Forum Klubu ROVERki.pl :: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MaReK
Czw Maj 12, 2011 01:26
[Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie

Czy przyda się coś takiego?
Autor Wiadomość
Bordos 




Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Nie Mar 15, 2009 21:28   

Zaciekawiły mnie te aukcje ...

usunięto

W sumie strasznie dużo tego ginie ....

Temat służy przestrzeganiu przed nieuczciwymi sprzedawcami na podstawie własnych doświadczeń, a nie przypuszczeń, dlatego linki do aukcji usuwam.
Ostatnio zmieniony przez thef Nie Mar 15, 2009 21:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 15, 2009 21:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Mar 15, 2009 21:31   

to aukcje mojego kolegi Jarka fabijańczyka z Krobi jest na roverkach w sekcji części , za niego mogę gwarantować że ma legalne części , także proponuje usunąć tego posta.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 15:50   Usunięto

Usunięto
Ostatnio zmieniony przez SyntaX Nie Lis 01, 2009 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marek44
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:06   

Tutaj tworzona jest lista nieuczciwych allegrowiczów

http://allegroczarnalista.pl/
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:47   

yoh55 napisał/a:
Prosta sprawa, ja działam tak: na Allegro wyszukuje cześci tylko z Warszawy (tu mieszkam) dzwonie i sie dogaduje.
-jakbyś tego jeszcze nie wiedział ,to oprócz Warszawy jest jeszcze kilkaset innych miast...i nie w kazdym są sprzedawcy czesco do Rovera którzy nawet dowiozą do pracy.... :roll:

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 10:48 ]
yoh55 napisał/a:
Masz dostep do kompa tp szukaj w Panoramie firm, a takze poszukaj w sklepach Hondy, duzo jest podobnych.
-tak ? to wymień "podobne" częsci z hondy pasujące do r200/r25.......

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 10:51 ]
thef napisał/a:

Nie nazwałbym go tak, po prostu gość znalazł nasze forum i wykorzystał do znalezienia kupca na części. Poza swoimi ogłoszeniami nie udziela się na forum.
-na niektórych forach można dawac ogłoszenia np.po minimum 10 postach....myślę że wrto by to przemyśleć....a jak ktos chce dawać same ogłoszenia,to mozna by pobierac jakąś niewielką opłatę na rzecz klubu...

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 10:55 ]
faecd napisał/a:
Do dzisiaj (2miesiac) faktury nie mam, dzwonilem 100razy gosc mowil, ze zaraz wysyla mailem kopie, ze w kopercie bla bla bla i nic. Ostatnio zagrozilem, ze zglosze do allego (bo w aukcji ewidentnie napisal, ze przekazuje fakture) to rozmowa byla inna ale efektu po dzis dzien nie ma...gosciu w ogole nie zorganizowany i do tego bezczelny bo klamie w twarz!
-zadzwoń do goscia i powiedz że zgłosisz to nie na allegro,nie do rzecznika praw konsumenta tylko że zgłaszasz to w urzedzie skarbowym..... :mrgreen: -gwarantuję ze dokument przyjdzie "lotem błyskawicy"
 
 
spider666 



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 15:57   

Plakor (zŁodzii jak pamiętam) - odradzam kupowania u nich (login i nazwa firmy taka sama)


kupiłem kiedyś sonde lambda Bosch (uniwersalan do malego autka).
Sprzedaja chyba jakies odrzuty z fabryki.
trzy razy wymienialem i byla do D...
Nie chcieli oddac pieniedzy i twierdzili ze ich produkty dzialaja na 100%.


Skonczylo sie u rzecznika praw konsumenta,
ktory na szczescie wyegzekowal pieniadze za sonde, przesylki i montaze.

kupilem ze te pieniadze sonde w sklepie brazylijaką i pieknie dlugo dzialala.
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 21:23   

Ostrzegam przed użytkownikiem "roverczesci" (Forum Roverki.pl)

Swego czasu szukałem (i nadal szukam) oklein drewnopodobnych do auta. Zamieściłem ogłoszenie na forum, wyżej wymieniony użytkownik odezwał się że takie ma. Przedzwoniłem, powiedziałem konkretnie o co mi chodzi (okleiny kokpitu, wokół nawiewów), wpłaciłem pieniądze na konto. Po ponad dwutygodniowym czekaniu paczka przyszła, niestety tylko z jednym elementem (brakowało okleiny po lewej stronie zegarów), zadzwoniłem okazało się że PODOBNO chciałem tylko jedną, ale ok - doślą. Po ponad czterotygodniowym czekaniu (!) kilku telefonach i zapewnieniach, że już wysłane mam dość. Nie wiem czy jest to jednorazowy "wypadek przy pracy" czy też inni klienci są traktowani w ten sam sposób - liczy się fakt, że otrzymałem towar niezgodny z opisanym, i pomimo zapewnieniu że reszta została dosłana, jakoś jej u siebie nie widzę.
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lip 12, 2009 07:43   

Artu napisał/a:
Ostrzegam przed użytkownikiem "roverczesci" (Forum Roverki.pl)


Potwierdzam.
Kupiłem klamki do R 400 HB, niby wszystko ok, cena zachęcająca, ale klamki popękane i nie miały wszystkich elementów. Z przesyłką też był problem, Pan twierdził że wysłał, później oskarżył mnie o to że nie odebrałem przesyłki bo do niego wróciła, aż w końcu stwierdził, że pomylił adres i wysłał (rzekomo) drugi raz, tym razem na właściwy adres.
 
 
PHJOWI 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Czw Lip 23, 2009 13:00   

uwaga na firmę Auto-Moto-Test
Torowa 2/S
62-510 Konin
063-245-66-42, 602-888-078, 601-900-898
roverczesci@wp.p

ogłaszają się również na forum JAKO KAKA :
16.07 zamówiłem pompkę sprzęgła do rovera 75 , powiedzieli że mają i ok , dzisiaj mamy 23.07 pompki nie ma i klient mówi że nie mają , po co zwłóczył mnie że mają jak nie mają , a mój klient chce mnie zabić .
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
lemek
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lip 24, 2009 22:22   

Witam sam sprzedaje czesci od wersji angielskiej. Mozecie mi powiedziec ktore czesci niepasuja do wersji LHD? poza oczywiscie maglownica i lampami?
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lip 24, 2009 22:32   

lemek, na pewno cały panel nawiewu z R200/25 nie pasuje. Kupiłem bo mój był uszkodzony :P na szczęście sprzedawca oddał pieniążki i przeprosił (pokrętła pasują), nie jestem pewien ale chyba jeszcze schowek w w/w modelach :P
 
 
lemek
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lip 24, 2009 23:49   

dzieki
schowek i nawiewy juz na smietniku ;p
czekam na wiecej niepasujacych czesci bo niechcial bym komus takich sprzedac
 
 
iza 




Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 10:59   Re: 1.6 98 400 PAPROK z pily

cin1 napisał/a:
Witam. Prosze zwrucic szczegolna uwage na chandlaza regenerowanych glowic firme MOTOR-PIL. Stalo sie pekla mi glowica. Znalazlem na alegro aukcje GLOWICA DO 1.6 400.
Zadzwonilem do goscia, on powiedzial mi ze ma taka glowice za 770, i wysle mi ja pod warunkiem ze odesle mu najpierw swoja stara. Wyslalem swoja A on odeslal mi "nowa" wszystko ok po szlifie, uszczelniacze wszystko ok. Tylko po montazu okazalo sie ze jest to glowica id silnika 1.8 45 (prawie taka sama jak moja) z tym ze ruznica polega na tym ze ma inaczej montowany napinacz rozrzadu(doszla mi wymiana napinacza, paska i przy okazji pompy wody) fakt ten Pan byl w pozadku i dogadalem sie z nim ze zalatwi mi te czesci za pol ceny tak tez sie stalo. Podsumowujac niepotrzebnie wydalem 250, i stracilem auto na dodatkowy tydzien. RADZE UWAZAC




Motor-PIL -regeneracja głowic,zabiera pekniete głowice do spawania,daje juz po "regeneracji"czyli po spawaniu.Pewnie moja stara peknieta spawana głowica jest juz zamontowana w innym aucie.MOTOR-PIL daje gwarancje na 6 miesiecy,na głowicy wbita jest cena i jego logo.Firma miesci sie pod PiŁą a głowice robia w Poznaniu. :nook:
 
 
 
pawel.o83 




Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 00:03   

podaję nick na allegro kolesia który oszukał mnie sprzedając silnik 1,1l zapewniając ze jest to 1,4l 8v - edi433, a to jego aukcje http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=11806293
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 15:58   

Witam

Niektóre osoby znają historię mojego wypadku, dzisiaj znalazłem na Allegro dwie aukcje, jedna to oferta przekładki a druga to silnik, niestety silnik był zerwany z mocowań, nie wiem w jakim stopniu ale nie był sprawny, przy sprzedaży tylko strzelił ale jakotako chodził przez 5 sekund i został zgaszony.
Niestety przy dachowaniu czy te uderzeniu nastąpiła usterka (HGF albo coś innego) i wywaliło płyn chłodzący przez korek oleju i silnik jak i osprzęt był upaprany w białej zaschniętej (od gorąca) mazi, silnik wyczyszczony wystawiono za 800zł.
Teoretycznie nie obchodzi mnie co robi kupujący z samochodem ale ja bym uważał na ten silnik bo moim zdaniem stoi w nim woda.

Silnik: http://www.allegro.pl/ite..._rover_214.html

przekładka: http://www.allegro.pl/ite...14_komplet.html [/code]
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Dekaem 



Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 22:57   

Witam.

Wiem, że jest to temat dotyczący sprzedawców z Alledrogo ale nie ma innego tematu gdzie mógłbym ten przypadek opisać.
Chciałbym wszystkich ostrzec przed jednym warsztatem w Łodzi.

H. M. H. Auto Sp. z o. o.
91-179 Łódź
ul. Czerwonych Maków 2

Jak pewnie większość z urzytkowników Rovera model RT45 wie, w autkach tych lubią się urywać klamki. Jakieś 3 dni po zakupie w moim urwała się tylna lewa (teraz już wiem jak otwierać żeby się nie urywały).
03.08.2009 poniedziałek - Wybrałem się do w/w warsztatu celem naprawy mojej klamki. Właściciel podliczył ile będzie mnie ta impreza kosztowała (200zł klamka + 50zł lakierowanie + 50zł montaż) termin wykonania ustaliliśmy na koniec tygodnia. Wpłaciłem 100zł zaliczki wziąłem pokwitowanie i grzecznie czekałem.
06.08.2009 czwartek - zadzwoniłem do firmy HMH Auto aby dowiedzieć się co się dzieje z moim zamówieniem ponieważ nie miałem żadnych informacji na ten temat a termin się zbliżał. W odpowiedzi usłyszałem, że właściciel szrotu z którego Pan właściciel HMH miał kupić klamkę jest na urlopie i dopiero w następnym tygodniu będzie można cokolwiek załatwić. 07.08.2009 wyjeżdżałem na 2 tygodnie urlopu o czym poinformowałem i przełożyliśmy montaż po moim powrocie.
24.08.2009 poniedziałek - zadzwoniłem do HMH żeby umówić montaż klamki na wtorek. Miły pan w słuchawce poinformował mnie, że są duże problemy ze znalezieniem takiej klamki i niestety jeszcze nie możemy się na montaż umówić!!!! Zdenerwowałem się niewąsko i zacząłem szukać na allegro. Po 10 minutach miałem namiary na 4 takie klamki, ale stwierdziłem, że ok dam im jeszcze szansę.
31.08.2009 kolejny poniedziałek - kolejny telefon z mojej strony (oczywiście HMH nie raczyło zadzwonić do tej pory ani razu). Z klamką nadal są wielkie problemy. Zapytałem czy mogę kupić klamkę sam a wpłacona zaliczka pokryje montaż i lakierowanie. Właściciel zgodził się bez robienia problemów.
07.09.2009 poniedziałek - zawiozłem kupioną klamkę do HMH do lakierowania. Właściciel obiecał, że do końca tygodnia sprawa będzie załatwiona. W piątek 11.09 ok 15.30 moja cierpliwość się skończyła. Zadzwoniłem do HMH i już nie byłem grzeczny. Klamka się znalazła i umówiłem się na montaż na 14.09 czyli dziś.
Cały szczęśliwy pojechałem dziś założyć tą ciężko wywalczoną klamkę.
Po montażu poszedłem do biura aby potwierdzić koniec tej chorej drogi przez mękę i się zaczęło. Okazało się, że muszę dopłacić do interesu jeszcze 100zł podobno za lakierowanie. Jak zacząłem (grzecznie) przypominać właścicielowi jaka była umowa i że nie dopłacę mu żadnych pieniędzy dowiedziałem się, że ze mnie to w ogóle gówno nie klient i że jak nie zapłacę to on mi auta nie odda. Później pod moim adresem poleciało jeszcze kilka niefajnych tekstów ze złotych ust właściciela firmy HMH Auto.

Generalnie właściciel HMH Auto to niesłowny oszust, naciągacz i skończony cham. Jeśli w taki sposób jak ze mną rozmawia ze wszystkimi swoimi klientami to myślę, że niedługo skończą się ludzie w Łodzi i okolicy którzy mieliby ochotę u niego zostawić samochód.
Ja u tego gbura nic już naprawiał nie będę.
 
 
redcloud 



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 22:41   

Witam wszystkich.
Chciałbym przestrzec przed kolejnym nieuczciwym allegrowiczem

********* HRAUTOMOBIL ****************

Kupłlem u niego spryskiwacze przednich reflektorów. Ponieważ jestem w UK, adres podałem do domu rodzinnego. Mama potwierdziła, że przesyłka dotarła i wygląda ok. Ucieszony, że kupiłem za przyzwoitą cenę (50zł za używaną część) wystawiłem pozytywa na allegro i pojechałem na wakacje do Polski.
Niestety, okazało się, że część jest po chamsku klejona i przy dokładnym oglądaniu dosłownie rozsypała się.
Oczywiście mój email został zignorowany.

Zresztą wystarczy przeczytać jak rzeczony allegrowicz odpowiada na negatywy które dostaje. Chamstwo, chamstwo i obrzucania inwektywami.

Uważajcie na niego!!!
 
 
 
iza 




Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lis 19, 2009 09:53   

Jeszcze raz :twisted: ,Motor-Pil i jego głowice po regeneracji wyglądają nastepująco-
na pierwszym gniezdzie spawane,głowica krzywo splanowana nadaje sie do wyrzucenia,mimo gwarancji 6cio miesiecznej!!! Tak brzmi opinia biegłego z PZM. :razz:
 
 
 
maras83 




Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 117
Skąd: Sokolnik/Poznań



Wysłany: Czw Gru 31, 2009 02:00   

Nie polecam użytkownika roverparts
Kupiłem od nich skrzynie niby od diesla, nie mogli się zdecydować po jakim jest przebiegu, po montażu okazało się,że ma nie właściwe przełożenia, więc skrzynia pochodziła z benzyny, prawdopodobnie R45 2,5, a nie jak wg zapewnień R25 idt. Najpierw było zwodzenie,że muszą sprawdzić, po tygodniu stwierdzili,ze czy ja jeżdżę tym samochodem w rajdach, czy co, że o 10% wyższe obr robią mi różnicę :???: 800zł do tyłu, dopiero skrzynia od wspomnianego Pana Jarka z Krobi przywróciła moją 25-tkę do pełnej sprawności(swoją drogą polecam, sprzedawca naprawdę uczciwy)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BetJar 
Klubowicz





Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Czw Gru 31, 2009 03:28   

redcloud napisał/a:
Chciałbym przestrzec przed kolejnym nieuczciwym allegrowiczem

********* HRAUTOMOBIL ****************


Jeżeli piszesz o HR AUTOMOBIL z Ostrówka k. Wielunia to niestety
nie mogę potwierdzić że jest on
redcloud napisał/a:
nieuczciwym allegrowiczem
Kupowałem kilka razy i zawsze dostawałe to co było zamówione, ponadto
raz byłem tam osobiście i nie
redcloud napisał/a:
chamstwo
a kultura, bo kto otworzył by firmę w sobotę po godz. 17-ej dla sprzedania jednej piasty?
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika Offtopic
emes Offtopic 0 Pon Kwi 23, 2007 09:56
emes
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista sprzedawców
kasjopea Offtopic 0 Sob Kwi 28, 2012 17:28
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink