Forum Klubu ROVERki.pl :: [416si 82 kW 97r ] gasnie na niskich obrotach , slabo jedzie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[416si 82 kW 97r ] gasnie na niskich obrotach , slabo jedzie
Autor Wiadomość
chinczyk88 



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Lubin



Wysłany: Wto Cze 16, 2009 19:59   [416si 82 kW 97r ] gasnie na niskich obrotach , slabo jedzie

Witam ! Mam maly problem z moim roverkiem mianowicie, czasem ( nie zawsze) przy dojezdzaniu do skrzyzowan auto mi gasnie , dokladnie kiedy juz hamuje i wciskam sprzeglo obroty spadaja do 0 i samochod gasnie, jak podniose pedal sprzegla to silnik sie wlacza i mozna jechac dalej , bylem u mechanika i podlaczyl roverka pod komputer , zczytalo 2 bledy , jeden z plynem do chlodnicy ,a 2 nieznany . Po wykasowaniu bledow i zczytaniu jeszcze raz nic juz nie wykrylo. Wymienilem sonde lambda, kable wysokiego napiecia, kopulke, palec, swiece. Jeden magik elektromechanik po podpieciu pod kompa stwierdzil iz krokowiec siadl , to moze byc przyczyna ?? Aha ... stwierdzil rowniez ze nie podoba mu sie 2 swieca ( 2 cylinder), nie dostaje dostatecznie paliwa czy cos takiego . PROSZE O POMOC !! !!!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 16, 2009 19:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Cze 17, 2009 07:45   

Sprawdź przede wszystkim wszystkie złączki czujników silnika (czujnik wału, czujnik przepustnicy, czujnik temp. cieczy chłodzącej i temp. powietrza, czujnik podciśnienia, itd..) do tego, silniczek krokowy się kłania (wyjąć, wyczyścić, leciutko przesmarować, złączkę sprawdzić, itd..). Do tego, sprawdź złączkę główną kompa silnika i złączkę zestawu przekaźników silnika i bezpieczniki elektryki i przekaźniki. Wogóle - wypadałoby to poruszyć całą elektrykę silnika, przeczyścić, podgiąć wąsy, itd..
Do tego, drożność wężyka podciśnienia, czystość zespołu przepustnicy, szczelność dolotu, itd...
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Cze 17, 2009 07:53   

chinczyk88, zmień sobie świece na dobry początek ;)
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Cze 17, 2009 07:57   

DawidNB napisał/a:
chinczyk88, zmień sobie świece na dobry początek ;)


A po co? Ja w moim Poldoroverze mam świece, które zmieniłem na jesieni 2005 roku i mam na nich przejechane prawie 90 tysięcy km przez prawie cztery lata i chodzą jak trzeba. Najpierw trzeba mieć pewność, co niedomaga, a nie wymieniać na chybił-trafił co się da, bo to bezsensowne.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Sro Cze 17, 2009 08:36   

WITAM

SPRAWDZIŁ BYM NA POCZĄTEK CZY JEST DOBRZE USTAWIONY ,POTEM CIŚNIENIE PALIWA ,POTEM WYJOŁ WTRYSKI I OCZYŚCIŁ ,SPR PODCIŚNIENIE DO KOMPA PRZEDMUCHAŁ .

POZDRAWIAM
 
 
misiekns 



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 35
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 12:37   

Mam identyczny problem co "chinczyk88" jutro jadę do znajomego mechanika i będziemy sprawdzać i czyścić wszystkie rzeczy które podał "oprawca_1978". Jeśli znajdę przyczyne napisze o co chodziło.
 
 
chinczyk88 



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Lubin



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 14:55   

DO "misiekns" jak tylko bedziesz wiedzial co sie stalo z autem to daj znac.
 
 
 
misiekns 



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 35
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Sie 06, 2009 17:00   

Do "chinczyk88".
Podpiołem auto pod komputer wyskoczyły 2 błędy:
- błąd nieznany
- błąd kontroli temp. chłodnicy czy coś takiego
Nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu. Pojechałem ponownie na diagnostyke i po podłączeniu do komputera nie wykryło żadnych błędów. Poprosiłem więc by facet sprawdził czujniki. Pogrzebał przy nich z 5 minut, odpalił auto i ponownie podłączył komputer. Wyskoczył nowy błąd mianowcicie: błąd kontroli dolotu (powietrza czy też ciśniena - nie pamiętam już) po skasowaniu tego błędu auto chodzi idealnie i nie gaśnie już przy wysprzęglaniu! Najprawdopodobniej ten błąd jest przyczyną!

Pamiętaj żeby sprawdzić czujniki: mnie to z diagnostyką i kasowaniem błędów kosztowało 30 zł - tak że niedużo.
 
 
chinczyk88 



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 17:10   

I dalej u mnie gasnie :beczy: :beczy: :beczy: Juz mam tego autka serdecznie dosc.....
 
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 18:17   

chinczyk88 napisał/a:
I dalej u mnie gasnie :beczy: :beczy: :beczy: Juz mam tego autka serdecznie dosc.....


polecam sprawdzić kompresję na zaworach..

od niedawna borykam się z podobnym problemem.. byłem wczoraj u Pana Miodowicza w Krakowie - super fachowiec, polecam każdemu.

i u mnie sonda lambda jest w stanie agonalnym, stwierdził, że to może być przyczyną takowego zachowania samochodu.. no a jak nie, to trzeba będzie zacząć myśleć nad zaworami, bo nie podobała mu się też kompresja na gorącym silniku - 8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 416si 96r benzyna] dlawi sie na niskich obrotach
joker844 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Paź 26, 2009 23:43
kasjopea
Brak nowych postów [R416] Gaśnie na niskich obrotach
chinczyk88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pią Sty 23, 2009 17:25
sTERYD
Brak nowych postów [R420] Gaśnie przy niskich obrotach
chrupol Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Czw Lip 12, 2007 23:19
Maciek321
Brak nowych postów [R416] Szarpie na niskich obrotach, gaśnie... POMOCY!
Czy może to być potencjometr przepustnicy?
Extreme Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Lis 25, 2007 16:48
przemo285
Brak nowych postów [416Si 98] Spadł przewód WN-teraz gaśnie na wolnych obrotach
urlop szlag trafił
arcx Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Sie 08, 2009 21:09
blue827



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink