Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpalaniem - 20C°
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z odpalaniem - 20C°
Autor Wiadomość
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 18:36   

Dam-Kam napisał/a:
Chodzi o wzbudzenie akumulatora. Gdzieś kiedys czytałem że włączenie świateł a w dieselku wystarczą świece żarowe, włączone na parę sekund powodują że w aku zachodzą jakieś nieznane mi reakcje i przy rozruchu ma więcej w sobie POWER'u

Jak w każdym akumulatorze - pobór prądu powoduje podgrzanie źródła ... czy ma to znaczenie na mrozach ... naprawdę nie wiem - to już loteria ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 08, 2009 18:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 07:15   

Już jestem po warsztacie - o 8 jadę po odbiór auta.

Powód na 99,99% tego, że auto nie chciało odpalić był związany z ubytkiem płyny z układu chłodzenia, tzn. auto nie chciało odpalić bo prawdopodobnie był silnik przegrzany. Na dodatek zlokalizowano dodatkowy wyciek płynu z pompki webasto. Pompka została wymieniona - włożyli tam pompkę od mercedesa VITO, ponoć są takie same.

Na razie tyle wiem wstępnie po rozmowie telefonicznej, więcej i dokładniej będę wiedział jak odbiorę klekota.
_________________
jarek
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 10:44   

z tego co pisałeś to nie zapalił Ci przy -20 stopniach wiec jak mógł być przegrzany ?? ;>
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 12:01   

Najprawdopodobniej chodzi o fakt, że w aucie było mało płynu, który na dodatek wyciekał przez pompkę webasto - co za tym idzie w niektórych miejscach płyn mógł mieć słabą cyrkulację. Mniej więcej tak to zrozumiałem. Jak pisałem wyżej po dolaniu płynu i puknięciu w pompkę akumulatora oraz ponownym podładowaniu aku - samochód odpalił. Wygląda więc na to, że miało to jakiś związek z płynem chłodniczym.

Mechanik tłumaczył więcej, ale nie wszystko zrozumiałem :) w każdym razie ładowanie jest ok nigdzie prąd nie ucieka, nic nie pobiera za dużo.
_________________
jarek
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 12:36   

miałeś mało płynu bo Ci uciekał przez pompkę webasto. Poza tym dalej uważam że mała ilość płynu nie jest powodem że nie mógł odpalić. Nawet jakby był zapowietrzony to powienien odpalić i potem ewentualnie zgasnąć. Sądzę że przyczyną była jednak pompka paliwa a nie jak piszesz pompka aku bo ajko takiej to nie ma :P
Jedyna dobra nowina to taka że na przyszłość będziemy wiedzieć że pompka od webasto pasuje od vitosa :) podobno ;)
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 13:22   

No jest zamontowana i działa webasto więc chyba pasuje :)
_________________
jarek
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 18:40   

Thrillco napisał/a:
a ma...przynajmniej w benzyniakach. jak jest go za mało to może nie odpalac albo odpalać cięzko..bedzie gasł, albo dużo palił...rózne rzeczy się moga dziać...


:shock:

mozesz to uzasadnic ??
bo ja kompletnie nie widze zwiazku
moj motocykl wogole nie ma plynu, jest chlodzony powietrzem i bez problemu odpala
a co ja o motocyklu pisze 126p tez :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 18:44   

No właśnie, ja jakoś nie widzę związku. Bez chłodnicy 406 HDI palił elegancko, nawet się przejechałem tak kawałek.
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 19:50   

Dam-Kam napisał/a:
pompka od webasto pasuje od vitosa

Webasto TheroTop posiada takie same pompy cieczy, wentylatory, kołki grzewcze we wszystkich swoich produktach, bez względu na to, gdzie znalazły zastosowania (BMW, Mercedes, Rover czy innej marce)

W Roverkach zastosowano typowe handlowe Webasto sterowane analogowo, które można zamontować w każdym samochodzie bez problemu. Natomiast dla niektórych marek samochodów Webasto stosuje sterowanie cyfrowe i wtedy taki piecyk nadaje się tylko i wyłącznie do tego typu auta z konkretnego przedziału czasowego produkcji.

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 19:51 ]
Rowan napisał/a:
ja jakoś nie widzę związku

ani ja :roll:
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 09, 2009 20:19   

Ja tez nie ale spotkało mnie to już 3 razy...3 razy w przypadku benzyniaków. o dieslu nic nie mówie bo nie wiem.

A propo Webasto i pompki i innych gażdżetów do tego gdżetu..właśnie dziś zauwazyłem ze moje Webasto było strasznie gorące ... czy ono w takim razie jest jakoś chłodzone i u mnie to chłodzenie nie działa...czy własnie takie ma być...trudne do dotkniecia?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 20:20   

Thrillco, jeśli dość długo jeździłeś to tak, ma prawo być gorące. Jakby na to nie patrzeć to zachodzi reakcja spalania w środku.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 09, 2009 20:26   

a co ono niby spala jak nie działa??
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 20:27   

Thrillco, a, to trzeba było tak odrazu, że masz uszkodzone... :roll:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 20:58   

edward25, zgadza się, mój błąd :) Cały czas myślałem o pompce pod bakiem ale raz że ona jest od paliwa a dwa że pewnie też taka sama :D Inaczej mówiąc myślałem o jednym a pisałem o drugim ;)
Thrillco, sądzę że nic się nie dzieje ;) Co prawda webasto ma własną pompkę cieczy ale ona jest do wymuszenia obiegu na zgaszonym silniku jeśli ma się sterownie autoamtyczne i zapewniena ciągłego czy tam pęłnego obiegu kiedy pracuje ale zapewne nie blokuje obiegu głównego i poprostu jest ciepłe od cieczy ;) A może mimo że piecyk nie odpala to załącza pompkę ;>
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 21:30   

Thrillco, no właśnie, o tym nie pomyślałem, że przecież płyn przez Webasto przepływa, także chcąc, nie chcąc ciepłe musi być :głupek2:
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 09, 2009 23:10   

nie działa w sensie, ze nie pracuje jak juz auto jest ciepłe :) ...no to juz wiemy co i jak..czyli wszycho w normie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z Odpalaniem ...
maciejk Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Maj 16, 2011 17:26
maciejk
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
Grabki Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lis 08, 2012 14:46
Grabki
Brak nowych postów [R 75] Problem z odpalaniem
bzykosa Rover serii 75, MG ZT 53 Nie Mar 23, 2014 08:05
dawidd
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
Art_UR Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Wrz 16, 2014 12:05
Art_UR
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
MateuszG Rover serii 75, MG ZT 17 Pon Wrz 05, 2011 13:37
MateuszG



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink