Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wentylator cały czas pracuje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wentylator cały czas pracuje
Autor Wiadomość
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 23:48   [R75] Wentylator cały czas pracuje
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam
Temat wentylatora przerabiany był wielokrotnie, czytałem o wentylatorkach ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem. Co się dzieje:
Przed miesiącem zauważyłem że wentylator coraz częściej się włączał i wyłączał na postoju i czasami na trasie, coraz cześciej, coraz częściej a teraz pracuje bez przerwy. Włącza sie po kilku sekundach od momentu włączenia klimatyzacji, bez względu na temperaturę silnika.
O 5.00 rano odpalam zimne auto, włączam klimę i po chwili włącza się wiatrak i pracuje bez przerwy.
Wyłacza sie tylko po wyłączeniu klimy lub wciśnięciu guzika ECON.
Silnik nagrzewa się po 3 - 5 km i trzyma temperaturę idealnie.
Płyn w chłodnicy mam stale na tym samym poziomie. 3 miesiące temu dolałem może 50 ml i jak dotąd mam stale ten sam poziom płynu.
Klima była sprawdzana i nabijana, działa prawidłowo, brak błędów w teście.
Wiem że czeka mnie regeneracja lub wymiana sprężarki klimy, bo czasami coś zapiszczy i mam czasami problemy z utrzymaniem równej pracy silnika przy włączonej klimie, tak myślę że to sprężarka...
Pomijając sprężarkę to wszystko działa idealnie za wyjątkiem wentylatora, który jak podałem stale pracyje przy właczonej klimie.

Co się dzieje z moim autkiem?

Pozdrawiam
Krzysztof
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 20, 2010 22:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 01, 2009 23:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 23:51   

teskatlipoka napisał/a:
Włącza sie po kilku sekundach od momentu włączenia klimatyzacji, bez względu na temperaturę silnika.

I to jest prawidłowe zachowanie. Chłodzi wtedy czynnik w klimie żeby ciśnienie nie wzrosło. BYło milion razy maglowane na forum. 90% aut tak ma (te pozostałe 10% nie ma klimatyzacji :twisted: )

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 23:52 ]
teskatlipoka napisał/a:
i czasami na trasie,

A jak słyszysz na trasie że wentylator odpalił? Ja tego nie mogę wysłuchać za żadne skarby.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Czw Lip 02, 2009 06:27   

Przeczytaj proszę uważniej co napisałem.

Wentylator pracuje BEZ PRZERWY niemal od chwili uruchomienia auta, bez wględu czy stoje w korkach, czy jadę na trasie. Nie wyłącza się nawet na sekundę - wydaje mi się że to nie jest normalne.
Pozdrawiam
 
 
 
michal07 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Lip 02, 2009 07:22   

jeśli wentylator chodzi w korkach to jest to jak najbardziej normalne, ale skąd wiesz czy chodzi w trasie podczas jazdy?

może jednak sie wyłącza a Tobie po prostu się wydaje, że on ciągle się kręci?
 
 
sogreg1 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Lubaczów



Wysłany: Czw Lip 02, 2009 07:33   

teskatlipoka napisał/a:
Przeczytaj proszę uważniej co napisałem.

Wentylator pracuje BEZ PRZERWY niemal od chwili uruchomienia auta, bez wględu czy stoje w korkach, czy jadę na trasie. Nie wyłącza się nawet na sekundę - wydaje mi się że to nie jest normalne.
Pozdrawiam


I tak ma właśnie być! Sam twierdzisz, że jak wyłączysz klimę to przestaje kręcić. I o to właśnie chodzi. W R75 jest jeden wentylator do klimy i chłodnicy. I przy włączonej klimie będzie się włączał nawet w zimie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Czw Lip 02, 2009 17:49   

Wentylatora praktycznie nie słychać w kabinie, ale za to słyszę takie charakterystyczne, głuche "klapnięcie" tak jakby jakiś stycznik się włączał a po chwili startuje wiatrak i po tym klapnięciu a właściwie jego braku wiem że wiatrak stale sie kręci.
Pomijając ten drobiazg, skoro wszyscy twierdzą jednogłośnie że wszystko jest dobrze to tak to zostawiam i bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysztof
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 00:35   

teskatlipoka napisał/a:
Wentylatora praktycznie nie słychać w kabinie, ale za to słyszę takie charakterystyczne, głuche "klapnięcie" tak jakby jakiś stycznik się włączał a po chwili startuje wiatrak i po tym klapnięciu a właściwie jego braku wiem że wiatrak stale sie kręci.
Pomijając ten drobiazg, skoro wszyscy twierdzą jednogłośnie że wszystko jest dobrze to tak to zostawiam i bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysztof

To klepnięcie to załączająca się sprężarka klimy. Przekaźniki od wiatraka są zaraz przy nim i nie ma szans ich usłyszeć choć byś był Paderewskim nawet. Klepnięcie=start sprężarki klimy+start wentylatora. Stop wentylatora podczas jazdy-bez żadnych oznak.

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 00:37 ]
Wszystko masz dobrze i ciesz się z tego bo ludzie się męczą z tymi wiatrakami. W niektórych autach masz 2 wiatraki-klima i woda i przy klimie pracuje tylko ten od klimy. Tu jest tylko jeden i się będzie kręcił jak włączysz klimę.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wentylator - cały czas pracuje
volverin Rover serii 75, MG ZT 27 Nie Lip 21, 2013 12:27
VITZH
Brak nowych postów [R75] Wentylator - pracuje cały czas
Kamil79 Rover serii 75, MG ZT 29 Pią Sie 19, 2011 13:26
sopel86lodz
Brak nowych postów [R75] ABS działa cały czas
ANDY21 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Gru 05, 2013 17:05
jezan
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie cały czas działa.
Piotrasek1 Rover serii 75, MG ZT 31 Pią Mar 18, 2016 19:10
Punx
Brak nowych postów [R75] Webasto uruchamia się cały czas
borys876 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Lis 03, 2010 12:12
henryk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink