Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SDi]Przełącznik zespolony świateł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SDi]Przełącznik zespolony świateł
Autor Wiadomość
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:19   [R220SDi]Przełącznik zespolony świateł

Zastanawia mnie następująca rzecz. Włączam światła mijania normalnie przekręcając ten przełącznik. Żeby włączyć na chwilę drogowe pociągam przełącznik lekko do siebie. Żeby włączyć na stałe pociągam mocniej, żeby przeskoczyło. Jak włączę na chwilę to święcą mocniej, jak włącze na stałe to świecą dużo słabiej - tak jakby świecił tylko żarnik od długich, a jak tylko przytrzymuje to jest mocno - tak jakby świecił i od mijania i od drogowych na raz. Nie wydaje mi się, że to tak ma być. Czy to problem w przełącznikiem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:24   

xtek napisał/a:
jak tylko przytrzymuje to jest mocno - tak jakby świecił i od mijania i od drogowych na raz

dokładnie tak jest :)
xtek napisał/a:
Nie wydaje mi się, że to tak ma być.

tak ma być i wszystko jest OK :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:25   

myślę że to jest normalne, nie masz 2 osobnych kloszy na długie/krótkie wiec jesli paliłyby sie 2 żarniki to pewnie temp. byłaby za wysoka. Swoją drogą mając kiedyś golfa III można było wstawić jeden przekażnik (lub kabel) i świeciły 2 żarniki z tym że golf występował z lampami z jednym i dwoma kloszami...
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:26   

Łeee, to w takim razie musze to jakos przerobic zeby swiecily i dlugie i mijania na raz ;)
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:26   

klosz w sencie odbłyśnik :)
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:30   

Hmm jak klosz, po co? Mam nowe lampy :P Mysle raczej o przekazniku. Teraz doczytalem jeszcze gdzie indziej i wychodzi, ze temperatura nie bedzie za wysoka. W niektorych Nubirach tak bylo, ze swiecily sie razem dlugie i mijania na h4 i bylo OK.

Nie sprawialoby mi to problemu gdybym po wlaczeniu drogowych nie tracil oswietlenia zaraz przed autem a tak sie dzieje. Przy krotkim fleshu widze przod i daleko, a jak wlacze na stale to tylko daleko.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:40   

hehe :) ten mój ost. post miał być dodany do poprzedniego. Chodziło mi o to że Twoje lampy maja w środku jeden odbłyśnik i pewnie jedną żarówkę z 2 żarnikami. Jak włączysz 2 żarnika jednocześnie na dłużej to wydaje mi się że temp. jaka sie wytworzy skróci żywotność żarówki i samej lampy. A zmostkować się dało w golfie bo one były dostępne z 2 rodzajami lamp - na jedną żarókę i na 2 żarówki :)

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 22:41 ]
poza tym skoro tak jest w oryginale to zapewnie nie po to aby widoczność była do kitu tylko pewnie właśnie w obawie o klosz ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 22:55   

podejrzewam, ze żarówki lub klosze długo by nei wytrzymały :( aczkolwiek mam takie same odczucia co do świecenia długich w R200 ;) :bezradny: chyba pozostanie z tym żyć, lub dorobić sobie właczanie przeciwmgielnych razem z długimi :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 23:21   

Koledzy wyżej niestety maja rację co do możliwości używania obu żarników naraz.

Jest to zdecydowanie zły pomysł, bo bardzo szybko stracisz całe oświetlenie ( żarówka dwu-włóknowa nie może działać na obu naraz długotrwale.

Jak chcesz żeby Ci obie naraz, to kup angel-eyes, gdzie bedzie oddzielnie żarówka dla długich i krótkich świateł, wtedy możesz je zmostkować.

Pozdro
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 14:44   

Nastepny problem - jak wlacze normalnie swiatla mijania to nie swieci mi sie podswietlanie wskaznikow i przyciskow oraz tylne swiatla auta. Jak troche nim pokrece to zaczyna dzialac. Domyslam sie, ze cos sie w srodku knoci. Jak to rozebrac?

[ Dodano: Sob Gru 27, 2008 15:39 ]
Da sie rozebrac sam ten przelacznik od swiatel? Chodzi mi o to, zeby zdjac ta czesc od przekrecania swiatel bez zdejmowania kierownicy.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 21:31   

xtek napisał/a:
Da sie rozebrac sam ten przelacznik od swiatel? Chodzi mi o to, zeby zdjac ta czesc od przekrecania swiatel bez zdejmowania kierownicy.
Prawą część wymieniałem zdejmując tylko osłonę kolumny. Z lewą stroną też powinno pójść, ale to trochę gimnastyki jest :D
Jeżeli liczysz na to, że uda się naprawić 'bebechy' tego przełącznika, to zapomnij raczej :(
Sprawdź najpierw dokładnie kostki na wiązce i jak nie będzie poprawy, to rozglądaj się za 'nowym' przełącznikiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214i 8v 96r.] przełącznik zespolony świateł - wymiana.
reuber Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Cze 24, 2008 23:08
Paul
Brak nowych postów [R 200] Przełącznik zespolony...
naberios Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lis 14, 2013 11:51
leszczu
Brak nowych postów [R25] Klakson i przełącznik zespolony
Dudek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Pią Maj 13, 2011 22:54
Paul
Brak nowych postów [R220sd] 97 przełącznik zespolony wycieraczek
xmen38 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Gru 20, 2014 17:30
tronsek
Brak nowych postów [Rover 25]Przełącznik zespolony wycieraczek
KR44 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Maj 11, 2017 18:35
KR44



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink