Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] przymiarka do nowych głosnikow i radia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] przymiarka do nowych głosnikow i radia
Autor Wiadomość
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 23:34   [R25] przymiarka do nowych głosnikow i radia

Drzwi wygłuszone juz dawno, z przodu helixy db 62.1 a z tylu graja seryjniaki. Na co poleacie zmienic? Ogolnie to, nie chce rozbudowywac nie wiadomo jak, po prostu wrzucic cos w miesce starych, tam sa 100mm, a ze chciałem helixy do zestawu bo tamte mi sie podobaja to znalażłem takie cos:
http://www.allegro.pl/ite...fv_rzeszow.html
Miał ktos z tym do czynienia? Pasowac beda, ale marwi mnie ze sa to dwudrozne a to nie jest chyba dobre dla głosnika? Ogólnie s labe recenzje maja chyba dwudrozne.

A druga rzecz:
http://www.allegro.pl/ite...timedialna.html

strasznie sie nakreciłem na tego typu radyjko w aucie, to dlatego ze lube te firme no i podwietlenie jest identyczne z Roverowskim (wiem bo mam inneo alpine'a), chciałem sie dowiedziec:
1) czy jak bym chciał cos słuchac/ogladac to musiałbym miec zmieniarke do tego? bo wydaje mi sie ze nie ma wejscia na plyty, zgadza sie?
2) jak jest z tv, da sie ogladac? bo nie wyobrazam sobie gdy anteny tv sa kierunkowe... Z reszta kumpel miał ale bez zadnej anteny i tylko regionalna mu łapało i to w baaaardzo słabej jakosci.

No to tyle na dzis, czekam na jakeis porady.

aha a tu opis z jakiejs strony tego radia, ja nic sie nie znam:
Dane techniczne:
7-calowy panoramiczny monitor ciekłokrystaliczny TN
Aktywna matryca TFT 280.800 pikseli
RDS
Wyświetlanie informacji tekstowych MP3 (informacje dodatkowe ID3)
Menu wyszukiwania ścieżek/folderów
Wyświetlanie tekstu CD
Sterowanie wielu zmieniaczy CD (z KCA-410C)
Cyfrowy procesor dźwięku Bass Engine
Przełącznik wyboru fazy subwoofera
Regulacja poziomu wysterowania subwoofera
Regulacja częstotliwości środkowej tonów niskich
Regulacja częstotliwości środkowej tonów wysokich
Regulacja szerokości pasma tonów niskich
Wzmacniacz mocy 4 x 45 W
1 wyjście przedwzmacniacza
1 wejście AV
Regulacja głośności
Magistrala Ai-NET
Pilot dostępny jako wyposażenie dodatkowe
Zdejmowany panel czołowy dla ochrony przed kradzieżą
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 03, 2009 23:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 00:56   

Cytat:
Miał ktos z tym do czynienia? Pasowac beda, ale marwi mnie ze sa to dwudrozne a to nie jest chyba dobre dla głosnika? Ogólnie s labe recenzje maja chyba dwudrozne.


Nie tyle, że są słabe bo dwudrożne, one są po prostu za małe. Głośniki w drzwiach jeszcze "dmuchają" w coś co przypomina obudowę, te z tyłu już nie mają takiego luksusu. Głośniki albo wstawia się w tylne drzwi albo wcale. Sens zakupu tych głośników jest zerowy chyba, że chcesz aby coś tam z tyłu brzęczało bo lepiej nie będzie. Jak już bardzo chcesz sobie wstawić głośniki z tyłu to w półkę 6x9 lub 16cm ( dwudrożne )/20cm basy/ subwoofer w bagażniku jest lepszym pomysłem. Jakość może nie będzie na ekstra poziomie ale chociaż trochę basu doświadczysz...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 08:43   

Cytat:

Głośniki albo wstawia się w tylne drzwi albo wcale.


Ty kolego napewno wiesz o czym piszesz? a jakimi zasadami sie kierujesz pisząc o wstawieniu głośników w tylne drzwi, lub nie daj Boże półkę z tylu?
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 10:00   

Spokojnie Panowie.
Botanix: auto wygłuszyłes profesjonalnie z tego co widziałem także pojecie masz o tym pewnie, mówiac ze lipny bedzie głosnik z tyłu ( w miejsce fabrycznego) tez masz racje bo to jest 10cm do tego nie ma skrzyniu basowej, ale szczerze mam tam teraz orginalny i sie da zyc, mi wysatrczy ze cos brzeczy z tyłu a nie tylko sam przód ktory naprawde daje rade. Ale jak zwrocił kolega z dołu danie głosnika w półke to niezbyt porofesjonalne rozwiazanie. Po pierwsze nie podobaja mi sie kojarza z wioska, a po drugioe byłą o tym dyskusja ze nie w półce a skrzynia w bagazniku (u mnei tez nie przejdzie, az tak mi nie zalezy no i moj bagaznik ma byc ppusty) W sumie rozbija sie o to czy odczuje roznice wymieniajac te seryjne a w ich miejsce montujac tamte, czy szkoda stówy bo mi poziom muzyki w moim aucie pasuje, jest czysty dzwiek a za basem nie przepadam.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 10:15   

Cytat:
Ty kolego napewno wiesz o czym piszesz?


Zamiast pytać czy na pewno wiem o czym piszę, podałbyś argumenty na słuszność Twojej wersji bo wnioskuję, że się ze mną nie zgadzasz. Niech będzie wyjaśnię.

Po pierwsze dobrze umiejscowione głośniki frontowe budują nam całkiem niezłą scenę stereo i moim zdaniem w samochodzie pokroju R200/R 25/ MG ZR ( i innych marek ) są one w pełni wystarczające. W większych samochodach można wstawić głośniki w tylne drzwi, zbudują one kolejną scenę stereo dla tylnych słuchaczy. Nie obejdzie się jednak bez wpływu na scenę przednią ale w większych samochodach jest to do wytrzymania. Głośniki umiejscowione w podobnych miejscach jeszcze tak bardzo nam dźwięku nie popsują. Wystąpi z tego powodu pewne opóźnienie czasowe względem głośników frontowych i wypadałoby coś temu zaradzić. Bierzemy jednak w tym wypadku wyłącznie budżetowe projekty, trzeba się więc z opóźnieniem pogodzić. Kolejna kwestia to wysokie częstotliwości - są bardzo kierunkowe więc jedynie niższe przedostaną się do przodu jeszcze w miarę nie zniekształcone . Podbije nam to jednak pasmo. Jak dotąd zebrały się nam dwie wady wstawiania głośników w tylne drzwi. Druga wada jest zarazem zaletą w stosunku do głośników półkowych/miejsc fabrycznych tylnych. O ile w przypadku głośników tylnych w drzwiach gdzie wysokie tony miały problem z przedostaniem się do przodu, głośniki wstawione w półkę itd. najpierw grają w tylną szybę/słupki a potem w stronę siedzeń przednich. Pojawia się kolejne i tym razem większe opóźnienie. W przypadku najniższych tonów jest do zaakceptowania. Dźwięk ma do przebycia dodatkowe 2m co opóźnia go o 6/1000 sekundy. Wydawałoby się nie wiele ( i jest niewiele gdy mowa o 100Hz ) ale w przypadku 10000Hz gdzie czas reakcji tweetera to 1/10000 sekundy przesuń to o kolejne 6/10000 to zrobi Ci się z tego mamałyga. Kolejna sprawa, głośniki frontowe skierujesz na uszy słuchacza, z tylnymi jest problem. Szyba/słupki nie kierują wysokich tonów prawidłowo na uszy czyli dźwięk rozchodzi się niekontrolowanie... no to na razie tyle bo nie chce mi się bardziej rozpisywać. Dlaczego w tylne drzwi albo wcale już wyjaśniłem, wyjaśnię teraz w skrócie dlaczego w półkę a nie miejsca fabryczne. W jednym i drugim przypadku stanie się to co powyżej ale półkowe w porównaniu do 10cm mają chociaż trochę powera.... i to ta zaleta. Mowa oczywiście o przystosowanej półce/usztywnionej a nie wyciąć dziurki, wsadzić głośniki i finish.

Jak więc kolego widzisz, kolega wie o czym pisze.

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 09:23 ]
Cytat:
Ale jak zwrocił kolega z dołu danie głosnika w półke to niezbyt porofesjonalne rozwiazanie.


Też tak twierdzę
Cytat:

a po drugioe byłą o tym dyskusja ze nie w półce a skrzynia w bagazniku


Dokładnie ale zważ co napisałem w pierwszym poście. Napisałem, że jak już musisz coś wstawić z tyłu, to wstaw to w półkę bo chociaż trochę niższego pasma przybędzie. Generalnie z tyłu najlepiej nie wstawiać nic.

Cytat:
W sumie rozbija sie o to czy odczuje roznice wymieniajac te seryjne a w ich miejsce montujac tamte


Różnicę odczujesz, roverowskie są na prawdę marne.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 11:31   

Botanix napisał/a:
ciach


to co napisałes nie da nam sceny muzycznej a łupanke z kazdej możliwej strony

to kierowca ma w aucie miec idealny odsluch a nie pasazerowie. im wystarczy ze z przodu doleci na tył.

Zestaw przedni 16cm + tweeter wystarcza tutaj w zupełności, bez żadnych tylnych głośników.

jeżeli mowa o budżetowym sprzęcie to kupic jakies powerbassy i nabędzic stara alpina. Basu bedzie wystarczająco a i górne pasmo nie bedzie najgorsze.
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 18:43   

dudus87 napisał/a:
Zestaw przedni 16cm + tweeter wystarcza tutaj w zupełności, bez żadnych tylnych głośników.

CZyli mam rozumiec ze lepiej nie miec zadnych wystarcz tył? Dziwne rozumowanie, jak dałem sobie front na max to fajnie graja czysto ale duzo lepiej z tyłem, tak abrdziej przestrzennie :wink:
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 22:27   

niuton napisał/a:
dudus87 napisał/a:
Zestaw przedni 16cm + tweeter wystarcza tutaj w zupełności, bez żadnych tylnych głośników.

CZyli mam rozumiec ze lepiej nie miec zadnych wystarcz tył? Dziwne rozumowanie, jak dałem sobie front na max to fajnie graja czysto ale duzo lepiej z tyłem, tak abrdziej przestrzennie :wink:


oczywiscie ze sam przod zagra lepiej. I w tej kwestii po prostu nie da się kłócić, polecam jakiekolwiek zaowdy, poradniki itp zobaczysz na czym to wszystko polega. Nie liczy sie ilosc a jakosc, tak samo jak najdroższe wzmacniacze maja po 60RMS a nie 6000
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 23:21   

Cytat:
to co napisałes nie da nam sceny muzycznej a łupanke z kazdej możliwej strony

to kierowca ma w aucie miec idealny odsluch a nie pasazerowie. im wystarczy ze z przodu doleci na tył.

Zestaw przedni 16cm + tweeter wystarcza tutaj w zupełności, bez żadnych tylnych głośników.

jeżeli mowa o budżetowym sprzęcie to kupic jakies powerbassy i nabędzic stara alpina. Basu bedzie wystarczająco a i górne pasmo nie bedzie najgorsze.


Człowieku już od pierwszego, przemądrzałego postu mnie wnerwiasz, mam dzisiaj kiepski dzień więc proszę... Czy ty masz 5 lat?

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM KOLEGO!

Przecież napisałem WYRAŹNIE, że każde inne głośniki oprócz przednich niszczą scenę i nie polecam dokładać nic. Ale skoro już MUSI dołożyć to niech chociaż będzie z pompą w usztywnionej półce bo mimo wszystko lepiej to zagra niż w fabrycznych miejscach ( choć i tak kiepsko ).... tyle od mnie bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem jest Ci obce.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 23:23   

masz taki przycisk jak ignoruj, jak sie nie znasz to nie pisz - proste.

mialem swoj zaklad car -audio, stworzylek kilkadziesiat porzadnych zabudów, wiem co mowie i kazdemy doradzam dobrze :)
Ostatnio zmieniony przez dudus87 Pią Cze 05, 2009 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 23:24   

Cytat:
Dziwne rozumowanie, jak dałem sobie front na max to fajnie graja czysto ale duzo lepiej z tyłem, tak abrdziej przestrzennie :wink:


Bo tutaj jest mowa o tym co maniacy Car Audio lubią najbardziej - czystą scenę stereo. Jeśli Tobie pasuje dźwięk przestrzenny bardziej to dołóż głośniki z tyłu, proste. To Tobie ma się podobać a nie kolegom na zlocie.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 23:33   

dudus87 napisał/a:
to kierowca ma w aucie miec idealny odsluch a nie pasazerowie.


a ten kierowca, mowi, ze:
niuton napisał/a:
jak dałem sobie front na max to fajnie graja czysto ale duzo lepiej z tyłem, tak abrdziej przestrzennie


to po co na sile go prostujesz :?:
dudus87 napisał/a:
]oczywiscie ze sam przod zagra lepiej. I w tej kwestii po prostu nie da się kłócić[...]


Kolego niuton, przod masz przyzwoicie zestawiony i gra muzyka ;)
Zadnych tonow nie powinno Ci zabraknac, a jak poczujesz chec na wiecej basu, to zlamiesz swoja zasade i wrzucisz do bagaznika skrzynke napedzana jakims malym piecykiem :cool:
A jak chcesz cos na tyl w seryjne miejsca, to wrzuc cokolwiek, byle wywalic te fabryczne glosniki i nawet jak nie uslyszysz roznicy, to poczujesz sie lepiej ;)
Jak z przodu masz Helixy, to i na tyl wrzuc Helixy, prosta sprawa :ok:
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 23:40   

jak to powiedział kolega Nazar:
Cytat:
NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)
- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)
- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.
- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.
- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.


i tyle z mojej strony w temacie głośników z tyłu :)
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 00:09   

Cytat:
masz taki przycisk jak ignoruj, jak sie nie znasz to nie pisz - proste.

mialem swoj zaklad car -audio, stworzylek kilkadziesiat porzadnych zabudów, wiem co mowie i kazdemy doradzam dobrze :)


Człowieku ja nie twierdzę, że się nie znasz. Twierdzę, że jesteś głupi.

Napisałem wyraźnie, że najlepiej grają przednie bez wspomagania tylnego to Ty odpisałeś

Cytat:
Zestaw przedni 16cm + tweeter wystarcza tutaj w zupełności, bez żadnych tylnych głośników.


A jak napisałem, że dodatkowe głośniki z tyłu popsują nam scenę itd. to Ty napisałeś
Cytat:

to co napisałes nie da nam sceny muzycznej a łupanke z kazdej możliwej strony


naucz się czytać chociaż swoje lata masz więc pewnie już za późno.

Cytat:
i tyle z mojej strony w temacie głośników z tyłu :)


Szczerz mam nadzieję, że posuniesz się dalej i będzie to tyle z Twojej strony na tym forum. Jak nie umiesz czytać czyiś postów to na nie nie odpowiadaj i nie rób zamiesznia.
Cytat:

mialem swoj zaklad car -audio, stworzylek kilkadziesiat porzadnych zabudów, wiem co mowie i kazdemy doradzam dobrze :)


tez mi argument
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 00:20   

marcinZG napisał/a:
Kolego niuton, przod masz przyzwoicie zestawiony i gra muzyka ;)
Zadnych tonow nie powinno Ci zabraknac, a jak poczujesz chec na wiecej basu, to zlamiesz swoja zasade i wrzucisz do bagaznika skrzynke napedzana jakims malym piecykiem :cool:
A jak chcesz cos na tyl w seryjne miejsca, to wrzuc cokolwiek, byle wywalic te fabryczne glosniki i nawet jak nie uslyszysz roznicy, to poczujesz sie lepiej ;)
Jak z przodu masz Helixy, to i na tyl wrzuc Helixy, prosta sprawa :ok:

No i takiemu laikowi jak ja to chyba najbardziej pasuje, chyab na taka odpowiedz czekałem. Nie no szczerze nie znam sie na muzyce i w ogole, dla mnie teraz gra fajnie przód bo juz w miare porzadny jest (pewnie nie dla ekspertów) ale z tyłem lepiej, coz poradzic ze nie czuje co to scena stereo?
DZiwna tendencja na tym forum do kłotni o CA zaczynajaca sie od głosnika w półce (polecam polemike dobryziom vs Ktos z Legnicy (wyleciał mi nick z pamieci).

Pokój i dzieki za rady.


A o radiu w tym typie ktos cos wie.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 00:23   

Cytat:
DZiwna tendencja na tym forum do kłotni o CA zaczynajaca sie od głosnika w półce


Rzaczej zaczyna się od tego jak ktoś nie potrafi czytać. Nie ma sprawy, oby Ci grały jak najdłużej i najlepiej :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 00:28   

To chyba kwestia styku ludzi myslacych an 3ch roznych poziomach czyli laik - znawca - ekspert lub po prostu majacych rozne zdanie na jedna rzecz a przecierz "moje zdanie jest najmojsze"...

A prawda jest jak dupa, kazdy ma swoja :cool:
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 01:13   

Poza tym prawda lezy zawsze gdzies po srodku ;)

Ja Ci powiem co ja planuje zmontowac w moim R45, ot tak dla porownania.
Z przodu 16,5, zestaw odseparowany w wygluszone drzwi, za 200-300zl.
W bagazniku skrzynka oparta na moim Earthquake'u DB10.
Radio Alpinka lub Clarion za 500-600zl, chociaz najchetniej i tu bym jeszcze oszczedzil, ale chyba nie da rady.
Stary piecyk Alpinki mam zamiar wymienic na cos nowszego, 4-kanalowego przede wszystkim.
Podepne pod to oczywiscie suba i przednie glosniki.
Tylnie rowniez zostawie, pod radiem. Niech tam sobie brzdekaja, mi to kompletnie nie przeszkadza.

Wiecej nie mam zamiaru ladowac, bo uwazam, ze do tej klasy aut nie ma kompletnie sensu pakowac sie w drozsze klocki.
Bo jaki % wartosci auta moze stanowic CA? 50? Trzeba zachowac jakas rozwage.
Poza tym nie oszukujmy sie, nie sa to mega wyciszone limuzyny z najwyzszej polki.
Slychac w nich silnik, zawieszenie, szum powietrza, trzeszczaca tapicerke, itd.
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 10:38   

Botanix napisał/a:

Człowieku ja nie twierdzę, że się nie znasz. Twierdzę, że jesteś głupi.


Czy ja Cie gdzies obraziłem ? nie zniżę sie do Twojego poziomu.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 16:52   

Cytat:
Czy ja Cie gdzies obraziłem ? nie zniżę sie do Twojego poziomu.


Głupie pytanie, parę razy Ci pisałem czytaj moje posty poprawnie a Ty dalej swoje.

Napisałeś:

Cytat:
jak sie nie znasz to nie pisz - proste.


Po tym co napisałem w swoich postach stwierdzenie, że się nie znam jest obrazą i dowodem, że nie czytasz ze zrozumieniem. W poprzednich postach pisałem to co Ty tyle, że innymi słowami. Przedstawiłem w miarę szczegółowo, dlaczego głośniki z tyłu ogólnie to zły pomysł... a Ty na to, że głośniki z tyłu to zły pomysł i że się nie znam. Czyli totalnie zlekceważywszy to co napisałem lub nie czytasz ze zrozumieniem. Jedno i drugie mnie w zasadzie obraża. Więc tak obraziłeś mnie.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [R75] Instalacja nowych głosników
spayker Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Sie 09, 2010 10:37
spayker
Brak nowych postów [R220] Dobór głośników, radia itd
Sabz Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Wto Cze 05, 2012 23:06
Pływak
Brak nowych postów [R25] wymiana radia i głośników. Co wybrać?
tromarek1 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sob Maj 07, 2016 13:59
tromarek1
Brak nowych postów [R620si 94] jaka moc głośników w stosunku do mocy radia
KRYS Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Pon Sie 06, 2007 17:16
js



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink