Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Webasto czy przypasuje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Webasto czy przypasuje
Autor Wiadomość
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:07   [R75] Webasto czy przypasuje
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

kupiłem okazyjnie webasto Thermo Top C od Land Rovera , na oko niczym się nie różni od mojego , poza tym , że jest sprawne i młodsze , bo z samochodu z 2004 roku ... facet do niego dorzucił mi zegar i jakąś kostkę ....
powiedzcie mi proszę , czy przypasuje ono do R75 , głownie chodzi o sterownik ?? ?
w R75 były ponoć montowane webasta 98570B i 66232C , a to jest 66724A .....chociaż w moim jest jeszcze inne , bo 92255B , takie jak ma w swoim roverku też kris-tofer ....

Dołączam fotki i proszę o porady :)
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:15   

Jak węże, kostki, mocowanie, itp. pasują to musi pasować.
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:19   

wężyki i cały osprzęt pasuje , bo to takie samo webasto Thermo Top C , jak w R75 ....... chodzi tylko o wtyczkę do sterownika , bo jak wiem , to pod piny kabelki były w różnych miejscach podpinane w zależności od modelu, a nie chcę zepsuć sterownika ...może nie od modelu , bo model jest taki sam , tylko od numeru serii :)
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:22   

http://www.the75andztclub...ad.php?p=113663
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:30   

saute jak wepniesz kabelki w swojej kostce w te same piny co były w Land Roverze to musi działać, ale musisz zobaczyć kostkę z landka
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 19:04   

i tu jest jest problem , bo Landek jest na złomowisku w anglii :D

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 19:04 ]
szukałem u siebie pompki paliwa webasto za prawym , tylnim kołem i jest tam tylko chłodniczka , a żadnej pomki nie widzę ... czy mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie u siebie usytuowania tej pomki ?? ? .........z góry dziękuję :)
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 19:44   

Ja u siebie nie szukałem tej pompki , ale jak jest włączone webasto to słychać ją (jak cyka ) pod tylnym siedzeniem , Chłodniczka jest za tylnym kołem a pompka jest bardziej z przodu, bliżej siedzenia
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 20:01   

u mnie właśnie nic nie cyka i dlatego chcę sprawdzić pompkę .... ona jest pod podwoziem ?? ?
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 21:49   

pompka jest pod autem , jutro postaram się namierzyć moją, jak mi się uda to ci podam namiary
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 21:57   

wczerniec , fajnie i z góry dzięki ... jakby udało Ci się zrobić jeszcze np. komórką jej fotkę i miejsce gdzie jest zamocowana , to już w ogóle byłoby extra :)
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 09:56   

saute, racja ja mam właśnie model 92255B i jeszcze walczę z jego uruchomieniem, wszystko jest OK oprócz wysterowania pompki czyli jej zasilania i przerywania. Dodam, że pomka paliwa sterowana jest z elektroniki webasto i musi pracować w sposób przerywany aby paliwo podawać kroplami. Pompka powinna cykać jak pisał wczerniec,
Jeśli chodzi o umiejscowienie pompki to jest ona przy prawym progu pod nogami pasażera tylnej kanapy, wygląda ona jak cylinderek, z jednej i z drugiej strony przymocowane ma wężyki i kostkę z dwoma przewodami; wygląda mniej więcej tak http://www.allegro.pl/ite...seat_skoda.html

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 09:56 ]
Jeśli uda Ci się wyczarować coś sensownego to napisz. Kupiłeś je taniej niż webasta od R75 na allegro?
 
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 19:35   

kris-tofer , to chyba te nasze webasta z tym numerem jakieś felerne ... ale mam już kupione inne i wymienię
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
wczerniec 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 111
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 20:01   

tu masz zdięcia 1. to oczywiście pompka

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 20:01 ]
saute- ale twoje webasto jest [termo top C] , w roverach jest [ termo top z/c] może i to ma znaczenie.
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 16:14   

nie ma większego znaczenia ..... byłem dzisiaj w serwisie webasto MasterMot w Krakowie i okazało się , że moje webasto jak i cała reszta jest w 100% sprawne , więc niepotrzebnie kupiłem drugie .... ale , chociaż webasto moje jest sprawne z całą resztą, czyli pompkami sterami, czujnikiem temp. itd. to i tak się nie załącza .... podpieli swój komp i ruszyło bez problemu i mówili , że bardzo ładnie chodzi - jak nowe ... pytałem dlaczego nie chce chodzić , to stwierdzili , że wina kompa auta , a oni nie mają T4 żeby sprawdzić ... zaproponowali , że przerobią mi je na niezależne ogrzewanie postojowe , ale trzeba nową wiązkę , która kosztuje az 600 zł , bo zegar z programatorem mam............. teraz chociaż wiem , że webasto jest w pełni sprawne i szukam fachowca , który by to przerobił na podstawie schematu Mariana_K http://www.roverki.pl/ind...ti#comment-1423 , bo dla mnie to czarna magia :)

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 16:14 ]
dziękuję wczerniec za super foto :)
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lip 20, 2010 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 18:49   

saute, może problemem jest ten czujnik temperatury jednak...
O ile dobrze pamiętam to chyba u Ciebie w 75 pokazywało -30*, nie jestem do końca pewien, ale u kogoś ostatnio widziałem -30*.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
jarek2910 



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Jarosław



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 21:40   

Saute! Miałem ten sam problem. Po wymianie i naprawie elektroniki (pisałem w jednym z moich niestety niewielu postów) webasto nie działało po podłączeniu wtyczki sterowania (większej)- (podłączone " na ostro" - ok). Przeciąłem kabel który łączy sterowanie webasto z komputerem samochodu i wszystko jest ok. Webasto startuje w niskich temperaturach, silnik nagrzewa się szybko. Może webasto pracuje za długo ale tego nie wiem bo nie mam porównania. Według informacji które zabrałem, powinno wyłączyć się w określonej temperaturze. Używam samochodu z tym rozwiązaniem trzecią zimę. Wszystko funkcjonuje. Dodatkowo zmontowałem sterowanie zdalne WG ARTYKUŁU NIEOCENIONEGO MARIANA. Funkcjonuje również b. dobrze. Aby naprawdę nagrzać samochód webasto musi jednak pracować powyżej 15 minut. Dodatkowo w moim przypadku umieszczenie centralki zdalnego sterowania wewnątrz samochodu spowodowało znaczne ograniczenie zasięgu pilota centralnego zamka. Centralka do akumulatora - poprawiło się.
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 07:33   

Rowan , u mnie czujnik temp. zewnętrznej działa dobrze , ale ten czujnik i tak nie ma wpływu na webasto , co najwyżej na załaczanie ogrzewania tylnej szyby ... Webasto ma swój czujnik i jego wskazania się nie wyświetlają....

jarek2910 , ale ja nawet nie wiem który to jest ten przewód , bo też z chęcią bym go odciął ... i tak nie działa , więc nic nie zaszkodzi :) więc podpowiedz mi , który mam przeciąć ... co do podłączenia wg schematu Mariana , to sobie nie poradzę i chyba kupię orginalną wiązkę webasto do ogrzewania postojowego tyle , że kosztuje ok. 350 zł :/
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 09:54   

saute napisał/a:
Rowan , u mnie czujnik temp. zewnętrznej działa dobrze , ale ten czujnik i tak nie ma wpływu na webasto
saute, Rowan ma rację. Działanie Webasto oparte jest o temperaturę otoczenia , którą dostarcza właśnie czujnik temp. zewnętrznej zamocowany na zderzaku , który jak temperatura otoczenia jest niższa od 5 st.C , załącza pompkę paliwa
saute napisał/a:
Webasto ma swój czujnik i jego wskazania się nie wyświetlają....
ten czujnik zaś służy do kontroli temperatury płynu chłodniczego i załączania układu jak temperatura płynu spadnie poniżej 76 st.C.

Czyli do działania ogrzewacza potrzebna jest temperatura zewnętrzna poniżej 5 st.C i temperatUra płynu chł. poniżej 76 st.C .

[ Dodano: Sob Gru 12, 2009 09:54 ]
saute napisał/a:
czujnik i tak nie ma wpływu na webasto , co najwyżej na załaczanie ogrzewania tylnej szyby
oprócz wpływu na działanie Webasta , daje podstawę pracy innych układów np. ATC.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 10:34   

co wy Panowie za bzdury opowiadacie , webasto musi mieć swój osobny czujnik temperatury , który jest zamontowany na rurkach od wspomagania, czujnik temperatury zewnętrznej nie ma nic wspólnego z webasto , z niego idzie temp. na deskę i do ecu silnika !.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Gru 12, 2009 12:50   

PHJOWI napisał/a:
webasto musi mieć swój osobny czujnik temperatury
Tak jest, masz rację , a działanie jego jest takie jak opisałem wyżej , z tym że bez wpływu na ATC.
Montowany też był na zderzaku ( Operation of the fuel burning heater is based on ambient temperature supplied by
the ambient temperature sensor located on the front bumper).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 1.8] - czy przypasuje dwumas z 1.8T?
zetkaii Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lis 16, 2018 23:19
dzelo23
Brak nowych postów [R75] Webasto
sysekp Rover serii 75, MG ZT 169 Sro Lut 05, 2020 09:10
dawidd
Brak nowych postów [R75] WEBASTO
lexus99 Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Gru 28, 2008 09:21
edward25
Brak nowych postów [R75] Webasto
brak efektów wizualnych
gustav.pl Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Gru 08, 2008 16:27
Rowan
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Webasto
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Wrz 30, 2010 09:48
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink