Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 98]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 98]

cieknący szyberdach
Autor Wiadomość
Lasse 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 14:40   [R200 1.4 98]

Mam pytanie, jak poradzić sobie z przeciekającym szyberdachem. Nie jestem pewna, czy to nie jest wina uszczelki. Chodzi o te zewnetrzna uszczelke, która jest pęknięta po środku z tyłu. Z jakiegoś powodu cieknie jednak z przodu prosto na kierowcę, czyli mnie :( (przedni lewy róg). Mechanik powiedział, że muszę wymienic cały szyberdach bo uszczelki nigdzie nie dostanę. A może można to jakoś dosztukować?
Będę wdzieczna za wszelkie porady!

Lasse
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 25, 2009 14:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 15:09   

W takim razie niewiele warty ten mechanik. Uszczelka w istocie powinna hamować przedostawanie się wody ale to nie ona jest winna przeciekom, ona się tylko do nich przykłada :) . Szyberdach jest tak skonstruowany, że nawet jak go uchylisz w górę w samochodzie powinno być sucho. Czyli przy otwartych uszczelka nic nie dociska, więc jakby jej nie było a woda nie ma prawa nakapać.

W jednym z moich tematów o wyciszaniu samochodu znajdziesz zdjęcie szyberdachu dokładnie tutaj http://forum.roverki.eu/v...t=36439&start=0 i dokładnie tą fotkę.



Zwróć uwagę na rogi konstrukcji, na zdjęciu mało jest to widoczne ale znajdują się tam takie wystające kanaliki odpływowe na których końce założone są/powinny być gumowe rurki. Sprawdź czy Ci się nie ześlizgnęła jedna. Inną możliwością jest ta blacha pod oknem na przodzie szyberdachu( dokładniej z lewej strony na zdjęciu od strony podłogi ), znajdują się w niej dziurki, oryginalnie zatkane. Może się odetkały. Co do tego jak sprawdzić powyższe, opis jest na stronie. Opisałem jak się do niego dostać. Jeśli masz jakieś umiejętności, albo faceta który się tym zajmie to jest to 2 godziny roboty.

PS. A co do uszczelki. Dziura w niej jest dlatego, ze się skurczyła, to nie jest żadne pęknięcie - nie słuchaj naciągacza!!. Można ją ściągnąć, umyć, podlać silikonem i ponownie nałożyć naciągając. Po takim zabiegu nie będzie żadnej szpary. Przeczytaj mój post a się przekonasz. Wymiana szyberdachu to kilkaset złotych a naprawa tej niewielkiej usterki ( nie wiem czy wypada to w ogóle nazywać usterką ) około 2 godzin pracy. Więc jak kto lubi :)

Pozdrawiam
 
 
 
Lasse 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 15:25   

Witam!
Wspanieale, bardzo dziekuję za odpowiedź!!! Dziś jeszcze postaram się tym zająć. Mam nadzieję, że istotnie bedzie to jedna z dwóch opcji i że obedzie się bez wymiany całego szyberdachu :)

pozdrawiam,
Lasse
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 16:00   

Jezeli będziesz miała problemy ze zlokalizowaniem przecieku to po prostu polej szyberdach, nie trzeba go ściągać. Wystarczy ściągnąć tapicerkę z sufitu. W razie kolejnych pytań nie krępuj się chętnie pomogę. I zapewniam na 100% obejdzie się bez wymiany szyberdachu :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Lasse 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 16:32   

To pocieszające :) Oby sie powiodło! będę sie jeszcze w tej sprwwie kontaktować!
Pozdarwiam,
Lasse
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 21:16   

Woda wylatuje bo jest zatkany któryś z odpływów, prawdopodobnie lewy przód, jeśli leci na kierowcę. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 21:43   

Sorki za mały OT ...Lasse, może zajrzysz tutaj: :)
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=37985
zapraszamy :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 11:41   

Lasse napisał/a:
uszczelki nigdzie nie dostanę. A może można to jakoś dosztukować?

No właśnie. U mnie jest nieco inny problem, ale z tą samą uszczelką. Nic nie cieknie, niczego nie brakuje, ale moja uszczelka wygląda jakoś nierówno. Po prostu jak się patrzy na dach to widać w kilku miejscach takie wybrzuszenia. Jak byłam u Jowiego to powiedział, że jest założona odwrotnie i przez to się powyginała. Mógłby to zrobić, ale jechać 350 km dla samej uszczelki i to tylko ze względów estetycznych - to mi się nie bardzo chce...
No i szukam sama. Przypuszczam, że po jej zdjęciu, już drugi raz - poprawnie tym razem - nie mogę jej zamontować. Na szrotach nie chcą jej sprzedawać, bo idzie właśnie w komplecie. Na ebay'u mają tylko uszczelki do drzwi, okien i wewnętrzną do szyberdachu. Czy może ktoś wie gdzie to dostać albo może pasuje jakaś od innego auta?
A może jednak da się ją jakoś wyprostować?

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 11:42 ]
Botanix napisał/a:
Można ją ściągnąć, umyć, podlać silikonem i ponownie nałożyć naciągając.

Kurcze! Nie zauważyłam tego!!!
Botanix i ona będzie spełniać nadal swoją funkcję?

Mogę to zrobić sama? Jestem dzielną dziewczynką i dużo umiem, ale nie chciałabym czegoś przez przypadek popsuć. :wink:
 
 
Lasse 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 15:47   

A ja jeszcze nie miałam okazji się tym zająć, czekam właśnie na wolne. Oby nie było gorzej po moich naprawach ;)
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 15:55   

namiko, mam to samo, mam jedno wybrzuszenie patrząc od przodu samochodu, wygląda nie ciekawie, ale jak docisnę ręką to wybrzuszenie ginie, no ale po ponownym otworzeniu i zamknięciu szyberdachu problem wraca...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 16:57   

Cytat:
Botanix i ona będzie spełniać nadal swoją funkcję?


Ta uszczelka to bardziej dla bajeru tam jest niż dla uszczelniania. Tak jak pisałem wcześniej, jeśli wszystko jest ok z resztą szyberdachu to nawet jak się zostawi uchylony podczas deszczu, w środku będzie sucho. Sprawdzone i u mnie działa :) . Sprawdź też czy Ci metal pod uszczelką nie zardzewiał, być może dlatego jest wybrzuszona i masz trudności z założeniem. Ja przed założeniem uszczelki oprócz jej wyczyszczenia musiałem wyczyścić ten metal... z rdzy :)
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 20:33   

Dzięki Botanix, jak zrobi się cieplej to postaram się tym pobawić. :smile:

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 20:34 ]
A jeszcze jedno pytanie - czym wyczyścić rdzę i czym potem zabezpieczyć?
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 21:37   

namiko napisał/a:
A jeszcze jedno pytanie - czym wyczyścić rdzę i czym potem zabezpieczyć?


Papierem ściernym np. :) szoruj ostro albo daj sporą dawkę Coca Coli, wyżre aż miło :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 22:08   

namiko napisał/a:
czym potem zabezpieczyć?


jako ze elementy te nie beda widoczne bo zasloni je uszczelka to ja zrobilbym tak :
zakladam ze rdza juz jest wyczyszczona,
najpierw odtluscic np benzyna ekstrakcyjna, potem pomalowac farba np. unikor,
potem jak wyschnie malujemy kolejna warstwe i po ponownym wyschnieciu mozna psiknac preparatem do konserwacji profili zamknietych np. tectyl
do takich prac polecam sloneczna pogode i temp okolo 10 stopni, chyba ze dostepny jest garaz
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 15:49   

AndrewS wielkie dzięki! :mrgreen: :papatki:
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 16:00   

a mi sie pofarciło i za 200 zł załozyłem sobie nowiusieńki szyber dach oczywiście miałem ten sam problem tylko od strony pasażera i wszystkie kanaliki były drożne w 100% ale w moim starym szybrze miałem tak rozwalona uszczelke i rdzę pod nią ze rece mi opadły i zamontowałem nowy :D :D
 
 
 
Tomhet 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 58
Skąd: Falubazowo

Rover 25

Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 18:37   

ywis napisał/a:
ale jak docisnę ręką to wybrzuszenie ginie, no ale po ponownym otworzeniu i zamknięciu szyberdachu problem wraca...


mam ten sam problem, jesli odegniesz nieco uszczelke to zauwazysz, ze rant ,na ktorym ta uszczelka jest osadzona, jest caly przerdzewialy i nie spelnia swojej funkcji.

czy komus udalo sie znalezc uszczelke pasujaca szyberdachu?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 08:39   

Uszczelkę można bez trudu wymienić samemu, nawet bez wymontowywania szyberdachu - opis jest dostępny na angielskim forum MG Rover. W moim Roverku woda przedostawała się między uszczelką a ramą szyberdachu. Ściągnąłem uszczelkę, dokładnie oczyściłem ramę z resztek starej masy uszczelniającej, brudu i rdzy, odtłuściłem i zagruntowałem preparatem antykorozyjnym (RC900 Dynitrol-Pyrmo) a na wierzch dałem lakier. Uszczelkę po oczyszczeniu i wysuszeniu założyłem z powrotem z użyciem silikonu neutralnego.

Tutaj jest dostępna nowa uszczelka - zostało jeszcze 7. :mrgreen:

Mam w komputerze swój opis demontażu uszczelki przygotowany do publikacji na stronie klubowej - od ponad roku nie mogę jednak zebrać się i przypisać do niego zdjęć, które robiłem podczas demontażu (część jest wciąż w telefonie) :cry:

Poruszałem wcześniej ten temat w tym wątku.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200] Próba/pomysł kolejnej modyfikacji mojego R200
red Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Cze 09, 2014 07:40
Adrian
Brak nowych postów [r200]lakier LVD czy produkowano r200 w podobnym kolorze?
alexkret Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Sie 15, 2012 00:01
AndrewS
Brak nowych postów [R200] 1,4 8V 99' Help - R200 potrzebuje przeszczepu skrzyni
johnnyLdz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lip 18, 2017 09:30
johnnyLdz
Brak nowych postów [r200] Zakup felg r15 do R200 a jakie Et??
zibik21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Sie 07, 2013 12:49
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink