Forum Klubu ROVERki.pl :: straż miejska;>
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
straż miejska;>
Autor Wiadomość
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:41   

Zgadza się Marku

Może się to wydawać dziwne i śmieszne ale jak to napisał jedne z kolegów wyżej 90% osób i to nie koniecznie laików miało by problem z otworzeniem open offica nie mowie już o osobach w wieku moich dziadów którzy także chętnie szukają informacji w internecie.

Na niektóre "niewygodne" pytania macieja nadal nie ma odpowiedzi ;) piter34 a ty jesteś jakim obrońcą macieja?

ja również nie otrzymałem i co z tego?
_________________
Tomcata na części info na PW
Ostatnio zmieniony przez dobryziom Pią Lut 13, 2009 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:41   

dobryziom napisał/a:
normalnie dostępny bez instalowania żadnych dodatkowych programów żeby można było podejrzeć plik... czy to takie trudne?
Wyobraź sobie, że tak ;p
No, chyba że plik ".txt" Ci wystarczy, ale mało czytelne by to było :P

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 12:43 ]
piter34 napisał/a:
HTML by rozwiązał sprawę,
Ale przecież przeglądarkę trzeba by mieć :shock: :roll:
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:46   

dobryziom napisał/a:
piter34 a ty jesteś jakim obrońcą macieja?

W wielu sprawach mamy po prostu zbieżne poglądy, ale on ma więcej cierpliwości w prowadzeniu dyskusji i pseudodyskusji. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:47   

o jakie pytania ci konkretnie chodzi ? szczegółowo...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:48   

dobryziom napisał/a:
90% osób i to nie koniecznie laików miało by problem z otworzeniem open offica
Wolne żarty :(
dobryziom napisał/a:
nie mowie już o osobach w wieku moich dziadów którzy także chętnie szukają informacji w internecie.
To jest wyłącznie zasługa niektórych urzędów (publikowanie *.doc i *.xls) i wygodnictwa 'narodu' (piratowanie M$ Office), zamiast używania DARMOWEGO, w pełni funkcjonalnego O.O. Tylko pewnie trzeba by się było trochę przestawić (bo układ inny, skróty nie takie ... ) :(
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:50   

Paul używałeś ze tak się doskonałe orientujesz?

o jakim wygodnictwie ty w ogóle mówisz MS office jest niepodważalnie najlepszym oprogramowaniem tego typu i mamy go nie używać bo jest dobry buehe śmiechu warte :)

może zrobimy sondę ile osób na forum używa open offica i zamieniła by swojego MS offica na w pełni funkcjonalna i przyjazna nowa aplikacje :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:57   

dobryziom napisał/a:
Może się to wydawać dziwne i śmieszne ale jak to napisał jedne z kolegów wyżej 90% osób i to nie koniecznie laików miało by problem z otworzeniem open offica nie mowie już o osobach w wieku moich dziadów którzy także chętnie szukają informacji w internecie.

Ale jak nie było internetu, to te informacje też jakoś były dostępne (nie pisze akurat o Polsce), więc się da.

Mój dziadek jak czegoś chce, a nie wie jak to zrobić, to dzwoni na Skype i pyta.
piter34 napisał/a:
HTML by rozwiązał sprawę, ale "na pewno" specjalnie jest w ODS, aby szary obywatel nie mógł odczytać ;)

Ale jak będzie TXT lub HTML to wtedy okaże się, że język użyty w dokumencie jest za trudny, bo przecież już teraz to nie jest problem, że kolega nie może przeczytać, tylko, że jego dziadek nie może przeczytać, bo jak ktoś pracuje w branży IT, nawet w "sales" i nie wie do co się robi z plikiem ODS:
dobryziom napisał/a:
Firma: Tech Data (dystrybutor IT)
Czym sie zajmuję: (Sales Representative HP Business Unit )sprzedaż produktów HP

to wystarczy kolegi firmowego "informatyka" zapytać...

Po prostu "nie da się i już" i nic na to nie poradzimy, bo trzeba chcieć, żeby sie dało, a jak się będzie dało, to teoria o "państwie do d..." przestanie się kupy trzymać.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:03   

maciej napisał/a:

Ale jak będzie TXT lub HTML to wtedy okaże się, że język użyty w dokumencie jest za trudny, bo przecież już teraz to nie jest problem, że kolega nie może przeczytać, tylko, że jego dziadek nie może przeczytać, bo jak ktoś pracuje w branży IT, nawet w "sales" i nie wie do co się robi z plikiem ODS:
dobryziom napisał/a:
Firma: Tech Data (dystrybutor IT)
Czym sie zajmuję: (Sales Representative HP Business Unit )sprzedaż produktów HP

to wystarczy kolegi firmowego "informatyka" zapytać...


maciej doskonale pokazałeś poziom swoje inteligencji ... gratuluje

kompletny brak czytania ze zrozumieniem wycinanie polowy wypowiedzi i manipulacja typowe...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:05   

dobryziom napisał/a:
o jakim wygodnictwie ty w ogóle mówisz MS office jest niepodważalnie najlepszym oprogramowaniem tego typu i mamy go nie używać bo jest dobry buehe śmiechu warte :)

A kupiłeś go legalnie?
I wszyscy, których znasz też mają legalną wersję?
Czy to też "forma walki z systemem"?
Psioczysz na państwo, a jak daje szansę obywalelom oszczędzić xxx zł kosztem 10 minut wkładu pracy w instalację OpenOffice, to też jest złe.

Załóż, że nie masz MS Office, bo nie kradniesz oprogramowania, a nie chciałeś wydawać 1000 zł na oryginał, bo wogóle to Ci nie potrzebny - kompa używasz do gier, maili i przeglądania stron WWW i chcesz obejrzeć budżet gminy Góra Kalwaria...

To co?
Wydajesz xxx zł na MS Office?
Piratujes go?

Czy wolisz może ściągnąć OpenOffice legalnie i za darmo, za instalować i obejrzeć ten dokument.
dobryziom napisał/a:
może zrobimy sondę ile osób na forum używa open offica i zamieniła by swojego MS offica na w pełni funkcjonalna i przyjazna nowa aplikacje :)

Ale nikt Ci nie każe go używać.

Jeśłi chcesz przejrzeć ten dokument to ściągasz go, instalujesz, przeglądasz dokument i odinstalowujesz.

W przypadku MS Office robisz dokłądnie to samo, tylko dochodzi jeszcze jeden krok - wydajesz xxx zł.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:07   

twoja wiedza na temat MS offica jest dość ograniczona bo nie kosztuje 1000pln tylko 199pln brutto dla użytkownika domowego od roku trwa promocja Microsoftu...

PS a co ma do tego kto jakiego ma Offica legalnego czy nie to już indywidualna sprawa każdego człowieka jego sumienia i podejścia... czy ty masz w domu wszystkie płytki oryginalne?

Poza tym sprawa dotyczy każdego obywatela chcącego skorzystać z tego pliku pisze to już chyba z 7 raz który może być w pracy i nie może nic instalować, w szkole to samo, w kawiarence to samo, lub po prostu nie umie ściągnąć i zainstalować open offica a potrzebuje tych informacji... tyle
_________________
Tomcata na części info na PW
Ostatnio zmieniony przez dobryziom Pią Lut 13, 2009 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:07   

dobryziom napisał/a:
może zrobimy sondę ile osób na forum używa open offica i zamieniła by swojego MS offica na w pełni funkcjonalna i przyjazna nowa aplikacje

zrób :] :mrg: O.O mam na moich 3 kompach, siostra na swoim i połowa ludków odemnie z pracy i rodziny ... napisałem na nim dyplom, regularnie korzystam z arkusza kalk. i w zastosowaniach domowych jedynie brakuje mi czasami sposobu tworzenia tabel z MS Word. Żeby tak naprawde wykorzystać wyższość MS Office nad O.O to trzeba jednak tworzyć dość skomplikowane dokumenty. A nie ukrywajmy 95% użytkowników wykorzystuje 5% możliwości ww. programów. Problem tkwi moim zdaniem gdzieś indziej .... w chęciach a dokładnie w ich braku ;) Ale ja jestem inny ... :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:10   

Cytat:
ja również nie otrzymałem i co z tego?

Na które?
dobryziom napisał/a:
maciej doskonale pokazałeś poziom swoje inteligencji ... gratuluje
kompletny brak czytania ze zrozumieniem wycinanie polowy wypowiedzi i manipulacja typowe...

Sorry, nie sprowadzisz mnie do swojego poziomu osobistą zaczepką.
Nie położę się na podłodze.

Ale może wyjaśnij, gdzie przeczytałem bez zrozumienia i manipulowałem?

Najprościej jest oskarżaC innych o to co się samemu robi. :lol:
dobryziom napisał/a:
ja również nie otrzymałem i co z tego?

dobryziom napisał/a:
o jakie pytania ci konkretnie chodzi ? szczegółowo...

No właśnie, na które nie otrzymałeś odpowiedzi?
Szczegółowo!
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:17   

Calkowicie rozluzniajac atmosfere w przyplywie chwili czasu i spsocenia cos, zupelnie nieprzygotowany do tego i dzialajac czysto spontanicznie zadzwonilem w imieniu kolegi z forum do rzecznika praw obywatelskich. Oczywiscie w trakcie rozmowy zdalem sobie sprawe, ze jestem glupi i ona nie ma sensu, ale trudno bylo mi sie wycofac. Do tego wszystkiego pomylilem rozszerzenia plikow :)

Przepraszam jesli kogos urazilem... sprzatam w firmie i zeby sie odprezyc zanizylem poziom tej dyskusji swoim zartem ;)

http://www.marek.idzik.pl/tmp/rozmowa.mp3
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:17   

dobryziom napisał/a:
twoja wiedza na temat MS offica jest dość ograniczona bo nie kosztuje 1000pln tylko 199pln brutto dla użytkownika domowego od roku trwa promocja Microsoftu...

Masz rację, że jest ta promocja - pisząc to myślałem o cenie wersji korporacyjnej, bo takiej używam - od 900 do 2000 zł...
Poza tym, jak sam zauwazyłeś, jest "Promocja", która może się jutro skończyć i wtedy co?
Ten kto będzie chciał odczytać ten dokument będzie musiał wydać te 900 czy ile tam złotych.

Ale co to wogóle zmienia w dyskusji na temat dostępności danych?

Zupełnie nic - Urząd daje ludziom szansę zaoszczędzić kasę, a Ty się żalisz i na siłę udowadanisz, że to źle.

Zmienia tylko tyle, że próbujesz, tak jak osobistą wycieczką nt. mojej inteligencji, przenieść dyskusję na sprawy nie istotne, bo w istotnych zabrakło Ci argumentów.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:20   

Dyskusja merytoryczna nie jest trudna.
A poniżej teksty, które mogą być pomocne w obecnej formie dyskusji :twisted:
"Naucz się czytać ze zrozumieniem"
"Ty zawsze musisz mieć ostatnie zdanie"
"Zawsze na wszystko masz odpowiedź"
"A ty to taki najmądrzejszy ze wszystkich jesteś"
"Nie będę się zniżać do twojego poziomu"
"Nie znasz mnie, więc nie oceniaj"
"Gratuluję"
Proszę korzystać do woli :diabeł:
MaReK :rotfl3: Detektyw inwektyw to też Twoja produkcja? Szkoda, że nie poszedłeś w ograniczanie konstytucyjnego prawa do informacji :hahaha:
_________________
It's all right...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:30   

wild_weasel napisał/a:
MaReK :rotfl3: Detektyw inwektyw to też Twoja produkcja?

Nie ale kiedys tym glosem, przerobilem cale radio Wawa i zdobylem numer do Lysiaka (Detektywa)... opowiesc na zlot - przy piwku ;)

A co do dyskusji z Pania, bylem kompletnie nieprzygotowany... poszedlem spontanicznie bez ustalonego wczesniej scenraiusza ;) Po za tym, boje sie zebym polegl w dyskusji z Pania nie majac odpowiedniego zaplecza - wiedzy ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:30   

maciej napisał/a:
Masz rację, że jest ta promocja - pisząc to myślałem o cenie wersji korporacyjnej, bo takiej używam - od 900 do 2000 zł...
Poza tym, jak sam zauwazyłeś, jest "Promocja", która może się jutro skończyć i wtedy co?
Ten kto będzie chciał odczytać ten dokument będzie musiał wydać te 900 czy ile tam złotych.

ale co to w ogóle zmienia w dyskusji na temat dostępności danych?


maciej ale to ty z tym wyskoczyłeś wiec skąd te pretensje... promocja nie skończy się jutro i na rynku jest ich tyle ze można by 1/3 kraju zalegalizować :p TAK normalnie end user płaci kolo 900pln dlatego taka promocja dla użytkowników domowych.

maciej napisał/a:
Zupełnie nic - Urząd daje ludziom szansę zaoszczędzić kasę, a Ty się żalisz i na siłę udowadanisz, że to źle.


jaka szanse? jak 99% ludzi ma normalnego Offica legalnego czy nie...

maciej napisał/a:
Zmienia tylko tyle, że próbujesz, tak jak osobistą wycieczką nt. mojej inteligencji, przenieść dyskusję na sprawy nie istotne, bo w istotnych zabrakło Ci argumentów.


ale to ty przeniosłeś istotę sprawy nie ja...

ja argumentów mam wiele cały czas odpowiadam a ty twierdzisz ze źle widziałem słyszałem ze nie prawda bo ty wiesz lepiej TY zacznij podawać jakieś argumenty bo tak mam tylko pusta nic nie wnosząca potyczkę słowna...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:35   

Dajcie mi numer do tego urzedu, ktory daje te pliki na stronie ;) Ja z nimi pogadam i bede bronil mojego klienta - dobregozioma - ze maja sie pojawic PDF, txt, JPG, HTML i AVI!
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:41   

MaReK napisał/a:
Dajcie mi numer do tego urzedu, ktory daje te pliki na stronie ;) Ja z nimi pogadam i bede bronil mojego klienta - dobregozioma - ze maja sie pojawic PDF, txt, JPG, HTML i AVI!


nie mam możliwości posłuchania w pracy mp3 :( a chętnie bym posłuchał :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:42   

MaReK napisał/a:
Dajcie mi numer do tego urzedu, ktory daje te pliki na stronie Ja z nimi pogadam i bede bronil mojego klienta - dobregozioma - ze maja sie pojawic PDF, txt, JPG, HTML i AVI!

bucheheheh :lol: :rotfl:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Co tak naprawdę może policja, a co straż miejska?
SeevS Offtopic 29 Wto Gru 08, 2009 21:05
Mayson
Brak nowych postów Państwowa Straż Pożarna.
Z cyklu: wyszperane w necie.
filo Offtopic 0 Sro Gru 23, 2009 16:48
filo
Brak nowych postów Straż gminna łupi kierowców-przypomnienie przepisów
Pawkaz Offtopic 1 Sob Sie 31, 2013 12:13
mike-l



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink