Forum Klubu ROVERki.pl :: [R ALL] Spryskiwacze przedniej szyby - rozpylanie mgiełki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:45
[R ALL] Spryskiwacze przedniej szyby - rozpylanie mgiełki
Autor Wiadomość
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 00:28   

No to nie wiem czy jest sens zmieniać te spryskiwacze. Przecież tak na prawdę to większość czasu spryskiwaczy używamy właśnie zimą, a skoro płyn zimowy ma takie jakieś dziwne właściwości, że zmniejsza ciśnienie to nie widzę sensu.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 14, 2009 00:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 10:18   

witam!

no i po testach :)

1) spryskiwacze mglowe peugeot/citroen na fabrycznej pompce przy zapalonym silniku - na postoju powiedzmy ze polowa wysokosci szyby, przy 80km/h i powyzej - ledwo dolna granica szyby - jakies 5cm od uszczelki.

2) spryskiwacze j/w + pompka polecana przez kolege maltacza - (pomijajac problemy z montazem opisane w moim poprzednim poscie), efekt REWELACYJNY :shock: :shock: :shock:

na postoju przy wlaczonym silniku 2/3 wysokosci szyby, przy jezdzie, od 80 - 140km/h szyba cala zroszona, spryskiwaczki trafiaja w polowie wysokosci szyby i ped powietrza dodatkowo rozprowadza plyn na i tak juz bardzo dobrze zroszonej szybie :ok: :ok: :ok:
brak efektu zduszania strumienia pedem powietrza.

polecam modyfikacje :ok: :ok: :ok: - dla mniej cierpliwych polecam zorganizowac orginalne wtyki do pompek peugeot/citroen i poprostu obciac te roverowe i zalutowac nowe - mniej roboty i pewniejsze trzymanie.

pozdr
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Czw Maj 14, 2009 20:24   

nicco_nuwai napisał/a:
witam!

no i po testach :)

1) spryskiwacze mglowe peugeot/citroen na fabrycznej pompce przy zapalonym silniku - na postoju powiedzmy ze polowa wysokosci szyby, przy 80km/h i powyzej - ledwo dolna granica szyby - jakies 5cm od uszczelki.

2) spryskiwacze j/w + pompka polecana przez kolege maltacza - (pomijajac problemy z montazem opisane w moim poprzednim poscie), efekt REWELACYJNY :shock: :shock: :shock:

na postoju przy wlaczonym silniku 2/3 wysokosci szyby, przy jezdzie, od 80 - 140km/h szyba cala zroszona, spryskiwaczki trafiaja w polowie wysokosci szyby i ped powietrza dodatkowo rozprowadza plyn na i tak juz bardzo dobrze zroszonej szybie :ok: :ok: :ok:
brak efektu zduszania strumienia pedem powietrza.

polecam modyfikacje :ok: :ok: :ok: - dla mniej cierpliwych polecam zorganizowac orginalne wtyki do pompek peugeot/citroen i poprostu obciac te roverowe i zalutowac nowe - mniej roboty i pewniejsze trzymanie.

pozdr



Witam
Dziękuje za recenzje :mrgreen:

Ja również wcześniej pisałem że te pompki są naprawde dobre ale nikt mi nie wierzył.


Co do montażu ja również musiałem obrać troszkę wtyczki roverowe i naciąć zapomniałem o tym (przepraszam mój błąd) Co do samych metalowych bolców nie miałem problemu.

Jak kolega wyżej pisze najlepszym rozwiązaniem było by dolutować oryginalne wtyczki od citroena.

Pozdrawiam
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Cze 08, 2009 10:16   

matlacz napisał/a:
Ja również wcześniej pisałem że te pompki są naprawde dobre ale nikt mi nie wierzył.

Ja wierzyłem :P ... a teraz jeszcze mogę potwierdzić i polecić :) w końcu po prawie 4 latach użytkowania mam spryskiwacze :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 19:18   

Czy ktoś moze podać aktualny link do tej pompki z allegro tak by pasowała w zbiornik od płynu bez problemow ;) ? czy trzeba cos wiecej sciagac niz nadkole za zbiornikiem? zbiornik trzeba wyciagac czy tylko oproznic z plynu ?
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 26, 2009 21:48   

Zobacz to.
https://ssl.allegro.pl/50774_pompki_spryskiwaczy.html?order=n&view=gtext
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 21:49   

staf napisał/a:
Zobacz to.
https://ssl.allegro.pl/50774_pompki_spryskiwaczy.html?order=n&view=gtext

kurcze staf.. kategorie to ja też umiem znaleźć w koncu mam te 300 komentarzy za cos w allegro ;) pytalem o konkretna aukcje ;)
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 26, 2009 21:53   

Kurcze muszę się przyłozyć. :mrgreen:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 22:40   

b0b3k,
tu masz numer gg do gościa który sprzedawał mi pompki

414993

On jest z Wrocławia firma nazywa się SOBIMAX

Zagadaj powiedz że w kwietniu ja kupowałem u niego 2 pompki do rovera 200 powinien skojarzyć i co sprzedać.
Pompki w otwór zbiorniczka pasują jak oryginał. Tylko wtyczki musisz ponacinać żeby pasowały chyba że kupisz oryginalne od tej pompki jak tu wcześniej pisaliśmy i poprostu wymienisz roverowe na nowe, to zaoszczędzisz czasu.

Co do montażu musisz wyciągnąć zbiornikl to są 3 śruby jedna od góry dwie od dołu. Ja robiłem to po zdjęciu nadkola ale łatwiej po zdjęciu zderzaka. Myślę że sobie poradzisz jakaś godzina półtora i zrobisz.


Pozdrawiam jak co to pisz.
 
 
luki_pj 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 132
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 13:36   

Ktoś montował podobne dysze ??
http://www.allegro.pl/ite...cze_mglowe.html
na aukcji pisze, że do ROVER 25 45 200 400 podchodzą
Ciekaw jestem czy bez wymiany pompy by się obeszło...
_________________
Życie, to droga prowadząca do śmierci- im ta droga dłuższa, tym lepiej.
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 13:56   

luki_pj napisał/a:
Ktoś montował podobne dysze ??

Przeczytaj cały temat to się dowiesz co i jak.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 13:56   

Zainteresował mnie ten temat :)

Jako posiadacz R200 zawsze mnie w nim denerwował spryskiwacz przedniej szyby, poczytałem troche ten temat i postanowiłem troche zaradzić akcji zwanej "opóźnienie spryskiwacza, wycieraczki suche" :) na razie nie robiłem mgiełki tym się zajmę za jakiś czas :)

No więc poszedłem do sklepu mototyzacyjnego i kupiłem zaworek od Cienkocienko pierwszy lepszy sklep motoryzacyjny koszt 13 zł. niby drogo ale mam nadzieje, że będzie trwały :)

Narzędzia których użyłem do tej pracochłonej zabawy to :D :

Zaworek, Sklepowe Tyrtylki, Nożyk Tapicerski:






W oryginale wyglądało to tak:







A po przeróbce tak:







A teraz jak to zrobić :rotfl: :

Otwieramy maskę, przecinamy wężyk, mniej więcej w miejscu w którym jest plastikowe ustrojstwo trzymające wężyk do karoserii, w obcięty wężyk wczepiamy zaworek (jest na nim strzałeczka w którą stronę trzeba go montować), zakładamy tyrtylki i gotowe :)

Efekt:

Po załączeniu spryskiwaczy, płyn leci na szybę zaraz po pociągnięciu wajhy do siebie, a nie jak to bywało w fabryce, najpierw 2-3 razy przelecą wycieraczki, potem leci płyn.

PS 1: Napisałem taki poradniczek, bo dziewczyny na forum narzekały, że nie wiedzą jak to zrobić :P
PS 2: O dziwo pamiętam, że gdy rozkręcałem tylną klapę aby naprawić wężyk z tyłu samochodu to taki sam zaworek był tam zamontowany :)
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:21   

Osobiście ma założony taki zaworek w poldolocie od 8 lat - bezawaryjny :-)
pozdrawiam

ps drobna uwaga do montażu - zalecane aby zaworek zamontować jak najbliżej spryskiwaczy - to maksymalnie skraca opóźnienie w podawaniu wody/ płynu na szybę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez darek_wp Wto Lip 28, 2009 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:27   

Mówisz, że masz taki zaworek, a jak jest w zime? Nie chce sobie płyn czasem zamarzać? :)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:34   

Moloch napisał/a:
a jak jest w zime? Nie chce sobie płyn czasem zamarzać? :)

O tym samym pomyślałem :D , ale może temperatura z komory silnika ładnie to rozmraża, albo trzeba stosować dobry zimowy płyn, powiedzmy do -35 "C.
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:34   

jak narazie nie zdażyło mi się żeby zamarzł płyn, ale unikam wszelkich wynalazków typu koncentraty - kupuje zimowy płyn w marketach i jest ok
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:36   

Tak sobie pomyślałem, ludzie tutaj pisali, że siła silniczka jest za słaba aby mgiełkę rozprowadzać po całej szybie, na lato trzeba by było spróbować rozcieńczyć płyn wodą, może by coś to dało, tanie a może zadziała :) gorzej w zimę :)
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 14:46   

U mnie to tak wygląda. Mam do tego założone spryskiwacze od C3 z ASO po 15zł
i w czasie jazdy rzeczywiście nie psika to za wysoko, ale na postoju jest ok. Zaworek jakieś grosze w sklepie zoologicznym, coś koło 7zł o ile dobrze pamiętam. Te przeźroczyste wężyki to też z zoologicznego kupowałem aby dorobić przerwany wąż na tyle i tu też wykorzystałem bo stare były porozciągane i wypadały.

Może kiedyś zabiore się jeszcze za wymianę pompki na tą polecaną.

Na obecną chwile nie podoba mi się fakt że sporo mam zacieków na masce, ale nie wiem czy to od tego zaworku że się nie cofa czy od spryskiwaczy że tak działają przy słabej sile siku :)
 
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 14:49   

czy trzeba wyciagac ten zbiornik od spryskiwaczy celem wymiany pompki? nie da sie bez jego odkrecania podmienic pompek ?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 15:19   

nie trzeba ... wystarczy dobrze odchylić a najlepiej zdjąć zderzak i dostęp jest wystarczający :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R All] Podgrzewane spryskiwacze.
SyntaX Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 16 Wto Paź 12, 2010 22:51
Gość
Brak nowych postów [R all] radio . szyby
yagher Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Pią Sie 29, 2008 19:02
yagher
Brak nowych postów [wszystkie] Parujące szyby !!!
walka na całego
mikelusss Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 55 Sob Sie 07, 2010 08:22
Tomassso
Brak nowych postów [wszystkie] Rozmazywanie szyby
magnat43 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 11 Sro Lis 07, 2007 16:59
KRYS
Brak nowych postów [all] mechanizm szyby elektrycznej
flori_n Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 10 Wto Maj 15, 2007 21:12
flori_n



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink