Forum Klubu ROVERki.pl :: [r214] centralny zamek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:26
[r214] centralny zamek
Autor Wiadomość
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 19:35   [r214] centralny zamek

Hmm to mnei zaskoczył przed chwilą :( podchodzę a tu nic, zero reakcji na pilota.. tzn immo rozbroilo sie i nie migalo, ale centralny nie otworzyl silownikow drzwi i bagaznika.. co moze byc przyczyna ? gdyby padl silownik to reszta by dzialala nie?

zwlaszcza ze nie są stare bo z tego lata jak zakładałem... :) podejrzewam jedno miejsce gdzie laczyelm kabelki pod stacyjka ze moglo sie cos poluzować, ale moze cos innego jeszcze wymyślicie .. bezpiecznik jest ok :) ps. jak otworzyc bagaznik (z kluczyka odpada bo tak zalozylismy silownik ze ni ch.. :D )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 27, 2009 19:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 19:51   

A jak otwarłeś drzwi z kluczyka to reszta zamków się otwarła? Bo może coś nie tak masz z jednostką sterującą?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 19:54   

Steff napisał/a:
A jak otwarłeś drzwi z kluczyka to reszta zamków się otwarła? Bo może coś nie tak masz z jednostką sterującą?


To jest inna bajka:) sam dokładałem siłowniki na przednie drzwi + bagażnik, tak ze z kluczyka nie reaguje na jednostke sterująca (nie ma mastera), a wiązke klapy dopiero pare dni temu konserwowalem asekuracyjnie (zwiazane z problemem braku swiatel stop ale wszystko bylo ok)
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 20:05   

Skoro CZ jest dokładany i bezpiecznik sprawny to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić kabelkologię i pracę pilota (choć jak rozbroił imo to raczej jest ok).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Eciffo 



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 23
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 19:04   

Witam
Podepnę się do tego tematu.
A więc mam problem z centralnym a minowicie prawa strona nie działa (chodzi o centralny zamek) jak na pilocie otwieram to tylko strona od kierowcy reaguje, a od pasażera nic. Kluczykiem nie mogę sprawdzić bo mam otrwieranie tylko od strony kierowcy. naomiast gdy ręcznie otwieram (od środka to tylko otwierajaą sie wybrane drzwi (oczywiscie od strony pasazera)
Drugi problem to że centralny sam się zamyka tzn np kluczyki w stacyjce a tu nagle slysze ze sie zamkneely ( takie stukacie czy cos takiego\\\\(
Co to może być?
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 21:42   

Jak dla mnie to może być poprostu padnięty siłownik w drzwiach pasażera. Drzwi masz 3 czy 5 ?? Bo jeśli 5 to co z tylnymi??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Eciffo 



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 23
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 17:27   

mam 5 drzwiową. Tylnie od strony pasażera też nie reagują (cała lewa strona nie reaguje na pilota).
Niedawno kupiłem ten samochód i nie wiem czy to nagle się popsuło czy stopniowo. Ale jeżeli to siłowniki to aż dwa?
A co może być że centralny sam się zamyka sam otwiera?

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 17:27 ]
Podniosę Temat.
Co do mojego problemu to czy jeżeli zakupię używane siłowniki do każdych drzwi czy będą działały bez problemu, jeżeli tak to jak to zrobić ?
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 19:41   

Nie wiem jak to jest rozwiązane w R25 bo w tym aucie jak narazie wszystko mi działa :rotfl: Jedyne doświadczenia z siłownikami mam z R111 ale tam otwieram wszystko tylko z kluczyka bo nie ma pilota. Jedno co mi przychodzi do głowy na tę chwilę to wyjąć siłownik z tych drzwi które działają i wsadzić go do tych co nie działają. Jeśli zadziała to siłownik, jeśli nie to chyba jakaś przerwa w instalacji z tej strony :neutral:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:05   

problem z zamkiem wyglada tak ze zamrzl ci napewno silownik od strony kierowcy i przez to pozostale sie nie otweiraja... mialem to samitutko... myslalem ze cos padlo okazalo sie ze to silownik zamarzl otowrzylem klape kluczykiem wszedlem do auta odpalilem pochodzil ochwile i puscil...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Eciffo 



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 23
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:28   

Właśnie raczej nie ponieważ lewa strona działa cała (tzn drzwi kierowcy i pasażera za kierowća tylko od czasu do czasu sam sie zamyka i sam sie otwiera). Natomiast prawa strona calkowicie nie reaguje. Nawet jak od srodka otworzę to otwieraja sie tylko te drzwi w których podniośe do góry ten przycisk.
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:40   

a wiazka w klapie ok? czasem tamn moze byc jakies zwarcie, zanim napisze ze jakis czas tem uto robiles to sprawdz jeszzce raz jak juz 2 razy lutowalem i w tym roku wymieniam te sztywne i przecierajace sie kable...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 23:01   

Eciffo napisał/a:
Co do mojego problemu to czy jeżeli zakupię używane siłowniki do każdych drzwi czy będą działały bez problemu, jeżeli tak to jak to zrobić ?
siłowniki do każdych drzwi tzn uniwersalne? Nie nie pasują.
Ja kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/ite...ocja_sklep.html
ale tak się nie da. Trzeba kupić używany siłownik
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 23:52   

zakladalem centralny w calym roverku... i przygotowalem nawet dokaldny opis co i jak szukaj w moich tematach... podpiolem to pod orginalna instalacje z przodu juz byla z tylu zalozylem nowe kable ... w klapie rowniez byla juz gotowa instalacja... co do montazu silownikow da sie bez problemu rowniez takie uniwersalne kupowalem troche kombinowanie i jest ok ;]
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Eciffo 



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 23
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Sty 29, 2010 19:46   

Mam zamiar zakupić używane siłoweniki z podobnego modelu ale nie wiem czy bedą chodziły CZy one zadziałają jak je podłaćze pod stare- jeżeli TAk to czy po podłączeniu należy coś jeszcze zrobić czy powiinny chulać od Razu.
 
 
china22 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 107
Skąd: Głubczyce



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 10:53   

Witam! ja mam problem z centralnym od kad zakupiłem 'roverka
problem jest taki że centralny wogóle nie reaguje (musze otwierac drzwi kluczykiem i reszte od środka (5 drzwi)) immo normalnie sie włancza i wyłancza z pilota, miałem spalony bezpiecznik po wymianie w kazdych drzwiach coś zaczeło stukać i od tamtej pory cisza... i centralny nie otwiera ani nie zamyka. Znajomy mechanik twierdzi ze należy wymienic sterownik od centralnego i alarmu, myślicie że to w tym problem? :sad:
 
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 11:10   

azer napisał/a:
Eciffo napisał/a:
Co do mojego problemu to czy jeżeli zakupię używane siłowniki do każdych drzwi czy będą działały bez problemu, jeżeli tak to jak to zrobić ?
siłowniki do każdych drzwi tzn uniwersalne? Nie nie pasują.
Ja kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/ite...ocja_sklep.html
ale tak się nie da. Trzeba kupić używany siłownik


Ja swoj problem juz dawno rozwiazałem, tylko nei napisalem :)

ps. azer :) da sie ja mam uniwersalne pomontowane
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 15:37   

Eciffo napisał/a:
Mam zamiar zakupić używane siłoweniki z podobnego modelu ale nie wiem czy bedą chodziły


Ja też tak kiedyś zrobiłem do 111-stki. Kupiłem 2 używki. Przy sprawdzeniu działały. A potem po 2-wóch miesiącach padły pierwszy a po pół roku drugi. Dlatego z doświadczenia nie polecam. Skończyło się na tym, że kupiłem "uniwersalne". Do tyłu pasowały idealnie. Niestety z przodem były problemy bo tam bardzo mało miejsca. Ale po małych przeróbkach..... :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r214] 97r centralny zamek ;//
themartino Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Maj 27, 2008 23:04
Paul
Brak nowych postów [R214 Si 97] Złośliwy centralny zamek. Raz działa a raz nie.
pol82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Sty 16, 2008 20:59
pol82
Brak nowych postów [R214] Centralny zamek - Raz działa, raz nie (Nie originalny
Saaphyri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Paź 02, 2017 12:12
Saaphyri
Brak nowych postów [R200] Zamek drzwi kierowcy i centralny zamek ciągle pracuje
cyklopuss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Maj 12, 2012 13:12
cyklopuss
Brak nowych postów [r 214 ] Centralny zamek
hudy23_1985 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Wrz 26, 2010 17:34
hudy23_1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink