Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1,4 16v] dziwny objaw z nawiewem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1,4 16v] dziwny objaw z nawiewem
Autor Wiadomość
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 16:46   [R200 1,4 16v] dziwny objaw z nawiewem

Witam. Problem pojawił mi się przed godziną. Otórz wracałem z uczelni i po przejechaniu 30km już praktycznie pod samym domem z nawiewu zaczęło mi lecieć zimne powietrze. Cały czas było ok rano jak jechałem też, tylko w drodze powrotnej coś mu zaczęło się dziać :/ Nie wiem o co chodzi temperature mam tak jak być powinna, wskazówka w połowie chociaż może troszkę skoczyła w góre ale potem opadła i trzymała się jak zawsze. Nawet jak włączyłem klimatyzacje to też leciało zimne. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem prosze o jakieś wskazówki. Powoli zaczynam mieć dosyć bo rok czasu nic sie nie działo jeździłem bez żadnych awari a teraz co miesiąc coś nowego :(
aha dodam że chwile na parkingu stanąłem i potem trochę cieplej znów zaczęło dmuchać z tym że nie tak jak zawsze było, praktycznie to skakało raz ciepło raz zimno z tym że to ciepłe to tak jakbym przestawił na 3/4 wskaźnika a nie na całość
Ostatnio zmieniony przez blads Nie Sty 04, 2009 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 04, 2009 16:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 16:48   

Przede wszystkim sprawdź poziom płynu w zbiorniczku i odpowietrz układ chłodzenia :P
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 16:51   

Paul napisał/a:
Przede wszystkim sprawdź poziom płynu w zbiorniczku i odpowietrz układ chłodzenia :P


Właśnie gadałem z ojcem i stwierdził to samo cóż skocze teraz i zobacze co się dzieje z tym płynem. Wcześniej już dolewałem ale nie były to jakieś przerażające ilości czytałem właśnie przed momentem że duże ubytki wskazują na uszczelke pod głowicą. Chociaż niesądze żeby to był aż taki problem, bo jednak aż tyle mi nie ubywa
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 16:55   

blads napisał/a:
Chociaż niesądze żeby to był aż taki problem, bo jednak aż tyle mi nie ubywa
Oby :D
Może być jakiś drobny wyciek, nieszczelność na wężach i wystarczy :(
Sprawdź olej przy okazji, czy majonezu nie ma.
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:10   

Cytat:
Oby :D
Może być jakiś drobny wyciek, nieszczelność na wężach i wystarczy :(
Sprawdź olej przy okazji, czy majonezu nie ma.


No i gra w Roverze sauna :) Płyn był aczkolwiek śladowe ilości wlałem kurcze 900ml aż dziwne i nie wiem teraz o co kaman bo chyba niemożliwe żeby w takiej ilości ubywało w sposób naturalny? Teraz co ma wspólnego olej z majonezem hehe ? sprawdzałem olej bo ojciec mi powiedział że jak to uszczelka to prawdopdobnie płyn będzie mi do oleju szedł i będzie go więcej...ale nie ma. Tyle ile być powinno nawet mały brak ale to już chyba standard jest bo co jakiś czas dolewam. Ja tam auta nie oszczędzam w sumie bo jest na chodzie cały czas i sie sprawuje, a wizja wymiany czegokolwiek mnie przeraża bo miałem już doczynienia z naszymi mechanikami szarlatanami i podziękuje :( każdy jeden spec najlepszy a okazuje sie że do Roverów pojęcia zielonego. Sam się nie znam więc jak płace to wymagam profesjonalizmu którego nie dostaje :/ No ale mniejsza o to więc o co chodzi z tym majonezem ?:)
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Nie Sty 04, 2009 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 20:23   

blads napisał/a:
No ale mniejsza o to więc o co chodzi z tym majonezem ?

wymieszaj sobie olej z wodą to zobaczysz, majonez jak się patrzy ;)
taki majonez tworzy się tez w silniku i osadza się np na korku wlewu oleju lub w zbiorniczku wyrównawczym kiedy w silniku dochodzi do mieszania tych płynów...
to jest właśnie jeden z objawów HGF :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:01   

sTERYD napisał/a:
to jest właśnie jeden z objawów HGF
I obyś tego nie miał :D
HGF - z angielska "usterka uszczelki głowicy" ;p
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:16   

Paul napisał/a:
sTERYD napisał/a:
to jest właśnie jeden z objawów HGF
I obyś tego nie miał :D
HGF - z angielska "usterka uszczelki głowicy" ;p


Hehe zrobiłem sobie taki miksik właśnie i już widze jak to wygląda :) z tego co widze jak sprawdzam sobie poziom oleju to jest on ok nie widać żeby był majonez. Chyba że przez to nie da sie jednoznacznie stwierdzić...w przyszłym tygodniu i tak udaje sie na wymiane oleju to będe widział jak to wygląda to się okaże ale aż takich dyrastycznych scen się nie spodziewam bo gdyby to była uszczelka to chyba czuł bym to jeszcze w inny sposób ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 00:30   

czasem tak, czasem nie...
u mnie zaczął czasem znikać (czasem znaczy do tej pory raz :/ ) płyn chłodzący, ale zarejestrowałem podwyższone stężenie CO2 w zbiorniczku wyrównawczym.... :/
nie zamierzam czekać na majonez... :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
lorak_kash 




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Witkowo / Bydgoszcz



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 12:42   

a jaki plyn chlodzacy najlepiej wlewac ? macie jakies sprawdzone tudziez "ulubione" ?

edit:

no tak wystarczyło głębiej poszukać na forum i lista płynów całkiem długa się zrobiła:
od Borygo, Petrygo, Prestone'a po Castrola i Dynagel'a 2000

także nie było pytania

pozdrawiam
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 23:20   

No i nie jest wesoło. Płyn dolany i dalej ucieka :/ i to ilości raczej poważne :( Niewiadomo o co chodzi dzisiaj ojciec ze znajomymi oglądali na kanale i niemogli znaleź żadnego wycieku. Uszczelka jest ok jeżeli im wieżyć bo oglądali bagnet, korek, na zbiorniczku wyrównawczym też sladów nie ma specjalnych. Zaintrygował mnie ten biały dymek bo ja go mam ale mnie to się pojawiło jak wyciąłem katalizator i wstawiłem strumiennice...teraz na mrozie bardziej widoczne ale tylko jak odpalam i auto jest zimne potem tylko delikatnie leci no ale to akurat w wielu autach zauważam ten objaw w zimie. Jutro jade do warsztatu zajmującego sie remontami chłodnic i się okaże bo podejżenia są właśnie w tym miejscu bo podobno się z lekka poci. Tyle że teraz zaczynam się martwić czy aby napewno nie poszła ta uszczelka :/
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 23:30   

Sprawdźcie jeszcze raz na kanale ale na porządnie rozgrzanym i pracującym silniku, nawet niech ktoś siedzi w środku i trochę go gazuje. Cały czas kontroluj czy nie robi Ci się w/w majonez w silniku.

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 23:33 ]
I nie sprawdza się korka od zbiorniczka tylko od wlewu oleju , jak pod tym korkiem będzie ci się robił kremowy kolor to niestety ale płyn dostaje się do silnika.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 00:02   

phuss napisał/a:
Sprawdźcie jeszcze raz na kanale ale na porządnie rozgrzanym i pracującym silniku, nawet niech ktoś siedzi w środku i trochę go gazuje. Cały czas kontroluj czy nie robi Ci się w/w majonez w silniku.

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 23:33 ]
I nie sprawdza się korka od zbiorniczka tylko od wlewu oleju , jak pod tym korkiem będzie ci się robił kremowy kolor to niestety ale płyn dostaje się do silnika.


o ten właśnie korek mi chodziło :) może sie niejasno wyraziłem ale właśnie o nim miało być :) Dobra ale podobno niekoniecznie może to być przyczyną hgf bo znajomy naprzykład ma ibize i dzisiaj mi mówił że on regularnie coś takiego ma od wytrącania się parafiny i osadzania na tymże koreczku także czy jest to powód do paniki nawet gdy coś takiego się znajduje ?
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 00:08   

Znajomy gada głupoty, parafina wytrąca się przy temperaturach mocno minusowych.
Jeżeli masz ubytki płynu a nie ma wycieku zewnętrznego i masz ten jasny szlam pod korkiem to niestety HGF.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 00:10   

phuss napisał/a:
Znajomy gada głupoty, parafina wytrąca się przy temperaturach mocno minusowych.
Jeżeli masz ubytki płynu a nie ma wycieku zewnętrznego i masz ten jasny szlam pod korkiem to niestety HGF.



szlamu jeszcze nie zauważyłem aczkolwiek będe obserwował okaże się jutro co jest mają mi sprawdzić chłodnice, nagrzewnice i cały układ to się okaże
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200]Dziwny objaw silnika:/
RedDevilxx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sty 10, 2011 10:44
RedDevilxx
Brak nowych postów [ R200 98' 8V ] Dziwny objaw lampki w podsufitce !
na forum takiego nie znalazlem !
memphisto Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Kwi 26, 2009 17:54
memphisto
Brak nowych postów [r214si 16v 97r] Dziwny objaw HGF
donmulanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Maj 25, 2008 21:33
Kozik
Brak nowych postów [R200]Problem z nawiewem
finger Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Sty 04, 2010 11:05
finger



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink