stabilne przy 2 ohm. Takze nawet gdyby byla mozliwosc to na wyjsciu mieli bysmy 8 ohm co w aucie jest bez uzyteczny :) bo zakladajac glosniki byl by dym :)

Poza tym w radiu nie masz przetwornicy :) w najlepszych radiach masz 15A bezpiecznik :) co daje maksymalnie 207w :) 50% z tego idzie na obsluge cd itd. Zostaje jakies 7A co przy sprawnosci 100% daje ok 100w. Rzeczywista sprawność takiego ukłądu to ok60-70% czyli dzieląc na 4 kanały zostaje jakies 17-19w rms przy 4 ohm :) . Gdybyś to zmostkował miałbyś 38w przy 8 ohm :)

A poza tym te 18w rms to przy zniekształceniach rzędu 10%thd.

Kraty nie wygrales :) aczkolwiek szkoda ze nie ma takiej mozliwosci :(

Co do bycia melomanem to uwierz mi ze ja tez nim jestem :) Dlatego nie uzywam mp3 tylko sciagam flacki :P poza tym gdybym chcial zeby bylo mnie slychac 2 ulice dalej to wsadzil bym mojego JL w 45 l Br. Ale mi zalezy bardziej na impulsie niz na ilosci basu.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 17:07   

Hej,

nowe zawieszenie mam prawie zrobione wiec może będzie trochę ciszej i pomyślałem żeby zabrać sie wreszcie za car audio. Ogólnie ogarniam takie sprawy wiec z założeniem i podłączeniem nie będę miał problemu jedyna przeszkoda ze nie jestem już na czasie z modelami :p Co mi doradzisz chłopaku do mojego coupe żeby grało dobrze po jak najmniejszych kosztach. Jednostka bazowa jest zacna cda 7944, słucham wyłącznie rapu...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 17:40   

ja Ci poradze cos innego i poradzi CI cos innego michone :))

on jest melomanem zrobi Ci zestaw boski dla ucha ja za to moge Ci dopomoc w taniosci i dobrym basikiem :)

zalezy ktora opcje wybierasz ;D
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 18:45   

juz dawno chcialem zrobic wątek z "okazjami na allegro" bo za male pieniadze można wyrwać fajny sprzęt. Dobryziom napisz ile masz kaski :) bo to od tego trzeba zacząć.

Ja wychodze z jednego zalozenia najlepiej w danej kasie :) jak skladam CA i jak skladam komputery i zakladam alarmy :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Paź 10, 2008 01:13   Re: Rover 200 - projekt Car Audio

michone napisał/a:
I tak pewnie w przyszlym roku bedzie dls r6a albo wyzej.


Mam R6A napędzane jakims wzmacniaczem Alpine i nie jestem zbytnio zadowolony. Wcześniej całość była strojona i grała z takim starszym Pioneer'em (chyba 4400) i grało bardzo przyjemnie. Radio jednak wyciągnęli :(
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Sob Paź 11, 2008 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 09:49   

michone ile chce wydać hmmm max 1000pln ewentualnie alternatywnie opcja do powiedzmy 700pln :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Paź 10, 2008 12:17   

dobryziom napisał/a:
michone ile chce wydać hmmm max 1000pln ewentualnie alternatywnie opcja do powiedzmy 700pln :)
w takiej kasie to niesmiertelny zestaw :
głośniki: helix dark blue 62.1/tonsil speed 1700
wzmak: alpine mrv t-300/301/303 / sony xm 6020

z panelami to ok500zl + 80-100zl kable + 50-100 maty. czyli 700zl

zostaje 300zl :/ naginajac troche kupisz intertechnik mds08 + blaupunkt gra200
Budke zrobisz sam i powinno byc git:)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Paź 10, 2008 13:58   

zasmieciliscie mi chlopaki temat :P co do zlych uczynkow to polecam :

My name is Earl :)

Moda prosze o przeczyszczenie tematu

Tomaszi: Temat posprzątany
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Sob Paź 11, 2008 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 02:44   

Nie rozumiem co sie tak ludzie uparli na te 2 kanały w przód, mam bardzo dobre glośniki w przodzie na dobrym wzmaku a i tak w 90% przypadków slucham z włączonymi jajkami w półce z tyłu. Przodów słuchałem na wielu ustawieniach i zawsze mi brakowało tyłu. Niestety matoły projektujące R200 nie wysiliły się za bardzo i nie ma miejsc w tylnich drzwiach :sad:
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 13:50   

bizon9ek napisał/a:
Nie rozumiem co sie tak ludzie uparli na te 2 kanały w przód, mam bardzo dobre glośniki w przodzie na dobrym wzmaku a i tak w 90% przypadków slucham z włączonymi jajkami w półce z tyłu. Przodów słuchałem na wielu ustawieniach i zawsze mi brakowało tyłu. Niestety matoły projektujące R200 nie wysiliły się za bardzo i nie ma miejsc w tylnich drzwiach :sad:

Też kiedyś uważałem, że lepiej sam dobry przód wrzucić, ale jak w ZR tylne jajka DLSa ściszę to faktycznie mi ich brakuje :mrgreen:
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 16:01   

zeby nie bylo problemu wystarczy w slupkach dac tweetery i dobrze je ustawic. Mi nie pasuja gosniki z tylu i ich nie chce... najwazniejszy powod to brak sceny stereo.

Co do projektu to został zakupiony zestaw kabli 20mmkw dietz do zasilenia carpower, oraz zakupiony zestaw uwaga: "voice kraft" 10mmkw do zasilenia audisona. Jesli chodzi o VK to zmienione zostaną kable sygnałowe na dietz yellow podwójnie ekranowane z pozłacanymi końcówkami.

Chciałem zamówić panele z sklepu POWE patrze 35zl no to spoko 50zl z przesylka. Okazalo się że 35zl sztuka a nie komplet :shock: . Tak wiec w ruch pojdzie wyżynarka i stare biurko :) .

Mam juz maty filcowe do wyciszenia tylnich nadkoli i bagaznika. Bedą także położone między matami app a tapicerką w celu usunięcia drgań.

Myśle nad ukryciem wzmaków w bagazniku i chyba bedzie podnoszona podłoga z płyty osb ewentualnie zabudowana prawa strona. Coś ala podest. Musi być tak zrobione żeby nikt tego nie zjumal :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 18:05   

Tweetery w słupkach niestety za bardzo rzucają się w oczy, za bardzo kusiło by to złodzieja.
Ja mam włożone w oryginalne otwory w drzwiach, wyciąłem ten plastik i włożyłem takie mocowanie z regulacją kierunku.
Widzę że wyciszasz nadkola, za słupki, dach, podłogę, bagażnik też się zabierasz???
Do tego wypadałoby wyciszyć komorę silnika bo w R200 to jest dosłownie masakra.
Jakich mat używać do w/w wyciszeń bo chciałbym zrobić takie kompletne wyciszenie z tym że max do 500 mogłbym na to wydać.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 19:17   

ja teraz nie mam w ogole wyciszonej maski bo kuzyn przy malowaniu mi wyciszenie zgubil :/ .

Ja wlasnie odebralem przesylke z Polk Audio i mam malutki problem bo tweetery maja z obudowa ok 5,24 cm :P sama kopulka ma 25mm :P w slupki sie nie bede bawil ale bede zabudowywal w trójkątach od lusterek.

Co do wyciszania to filcowe mam takie : http://www.allegro.pl/sea...64943&country=1

i z tej firmy bede bral maty bitumiczne bo do niej mam doslownie 30-40m :) . W planie mam wyciszenie tylnich nadkoli, bagaznika i drzwi. Za dach i podloge sie nie biore z dwóch powodów :
1. kasa
2. duzo babraniny.

Wracajac do zestawu Polk Audio to jestem troche zszokowany :) srednie i wysokie tony są tak precyzyjne że głowa boli :) narazie byla próba w celu wystawienia komentarze ale wiem że to był strzał w 10 :)

Mam nadzieje ze do świąt skończe :P ale teraz musze przegląd i OC opłacic wiec :/ Na tygodniu postrzelam troche fotek to sie pochwale :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Brak nowych postów car audio rover 75
ja mam cos takiego ladnie i dobrze gra
kulesza28 Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pią Lut 27, 2009 19:53
kulesza28
Brak nowych postów Car Audio do Rover 618 + wygłuszenie
rafinnio Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pią Lip 10, 2015 22:24
rafinnio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink