Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Linka do otwierania maski silnika rover 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Linka do otwierania maski silnika rover 75
Autor Wiadomość
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 15:11   [R75] Linka do otwierania maski silnika rover 75
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

witam mam rovera 75 2,0 CDT i problem odnosnie zamykania przedniej maski silnika poprostu nie da sie jej zamknac a jak sie zamknie to przy predkosci okolo 120km/h sie otwiera pojechalem do mechanika bo wymienial mi lozysko itp i przy okazji jak mowil naciagnal mi linke z maski itp co sie okazalo ze chyba za bardzo sie postaral i linka chyba pekla gdyz przycisk wogole nieraguje na otwarcie maski itp i teraz zapytanie jak moge otworzyc maske silnika bez tej sprawej linki? bylem w niedziele na gieldzie samochodowej w gliwicach w celu zakupu takowej linki i co? zero czesci do rovera 75 a co dopiero linke... zna ktos jakis namiary itp do kogos kto moze miec linke do otwierania maski silnika do wersji europejskiej ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 15:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 15:31   

linka bedzie cała. Na nadkolu po stronie kierowcy jest połączenie jednej linki od cięgna z dwoma idącymi do maski i to połączenie jest w takim plastikowym pudełeczku, tak 1,5cm x 6cm , pudełeczko jest przymocowane na wcisk do nadkola i pewnie wypadło wtedy linka wygląda na zerwana. trzeba odkręcić klapkę od wymiany żarówek pod nadkolem i włożyc rękę namacać pudełeczko spróbować je rozłączyć z linek i ciągnąc za pojedyńcze linki otworzyć maskę (użyć kombinerek). potem poskłądać zamocowac na nadkolu i nie regulować żadnych naciągów tylko ułożyć linkę/linki żeby lekko chodziły następnie śrubokretem i kluczem wyregulować grzybki zatrzasków na masce (te ze sprężynkami) i bedzie git (dwa tygodnie temu spędziłem nad tym chyba ze 4 godziny wiem co mówię)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Stachu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Sty 2002
Posty: 179
Skąd: Bydgoszcz

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 15:42   

Jak ktoś rozbiera auto to wystawia na Allegro tylko niektóre części, a w praktyce ma wszystko. Spróbuj podzwonić.
Pozdrawiam
_________________
Stachu
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 15:43   

Bankowo linka będzie cała bo ten dynks do otwierania jest plastikowy i on prędzej pęknie niż stalowa linka sie zerwie

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2009 15:44 ]
poza tym linki od anglika też powinny pasowac bo są tylko ułożone w druga stronę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 18:12   

Jeżeli maska podczas jazdy potrafi się otworzyć to sprawdź z czyjąś pomocą czy w otworach od bolców pracują poprawnie blokady bolców. Jedna osoba niech ciągnie i puszcza linkę a Ty patrz czy ten mechanizm poprawnie działa , tam lubi się zbierać syf i korodować, WD 40 powinno pomóc
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 18:16   

Sknerko dobrze pisze ;)
Na pewno sie nic nie urwalo tylko mechanik majdrujac cos przy linkach zle zlozyl ten plastik na nadkolu ;) Ja zrobilem kilka dni temu identycznie no i sie linka wysunela z kwadracika (tego co laczy linki) i maski nie moglem otworzyc.

Na szczescie jak skrecisz kola, to sie dostaniesz przez otwor zaslepki reflektora do tego miejsca. Niestety musisz miec sprawna reke i nie zniechecac sie do tej operacji.
Ja walczylem dobre 45 min. zanim wszystko sobie wyjalem na wierzch, a potem
kombinerkami pociagnalem linki i zwolnila sie pokrywa.

Wiec ulozylem raz jeszcze, odpowiednio zakladajac ten kwadracik o ktorym wyzej pisalem, przesmarowalem smarem do lozysk zapadki i bolce (tam gdzie maska sie zamyka) i teraz jest jak byc powinno ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
ordowik1_o2.pl 




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 18:37   

Bankowo pasuje od anglika. Za swoją dałem 15 PLN.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:09   

MaReK napisał/a:
przesmarowalem smarem do lozysk zapadki i bolce (tam gdzie maska sie zamyka) i teraz jest jak byc powinno

MaReK, Tam ostrożnie z iloscia smaru poprzedni właściciel mojego Roverka tak nasmarował tam że po trzech latach zrobiło sie z tego tłuste błoto i mu maska sie nie otwierała mechaniki otwarli i wymienili smar ale ilość śladowa tylko tyle ile na ten ruchomy pierścień wchodzi 1,5 roku już działa lekko i bez zarzutu i najważniejsze jest czysto brud sie nie zbiera.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 11:30   

sknerko napisał/a:
MaReK, Tam ostrożnie z iloscia smaru poprzedni właściciel mojego Roverka tak nasmarował tam że po trzech latach zrobiło sie z tego tłuste błoto i mu maska sie nie otwierała mechaniki otwarli i wymienili smar ale ilość śladowa tylko tyle ile na ten ruchomy pierścień wchodzi 1,5 roku już działa lekko i bez zarzutu i najważniejsze jest czysto brud sie nie zbiera.

Hehe ;) Nie no jasne, ze wszystko z umiarem. To ma dac lekki poslizg calosci, a nie kapiel w smarze. Jednak smar uwazam za konieczny, bo jak oczyscilem wszystko benz. ekstrkcyjna i wyslchlo to nie chodzilo to tak jak powinno.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 12:29   

dzieki za sugestie jutro bede z tym walczym i zobacze czy sie uda

[ Dodano: Sob Maj 02, 2009 10:52 ]
probowlaem probowalem i nie potrafilem wymacac tego pudeleczka jakies kable itp tam czulem i taka gumowa nakladke na reflektor i tyle czy to jest gdzies daleko od tego nadkola? i czy na dole gdzies czy na gorze gdzie szukac tego??
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 16:21   

Witam:-)
Mam taki problem - auto było w warsztacie (remont silnika). Mechanicy zdejmowali maskę aby wyjąc silnik. Po odbiorze zauważyłem że przycisk otwierania maski odstaje a linka za nim jest luźna - maska otwiera się dopiero przy jego maksymalnym pociągnięciu w górę.
Jak można to wyregulować by przylegał do ścianki jak wcześniej?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 13:29   

Sprawdź w komorze silnika, czy ten dyngs, w którym linka od dźwigni spotyka się z dwiema linkami od zamka maski przypadkiem nie lata luzem i jeśli tak przymocuj go na miejsce.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 22:16   

Wszystko siedziało dobrze ale wypięcie i wpięcie tej skrzyneczki rozwiązało problem - przycisk znów przylega :-)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 20:11   

To i ja połączę się z Wami w bólu.

Nadeszła pora i na mnie tylko problem jest taki, że od strony maski mam jedną linkę a druga gdzieś uciekła i nigdzie jej nie widać. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Jutro albo w sobotę będę jeszcze próbował zderzak od strony nadkola odgiąć ale nie wiem czy cokolwiek to pomoże.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Sie 27, 2015 20:16   

A maskę idzie otworzyć? Bo nie zawsze zamyka sie na oba zamki
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 20:49   

AdaskoC niestety nie.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Sie 27, 2015 21:08   

odkręć od spodu trójkątna osłone pod zderzakiem i znajdziesz linkę od spodu albo spróbuj poszukać przez klapkę w nadkolu, ale trzeba poleżeć :razz:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Sie 27, 2015 21:13   

W takim razie kola skręć maksymalnie w prawą i przez klapkę rewizyjna w lewym nadkolu spokojnie znajdziesz puszkę gdzie sie łączą linki. Oczywiście jesli masz szczupła rękę. :-)

Pociągniesz kombinerkami jak znajdziesz i maska die otworzy :-)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 21:58   

Puszkę znalazłem. Jak wyciągałem linki z niej to jedna mi gdzieś zniknęła i nijak nie mogłem jej znaleźć (nie było jej widać przez klapkę ani jak odgiąłem delikatnie zderzak).

Jutro albo w sobotę tak jak sknerko pisze jeszcze odkręcę tę trójkątną osłonę i może się uda ją odnaleźć ale...
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 22:33   

moze jak ściagałeś zderzak to zagineła gdzieś pod pasem przednim
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Rączka otwierania maski
alpacino Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Cze 02, 2015 16:58
longer86
Brak nowych postów [R75] Dźwignia otwierania maski
pelson91 Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Wrz 25, 2014 22:45
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Dźwignia otwierania maski
macko95 Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Gru 24, 2016 23:35
0L0
Brak nowych postów [R75] Dźwignia otwierania maski
hiashi Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Cze 30, 2016 09:31
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink