Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z rozrządem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z rozrządem

dziwne odglosy z silnika diagnoza rozrzad ;(
Autor Wiadomość
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



  Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 15:23   [R75] Problem z rozrządem
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Hey,

Poszukuje kogoś kto może spotkał się z podobną usterką w swojej maszynie, postaram się w miarę jasno i prosto opisać nurtujący mnie problem.

Posiadam r75 z przebiegiem 175tys , kupiłem go z przebiegiem 166tys i jakoś z 500km temu zaczyna się pojawiać i nie ukrywam że jest już uciążliwy dziwny odgłos z silnia , gdzieś z okolić miejsca pasażera z przodu.

Po kilku konsultacjach w miejscowych "serwisach" padła diagnoza - rolka prowadząca paska wielorowkowego, niestety nie trafione, po zdjęciu pasków okazało się że dźwięk dalej dobiega.

Pada diagnoza : rozrząd ( i tu dostałem zawały - myślę łańcuch wymiana ehhh)
Panowie w MAXSERWIS nie chcieli się podjąć dalszej naprawy, skierowali mnie do BMJ.

Tam średnio uprzejmy Pan zakomunikował mi że nie podejmują się R75 wiedząc że jest tam silnik od BMW. (słowem wyjaśnienia BMJ to lokalny serwis BMW w Lublinie)

Ręce mi opadają nikt się nie chce podjąć usunięcia usterki , a zaznaczę że diagnoza że to rozrząd jakoś do końca mnie nie przekonuje .

POMOCY !! ! :(

Może znacie jakiś dobry warsztat w okolicach lublina, który w miarę szybko by problem zdiagnozował i rozwiązał , nie ukrywam że moja żona jest w 9 miesiącu więc nie chciałbym też na dłużej niż dzień dwa być bez auta.

Zaznaczę że olej mam podobno wlany (robiłem w serwisie LUBLIN PATYRA) VISCO 3000 10W40 przy 166tyś.
_________________
Pzdr.
Kacper
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 00:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 15:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 15:29   

kacper, jaki jest dokładnie ten odgłos? Mógłbyś nagrać?
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 17:57   

Jasne, schodzę i nagrywam, tylko nie zawsze jest dostępny ten dźwięk, ale nie wiem się jak nie zejdę więc niedługo wracam....

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 17:40 ]
Moze być w formacie amr ? jakos tak mi telefon nagrał a chwilowo nie mam nażecia co mi to przerobi ?

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 17:57 ]
wew - głos w środku
zew - głos zewnątrz przy prawym kole przód

- 4 najdłuższy plik nie pozwolił się umieścić z powodu rozmiaru mogę go podesłać mailem.


Pliki niestety nie wyrażają tego co dostrzega ludzkie ucho :cry:
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 22:44   

witam ja miałem myślę że podobny problem , jeśli jesteś z Lublina zadzwoń do mnie jutro posłucham czy to będzie to samo co u mnie , ja od rana jestem na mieście. Mój tel. 502 47 46 91
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 18:00   

U mnie rozrząd po prostu rąbnął. Jeden z łańcuszków się urwał i połamało mi wałki. Chociaż z głowicą było wszystko OK postanowiłem kupić drugi silnik. Koszt z robocizną 4tys. Stary silnik przed urwaniem się tego łańcucha był głośniejszy niż ten który mam teraz, ale nie było w nim stuków.
Życzę udanej naprawy i jak najmniejszych kosztów - pozdrawiam.
 
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 20:04   

Zasmucacie mnie :( a może ktoś ma kogoś kto by to osłuchał w lublinie lub jakoś nie daleko i postawił w miarę konkretną i słuszna diagnozę.

Obecnie jutro rano wybieram się do Piask do byłego serwisu Rover-a, tylko niestety stwierdzili że jeżeli to rozrząd to nie będą mogli mi pomóc :cry:

Czy ktoś kiedyś robił rozrząd w tego typu autku ?

Wracając do opisu odgłosu wydobywającego się z silnika to jest on może bardziej taki metaliczno piszczący niż stukający, i na tyle nie stabilny że pojawia się i znika raz jest super głośny na zimnym silniku a potem znika , a kolejnym razem jest cicho na zimnym a głośno na gorącym. Więc jak dotąd nie znalazłem mianownika który by mi określił kiedy się pojawia odgłos... :cry:

kris-tofer: Długo jeździłeś z tą głośniejszą praca silnika? i jak dużo się zrobiło głośniej ? 1% 50% - tak mniej więcej.
Silnik zakupiłeś z jakiegoś sprawdzonego źródła ?
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 20:15   

a czy te dźwięki to nie jest coś w rodzaju piston rattle? skoro dają sie slyszec na zimnym silniku? Moze panewki maja juz luzy i stukają?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 21:28   

Vesper416: Dźwięk wydobywa się na zimnym i na ciepłym silniku tu nie znalazłem reguły , dziś zauważyłem że dźwięk jeżeli nie jest słyszalny to puszcze powiedzmy szybko sprzęgło by delikatnie szarpnęło , lub wsteczny i hamowanie i również wzbudza się ten odgłos - chodź nie zawsze ale prawie zawsze.

Ale by go wyciszyć jak się zaczyna pojawiać wystarczy delikatnie podnieść obroty z jałowych- mój obrotomierz obroty jałowe wskazuje w granicach 750/800 gdy dotknę pedału gazu i obroty podniosą się do 800/950 to dźwięk znika lub może jest na tyle mało słyszalny że go nie słychać z miejsca kierowcy, przy czym silnik raczej nie pracuje jakoś głośniej raczej powiedział bym że nawet jego stukanie jest płynniejsze....

Mam nadzieje że w miarę jasno zdaje sprawozdanie z dziwnych odgłosów.... :cool:
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 23:36   

W ogóle dziwię się, że mechanicy nie chcą tego rozrządu zmienić jeśli oczywiście ich diagnoza jest słuszna. A może diagnozy nie są pewni i dlatego odsyłają.
Ja jeździłem około 3m-cy od zakupu auta zanim mi ten rozrząd nie strzelił. Jak już pisałem stuków nie słyszałem ale po wstawieniu innego silnika, był po prostu cichszy w pracy - cichsze klekotanie diesla. Mechanik który wymieniał mi ten silnik powiedział, że w moim przypadku nie opyla się rozrządu robić bo głowica na pewno też poszła, co potem okazało się nie prawdą. Ale pomijając już takie szczegóły silnik kupiłem od gościa, który prowadzi szrot roverów 75 oczywiście angliki, drogi pan, ale silnik sprzedał mi dobry, nie mam do niego zastrzeżeń.
Jeśli chodzi o mechaników, to ja mam ziomka, który powiedział, że ten rozrząd nowy jakbym kupił to by mi wstawił bez problemu, ale wiadomo, że to duży koszt, bo i głowicę trzeba zwalać. Generalnie tylko do niego mam zaufanie i wszystko razem naprawiamy i nie drogo bierze. Problemem byłoby dla Ciebie to, że on mieszka w mojej okolicy czyli Sokołów Podlaski (okolice) Ze zdiagnozowaniem problemu mógłby sobie nie poradzić ale myślę, że rorząd spokojnie by ustawił, bo na silnikach to się gościu zna.

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 23:36 ]
Producent książkowo nie przewiduje wymiany rozrządu w dieslach, ale u mnie ten łańcuch się zerwał prawdopodobnie dlatego, że obluzował się napinacz łańcucha, u mnie stuków nie było, ale jeśli u Ciebie jest to samo to wystarczyłoby tylko napinacz dokręcić na swoje miejsce. Taka jest moja sugestia. Czasami mechaników trzeba prowadzić za rączkę i tłumaczyć co i jak, bo co samochód to inna historia.
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 16:20   

kacper, może to po prostu dwumas się oberwał.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 17:50   

Rowan, Zakładasz że to tak łatwo pomylić ? czy że do tak dobrych jeździłem mechaników ?

Dziś byłem w byłym ASO ROVER koło Lublina umówiłem się na diagnozę na wtorek gdyż bez kanału i większego rozbierania się nie obejdzie....
Panowie stwierdzili że to raczej wątpliwe iż to rozrząd ale przekaże słowa kris-tofer, o napinaczu łańcucha, może jak raz trafie...

Chwilowo pozostaje mi czekać do wtorku, na diagnozę "fachowców".

Rowan, jak mogę ewentualnie namierzyć że ta usterka to dwumas ? raczej nie odczułem różnic na sprzęgle. (bo jak się nie mylę to układ sprzęgła ?? )
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 19:31   

kacper, kurcze na sprzęgle to będzie trudno wyczuć. Trop prowadzi tutaj z tej racji iż pisałeś:
kacper napisał/a:
dziś zauważyłem że dźwięk jeżeli nie jest słyszalny to puszcze powiedzmy szybko sprzęgło by delikatnie szarpnęło , lub wsteczny i hamowanie i również wzbudza się ten odgłos - chodź nie zawsze ale prawie zawsze.

Spróbuj zrobić tak. Wrzuć dwójkę i bez gazu baaaardzo wolno puszczaj sprzęglo, jeśli zacznie drgać mocno samochód, to jest duże prawdopodobieństwo, że to dwumas.
P.S układ sprzęgła to pompka i wysprzęglik, a dwumas to część sprzęgła.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pią Paź 02, 2009 20:08   

Rowan ma rację, gdy mi padło koło dwumasowe to objawiało się to na początku tylko zwiększonym drganiem całego silnika a dopiero później doszły efekty dźwiękowe. Awaria ta nie miała wpływu na działanie sprzęgła i przełączanie biegów. Z poziomu kanału udało się łatwo zlokalizować miejsce powstawania dźwięków. Powodzenia i właściwej diagnozy.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 23:08   

Rowan będzie miał racje, po przeczytaniu całego tematu, mogę potwierdzić że wygląda to tak jak opisujesz, dzwięk jest taki sam jak "u mnie" jest po wymianie dwumasy, wyglądąło to dokładnie jak pisałeś i dzwięk ten sam, na kanał i ściągać i oglądać koło, radze nie ruszać nic do wizyty na kanale i nie korzystać z odpalonego auta jak nie trzeba bo coś pourywasz, u mnie przekręciło całe koło i rozwaliło śrubę mocującą
 
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Paź 05, 2009 09:15   

Boncky, Wczoraj byłem zmuszony zrobić 500km i powiem że jakoś nawet nie słyszałem tego dzwięku.... Może to jakaś śruba ma luz czy coś ? czy to mało prawdopodobne?

A gdyby się okazało że to dwumas to co powiecie na tema używki za 400PLN a nowe LUKa za 1080 z intercars ? bo jeżeli niema różnicy to poco przepłacać .

PS. Dodam że w 9miesięcy zrobiłem 10tys km z groszami.
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 12:52   

kacper napisał/a:
Boncky, Wczoraj byłem zmuszony zrobić 500km i powiem że jakoś nawet nie słyszałem tego dzwięku.... Może to jakaś śruba ma luz czy coś ? czy to mało prawdopodobne?

A gdyby się okazało że to dwumas to co powiecie na tema używki za 400PLN a nowe LUKa za 1080 z intercars ? bo jeżeli niema różnicy to poco przepłacać .

PS. Dodam że w 9miesięcy zrobiłem 10tys km z groszami.



ja kupowałem używkę za 250zł ;] w bdb stanie i nie narzekam. Co do jady z tym każdy ma swoje zdanie, ale jak Ci się to obluzuje mocniej a jest taka możliwość bo przecież to wszystko "chodzi" to może Cię to więcej kosztować... u mnie śruba która to trzyma poluzowała się, naszczęcie nic nie rozpiepszyło, ale ja bym dmuchał na zimne, po co dokładać ?
 
 
 
verbat 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Gołdap

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 12, 2009 10:36   

kacper napisał/a:
Dziś byłem w byłym ASO ROVER koło Lublina umówiłem się na diagnozę na wtorek gdyż bez kanału i większego rozbierania się nie obejdzie....

I co wyszło po diagnozie?
_________________
Pozdrawiam
Verbat
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lis 08, 2009 19:40   

verbat, nic konkretnego, niewiedzą co to stawiają też na dwumasowe koło ale tak miejsce wydobywania dźwięku się ni zgadza gdyż dzwięk wydobywa się z górnych partii silnika , iniestety gdy zapytam czy po wymianie dwumasu i sprzęgła zagwarantują mi że dźwięk zniknie , nistety odpowiedzieli że nie... a kwota 2400pln to nie mało za nikomu niepotrzebne działania :(

PS. Ostatnio zauważyłem że gry dany dzwięk jest i powiedzmy że ciężarem ciała oprę się o silnik i w mniej więcej w miejscu wydobywania się dzwięku on ginie (popiskiwanie) więc może to któraś z poduszek ? znacie jakiś test na diagnozę ??


W dalszym ciągu szukam mechanika z Lublina lub okolic godnego polecenia, który zrobi co do niego należy i nie zedrze jak za zborze ??


(Sory żę tyle nie odpisywałem ale urodziła mi się córa, postarajcie się zrozumieć mój brak czasu.
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 19:57   

Ja robiłem rozrząd (rover 400) w Car Techu w Lublinie za 700 pln. Możesz do nich zadzwonić lub podjechać i zapytać co i jak. Namiary z wizytówki: ul. Techniczna 3 C (na rogu Spółdzielczości Pracy i Związkowej) tel. 509597658
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:33   

Squid, tylko, że w CDT jest problem, bo tam są łańcuchy.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Vis-problem
maciej75v6 Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Cze 09, 2013 13:25
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z ABS'em
gipsy2 Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Wrz 15, 2008 20:32
gipsy2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Problem ABS]
mgrzegorzewski9 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Paź 22, 2013 20:07
sTERYD
Brak nowych postów [r75] problem 1.8T
sn333k Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Gru 27, 2012 20:40
sn333k
Brak nowych postów [75] Problem z ABS
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Wrz 25, 2013 09:00
marsjaningn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink