Forum Klubu ROVERki.pl :: Miłość do Roverków będzie sporo kosztowała
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Miłość do Roverków będzie sporo kosztowała
Autor Wiadomość
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:07   Miłość do Roverków będzie sporo kosztowała

Właśnie przeczytałem

http://podatki.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:09   

Ku***, już im się w głowa pie***** :evil: :evil: :evil:
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:11   

W artykule jest napisane, że podatek ma zastąpić akcyzę. Mam rozumieć, że cena paliwa w Polsce będzie będzie sporo obniżona?
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:12   

Idiotyzm, ale czego się spodziewać po tzw. Elycie ...
W d.. dostanę ludzie ze średnią krajową, dla których zakup 5~10-cio letniego samochodu to jedyna szansa na posiadanie środka lokomocji.
Jak zwykle (w polsce) najlepiej na tym wyjdą ci których dochody przekraczają naście miesięcznie i stać ich na zakup auta w salonie (które natychmiast po wyjechaniu z tegoż salonu traci od 10 do 40% wartości) ... brak mi słów, po prostu skrajny idiotyzm.
Efekt - każdy normalny człowiek będzie rejestrować samochód w czechach, ukrainie, niemczech itd itd...

ps. btw - ciekawe ile podatku zapłaci rząd za swoje 5-cio litrowe V6 w lanciach ....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez argail Pią Kwi 17, 2009 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:13   

Mietkowski napisał/a:
W artykule jest napisane, że podatek ma zastąpić akcyzę. Mam rozumieć, że cena paliwa w Polsce będzie będzie sporo obniżona?
Akcyzę na samochody, nie na paliwo...
_________________
It's all right...
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:13   

Mietkowski, jest napisane, a nie pisze, a to że zastąpi to nic nie zmienia, bo akcyzę płaciłeś przy rejestracji jednorazowo, a to będzie opłata z roku na rok obowiązkowa, przynajmniej ja tak wyczytałem, może źle czytam :shock:
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:13   

Niech pomyślą, jak dać ludziom pracę, to auta sami wtedy zmienią .... no comment. Zresztą .... to nie przejdzie
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:17   

Panowie, spokojnie- to założenia do rządowego projektu ustawy. Od tego do wejścia przepisów w życie jeszcze dłuuuuga droga - trzy czytania, zabawy koalicja vs. opozycja, prezydent.
Zbyt duży będzie opór obywateli. Nikt nie odważy się wprowadzić ustawy jak wyżej, bo pozbawiłby 50% obywateli możliwości posiadania rozsądnego samochodu - a siebie głosów wyborców.
_________________
It's all right...
 
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:17   

argail napisał/a:
...
ps. btw - ciekawe ile podatku zapłaci rząd za swoje 5-cio litrowe V6 w lanciach ....


Rząd oczywiście będzie zwolniony z podatku
 
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:21   

argail napisał/a:
ciekawe ile podatku zapłaci rząd za swoje 5-cio litrowe V6 w lanciach ....

Nie "rząd zapłaci", tylko my zapłacimy. Z naszych podatków będzie to finansowene - z jednej kieszeni do drugiej.
_________________
It's all right...
 
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:21   

ywis napisał/a:
Mietkowski, jest napisane, a nie pisze, a to że zastąpi to nic nie zmienia, bo akcyzę płaciłeś przy rejestracji jednorazowo, a to będzie opłata z roku na rok obowiązkowa, przynajmniej ja tak wyczytałem, może źle czytam :shock:


Przecież napisałem "jest napisane", no chyba, że ktoś to zmodyfikował bez wiedzy autora :) . Prawdę mówiąc nie pamiętam co napisałem.. Taki byłem wściekły :)
 
 
 
dareke 




Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 81
Skąd: Strzelce Opolskie

Rover 25

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:33   

I znowu kolejny poroniony pomysł bogatych , jak dobrać się do portfela biedniejszej części społeczeństwa. Mam nadzieję , że to nie przejdzie , ale znając życie może być nieciekawie. Akcyza = Podatek Drogowy ( który podobno wszedł do ceny paliwa?).W tej sytuacji znowu społeczeństwo musi się zjednoczyć i zamanifestować swój sprzeciw.


http://interia360.pl/pols...m-kosztem,20878
_________________
góry rover rowery
Ostatnio zmieniony przez dareke Czw Kwi 23, 2009 08:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:48   

Hmm.. chyba trzeba będzie się przesiąść do Daci Logan :/
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 09:53   

Viniu nie bluźnij :olaboga: ;) plastic fantastic w niej rzondzi. Żeby nie było ... takie auta też są potrzebne i rozumiem ludzi, którzy je kupują .... ale choćby mi mieli pięty przypalać to never :mrg: .... Co do tematu to wild dobrze pisze ... mądrego warto posłuchać :]
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
paff 



Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 10:05   

artykuly na wp.pl maja czesto gesto celowo charakter prowokacyjny, nie denerwujcie sie bo nie ma sensu. ja coraz bardziej sceptycznie czytuje ich newsy. a takie cos nie przejdzie bo za przeproszeniem sami sobie kija w du**pe wsadza bo elektorat ich zabije


przypomina to legende o zwiekszeniu akcyzy na gaz LPG trwa to wieki..... i na szczescie sie nie zmienia. jestesmy w czasach 'kryzysu' wiec jakiekolwiek ustawy dojace obywateli nie sa popularne i tylko absolutny samobojca polityczny zaglosuje za. oni bardziej od ekologii i sprzadazy nowych aut boja sie o wlasne stolki wiec nie beda sami sobie podkopywac pozycji
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 10:08   

Ta czytałem dzisiaj na onecie, ciekawe co z autami z lat 70-80 ? A jak za pare lat bede chcial sobie kupic Tomcia to podatki, akcyzy i inne gówna wyniosą mnie wiecej niż sama wartość pojazdu. No ale coz drodzy wyborcy przecież to wszystko w trosce o nas dla naszego bezpieczenstwa (tylko kur** szkoda że nie w tą strone co trzeba). Proponuje zalozyc partie politczyną klubu Roverków :D - Po wejsciu do sejmu bajura dla wszystkich R za darmo :D
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 10:12   

Myślę że na razie nie się co za bardzo ekscytować. Tutaj znajduje się źródło informacji.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 23:50   

Myślę, że narazie jest to zabawa w złego-dobrego pana: "Dobry pan mógł zabić, a tylko pobił" i nawet jeśli przejdzie jakiś "podatek, to nie będzie z pewnością w tej wyskokości... a najwyżej jakieś 500 zł. za najstarsze samochody.
 
 
zdenek 




Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 121
Skąd: Gliwice



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 00:58   

wild_weasel napisał/a:
Nikt nie odważy się wprowadzić ustawy jak wyżej, bo pozbawiłby 50% obywateli możliwości posiadania rozsądnego samochodu - a siebie głosów wyborców.

Problem w tym że obecny rząd nie załapie się na następną kadencję i na odchodne może zafundować takie jajko niespodziankę. :głupek2:
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 01:28   

Ten artykuł to chyba trochę źle napisany jest :mrgreen: W Radiu mówili ze ma być to zamiast akcyzy przy importowania samochodów z zagranicy, zależnie od wieku. I ma być to jednorazowa oplata a nie co roku, jak w tym artykule. :mrgreen: Mowili jeszcze ze do 210. roku jeszcze warto sobie kupić za granica auto, zanim ta ustawa wejdzie.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zdjecia Roverkow
na prawde wart ogladnac
Remigiusz Offtopic 20 Nie Sty 25, 2009 10:42
bambi
Brak nowych postów Crash testy roverków :)
michone Offtopic 15 Pią Maj 23, 2008 04:58
MaReK
Brak nowych postów Dzisiejsze fotki Roverków :)
Gość Offtopic 9 Wto Kwi 17, 2007 12:16
maciej
Brak nowych postów Łyski nie lubią Roverków...
Gość Offtopic 42 Pią Lip 23, 2010 20:09
Xelo123
Brak nowych postów zle wartosci mocy roverkow
Lapa Offtopic 13 Pon Lut 16, 2009 16:38
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink