Forum Klubu ROVERki.pl :: Roewe 750
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Roewe 750

Elektryczny
Autor Wiadomość
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Sob Maj 02, 2009 20:47   Roewe 750

Ciekawostka

http://www.samochodyelekt...EV/Roewe_750_EV
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 02, 2009 20:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tian 




Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 03, 2009 22:01   

No proszę, jak ładnie. 6-8 godzin ładowania i 200 km :] bardzo miodzio ;] Ostatnio coraz częściej elektryki prezentują.
Na Discovery jakiś czas temu widziałem program jak Anthony Kiedis (wokalista R.H.C.P.) przerabiał Mustanga na napęd elektryczny. Nawet było to w stanie palić gumy.
Fakt dźwięku V8 nie dawało ... :/

hmmm sam jakbym miał nieco $ na zbyciu też bym sie mógł pobawić w taki pierwszy elektryczny Rover 200 :mrgreen:
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 09:49   

Jak dla mnie to tego typu elektryczne samochody to najwieksza bzdura, jaka czlowiek dal rady wymyslic i wydac na to pieniadze. Samochod, ktory moze przejechac 220km w 10-12 godzin (200km, 8h ladowania i 20km ;)) , to padlina kompletna. To nie jest ewolucja samochodu, to jest gigantyczne salto z kopniakiem w leb do tylu. Juz samochody wodorowe (jak Honda Clarity) sa lepsze, bo to mozesz po przejechaniu 300km zatankowac pod korek w kilka minut i zrobic kolejne 300km. Jak normalnym samochodem.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 04, 2009 10:09   

Myślę że jako samochód typowo miejski taki wehikuł zdaje egzamin.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 15:04   

Eddek napisał/a:
Jak dla mnie to tego typu elektryczne samochody to najwieksza bzdura, jaka czlowiek dal rady wymyslic i wydac na to pieniadze. Samochod, ktory moze przejechac 220km w 10-12 godzin (200km, 8h ladowania i 20km ;)) , to padlina kompletna. To nie jest ewolucja samochodu, to jest gigantyczne salto z kopniakiem w leb do tylu. Juz samochody wodorowe (jak Honda Clarity) sa lepsze, bo to możesz po przejechaniu 300km zatankowac pod korek w kilka minut i zrobic kolejne 300km. Jak normalnym samochodem.


No cóz Tesla Roadster ma przyśpieszenie Porsche Carrera GT i zasięg 390 km(czas ładowania wg. danych producenta to 3,5 h). A ostatnio w TV widziałem program w którym podawali, że Tesla chce skrócić czas ładowanie do 15 min.

A tu Tesla Roadster vs Lotus Elise (od 4.07 min)

http://www.youtube.com/watch?v=7x73Z6ndtjE
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 17:51   

Bouldercrap. Mam ten odcinek TG od kiedy lecial w TV. I nawet oni przyznali, ze Tesla klamie. Auto z przewidywanych 360 zrobilo 90, a czas 4,5h przedluzyl sie do 16h. No, chyba, ze ladujesz aku do 3/4 i jezdzisz jak emeryt, to mooooooooooooooooooooozeeeeeeeee da sie osiagnac to, o czym pisza w prospektach.

Samochod na baterie to bzdura.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 11:20   

Eddek napisał/a:
Samochod na baterie to bzdura


Na baterie to może i tak (jak narazie).
Ale pamiętaj, że samochody na wodór są samochodami elektrycznymi :cool:
Jakiś czas temu chyba Toshiba wyprodukowała ogniwo paliwowe na alkochol, takie ogniwo chyba pod koniec tego roku ma zostać oddane do masowej produkcji, nie wykluczone, że takie ogniwa mogą być być wkladane do samochodu zamiast ogniw wodorowych.
Jak dla mnie elektryczność jest przyszłością, no chyba że wymyślą jeszcze coś ciekawszego :cool:


Gorzej, jak nam Ropy zabraknie, bo wtedy bedziemy w czarnej dupie, skończą się torebki foliowe, nie bedzie farb i lakierów, nie bedzie większości gum, właściwie to nie będzie połowy świata jaki teraz znamy... :???:
Nie będzie nawet tych elektrycznych samochodów...
Nawet Hulajnogi nie będzie :???:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 11:38   

No toc przeciez caly czas o tym pisze. Samochody elektryczne OK, ale nie na baterie. Pomysl, ze musisz po 200 czy 400km podlaczac auto na pol dobry do gniazka jest poprostu chory od poczatku do konca. Podoba mi sie pomysl ogniw wodorowych i Hondy Clarity, ktora ten pomysl wykorzystuje, ale dalej masz tutaj filozofie taka sama jak dla paliw kopalnych - baniak pusty, jedziesz an stacje, tankujesz, jedziesz dalej. Nie ma, ze stoisz przy dystrybutorze 12h, az samochod sie "zatankuje".

Na baterie to dobry jest zegarek, latarka albo samochodzik na zdalne sterowanie. No chyba, ze wymysla takei baterie jak w Fallout (nie wiem czy ktos w to gral), idziesz do sklepu, kupujesz Micro-Fussion Battery i masz kilka MWh w klocku wielkosci paczki maki, wtedy taka bateria ma sens i moznaby to stosowac w samochodzie, do tego czasu, auta na baterie mozna wlozyc miedzy tabletki na powiekszanie penisa.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 12:20   

heh, taka bateria, albo takie coś jaką był zasilany robot Amy z filmu "czerwona planeta". Bateria atomowa wielkości puszki z colą i ch#$% :twisted:

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 12:21 ]
Zbuduję takie coś, bedę sprzedawał po stówę za sztukę i niech się Szejki martwią, że im ropa nie schodzi :twisted:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Roewe 550 - ceny w Polsce // Sprzedaż Roewe na Białorusi
piter34 Offtopic 20 Sob Wrz 24, 2016 01:26
marcin.misek
Brak nowych postów Roewe W2 Concept - Roewe 550 (?)
rovero Offtopic 13 Nie Sty 20, 2008 19:48
AndrewS
Brak nowych postów Roewe 950
Aro_1988 Offtopic 12 Pią Maj 18, 2012 18:05
Wojtek88
Brak nowych postów Roewe 850
xROnx Offtopic 5 Wto Mar 31, 2009 09:48
truten23
Brak nowych postów Roewe 550
Pisza o nas :)
szogu Offtopic 2 Wto Lip 01, 2008 08:00
tetryk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink