Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] co sądzicie o tych głośnikach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] co sądzicie o tych głośnikach
Autor Wiadomość
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 22:44   

z tego co na szybko patrzylem to najprosciej pod fotelem kierowcy/pasazera. Ewentualnie po wyjeciu schowa jest tam troche miejsca i maly wzmak napewno sie zmiesci :) . Nad nogami pasazera tez jest troche miejsca :) . Np audison srx2 taki jak mam ma ok25x35cm albo minej :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 15, 2008 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 23:36   

michone napisał/a:
..........Ostatnio jakbyly pseudo pokazy CA MM w Legnicy to byl democar JBL zbudowany na smarcie...........

argumentacji "za" JBL ode mnie nie poczytasz :grin:
JBL 6507c mialem i powiem ci ze bass konczy sie w nich na 100Hz :lol: co prawda wofery obcięte na 120Hz potrafią grać baaaardzo głośno, jakości dzwięku nie będę komentował ale jakie nowe głośniki do 230zł o takiej mocy ją maja.... żadne.
Miękkiego basu na tych głośnikach to nie słyszałem chyba że grały na 1/10 mocy wtedy można było je troche obniżyć, przy większej głośności pozostało tylko max 100Hz.
Głośniki mógłbym polecić dla kogoś kto słucha tylko rocka, no i oczywiście ma je puszczone na wzmaku.

Mixtated głośniki w półkę możesz zamontować tylko w 1 przypadku, jak nie masz zamiaru kupować w przyszłości suba. Jezeli maja być na radiu to kup 6x9 najlepiej Morel Tempo Coax grają świetnie (nowe około 270zł), masz w nich możliwość odcięcia tweeterów i maja zewnętrzne zwrotki... no i osobne podłączenie tweeterów i wofera :razz:
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 11:23   

bizon9ek, suba na 100% nie będzie - nie mogę sobie pozwolić na zmniejszenie pojemności kufra nawet o 1 litr :wink: Głośniki 6:9 bardzo bym chciał, ale jak pisałem wcześniej ta opcja odpada - mam sedana i trzeba by kroić stalową półkę. Potrzebuje głośniki 165mm. Początkowo chciałem coś w systemie, teraz poważnie zastanawiam się nad dwudrożnymi. Priorytet to w miarę miękki bas, nawet kosztem wysokich tonów.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 11:53   

Mixtated, helixy nie daja rady bo radio daje Ci cale 15w rms a one zaczynaja grac dobrze jak da im sie 30-40w rms... Poprostu graja na przesterze jak dasz glosniej i wzmak nie potrafi ich utrzymac za morde :) . Dostarczajac im 15w graja o jakies 6 db mniej niz moga zagrac...

Na allegro są teraz h db 62.1 po 160zl, dokup drugi zestaw i zamontuj go w polce. Dokup do tego wzmak http://www.allegro.pl/ite...050_okazja.html i rozwiążą się twoje problemy.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 13:09   

michone, możesz coś więcej napisać o tym wzmacniaczu, bo szczerze mówiąc pierwszy raz widzę tą firmę i model na oczy :?: :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 13:33   

michone napisał/a:
Mixtated, helixy nie daja rady bo radio daje Ci cale 15w rms a one zaczynaja grac dobrze jak da im sie 30-40w rms... Poprostu graja na przesterze jak dasz glosniej i wzmak nie potrafi ich utrzymac za morde :) . Dostarczajac im 15w graja o jakies 6 db mniej niz moga zagrac...

Na allegro są teraz h db 62.1 po 160zl, dokup drugi zestaw i zamontuj go w polce. Dokup do tego wzmak http://www.allegro.pl/ite...050_okazja.html i rozwiążą się twoje problemy.


michone proponujesz 165mm w półkę ?? ? troche nie bardzo to widzę. Jeżeli już kolega zdecydował by się na wzmacniacz to może spokojnie kupic 20cm w półkę i wtedy będzie to spoko grało.
Ale kolega Mixtated raczej nie zdecyduje się na wzmacniacz bo jego radio nie ma wyjścia RCA, no chyba że chce radio wymienić ale wątpię.
Najlepsze wyjście to 6x9 w półkę niestety :neutral: ja proponowałbym 2 sprawdzone głośniki
JBL cs3196 okolo 100zł używane lub Morel Tempo Coax używane około 200zł, morel to morel, ale do takiego sprzętu wystarczą ci JBL'e
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 13:35   

signaty są bardzo popularne. W szczególnosci starsze serie :) czyli ramy i romy :P wiesz nie jest to jakis cud techniki ale patrząc cena/jakosc to stosunek ten jest bardzo dobry. Mysle ze cos pokroju alpine mrv t-300. Do Helixów jak ulał :)

Edit:
jak nie ma innego wyjscia to proponuje to co wchodzi p&p. W ogole nie jestem za glosnikami w polce. Jestem wyznawca 2+1 :) . Glosnikow 8 cali do obudowy 400 litrow to tez nie za bardzo polecam :) A do elips mam uraz :P


Ktos jeszcze robi radia bez RCA... nieporozumienie jakies :/

Nie moge pisac na GG bo w pracy jestem a forum to moge szybko przelaczyc :/
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 14:01   

Jasne 2+1 spoko sprawa, chyba że masz Audi A3 3d gdzie tylne głośniki masz praktycznie przy przednich fotelach, wtedy można się pokusić o 4+1 i przy Tcorr fajną scene zrobisz.

Wogole głośniki w półce to siara, wiadomo. Ale na takim radiu i tak nie zbudujesz sceny ani super jakości nie będzie, więc to nie jest w tym przypadku złe wyjście.
Złym wyjściem nie było by też włożyć woffery 16cm w tylne drzwi, ale tak szczerze kolego Mixtated powiem ci 1 rzecz, bez testowania nie będziesz wiedział co będzie lepsze dla Ciebie, kup sobie głośniki w tylne drzwi i w półkę z płyty np. Wtedy potestujesz będziesz wiedział co ci lepiej podpasuje.
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 15:12   

JBL odpada. Jak dla mnie mają za twardy bass. Prędzej wybrałbym dwudrożne Alpine (modelu z czapy sobie nie przypomnę).
bizon9ek, zdaję sobie sprawę, że głośniki w półce zburzą scenę stereo - w końcu powinno się siedzieć ZA a nie PRZED dźwiękiem :mrgreen: Jeśli chodzi o szeroko pojęte car-audio, to wszystkie jego komponenty były dla mnie świadomym wyborem. Pomyłką był tylko zestaw Blaupunkta GTX 663, który wymieniłem na Helixy. Teraz jestem zadowolony, ale elementem, który wyraźnie kuleje są fabryczne tylne głośniki. Nie przykładam jakieś szczególnej uwagi do sprzętu w aucie - ma grać w miarę czysto. Głośno nie musi, raz na miesiąc może włączę opcję "wieś śpiewa i tańczy" :mrgreen: To swego rodzaju niedomaganie rekompensuje mi "domowy" zestaw KD, oparty min. na ampli Yamaha 859, subie Kody i kabelkach Klotz Lagrange.
Więc nie oczekuję cudów. Chciałbym, ale po chwili zastanowienia myślę - po co :> To takie przyzwyczajenie do dobrych rzeczy :mrgreen:
Ale wracając do meritum, w grę wchodzą:
- Helixy DB 62,1
- AIV SLX 165
- :?:

I ostatnie pytanie: co lepiej: system czy dwudrożne? Jeśli system to czy warto z tyłu wrzucać gwizdki? Myślę też na odcięciu góry, więc pod głośniki pójdą zwrotnice...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 15:24   

glosniki wysokotonowe - przeprowadzic kabel nad drzwiami w podsufitowce i zamontowac je na slupkach miedzy drzwiami skierowane na srodek tylniej kanapy.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 16, 2008 16:36   

michone, Victory :twisted: Helixy w bagażniku. :mrgreen: :mrgreen:

Teraz pytanie:

Jakie kable. Zdecydowałem że zostaje na razie na samym radiu. Nie mam czasu teraz na szukanie wzmaka, a poza tym zamierzam w przyszłym roku zmienić autko więc na razie muszę to zrobić tak aby jako tako grało, bo moje w ogóle nie grają.....

Zostaje radio + Helixy (oczywiście dystanse + maty).
Jakie kable do tego ?? 2x0,75 wystarczy czy coś grubszego ??

Masz może wymiary lub wiesz kto ma wymiary dystansu do R200 ?? ?
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 22:45   

ja kupilem w POWE.pl mialem robic sam ale nikt nie chcial mi zwymiarowac :P . Co do kabli to prowadz 2x2.5mkw :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 23:56   

Michone, ja mam pytanie do ciebie, jaki ma sens zakładanie grubych przewodów do głośników ??
 
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 02:43   

michone napisał/a:
ja kupilem w POWE.pl mialem robic sam ale nikt nie chcial mi zwymiarowac :P . Co do kabli to prowadz 2x2.5mkw :)


Przecież to można samemu wymierzyć wystarczy zdjąć tapicerkę wymierzyć rozstaw otworów i jaki ma być otwór na głośnik... proste
Z tego co pamiętam to chyba ci się nie chciało strugać dystansów jak się dowiedziałeś że to cena za 2 szt :smile:
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 10:55   

bizon9ek napisał/a:
michone napisał/a:
ja kupilem w POWE.pl mialem robic sam ale nikt nie chcial mi zwymiarowac :P . Co do kabli to prowadz 2x2.5mkw :)


Przecież to można samemu wymierzyć wystarczy zdjąć tapicerkę wymierzyć rozstaw otworów i jaki ma być otwór na głośnik... proste
Z tego co pamiętam to chyba ci się nie chciało strugać dystansów jak się dowiedziałeś że to cena za 2 szt :smile:
Cos w tym jest ;)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r 200] co myślicie o tych głośnikach na przód ??
paka_88 Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Czw Kwi 24, 2008 23:43
paka_88
Brak nowych postów Co sądzicie o głośnikach fimry alphard??
paka_88 Car-audio, nawigacje, radia CB 21 Czw Paź 18, 2007 20:02
michone
Brak nowych postów [MG ZR ale też R200/25] - zakłócenia od silnika w głośnikach
marcinmarcin Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Wrz 11, 2008 22:14
Revolt
Brak nowych postów [R200] Szum w głośnikach, wybór radia
nitek44 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Paź 21, 2017 20:12
Gość
Brak nowych postów [R75] Nic nie slychać w głosnikach, (SAT, TV, CD)
krawcu71 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Paź 04, 2010 01:04
krawcu71



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink