Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 2,0SD 98r] Lusterka m3 look elektryczne z migaczami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Brt
Wto Wrz 22, 2009 11:36
[R200 2,0SD 98r] Lusterka m3 look elektryczne z migaczami
Autor Wiadomość
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 09:27   [R200 2,0SD 98r] Lusterka m3 look elektryczne z migaczami

Witam
Obecnie w swoim Roverku posiadam manualne lusterka, lecz mam uszkodzoną regulację, chciałbym je wymienić na elektryczne, lecz oryginalne kwadratowe nie podobają mi się i są stosunkowo drogie w porównaniu do tych m3 look. W drzwiach pod tapicerką koło lusterek mam wyprowadzoną białą kostkę, lecz jest do niczego nie wpięta. Czy ma ktoś takie już u siebie zamontowane. Prosiłbym o przykłady i adresy gdzie mogę takie dostać i za ile? Jeśli posiadacie jakieś zdjęcia z montażu byłbym wdzięczny. I czy takie lusterka idzie od razu kupić z sterowaniem do lusterek. Dotyczy koloru chrom elektryczne z kierunkowskazami, podgrzewane.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 09:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 11:36   

przenoszę do działu tuningu :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 18:54   

M3 looki takie jak ja mam u siebie, z migaczami, niebieskim szkłem lusterka, i elektryką na 4 kable kosztowały mnie coś koło 500-600 zł na allegro.

Powiem tak potrzebujesz do nich Elektromechanika Magika bo jak mi podłączali to nie potrafili :D
 
 
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 00:16   

po 200zl chodzą na allegro, więc bardzo drogo dałeś, nie liczę kosztów elektromechaników. A co tam takiego skomplikowanego, że nie mogli zmontować ich. Masz jakieś foty jak masz sterowanie tego w aucie. Byłbym wdzięczny. Dostałeś to sterowanie w komplecie, czy jakaś samoróbka.
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 22:48   

Ja je kupowałem ze 2 lata temu, mam je podłączone pod oryginalną instalację rovera, więc i mam pokrętełko (mirror) od tego :) , no u mnie było to tak skomplikowane, że działa regulacja góra dół a na boki nie :( tyle czasu je mam, a nie miałem jakoś czasu tego zrobić :D

A jeżeli masz 200 to musisz się przygotować, na wiercenie 3 dziur bo takiowe lusterka są do 25 zazwyczaj, a w 25 i 200 są inne mocowania lusterek, do tego jak masz mechanicznie teraz to musisz sobie kupić 2 plastiki zaślepki, aby nie mieć dziur :)
 
 
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 18:40   

Witam

Byłem chyba u 10 elektryków by mi podpięli te lusterka m3 look, ale nikt nie chce wykonać usługi, dopóki nie przeciągnę kable przez drzwi aż nad skrzynkę z bezpiecznikami pod kierownicą do miejsca gdzie mogę zamontować sterownik m3. Czy wy też tak musieliście w swoich przerabiać kabelki. A może znacie jakiegoś elektryka lub osobę co się na tym zna i najlepiej jak mieszka w województwie śląskim, bo na razie to mam je tylko zamontowane te lusterka, ale nie podpięte bo się boję że coś źle podepnę i się popali. Pomóżcie jak wy to macie rozwiązane lub gdzie można by podjechać by szło to zrobić.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 21, 2009 19:04   

zywy30, toszto prosta robota przeciagnac te kable....wyjmujesz tapicere drzwi przednich i ciagniesz kable...jak sa za krotkie kupujesz w elektornicznym po metrze kabla, cyna, lutownica i przedluzasz...

Jak chcesz to przyjedz do szczecina to Ci zrobie:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 22:15   

Tapicerkę w drzwiach to mam rozebraną , ale jak dalej się tam dostać do auta z tymi kabelkami, czy muszę wyciągać całe drzwi by przepuścić tam kabelki. Wogóle kosmos dla mnie to podpięcie tego wszystkiego do kupy, żeby grało jak trzeba. Może montował z Was ktoś te lusterka i ma jakieś fotki lub filmik z montażu.
Pozdrawiam
 
 
studiocardesign 



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 22:25   

nie radze takich lusterek, słaba widoczności i materiał z którego są zrobione jest tandetny - jedno spotkanie z czymś twardym i wymieniasz na nowe
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 00:35   

studiocardesign, ale kolega zywy30, juz kupil te lusterka...tez ich nie polecam bo mialem takie w poprzednim aucie...normalnie nigdy nie bylem pewien czy cos jedzie za mna czy nie podczas zmiany pasa....przez co musialem sie pochylic do przodu i spojrzec w lusterko....przypominalo to jakbym mial chorobe sieroca i sie bujal w fotelu...ale do rzeczy

Jak masz tapicerke zdjeta, przedluzasz kable od lusterek za pomoca dodatkowych przewodow, cyny lutownicy i tasmy izolacyjnej...chyba, ze sa dostatecznie dlugie by przeciagnac przez drzwi do kabiny...

teraz albo sie wcisniesz w gumowy opolot ktorym ida kable z auta do diody alarmu w drzwiach albo wychodzisz poprostu kablem po czym musisz go owinac tasma na tej gumie drzwi-auto zeby nie dyndal.

Jak juz masz kable w aucie no to w zaleznosci czy chcesz miec bardziej pro czy nie podpinasz sie pod bezpieczniki lub nie itd bla bla bla...albo szukasz plusa i do przelacznika podpinasz i wsio...


Sterowanie tymi lusterkami masz oryginalne fabryczne roverowe czy dokladane kupione razem z lusterkami??

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 00:35 ]
aa przewod migacza podpinasz do migacza w boczku karoserii rownolegle (po prostu lutujesz, izolujesz) i dziala...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 13:41   

Witam

Te lusterka są z kierunkowskazami, elektryczne i podgrzewane, a sterowanie nie jest fabryczne tylko dołożone razem z lusterkami, kable będę przedłużał i tak.

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 13:41 ]
Czy ściągaliście deskę rozdzielczą by przeprowadzić kable do tej gumowej przeplotki pomiędzy drzwiami a wnętrzem auta, bo za nic nie mogę od wnętrza auta dostać się do tej gumowej przeplotki.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 16:45   

uuu gruba robota...a jak zdejmiesz oslone bezpiecznikow i oslone pod kierownica oraz schowek po przeciwnej stronie nie da rady?

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 16:45 ]
Co do sterowania jezeli masz dokladane dedykowane pod te wlasnie lusterka to podejrzewam, ze bedzie trzeba tylko poprowadzic jeden przewod plusowy do sterownika. Dalej popodpinac kable od lusterka wg instrukcji do sterownika no i jeden przewod masowy i heja:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 21:18   

Tamtędy właśnie kable przeprowadziłem, największy problem to przedostać się do drzwi przez tą gumową przeplotkę co łączy drzwi z wnętrzem samochodu. Tam już jest tyle napakowane kabli, że tych dodatkowo z lusterek i sterownika nie wcisnę, więc chyba wywiercę nowy otwór poniżej i puszczę kabelki w nowej gumowej przeplotce do drzwi. Tylko będę musiał wymontować drzwi. Co o tym sądzicie?
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 12:56   

ja bym tak nie robil:)

Wez przewody splec jak warkocz razem. Przywiaz jakos do kawalka dosc sztywnego druta i przepchnij drut przez gume i ciagnij tak aby kable przeszly...

Hmmm mozesz gumowa oslone miedzy drzwiami a blacha auta polac goraca woda (niemal wrzadkiem) tuz przed operacja przepychania kabli co by guma sie zmiekczyla i coby latwo sie przeciagalo kable:)

[ Dodano: Sob Paź 24, 2009 12:56 ]
zywy30, wrzuc fotke tej gumy i drzwi tak pogladowo jak sprawa wyglada
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 18:14   

Witam

Mam już wszystko podpięte, chodzi cacy, ale zastanawia mnie, czy te niebieskie światła LED w lusterkach działają także podczas jazdy dziennej na światłach mijania, bo tak u mnie jest. Bo myślałem, że służą tylko do pozycyjnych (postojowe), w czasie gdy stoję. Czy to prawidłowa praca, że te niebieskie LEDY świecą cały czas jak tylko światła są załączone zarówno mijania jak i pozycyjne.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 01:06   

zywy30, jezeli podpiales przewod od tych niebieskich pod swiatla pozycyjne to tak masz. Ja bym w ogole nie podpinal!!! Palany Cie zgarna dowod cofna bedziesz musial to rozlaczyc i odebrac dowod po przegladize za 20-50zl nie wiem dokladnie ile sie placi za cofniety dowod. Wrzuc fotki jak to swieci!

PS sam poprowadziles i poprzylaczales kable czy ktos Ci to zrobil?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
lelek11 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 115
Skąd: Ożarów Mazowiecki

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 01:21   

Ja mam takie więc jak ktoś chce to piszcie na priv
 
 
zywy30 



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 07:28   

Witam
Znajomy elektryk mi to podpinał. Mam tam zrobione na szybko złączkę owiniętą taśmą izolacyjną tak, że mogę w każdej chwili to odpiąć na drzwiach, chciałem zamontować jakiś wyłącznik by na światłach mijania wyłączyć te niebieskie Ledy, a tylko zapalać na pozycyjnych. Czyli rozumiem, że mam podpięte w porządku i tak mają świecić te niebieskie Ledy na światłach mijania i pozycyjnych? Całą instalację sam poprowadziłem

[ Dodano: Sro Paź 28, 2009 07:28 ]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Lusterka z migaczami od hondy civic pasuja do r400??
50Juro Tuning wizualny 2 Sro Wrz 30, 2009 23:53
50Juro
Brak nowych postów [R200 2.0 sdi] Lusterka od 25
Yrek Tuning wizualny 2 Pią Sty 29, 2010 22:51
staf
Brak nowych postów lusterka m3 [200]
Bubu Tuning wizualny 5 Sob Lut 10, 2007 02:44
Gość
Brak nowych postów [R45/MG ZS] Lusterka od R75 do R45
Gość Tuning wizualny 2 Czw Mar 11, 2010 21:58
faecd
Brak nowych postów R25 Lusterka Zewnętrzne od R75
arni55 Tuning wizualny 2 Czw Cze 13, 2013 19:35
arni55



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink