Forum Klubu ROVERki.pl :: Nawigacja TomTom Go 730 Traffic - i skasowane mapy...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja TomTom Go 730 Traffic - i skasowane mapy...
Autor Wiadomość
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



  Wysłany: Sro Mar 11, 2009 23:09   Nawigacja TomTom Go 730 Traffic - i skasowane mapy...

Ehh... jako że widocznie "papierowe mapy" są niemodne i niepraktyczne, kupiłem rodzicielce navi TOMTOM GO 730 Traffic. Ta jednak (rodzicielka) w swej szczodrości i innych zacnych cechach, chcący/niechcący skasowała sobie mapy.... :zły: :wnerw:

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym można zrobić? :help2:
Po za zanoszeniem do serwisu/sprzedawcy/kupowaniu nowej mapy?

Z tego co już się dowiedziałem, TomTom nie ma Windows'a CE, więc opcja "odblokować i wgrać cokolwiek" odpada:/

Trafiłem już na to FORUM (peb.pl) - jednak ciężko mi wyłowić stamtąd konkretne przydatne mi info, a ich szukajka w dodatku nie działa:( :czyta:

Wiem tylko tyle że tzw Navcore (chyba) mam wersję 8.302, a więc chyba najaktualniejszą.

Tylko takiego drobiazgu jak mapy mi jeszcze brakuje... :beczy:

Będę wdzięczny za pomoc;)

Pozdrawiam!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 11, 2009 23:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 23:12   

Spróbuj poszukać jeszcze pomocy na www.my-navia.pl
A czy producent nie daje możliwości zgrania sobie tych map ze strony po rejestracji oryginalnego urządzenia, ewentualnie nie dostarcza na płycie do urządzenia backupu?
Ostatnio zmieniony przez thef Sro Mar 11, 2009 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 23:14   

Chyba najprościej byłoby ściągnąć same mapy, wrzucić na kartę SD i aktywować "witaminą" :-)
 
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 23:20   

Może tu coś znajdziesz http://www.my-navia.pl/vi...ghlight=tom+tom
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Mar 12, 2009 00:15   

Azazel85 napisał/a:
Po za zanoszeniem do serwisu/sprzedawcy/kupowaniu nowej mapy?

-Czy Kupiłeś nowego tomtoma :?: Bo jeżeli tak,to Dostałeś do niego płytkę,a na płytce są wszystkie ustawienia i mapy-więc nie było by problemu :razz:
-Czy aktualizowałeś toma :?: jeżeli tak,to program poprosił Cię o zrobienie kopi zapasowej(tak na wszelki wielki),jeśli to Zrobiłeś Jesteś Uratowany :!: Bo kopia zassała wszystko razem z mapami,wystarczy zgrać z kompa na toma :wink:
-Jeżeli jednak nic z tego co napisałem nie jest Ci bliskie,zostaje tylko kupić mapki ze strony tom tom-a :/
-Kiedyś kolega zassał z sieci takie mapy(tomtom),ale nic bliżej Cię nie naprowadzę-wiem tylko że były to stronki z UK(i mapki zassał za friko)
Pozostaje...życzyć szczęścia :wink:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Czw Mar 12, 2009 00:46   

thef napisał/a:
A czy producent nie daje możliwości zgrania sobie tych map ze strony po rejestracji oryginalnego urządzenia, ewentualnie nie dostarcza na płycie do urządzenia backupu?

No właśnie jakoś inaczej to chyba wygląda, bo jest oczywiście coś takiego że w ciągu 30 dni można zaktualizować mapę do bieżącej - ale dzwoniłem tam i babka mówiła tak to ni dy rydy:/

emes napisał/a:
Chyba najprościej byłoby ściągnąć same mapy, wrzucić na kartę SD i aktywować "witaminą" :-)

Też tak pomyślałem:) Tyle że mapę wrzucę do pamięci urządzenia:)

thef napisał/a:
Może tu coś znajdziesz http://www.my-navia.pl/vi...ghlight=tom+tom

Dzięki piękne:) Na przedostatniej stronie są linki do mapy która mam nadzieje będzie pasować/działać:) Najnowsza jest chyba wersja 8.25 - ale przecież mogę ściągnąć 8.15 (chyba) i jak będzie działała (mam nadzieję), zaktualizować sobie legalnie bezpłatnie na najnowszą od TomToma (nie minęło 30 dni od zakupu) :D Chociaż ciekawe czy da się zrobić legalną aktualizację na nielegalną mapę :)

boss.007 napisał/a:
Czy Kupiłeś nowego tomtoma :?:

Tak
boss.007 napisał/a:
Bo jeżeli tak,to dostałeś do niego płytkę,a na płytce są wszystkie ustawienia i mapy-więc nie było by problemu :razz:

Płytkę dostałem, a na płytce są: instrukcja, głosy, rastry, instalka TT_Home - i ni psa więcej :( więc niestety problem dalej jest:/
boss.007 napisał/a:
Czy aktualizowałeś toma :?:

Aktualizowałeś (ale nie mapę).
boss.007 napisał/a:
jeżeli tak,to program poprosił Cię o zrobienie kopi zapasowej(tak na wszelki wielki),jeśli to Zrobiłeś Jesteś Uratowany :!: Bo kopia zassała wszystko razem z mapami,wystarczy zgrać z kompa na toma :wink:

No właśnie nie jestem uratowany, bo zrobienia kopii zapasowej nie sugerował:/ A ja też nie przewidziałem że moja mutter zamiast wsadzić navi do auta i jeździć, podepnie się pod kompa i skasuje sobie mapy... ehhh.... :roll:

boss.007 napisał/a:
Jeżeli jednak nic z tego co napisałem nie jest Ci bliskie,zostaje tylko kupić mapki ze strony tom tom-a :/

No właśnie chciałbym raczej tego mocno uniknąć, bo nowa mapa cztery i pół stówki... :/
vide: http://www.tomtom.com/pro...ct.php?D=6&M=30 - stąd też wnioskuję że najnowsza mapa to wersja 8.25

boss.007 napisał/a:
-kiedyś kolega zassał z sieci takie mapy,ale nic bliżej Cię nie naprowadzę-wiem tylko że były to stronki z UK.

No właśnie na torrentach nigdzie nie znalazłem:/
thef jednak szybciej podał mi linka niż ja przekopałem fora:) Jeszcze raz dziękować :)

boss.007 napisał/a:
Pozostaje...życzyć szczęścia :wink:

A dziękuje dziękuje:) Właśnie walczę - podoba mi się ten serwer (odsiebie.com) - 500 MB w niecałe 15 minut :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Mar 12, 2009 09:54   

Azazel85 napisał/a:
Tyle że mapę wrzucę do pamięci urządzenia:)


A wejdzie Ci? :-) Z tego co wiem, to pamięć wewnętrzna Twojego urządzenia t6 64MB.
 
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 10:12   

64MB jest RAM-u, wewnętrznej pamięci flash jest 2GB plus dochodzą jeszcze karty pamięci :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Mar 12, 2009 11:56   

A to :ok: i przepraszam :oops:
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 23:57   

To ja tylko pochwalić się chciałem że TomTom pokonany - mapy nówki sztuki nieśmigane wgrane, fotoradary itd aktualne też, i hula aż miło:)

Teraz nic tylko familię za usługę serwisową skasować :lol:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nawigacja TOMTOM ONE T
kolin Offtopic 15 Sro Lip 23, 2008 21:50
lineumaciel
Brak nowych postów Kto ma TomTom'a? :D
maciej Offtopic 4 Sob Maj 08, 2010 10:09
Raptile
Brak nowych postów Mapy od MG podrasowane - kto chciał?
ADI-mistrzu Offtopic 3 Wto Sie 14, 2012 12:39
Remigiusz
Brak nowych postów navigon 2200 (potrzebne mapy)
kamil18101986 Offtopic 3 Sro Maj 27, 2009 08:37
PTE
Brak nowych postów wgranie mapy sciagnietej z neta do Jadzki
xROnx Offtopic 7 Sob Maj 03, 2008 11:02
xROnx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink