Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200 1.4 16v 99r.] sygnał zapalonych świateł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200 1.4 16v 99r.] sygnał zapalonych świateł

jak to działa
Autor Wiadomość
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 18:48   [R 200 1.4 16v 99r.] sygnał zapalonych świateł

ponawiam temat ponieważ poprzedni przepadł bez echa, jak wyjmę bezpiecznik od radia to mam sygnał a jak jest bezpiecznik to sygnału nie mam, jak to działa u was? dodam że radio podłączone jest niezależnie
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
Ostatnio zmieniony przez marcze83 Sob Paź 17, 2009 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 12, 2009 18:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 20:23   

nie możesz mieć zwartego stałego +12V z tym +12V od zapłonu. co prawda radio działa bez kluczyka, ale nie będzie działał brzęczyk. pewnie szyby elektryczne działają ci zawsze, niezależnie od tego czy włączony zapłon czy nie, prawda?
 
 
timer 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 143
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 22:09   

ciekawe co to znaczy nie zależnie czyżby sam sobie zaprojektowałeś podłączenie radia ?? może napiszesz coś wiecej to może cosik sie wymyśli :)
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 22:12   

"niezależnie" to dla mnie "niezależnie od pozycji klucza w stacyjce" i chyba o to koledze chodziło :)
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Paź 13, 2009 16:31   

leszek95b napisał/a:
"niezależnie" to dla mnie "niezależnie od pozycji klucza w stacyjce"

dokładnie o to chodzi :smile:
leszek95b napisał/a:
pewnie szyby elektryczne działają ci zawsze, niezależnie od tego czy włączony zapłon czy nie, prawda?

tu także masz racje szyby działają zawsze, więc co z tym zrobić :?:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Wto Paź 13, 2009 18:44   

Kod:
nie możesz mieć zwartego stałego +12V z tym +12V od zapłonu

Więc Jesli radio dziala bez kluczyka. to podłącz Plus z radia Pod plus z istalacji do radia pozostawiając Kabelek od zapłonu w spokoju


Tak mi sie wydaje
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Paź 13, 2009 19:00   

Czyli stały +12V idzie do stałego +12V w radiu oraz do złącza +12V od zapłonu w radiu.
Jeśli masz oryginalną kostkę, to będziesz musiał odłączyć +12V od zapłonu idący z instalacji samochodu (z tego co pamiętam to żółty kabelek) i zaizolować go (żeby wisiał w powietrzu).

Dodam tak od siebie, że ja bym podłączył tak, jak Rover to wymyślił, czyli żeby radio działało dopiero z zapłonem. Szybko się przyzwyczaisz, a ma to wiele plusów :ok: .
 
 
cortex 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: zabrze

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 13, 2009 21:27   

ma też minus: pozostawiony pasażer w środku nie posłucha radyjka jak mu zabierzesz kluczyki ze stacyjki :mrgreen:
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Paź 13, 2009 21:37   

czyli radio pod stacyjkę to jedyny sposób żeby usłyszeć sygnał niewyłączonych świateł :?:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 09:00   

marcze83 napisał/a:
czyli radio pod stacyjkę to jedyny sposób żeby usłyszeć sygnał niewyłączonych świateł :?:


Nie, nie jedyny. Możesz mieć podłączone jak masz teraz, ale musisz odłączyć kabel z instalacji samochodu dający +12V po przekręceniu kluczyka (chyba żółty) od radia tak, żeby "wisiał w powietrzu" - nie może być podłączony do radia.
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 15:17   

leszek95b napisał/a:
ja bym podłączył tak, jak Rover to wymyślił, czyli żeby radio działało dopiero z zapłonem.

tak chciałem zrobić ale jest problem, wg schematu rave nie opisując przewodów głośnikowych są jeszcze 4
-zielono-biały (oznaczenie LGW)
-fioletowy (P)
-czarny (B)
-czerwony (RB)
kolory u mnie się zgadzają ale podłączenie już nie bardzo, (nie mam fabrycznej kostki), czerwony tak jak na schemacie nie jest podłączony, jest osobno w starej kostce
czarny idzie prosto do nowej kostki
a fioletowy i zielono-biały są u mnie połączone w jeden i rozdzielają się na 2 i każdy wchodzi osobno do kostki
w takim podłączeniu radio włącza się i wyłącza bez kluczyka w stacyjce, szyby zresztą też,
po podłączeniu zielono- białego i fioletowego prosto do kostki radio włącza się(ręcznie nie automatycznie) dopiero po przekręceniu kluczyka, ale sygnał zapalonych świateł dalej się nie pojawia, po wyjęciu bezpiecznika od radia już też go nie ma. Macie jakieś pomysły, bo ja nie wiem o co chodzi :bezradny: :oops: :hmm:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 17:46   

z Twojego opisu mało co rozumiem.

może zrób ze 2-3 zdjęcia jak to masz tam podłączone i wrzuć, będzie jasne co i jak :)
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:46   

sytuacja została już opanowana, rozłączyłem kabel zielono-biały z fioletowym, zielono biały zaizolowałem a do fioletowego podpiąłem 2 kabel który włożyłem w miejsce zielono-białego we wtyczce, w ten sposób działa sygnał świateł, szyby nie chodzą bez kluczyka, a radio mogę włączać i wyłączać jak dotychczas.
Chciałem je podłączyć żeby działało z zapłonem ale po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu traciło pamięć stacji, a to już utrudnienie :smile:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:05   

czyli teraz radio działa niezależnie od pozycji stacyjki?

marcze83 napisał/a:
Chciałem je podłączyć żeby działało z zapłonem ale po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu traciło pamięć stacji, a to już utrudnienie :smile:


czy jesteś pewien, że po tym zabiegu:
marcze83 napisał/a:
rozłączyłem kabel zielono-biały z fioletowym, zielono biały zaizolowałem a do fioletowego podpiąłem 2 kabel który włożyłem w miejsce zielono-białego we wtyczce
radio traci pamięć po odłączeniu zapłonu?
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 00:41   

Jeśli nadal traci pamieć po wyłaczeniu i ponownym właczeniu zapłonu. zamień kabelki
"+" z tym od zapłonu.
Czyli tam gdzie masz obecnie plus z radia (zazwyczaj czerwony) podłącz zapłon(zazwyczaj żółty) a w miejsce zapłonu +. i powinno byc po sprawie..
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Demmo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: jakaś wioska



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 11:21   

leszek95b napisał/a:
czyli teraz radio działa niezależnie od pozycji stacyjki?

marcze83 napisał/a:
Chciałem je podłączyć żeby działało z zapłonem ale po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu traciło pamięć stacji, a to już utrudnienie :smile:


czy jesteś pewien, że po tym zabiegu:
marcze83 napisał/a:
rozłączyłem kabel zielono-biały z fioletowym, zielono biały zaizolowałem a do fioletowego podpiąłem 2 kabel który włożyłem w miejsce zielono-białego we wtyczce
radio traci pamięć po odłączeniu zapłonu?


z tego co zrozumiałem to teraz jest ok...
radio działa "niezależnie" i cała reszta osprzętu działa jak należy - a w momencie gdy chciał podpiąć radio pod zapłon, to radio zaczęło tracić pamięć stacji.. więc pozostawił je "niezależne" od zapłonu :)

swoją drogą, wydaje mi się, że radio ma 2 wejścia zasilania.. "zapłonowe" do normalnego funkcjonowania oraz "niezależne" do podtrzymania stacji i innych ustawień... zapewne takie rozwiązanie redukuje do minimum pobór prądu przez radio na postoju..
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 11:38   

Demmo napisał/a:
radio ma 2 wejścia zasilania.. "zapłonowe" do normalnego funkcjonowania oraz "niezależne" do podtrzymania stacji i innych ustawień


dokładnie tak :ok:
Rover ma także oryginalnie instalację pod takie rozwiązanie...zresztą jak wszystkie auta nowożytne.

Dlatego dziwię się, że kolega ma problem ze znikającymi ustawieniami.
Faktycznie spróbuj jak radzi czort, bo może ktoś u Ciebie pozamieniał kable i się kolory nie zgadzają :)
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Pon Paź 19, 2009 18:27   

leszek95b napisał/a:
czyli teraz radio działa niezależnie od pozycji stacyjki?
tak działa niezależnie
leszek95b napisał/a:
czy jesteś pewien, że po tym zabiegu:
marcze83 napisał/a:
rozłączyłem kabel zielono-biały z fioletowym, zielono biały zaizolowałem a do fioletowego podpiąłem 2 kabel który włożyłem w miejsce zielono-białego we wtyczce
radio traci pamięć po odłączeniu zapłonu?
nie nie, radio traciło pamięć w momencie kiedy zielono-biały i fioletowy wchodziły w kostkę osobno ( po wyłączeniu zapłonu traciło pamięć a po włączeniu zapłonu nie włączało się samo)
Demmo napisał/a:
z tego co zrozumiałem to teraz jest ok...
radio działa "niezależnie" i cała reszta osprzętu działa jak należy - a w momencie gdy chciał podpiąć radio pod zapłon, to radio zaczęło tracić pamięć stacji.. więc pozostawił je "niezależne" od zapłonu :)
tak właśnie zrobiłem
leszek95b napisał/a:
może ktoś u Ciebie pozamieniał kable i się kolory nie zgadzają :)
u mnie z wiązki samochodu wychodzi 12 przewodów (tak jak w rave) 8-głośnikowych, i czarny, czerwony, fioletowy, oraz zielono-biały. Więc jak to podpiąć inaczej :?:
może ten prowizoryczny schemat pomoże

[ Dodano: Pon Paź 19, 2009 18:27 ]
dzisiaj zauważyłem, że szyby przestają działać po pewnym czasie od wyłączenia zapłonu, po "pyknięciu" z jakiegoś przekaźnika tak samo sygnał jak odpalę i zgaszę auto to sygnału niema, od odpalenia musi minąć jakiś czas dopiero po "pyknięciu" zaczyna działać :?: :shock:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Pon Paź 19, 2009 20:39   

Jeśli miałeś podłączone tak że radio działało dopiero po przekręceniu stacyjki. a po gaszeniu radio wyłączało się i kasowały sie stacje. tajk samo jak odpalałeś i w tym momencie też się kasowało.
Więc podłącz tak ponownie tak że masz podłączony plus zasilanie i zasilanie stacyjkowe.
ale jeśli tak już bedziesz miał podłaczone i nadal wszystko bedzie sie kasowac po wyjeciu i ponownym podłączeniu kluczyka. zamień miejscami kabelki od radia plus zasilanie i ten od stacyjki. (Wiesz ten tu a ten tu) Jeśli tylko te zamienisz miejscami to bedzie wszystko działac jak nalezy nie bedzie radio tracic pamięci bo bedzie miało stały "+" ale nie bede pisał bo zaraz sięzakręce.
Musisz tylko zamienic te kabelki i bedzie ok........

P.s na schemaci nie kumam nie ma opisanych kabelkow ktory od czego...
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 12:32   

czort napisał/a:
na schemaci nie kumam nie ma opisanych kabelkow ktory od czego

no właśnie ja też już nie kumam, wiem tylko że czarny po zetknięciu z fioletowym lub zielono-białym daje zwarcie więc są to pewnie plusy stacyjkowy i zasilania(który jest który nie wiem)

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 12:32 ]
czort napisał/a:
Więc podłącz tak ponownie tak że masz podłączony plus zasilanie i zasilanie stacyjkowe.

no i po sprawie podłączone i działa jak należy :grin:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200 1.4 16v 99r.] sygnał zapalonych świateł a radio
jak to działania, czy jest jakaś zależność
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Paź 10, 2009 14:25
marcze83
Brak nowych postów [MG ZR]Sygnał na ECU
tuners Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Kwi 11, 2013 21:05
tuners
Brak nowych postów [R25 2.0iDT] Sygnał dzwiękowy
marek78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Gru 19, 2008 17:26
Pazdzioch
Brak nowych postów [MG ZR] mocny sygnał dźwiękowy
Sajgon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lip 28, 2011 19:31
leszczu
Brak nowych postów [R25 iDT] sygnał map sensora-jaki zakres
maras83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Wrz 07, 2009 00:20
maras83



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink