Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tylne drzwi - otwieranie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tylne drzwi - otwieranie
Autor Wiadomość
Leberson 



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Szamotuły



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:14   [R75] Tylne drzwi - otwieranie
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

jedno pytanko jak otwieram auto z pilota to otwierają się wszystkie drzwi oprócz tylnych lewych patrząc na samochód od przodu, ale jak nadusze na ten guziczek otwierania drzwi w środku to od razu się otwierają. Szwab od którego go kupiłem próbował mi wytłumaczyć co to jest ale więcej się namachał niż ja zrozumiałem. Zastanawiam się czy idzie to jakoś wyłączyć. Blokadę rodzicielską niby wyłączyłem... Klamka działa wszystko normalnie i sprawnie tylko ze zawsze musze nadusić na ten guzik żeby te drzwi się otwarły;/
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Lip 18, 2011 23:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:23   

WR75 jest funkcja otwierania tylko jednych drzwi (od kierowcy) po 1-ym przyciśnięciu i po 2-im pozostałych. Można ustawić tak aby otwierały się wszystkie naraz, ale tylko komputerem T4.
Jeżeli masz problem, że drzwi o których mówisz nie otwierają się jako jedyne ze wszystkimi pozostałymi to prawdopodobnie blokuje się mechanizm otwierania w drzwiach. Możesz tez podregulować cięgno które znajduje się przy mechanizmie. Nie mówię o całkowitym blokowaniu się jego, tylko o częściowym. Miałem podobnie z jednymi drzwiami z tyłu. Po przesmarowaniu wszystko chodzi równo.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:41   

apples, napisz dokładniej jakie cięgno bo ja mam problem z drzwiami pasażera imoże to być to
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:54   

heh ja tez mam problem z drzwiami pasażera i coś mi się wydaję, że będę musiał tapicerkę ściągać ;)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 15:15   

U mnie się kantowało trochę przy tym bolcu, który wychodzi przy szybie z drzwi. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba odkręciłem trochę też tą główkę na cięgnie, tak by wysuwało się wyżej. Przesmarowałem wszystkie elementy zamka w środku, mechanizm klamki w pozycji wyciągniętej i zamkniętej, prawidłowo docisnąłem boczek do profilu drzwi bo jakiś fachman jak ściągał to go ... .
Problem może być w tym, że cięgno musi być włożone prawidłowo w plastyk w zamku. W tym plastyku jest szpara i dziura w którą trzeba wcisnąć cięgno, aby podczas wysuwanie nie kantowało się (zaznaczyłem na zdjęciu). Wszystkie elementy mechaniczne ze zdjęcia potraktowałem smarem grafitowym i wreszcie drzwi mi się nie zacinają. Nawet podczas tych mrozów. :wink:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 15:50   

Duzo sie pieprzy emlementow. Czesto zamki same w sobie umieraja.
Czasami urywa sie od klamki ten plastik do regulacji.

Mnie obecnie poddalo sie tak, ze nie otwiera sie rygiel z zadnej kombinacji.
Dodatkowo wyglada jakby sie blokada kinder wlaczyla.

Nie wiem czy to tak latwo uda mi sie zdjac, zeby czegos nie polamac ;/
W kazdym razie podobno z tylu jest mozliwe zdjecie boczku pomimo otwarcia drzwi.
Sa instrukcje na forum.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 16:18   

MaReK
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49698
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#439738
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 26, 2010 07:11   

U mnie są w tej chwili podobne objawy. Prawe tylne drzwi nie odblokowują się ani z kluczyka, ani po naciśnięciu przycisku w kabinie.
Po pociągnięciu za klamkę "grzybek" idzie normalnie do góry, a zamykając samochód wszystko działa normalnie (grzybek się chowa).

Gdyby to się działo pół roku temu to bym się nie dziwił, ale teraz? :roll:
 
 
salo211 




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 20:20   [ R75] problem z zamkiem

witam , mam troche nietypowy problem i nie znalazlem jeszcze rozwiazania na forum , mianowicie w drzwiach kierowcy przy zamku obok klamki prawdopodobnie ułamła sie zapadka ktora zabezpiecza wnetrze zamku przed brudami , , ta ktora wklada sie kluczyk to sie chowa i jak sie wyjmuje to sie zamyka , auto otwieram zawsze kluczykiem , czy jest mozliwosc naprawy tego , czy tylko wymiana i z czym to sie wiaze ? czy moze przestac dzialac centralny zamek po wymianie na inny ? prosze o odpoowiedz i pozdrawiam :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 21:48   

chyba w VW kuzyna to naprawiłem. trzeba było wyjąc bębenek i dało się zdjąć tą wierzchnia osłonę. W roverze nie wiem czy idzie się jakoś dobrać do samego bębenka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
salo211 




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Sro Lip 20, 2011 20:10   

zamek zrobiony , szybciej jak by sie mogło wydawać, pozdrawiam
 
 
szymon75 



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 31
Skąd: Piła



Wysłany: Pią Sie 09, 2013 21:18   

Witam. Temat dawno wałkowany, ale jestem nowy i mam nadzieję, że się ktoś zainteresuje. Mam problem podobny do opisywanego powyżej, ale dokładnie sytuacja przedstawia się tak: Po kupnie R75 dwa lata temu z pilota otwierały się tylko przednie drzwi pasażera. Podobnie sytuacja miała się w sytuacji używania przycisku wewnątrz kabiny. Używając kluczyka, po jednym przekręceniu otwierały się drzwi kierowcy, a po dwukrotnym przednie drzwi pasażera. Tylne w ogóle nie reagowały. Udałem się więc do warsztatu celem diagnozy komputerowej. Otrzymałem informację, że należy wymienić moduł zamka centralnego, który niby znajduje się w drzwiach pasażera, ale z tego co wyczytałem na forum coś takiego nie istnieje, ale dla pewności zdemontowałem tapicerkę i moje przepuszczenia się sprawdziły. Gdyby tego było mało, to po diagnozie w trakcie której pokasowali występujące błędy okazało się, że już żadnych drzwi nie można otworzyć pilotem oraz przyciskiem wewnątrz kabiny. Czytając powyższe wypowiedzi wydaje mi się skrajnie niemożliwe aby wszystkie cztery zamki uległy zatarciu, zablokowaniu itp. Dodam, że z pilota zamykają się wszystkie cztery bez problemu. Czy ktoś może mnie nakierunkować gdzie szukać przyczyny? Będę niezmiernie wdzięczny, gdyż już prawie dwa lata walczę z tym zamkiem nieustannie przeglądając tutejsze forum.
 
 
RP 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 48
Skąd: Katowice / Lesiopole

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 10, 2013 09:07   

To i ja dodam coś od siebie. W moim przypadku sprawa wygląda tak że jak wcisnę raz na pilocie to otwierają mi sie drzwi kierowcy a czasem pasażera. Za drugim wciśnięciem kierowca/pasażer -to zależy które otwarły się za pierwszym razem to teraz te drugie i jedne z tylnych drzwi. A za 3 razem drugie tylne. Więc żeby otworzyć całe auto to muszę :arrow: 3 razy wcisnąć.
Natomiast z kluczyka wszystkie normalnie. 1- kierowca ; 2 -pozostałe. :mrgreen:
_________________
Felicja 1.3LX ==>>R75 2.0 V6
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 15, 2013 22:56   

Mam tak samo. wydaje mi się że to wina zasięgu pilota.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
szymon75 



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 31
Skąd: Piła



Wysłany: Pią Sie 16, 2013 13:30   

Tylko, że w moim przypadku to nawet z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy :cry: Ale dzisiaj zamierzam wymontować jeden z tylnych zamków, przeczyścić, nasmarować i zobaczę jakie będą tego efekty.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Sie 16, 2013 15:40   

szymon75 napisał/a:
i zobaczę jakie będą tego efekty.

Obawiam się że żadne. Silniczki dostały w pupę. Warto zrobić konserwacje i wymienić na sprawne. Ale konserwacje zrób też innym zamkom - zwłaszcza temu od kierowcy.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
szymon75 



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 31
Skąd: Piła



Wysłany: Pią Sie 16, 2013 20:36   

Sprawa ma się następująco. Wymontowałem jeden z zamków celem wyczyszczenia. Okazało się jednak, że zamek "na sucho" działa bez zarzutów i jest bardzo dobrze nasmarowany. Następnie podłączyłem zamek bez montażu aby zaobserwować jego pracę. Po naciśnięciu na pilocie przycisku zamykania element numer 1 na dolnym obrazku wykonał ruch do góry i spowodował zamknięcie zamka co można zaobserwować patrząc na element nr 2. Analogicznie wykonałem próbę otwarcia zamka i element nr 1 wykonał ruch na dół co widać na górnym zdjęciu i powinien wymusić (tak mi się wydaję) ruch elementu nr 3 w kierunku zgodnym ze strzałką co spowodowałoby uniesienie elementu nr 2 i tym samym odblokowanie zamka. Dodam, że w pozostałych zamkach podczas próby otwierania też słychać ruch elementu nr 1, jednak nijak ma się to z otwieraniem zamka.
Moje pytanie zatem brzmi, czy poza elementem nr jeden jest coś w zamku jeszcze sterowane elektrycznie a jeśli nie to co powinno spowodować ruch elementu nr 3 w kierunku strzałki aby odblokować zamek?
_________________
Nic nie dzieje się bez przyczyny...
 
 
roverss75 



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 22
Skąd: słupsk



Wysłany: Sob Sie 17, 2013 17:37   

jest trochę grzebania , spróbuj dobrać się do silniczków, miałem tak jak umarły szczotki w silniczku odpowiedzialnym za wysuwanie tego czegoś przy szybie. Ciężko ale da się zrobić.
 
 
szymon75 



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 31
Skąd: Piła



Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 20:44   

Faktycznie uszkodzone okazały się silniczki odpowiedzialne za otwieranie drzwi. Niestety prócz zużytych szczotek okazało się, że wykończone są również komutatory. Zmusiło mnie to do wymiany całych silniczków. Obecnie jestem po naprawie całej prawej strony. Zamki hulają jak nowe :grin:
_________________
Nic nie dzieje się bez przyczyny...
 
 
szumi161 



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 3



Wysłany: Pią Sty 31, 2014 16:14   

Witam mój problem wyglada nastepujaco przednie drzwi pasazera nie otwieraja sie ani od srodka ani od zewnatrz niewiem jak tam sie do tego zabrac bo na zamknietych drzwiach nawet nie mozna rozebrac tapicerki mianowicie pociagam za klamke od srodka cypelek idzie w gure i to na tyle słychac prace zamka ale nie otwieraja sie od zewnatrz klamka chodzi luzno bez oporu nic nie słychac pracy ;./ ma ktos jakis pomysł jak sie zabrac do tego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otwieranie Drzwi
kristohuliciu Rover serii 75, MG ZT 31 Pon Lut 16, 2009 14:59
nitta
Brak nowych postów [R75] Awaryjne otwieranie drzwi.
Zablokowane drzwi - lewe tylne. Nie mozna otworzyć od wew i zew.
reed Rover serii 75, MG ZT 29 Sob Lip 04, 2009 09:24
dukat11
Brak nowych postów [R75] Otwieranie/zamykanie drzwi, tempomat
dzieju Rover serii 75, MG ZT 27 Nie Lis 28, 2010 23:43
yankeesko
Brak nowych postów [R75] Zamykanie / otwieranie drzwi z pilota
yoyo_85 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 30, 2011 21:09
apples
Brak nowych postów [R75] Włamanie do samochodu, otwieranie drzwi
voltman Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Gru 02, 2010 20:51
Aragorn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink