Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zamek drzwi - z anglika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zamek drzwi - z anglika
Autor Wiadomość
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:20   [R75] Zamek drzwi - z anglika
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich, sporo przeglądałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy zamek drzwi przednich pasuje z wersji angielskiej ( nie chodzi mi o działanie kluczyka) tylko czy fizycznie się zamontuje i czy będzie chodził elektrycznie? A może ktoś ma doświadczenie w naprawie zamków, mam jeden dobry silniczek i zastanawiam się czy dało by się go podmienić w miejsce spalonego?
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Cze 16, 2011 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:25   

Do odważnych świat należy. Jak masz i tak nie sprawny to nie ma nad czym się zastanawiać tylko spróbuj najwyżej się nie uda i wymienisz na nowy.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:43   

kerbi napisał/a:
Czy zamek drzwi przednich pasuje z wersji angielskiej ( nie chodzi mi o działanie kluczyka)
pasuje i bedzie działał elektrycznie.

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 11:52 ]
kerbi napisał/a:
mam jeden dobry silniczek i zastanawiam się czy dało by się go podmienić w miejsce spalonego?
jak masz akurat ten co padł , to można przełożyć ,ale to skomplikowane jak nie znasz zasady działania zamka ,dlatego radzę przełożyć tylko zamki , a póżniej pobawić sie zepsutym zamkiem i sprawdzić co padło i ewntualnie naprawić.W zamku są 2 silniczki ale różnią się obrotami i wałkiem .

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 14:13 ]
kerbi, jak zdecydujesz się na zamek od anglika, to radzę unieszkodliwić zaczepy od oparcia tylnego siedzenia, by można wejść przez bagażnik.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 20:35   

Pierwsze spostrzeżenia, zamek rozebrałem nie ma problemu, silniczek który miałem to nie ten co mi potrzeba. Rozebrałem zepsuty syf okrutny, mały pilniczek iglaczek do lekkiego oczyszczenia i .... eureka silniczek przemowił :) . Zamek poskładałem nie ma wielkich problemów, teraz tylko muszę podłączyć i zobaczyć czy cyka i zawieźć w październiku do ojca do zakładu co by mi fachowo znitowali jak w orginale. Myślę że cos z tego będzie.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 21:23   

a mi przedni prawy sie nie otwiera ALE... zamyka sie tylko z pilota a z kluczyka już nie chce... może to być wina kostki przy drzwiach??? bo nie działały mi lusterka i to były styki w kostce...
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 21:31   

Raczej to wina silniczków, u mnie było tak lewy przód nie otwierał się z pilota, ale zamykał się o dziwo od srodka przyciskiem nie zamykal się. dziwne bardzo rozwiązania stosowali tu.
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 10:00   

[quote="kerbi"]Raczej to wina silniczków...

Właśnie mam taki sam problem z drzwiami od kierowcy-zamyka się z pilota, ale nie chce otwierać, a przyciskiem w środku nie reaguje w ogóle :cry:
Mówiąc "silniczki" macie na myśli siłowniki w drzwiach???
A właśnie takie standardowe siłowniki pasują czy są jakieś specjalne??? :beczy:
_________________
Filip
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 10:28   

Filip, zgadza się.
W R75 zamki drzwi są zamykane i otwierane za pomocą silniczków elektrycznych które poprzez przekładnię przenoszą ruch obrotowy na posuwisty, pełniąc rolę - jak nazwałeś - siłowników.
U Ciebie występuje objaw uszkodzonego silniczka odpowiedzialnego za odblokowywanie zamka drzwi kierowcy i czy będziesz próbował pilotem czy przyciskiem na środkowej konsoli efekt będzie taki sam czyli :bezradny:
Pozostaje wymiana zamka lub wymiana albo naprawa silniczka elektrycznego.
Jest to możliwe do zrobienia, osobiście naprawiłem 3 zamki.
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:11   

Cytat:
Pozostaje wymiana zamka lub wymiana albo naprawa silniczka elektrycznego.


A na czym dokładnie polega naprawa tego silniczka???
Będą potrzebne jakieś części (wolałbym zaopatrzyć się przed rozebraniem drzwi) :roll:
_________________
Filip
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:28   

Cześć, w moim przypadku wystarczyło rozebranie silniczka (sprawa dość prosta) a następnie małym pilniczkiem - iglakiem wyczyszczenie całego syfu z miedzianych elementów( nie wiem jak one się tam fachowo nazywają). powracając do poprzedniego tematu zamek już mam znitowany jak fabryka wypuściła:) w październiku jak zrobię fotki to zamieszczę je tutaj może się przydadzą.A co do zamku jak masz gdzie bezpiecznie samochód zostawić to możesz wyciągać i się bawić, ja wcześniej musiałem na allegro kupić od anglika i założyć żeby mieć autko zamknięte.
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 06:49   

Potrzebuję taki silniczek do zamka. Orientuje się ktoś czy dostanę go samego czy jak to na ogół bywa"w zestawie" :grin:
_________________
Filip
Ostatnio zmieniony przez Filip Pon Wrz 21, 2009 17:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 08:02   

same silniczki są nie do dostania.Tylko kupno sprawnego zamka od anglika.Podaj średnicę i długość wałka ( tym się różnią, oprócz obrotów), może ktoś ma na pozbyciu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 14:43   

Ja kupiłem od anglika zamek prawy, w tym czasie naprawiłem swój oryginalny i w ten sposób będę miał dwa silniczki w zapasie + jeden z tylnego zamka mi się wala ten z grubszą średnicą wałka. Od wersji europejskiej bardo ciężko jest dostać, a jak już znalazłem to sobie 250 zł zaśpiewali. Kup byle jaki zamek przełóż silniczek i po sprawie ( za 70 zł można upolować.). Po 21 paź. jak już będę miał zamek u siebie w domu to popstrykam parę fotek i zamieszczę tu (co i jak rozkręcić). Zdjęcia rozkręconego już mam i poszczególne elementy czekam tylko na zamek po znitowaniu.
Ps. jak robisz i wklejasz zdjęcia to postaraj się o ich jakość - tu nic nie widać, zero numerów.
 
 
Alex 



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 22
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 14:49   

mam pytanie jak sie dostac do zamka? a dokładnie gdzie są jakies śruby. Bo mam problem z otwarciem ale od wewnątrz
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 16:01   

sam zamek jest przykręcony 3 śrubami do bocznego poszycia drzwi,ale odkręca się go po odpięciu cięgien od klamek,a w tym celu trzeba ściągnąć boczek drzwi.Wszystko jest opisane na forum,tylko trzeba poszukać.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 17:52   

Niekoniecznie w 600 jest tak samo.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 18:21   

kerbi, temat jest o R75,więc piszę jak jest w nim.Alex, założył już temat o 600.
więc po co pyta tutaj.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lis 02, 2009 20:37   

Ok ja ciebie rozumiem, słowa swoje kieruję do Alexa.

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 19:42 ]
Witam ponownie, chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z zamkiem. Gdy na aledrogo pewien pan zawołał za zamek prawy dzrzwi przednich 250 pln, kupiłem od anglika za stówkę a ten swój postanowiłem naprawić. Może komuś się to przyda, a więc zaczynamy (zamek już mamy wyciągnięty)od zdjęcia czarnej plastkiowej osłony (płaski śrubokręt i swobodnie wyskakuje z zaczepów). Gdy już się uporamy z osłoną ukaże nam się

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 20:37 ]
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 12, 2011 10:07   

koledzy padł mi zamek kierowcy tzn otwieranie z pilota nie da się odtworzyć drzwi kierowcy jedynie poprzez kluczyk da się je odtworzyć reszta drzwi działa ok, jak zamykam z pilota i ze środka to ryglują się wszystkie drzwi czyli zapewne padł silniczek od otwierania kierowcy drzwi pytanie jest takie wiadomo że ciężko na allegro dostać taki cały sprawny zamek owszem jest jeden ale za około 500zł czy jeśli kupiłbym angielski lewy przód czyli ten z anglika od pasażera bądź lewy tył europejski to czy silniczek będzie taki sam ? żebym mógł go podmienić? wcześniejszy właściciel informował że jakiś czas temu miał problem z tym zamkiem - drzwi się nie chciał zamykać i coś tam majstrował przy zamku
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lip 12, 2011 11:14   

silniczki z angielskich pasują, ale spróbuj zadzwonić do PHJOWI bo on miał kiedyś zamki europejskie takie już po poprawkach z młodych roczników za dobre pieniądze. Albo zamek z Mini nówka coś dwieście kilka złotych
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] ZAMEK DRZWI
szwed Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sty 06, 2010 12:38
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Zamek od drzwi
krasin Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Sty 11, 2018 21:40
christopher7
Brak nowych postów [R75] Zamek drzwi
cobee Rover serii 75, MG ZT 31 Wto Sie 19, 2014 18:20
Ewelina
Brak nowych postów [R75 all] zamek drzwi kierowcy
kmisiowy Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Mar 15, 2016 13:37
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Zamek drzwi lewy tył
juraz Rover serii 75, MG ZT 25 Nie Paź 04, 2015 20:53
Balas87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink