Forum Klubu ROVERki.pl :: Router ADSL a net z Neti
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Router ADSL a net z Neti
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:13   Router ADSL a net z Neti

Witam i moze glupio sie zapytam ale jak to ustrojstwo odpalic bo za cholere nie mam pojecia czy cos z nim nie tak czy nie mam sygnalu jeszcze od nich :(
Na ruter to sie wbilem i porobilem ustawienia ale w jednym miejscu nie wiedzialem co wpisac i moze tam popelnimem błąd a pytanie bylo o Username i password i tam wpisalem admin moze to jest blad ?? ?
Net ma byc na lini TP od Neti a router to TP-link TD-W8901G.
Moze ktos mi podpowie co i jak mam poustawiac i po czym poznac ze mam wogole dostep do uslugi ?? ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:22   

jesli internet masz na kablach tepsy to konfiguracje routera musisz robic jak konfiguracje neostrady
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:23   

BoloSr, username/pass wpisujesz nazwę użytkownika/hasło od dostawcy czyli netii (oni na umowie bodaj zapisują). A sam router na takim łączu konfigurujesz jakbyś miał neo. A poznasz, że Cię podpieli jak się zapali dioda adsl/dsl na ruterze.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 18, 2010 20:33   

misi3k napisał/a:
BoloSr, username/pass wpisujesz nazwę użytkownika/hasło od dostawcy czyli netii (oni na umowie bodaj zapisują). A sam router na takim łączu konfigurujesz jakbyś miał neo. A poznasz, że Cię podpieli jak się zapali dioda adsl/dsl na ruterze.


czyli narazie brak sygnalu :( bo dioda niestety ale sie nie pali a co do username/pass w pierwszym momencie to sie wpisuje internet a potem przy aktywacji dopiero to co piszesz tak wyczytalem na ich stronie :)
wiec jutro bede musial sie do nich dodzwobic i ich opier.. ze znowu nie ma tak jak milo byc :(

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 20:33 ]
haszczyc napisał/a:
jesli internet masz na kablach tepsy to konfiguracje routera musisz robic jak konfiguracje neostrady

wszystko fajnie ale ja nigdy nie mialem netu od tepsy :(
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 21:16   

BoloSr, jeżeli dioda się nie pali to możesz jeszcze sprawdzić ustawienia routera (VPI/VCI 0/35 enkapsulacja VCMUX protokół pppoa) ale tutaj raczej nie będzie nic skutkowało brakiem synchro jeżeli dobrze pamiętam. Co do konfiguracji. Najłatwiej wziąć instrukcję w łapkę i przeczytać. Do większości sprzętu dodają teraz tzw quick start. W instrukcji wiedzę jest Quick Setup, to sobie wybierz i postępuj zgodnie ze wskazówkami (wyżej ci napisałem wymagane dane które musisz znać na linię tp). Jak cię będzie pytać o wan/isp password to wpisujesz to od netii (nie wiem jak tam dają możliwe, że trzeba coś tam u nich aktywować jak w tp), a jak a lan pass to do routera.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 18, 2010 21:27   

misi3k napisał/a:
BoloSr, jeżeli dioda się nie pali to możesz jeszcze sprawdzić ustawienia routera (VPI/VCI 0/35 enkapsulacja VCMUX protokół pppoa) ale tutaj raczej nie będzie nic skutkowało brakiem synchro jeżeli dobrze pamiętam. Co do konfiguracji. Najłatwiej wziąć instrukcję w łapkę i przeczytać. Do większości sprzętu dodają teraz tzw quick start. W instrukcji wiedzę jest Quick Setup, to sobie wybierz i postępuj zgodnie ze wskazówkami (wyżej ci napisałem wymagane dane które musisz znać na linię tp). Jak cię będzie pytać o wan/isp password to wpisujesz to od netii (nie wiem jak tam dają możliwe, że trzeba coś tam u nich aktywować jak w tp), a jak a lan pass to do routera.


to mam ustawione odpowiednie 2 razy sprawdalem i chyba nie ma uslugi wlaczonej :( jutr bede sie dowiadywal co i jak
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 21:39   

Utworzyles nowe połączenie dla Netii ? Tam pozniej powinnes wpisać jakieś dane bla bla, też nie dawno zrezygnowałem z usług TP, na rzecz Netii :) Mialem modem ADSL Speedtouch :) No i przez pierwsze 18dni użytkowania jestem zadowolony :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Tomassso 




Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 74
Skąd: Łódź

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 21:45   

Witam.
Kilka tygodni temu podłączałem u siebie to ustrojstwo i jak na razie działa ;)
Jak już podłączą Cie do usługi to chętnie służę screenami z mojej konfiguracji.
W razie problemów pisz śmiało ;)
gg 2314602 (cały czas niewidoczny ;) )
Pozdrawiam.

edit//
O ile dobrze pamiętam to na stronie netii możesz sprawdzić status usługi, bez zbędnego dzwonienia ;)
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 22:13   

kzrr, do rutera nie tworzy się żadnego połączenia tak jak do modemu usb.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 19, 2010 09:52   

kzrr napisał/a:
Utworzyles nowe połączenie dla Netii ? Tam pozniej powinnes wpisać jakieś dane bla bla, też nie dawno zrezygnowałem z usług TP, na rzecz Netii :) Mialem modem ADSL Speedtouch :) No i przez pierwsze 18dni użytkowania jestem zadowolony :)


narazie wszystko jest OK dostalem wlasnie info od Neti ze usluga bedzie dostepna od 21 a nie od 18 jak to wstepnie telefonicznie mi mowiono :) wiec narazie czekam na sygnal i bede robil 2 podejscie :)
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 19, 2010 22:19   

Nie zapomnij dokonać aktywacji usługi bo bez tego nie dostaniesz loginu i hasła.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 00:30   

TomC napisał/a:
Nie zapomnij dokonać aktywacji usługi bo bez tego nie dostaniesz loginu i hasła.

A nie zawsze tak jest.
Mialem juz kilka przypadkow, ze usluga byla odrazu aktywowana i podane bylo haslo i login na umowie klienta. Gdzie niegdzie jednak, musialem wpisac standardowe login/haslo, aby potem otrzymac od nich nowe dane. Nie mialem czasu zastanowic sie dlaczego tak jest ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 21, 2010 20:34   

juz mam i nawet dziala :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [SOLVED]POŁĄCZENIE ROUTER - ROUTER ! POMOCY INFORMATYCY
Raptile Offtopic 19 Wto Gru 22, 2009 23:58
MaReK
Brak nowych postów Router?
Papaa2 Offtopic 14 Pon Kwi 12, 2010 12:26
MaReK
Brak nowych postów Jaki router?
Mix Offtopic 19 Sro Sty 12, 2011 19:50
Mix
Brak nowych postów Router do iPlus - jaki
ADI-mistrzu Offtopic 3 Sro Paź 19, 2011 19:20
zelu
Brak nowych postów Jaki router wybrać?
Pomóżcie bo ja nie mam bladego pojęcia
Dam-Kam Offtopic 23 Czw Mar 19, 2009 20:35
Dam-Kam



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink