Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Odbiornik sygnału z pilota
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Odbiornik sygnału z pilota
Autor Wiadomość
tomczyk32 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 87
Skąd: pomorskie SZTUM

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 20:25   [R75] Odbiornik sygnału z pilota
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam jak w temacie prosze o porade jak sprawdzic odbiornik sygnału z pilota i jak mozna to naprawic (pilot emituje sygnal) zamykam drzwi kluczykiem i to zaczyna mnie juz draznic - prosze o porade
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 02, 2009 20:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 20:32   

Zobacz tu. Może ci pomoże.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42998
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Pon Sie 03, 2009 14:50   

witam
kup sobie takie coś http://allegro.pl/item694...ja_schemat.html

modernizujesz sterownik tak aby każdy przekaźnik łączył po zadziałaniu bez podawania sygnału w instalacje(przecinasz kilka ścierzek i lutujesz 2 przewody), wpinasz sie w 3 przewody w instalacji auta i zrobione

Jakbyś był zainteresowany konkretniej to pytaj bo troche pisania bym miał. Zasada przeróbki sterownika jest pokrótce taka jak na rysunku
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
Ostatnio zmieniony przez denirok Sro Sie 05, 2009 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 21:43   

tomczyk32 napisał/a:
jak sprawdzic odbiornik sygnału z pilota
wyciągnij płytkę odbiornika. Jeżeli odbiornik nie działa, to najczęściej widać przyczynę, bo płytka i styki są zaśniedziałe. Prawdopodobnie od wilgoci spowodowanej bliskością kanału wentylacyjnego.
Bez wyciągnięcia tej płytki chyba nie da rady, no może T4, ale nie wiem. Ja zaryzykowałem zamówienie odbiornika (używanego) i się udało.
denirok, z ciekawości: piszesz teoretycznie czy miałeś okazję to wypróbować. Bo sterowanie zamkami w R75 odbywa się przez BCU, który jest trudno modyfikowalny. Odbiornik wyłącznie odbiera i wysyła sygnał. Oprócz tego sygnały są przesyłane z zamka drzwi kierowcy i przycisku na konsoli.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 00:02   

No ja sobie tak zrobiłem i jest gitara i mam zasięg z 20 metrów i nie gniote pilota stojąc w deszczu przed autem :lol:
Jak coś to moge dorobić foty jak jest zainteresowanie i poprowadzić za rączke do celu :grin:
Najbardziej czasochłonne jest odnalezienie 3 kabelków w wiązce za sterownikem świateł a reszta to pikuś. Cała operacja trwa ok.1 godzinki, pod warunkiem że jest przerobiona centralka. Modyfikacja centralki to jakieś 30 min.
Pozdro
P.S Wpiąłem sie w trzy kable od zamka kierowcy
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 00:50   

No,powiem szczerze że mnie to zainteresowało i warto byłoby się w to zagłebić żeby pilocik był bardziej"czuły"
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 10:49   

denirok napisał/a:
No ja sobie tak zrobiłem i jest gitara i mam zasięg z 20 metrów i nie gniote pilota stojąc w deszczu przed autem :lol:
Jak coś to moge dorobić foty jak jest zainteresowanie i poprowadzić za rączke do celu :grin:
Najbardziej czasochłonne jest odnalezienie 3 kabelków w wiązce za sterownikem świateł a reszta to pikuś. Cała operacja trwa ok.1 godzinki, pod warunkiem że jest przerobiona centralka. Modyfikacja centralki to jakieś 30 min.
Pozdro
P.S Wpiąłem sie w trzy kable od zamka kierowcy



a można wiedzieć gdzie Kolega się wpiął w drzwiach - czy może w przewody od siłownika ?

i jeszcze pytanie - czy po zamknięciu autka z nowego pilota uruchamia się alarm - bo standartowo po zamknięciu z oryginalnego pilota lub kluczyka odpala się alarm

i jeszcze temat immo - nowy pilot go nie obsłuży - więc trzeba i tak mieć w kieszeni oryginalny

pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 13:19   

Mój patencik polega na tym, że jest to jakby imitacja przekręcania fizycznie kluczykiem zamka, gdzie podczas zamykania i otwierania zwierają sie na przemian dwa styki z jednym głównym dając sygnał do oryginalnej centralki, która zamyka drzwi i uzbraja alarm i odwrotnie. Są trzy przewody, które za to odpowiadają są to różowo/niebieski(grubszy), różowo/biały i różowo/brązowy(wrzystkie biegną w wiązce od drzwi za sterownikiem świateł). Zwierając różowo/niebieski z którymś z tych dwóch, zamyka się lub otwiera i tak samo z alarmem uzbraja lub go deaktywuje.
Z tego co wiem to immo jest czytane dopiero gdy kluczyk wsadzisz do stacyjki bo w niej właśnie jest czytnik. W kluczyku przy ostrzu jest taka mała czarna kostka, którą można łatwo wyjąć i jeżeli ją obrócisz o 90 stopni w jaką kolwiek strone (mając oczywiście wsadzony kluczyk do stacyjki) to za cholere nie odpalisz-wiem bo sie tak bawiłem dzisiaj. Dzisiejsze testy z tym klockiem immo dały mi nowy pomysł żeby zakupić nową centralke ale już z kluczykami typu scyzoryk i wsadzić tam w odpowiednim kierunku kość od immo i jak będzie git to mam z głowy dodatkowy pilot co przy wytychach mi wisi :)
Acha i jeszcze jedno ważne - całą to przeróbke można robić tylko wtedy gdy ma sie sprawną oryginalną centralke w furce(oprócz padniętego sterowania przez oryginalny pilot). Można to sprawdzić kluczykiem, jeżeli wrzystko gra po fizycznym zamknęciu i otwarciu auta kluczykiem to można sie wtedy bawić.
Na pierwszym zdięciu widać całą przeróbkę sterownika(poprzecinane ścieżki i dwa lutowane kabelki) chodzi o to żeby na wyjściazh styczników nie pojawił się żadny "obcy" prąd, który oryginalnie tam leci sterując siłownikami. Przekaźniczki mają że tak powiem wisieć w powietrzu a jedyne napięcie ma dochodzić do ich cewek .

POZDRO
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 14:51   

denirok napisał/a:
jest to jakby imitacja przekręcania fizycznie kluczykiem zamka,
Czyli należy rozumieć,że nie uruchamia dżwiękowej ochrony wnętrza auta i nie realizuje funkcji całkowitego zamykania
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 21:51   

no jak nie jak tak, ja jak przekręcam kluczyk w drzwiach to mi sie zamki ryglują i alarm załącza i dodatkowa centralka temu służy żeby robiła to co kluczyk
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 23:23   

denirok napisał/a:
zamki ryglują i alarm załącza
zgadza się, myślę, że SeniorA ma na myśli ochronę wnętrza kabiny dodatkowym czujnikiem ruchu - "dźwiękowym". Nie wszystkie R75 to mają. Ale jeżeli ktoś to ma, to nie da się tego uzbroić z kluczyka, tak jak napisał SeniorA.
denirok dodatkowo sprawdź czy zamykasz klapkę wlewu paliwa...?
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sie 06, 2009 00:05   

henryk, Tak, to miałem na myśli i całkowite zamykanie,czyli blokadę klamek od wewnątrz np. po wybiciu szyby nie otworzy drzwi.Tego kluczyk nie robi.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Czw Sie 06, 2009 09:10   

acha , no tak , o tym nie wiedziałem
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
shakesbeer 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 23:34   

Odgrzeję trochę temat, bo mam podobny problem. Jest tak:
Mam 2 kluczyki, żaden z pilotów nie otwiera/zamyka. Baterie ok, próbowałem synchronizować -nie pomogło. PHJOWI po podłączeniu kiedyś T4 stwierdził w komputerze brak jakiegokolwiek sygnału pochodzącego od pilota. Odbiornik nie wyglądał źle, ale kupiłem używany -rzekomo sprawny i też nic się nie dzieje.
Centralny zamek działa po przekręceniu klucza w drzwiach w obu kierunkach prawidłowo, ale nie uzbraja alarmu. Jedynie po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu zapaliła się czerwona dioda a po krótkiej zabawie drzwiami zobaczyłem na wyświetlaczu dzwonek, który zniknął przy włączeniu zapłonu.
Trochę nie mam pomysłu co z tym dalej zrobić i jak np. sprawdzić piloty czy wysyłają cokolwiek. Czy ktoś mógłby mi pomóc i np. sprawdzić te odbiorniki które mam podłączając do swojego R?
 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 21:37   Witam zakupilem R75 i ....

Witam zakupiłem przed wczoraj R75 2,5 v6 wyszukiwany przeze mnie ponad 6 miesięcy ...
I niestety pierwsza usterka ...
-Auto zamyka się z pilota wszystkie 4 drzwi,
-niestety otwiera tylko tylne tak jest z pilota i z kluczyka
Pomóżcie jeżeli spotkaliście się z czyms takim,lub wiecie o co chodzi...
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 21:38   

zamki do wymiany
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 21:57   

Moim zdaniem gdyby siadły zamki to drzwi nie otwierały i nie zamykały by się
A zamykać zamykają się
Chyba że sie mylę , a po podłączeniu pod komputera pokaże co jest nie tak ?
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 22:22   

stee-zoo napisał/a:
Moim zdaniem gdyby siadły zamki to drzwi nie otwierały i nie zamykały by się
A zamykać zamykają się
Chyba że sie mylę , a po podłączeniu pod komputera pokaże co jest nie tak ?


Mylisz się. W zamku są dwa silniczki. jeden od zamykania a drugi od otwierania. Resztę sobie dopowiedz.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 22:35   

stee-zoo, na 100% zamki powodzenia miłej lektury http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=44478
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 08:42   

dukat11 napisał/a:
Mylisz się. W zamku są dwa silniczki. jeden od zamykania a drugi od otwierania
w zamku są 2 silniczki, ale oba od zamykania i otwierania , tylko że drugi jest do tzw. całkowitego zamykania (pilotem).Do wymiany zamki albo silniczki.
Było już o tym w http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65479
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Odbiornik sygnału kluczyka
marcin.toczydlo Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Paź 08, 2013 17:42
MaReK
Brak nowych postów [R75] Odbiornik (receiver) pilota
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Sie 04, 2011 22:37
lebiediev
Brak nowych postów [R75] Odbiornika sygnału pilota (receiver)
deko77 Rover serii 75, MG ZT 19 Czw Lut 27, 2014 21:26
damiwr
Brak nowych postów [R75] Z odbiornika sygnału - gdzie ???
deko77 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Kwi 04, 2009 23:35
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Brak sygnału otwrtych drzwi
krzysztof_kann Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Cze 14, 2010 15:03
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink