Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 1.4] zimówki i niedysponowany klakson
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 1.4] zimówki i niedysponowany klakson
Autor Wiadomość
avesta 



Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Lut 15, 2010 21:45   [MG ZR 1.4] zimówki i niedysponowany klakson

Witam, od niedawna posiadam mg zr 2005, chyba nie bardzo znam sie na autach więc mam kilka dylematów :)
- nie działa mi klakson :/
- czy pomarańczowa kontrolka silnika powinna się palić przy przekręconym raz kluczyku czy nie?

i jeszcze jedno
mam opony zimówki 195/55R16, polecono kupić mi węższe 15. Czy na pewno tak będzie lepiej?
Ostatnio zmieniony przez avesta Pon Lut 15, 2010 23:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 15, 2010 21:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 22:30   

Mówiłem Ci, żebyś zajrzała do bezpieczników ;)
Napisałem w tym drugim temacie, że nie tylko pod maską są, ale też pod kierownicą :)
O kontrolce Ci też pisałem, że powinna świecić tylko przy włączonym zapłonie - stacyjka na "II".
Co do opon to wyjeździj te które masz :)
Na zimę lepiej mieć węższe opony, ale nie będziesz przecież tych wyrzucać - są ok.
Ja mam na zimę 185/65/15.
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 22:33   Re: [MG ZR] wszystko

avesta napisał/a:
czy pomarańczowa kontrolka silnika powinna się palić przy przekręconym raz kluczyku czy nie?

tak powinna ale po odpaleniu ma zgasnąć jeśli pali się w czasie jazdy oznacza awarię


avesta napisał/a:

mam opony zimówki 195/55R16, polecono kupić mi węższe 15. Czy na pewno tak będzie lepiej?
porada pewnie sprzedawcy felg i opon ;-) ważne jest to by opony były w zimie zimowe a w lecie letnie a sam rozmiar jest ok

co do klaksonu to na początek bezpieczniki i okablowanie jak to nie pomoże to już tylko do mechanika :-)

a tak pozatym to co ma oznaczać "wszystko" w tytule? trochę to bez sensu
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:03   

Ta kontrolka od silnik nie gaśnie CI czasem równo z jakąs inna kontrolką??
Klakson nie działa od początku czy dopiero po Twoim dzwonie przestał?? masz poduszki powietrzne?? może ktoś coś kombinował i stąd ten problem?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
avesta 



Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:11   

Krzysi3k napisał/a:
Mówiłem Ci, żebyś zajrzała do bezpieczników

tak jakoś czasu dziś zabrakło :) ale jutro przed pracą aż z ciekawości zajrzę

powtórzyłam pytania, żeby jakoś zacząć temat
Aragorn napisał/a:
a tak poza tym to co ma oznaczać "wszystko" w tytule?

to ma znaczyć że jak znam życie to u mnie stale będzie coś nie tak :) , nie chce za każdym razem zakładać nowego topiku więc pomyślałam że zbiorę wszystko w jednym. Może faktycznie dziwnie to brzmi
a opony? po zaliczeniu rowa jakoś mam obawy przed jazdą więc hmmm może węższe to bezpieczniejsze

[ Dodano: Pon Lut 15, 2010 23:11 ]
Markzo napisał/a:
Ta kontrolka od silnik nie gaśnie CI czasem równo z jakąs inna kontrolką??
Klakson nie działa od początku czy dopiero po Twoim dzwonie przestał?? masz poduszki powietrzne?? może ktoś coś kombinował i stąd ten problem?


na I - palą się 3 kontrolki w tym silnik
na II gasną wszystkie

poduszki są, a z klaksonem szczerze to nie sprawdziłam przed rowem :oops:
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:13   

avesta, proszę krótko sprecyzować swoje problemy w temacie.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:23   

avesta napisał/a:
na I - palą się 3 kontrolki w tym silnik
na II gasną wszystkie

Powoli, bo już mi się mieszać zaczyna. "I" to jednokrotne przekręcenie stacyjki, nic nie powinno się włączać (przynajmniej u mnie w dieslu tak jest), z wyjątkiem el. szyb, radia itp. - żadne kontrolki. "II" - wtedy włącza się zapłon, włączają się kontrolki, nawiew itp. "III" - odpalasz silnik.
Tak jest? Bo jeśli rzeczywiście zapalają Ci się na "I" i nie pomieszałaś nic to coś przekombinowane jest. A i wszystkie kontrolki powinny osobno gasnąć, żadna nie powinna w tym samym czasie.
A z oponami daj sobie spokój :)
Wpadnij kiedyś na spot, tylko na wiosnę, bo teraz nie ma to obejrzymy Twojego ZRa :)

Jeśli wszystkie bezpieczniki będą dobre to wtedy odkręć delikatnie poduszkę powietrzną. Od tyłu klucz torx (zapytaj faceta jakiegoś najlepiej :P ), nie odłączaj wtyczki od poduszki broń Boże (powinno się robić na odpiętym aku, choć można i bez) i po prostu sprawdź czy jest podłączony klakson - jeśli tam leży problem to na bank miałaś coś kombinowane...
 
 
avesta 



Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:34   

ok ja namieszałam
na II gasną mi wszystkie (juz teraz kolejności nie wymienią ale ostatnia to SRS) oprócz 3
a jak odpalam silnik to już żadna się nie świeci

Krzysi3k napisał/a:
Wpadnij kiedyś na spot

z MoimGratem ? :) oj nie wiem bo znajduje coraz więcej "wad" :)

a do grzebania się w poduszce wyślę faceta, ja tylko zajrzę z ciekawości :)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:47   

Krzysi3k napisał/a:
Ja mam na zimę 185/65/15.
to masz niezla kupe miecha :) ja mam 185/60/15 i tak mi sie czasami wydaje ze mam balony nie opony. W roli wyjasnienia dla kolezanki avesta, 185 oznacza szerokosc gumy, natomiast 65 w przypadku Krzysi3k, czy 60 w moim przypadku oznacza gruboscopony miedzy obrysem zewnetrznym kola z felga wyrazona w procentach. U mnie jest to 60% ze 185 mm czyli.. nie mam kalkulatora pod reka, Krzysi3k, z kolei ma 5% grubsze opony wiec ma bardziej, jak to sie mowi, bablowate kola. pozdro
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:54   

Cytat:
mam opony zimówki 195/55R16, polecono kupić mi węższe 15


To nie tylko węższe ale i o cal mniejsze polecono Ci kupic? dziwna rada ,żeby do zmiany felg zmuszać. Węższe opony niż fabryczne to dobry pomysł na zimę ale nie trzeba zmieniać na 15. Jeżeli obecne działają to narazie nie wydawaj kasy.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:56   

ok jeszcze jedno male wyjasnienie. Pozycja I stacyjki odblokowuje kierownice, czyli mozna nia krecic na postoju ( czesto stosowane przy jakis naprawach czy cos gdzie nie ma potrzeby odpalania auta a trzeba obrucic kola, w pozycji zerowej - bez kluczyka - kierownica sie blokuje i nie mozna jej obrucic ani w prawo ani w lewo)

poz II przepuszcza zaplon na podstawowe odbiorniki pradowe w aucie. wtedy zalacza sie pompa paliwa, wtedy idzie napiecie na cewke. Poczatkowo zasilanie idzie z akumulatora

poz III jest wylacznie do uruchomienia rozrusznika, zauwaz ze jak odpalisz i puszczasz kluczyk on sie nieco cofa czyli wraca do poz II, poz III jest wychylkowa i w niej tylko podajemy napiecie na rozrusznik, ten krecac silnikiem, palcem rozdzielacza rozdziela iskre na poszczegolne gary, paliwo jest podawane i dawkowane przez komputer i bum silnik odpala

I wtedy znowu jestesmy na pozycji II ale z wlaczonym silnikiem i zasilanie idzie z alternatora (pradnicy samochodowej)

W momencie gdy masz zgaszony silnik i przekrecisz w poz II wyskoczy blad smarowania, zasilania, abs, czy srs. Srs po krotkim czasie znika, bo on swiecac sie informuje o testowaniu ukladu bezpieczenstwa, poduszek powietrznych. Jezeli cos z airbagami jest nie tak to lampka bedize sie palila ciagle nawet po odpaleniu sygnalizujac jakas usterke czy niestprawnosc ukladu w czasie kolizji. Po odpaleniu wszystkie lampki informacyjne powinny zgasnac.

[ Dodano: Pon Lut 15, 2010 23:56 ]
chudson napisał/a:
Węższe opony niż fabryczne to dobry pomysł na zimę
wiesz ile kosztuja opony o wymiarze 185/xx/16??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 08:51   

faecd napisał/a:
ok ja namieszałam
na II gasną mi wszystkie (juz teraz kolejności nie wymienią ale ostatnia to SRS) oprócz 3
a jak odpalam silnik to już żadna się nie świeci

Czyli jest ok ! :)
faecd, wiem wiem :D guma ogromna, ale na zimę może być ;)
Na lato zakupiłem 195/45/16 to mi plomby powypadają :P
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
avesta 



Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:12   

Krzysi3k napisał/a:
Czyli jest ok !

super, jedna rzecz na + :)

z tymi oponami to powiedziano mi że na takich jakie mam nie dam rady jeździć, że to wymyślony rozmiar i żebym sobie zmieniła na normalne (cokolwiek to znaczy :)) czyli 15 calowe i 185
a letnie ja mam 205/55R16, hmmm :)
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:41   

w 75 mamy zimówki 205/65/15... to tez nie normalny? letnie do coupe mam 205/40/17 i co, tez nie normalny? olej tych znaFcUF ciepłym moczem :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 15:43   

avesta napisał/a:
z tymi oponami to powiedziano mi że na takich jakie mam nie dam rady jeździć, że to wymyślony rozmiar i żebym sobie zmieniła na normalne (cokolwiek to znaczy :) ) czyli 15 calowe i 185

Daj spokój sobie ;)
avesta napisał/a:
a letnie ja mam 205/55R16, hmmm :)

Duuuże gumy... jeśli przez lifting nie zmienili coś to może ci trzeć.
Chociaż ZR podobno ma inną maglownicę i koła się mniej skręcają...
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 23:48   

OT
Markzo napisał/a:
w 75 mamy zimówki 205/65/15... to tez nie normalny? letnie do coupe mam 205/40/17 i co, tez nie normalny? olej tych znaFcUF ciepłym moczem :)


Markzo, a Ty co tak hojracko zgrywasz greka? rzucasz tekstami rodem z boiska szkoly podstawowej...

Jezeli chodzi o opony mozna dopuscic sie roznicy wymiarow do 4%, wieksze roznice nie wplywaja znaczaco na trakcje ale znacznie na odczyty predkosciomierza i o to w tym glownie chodzi
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:56   

hehe, zgrywam greka? Mówie ze swojego doświadczenenia ;) Zr'ka z tego co kojaże nie miała felg mniejszych jak 16' wieć wszystko u niej jest oki ;) dla 75 2.5 V6 taki rozmiar 205/65/15 jest zalecany (ks. serwisona, nawet chyba w danych technicznych na stronie klubowej to jest ;) ) a na 17'tkach przejeździłem sporo a słyszałem to samo co Koleżanka wyżej ;) Sam zmienie zimówki na przyszły sezon na jakiś ludzki rozmiar (195/50/15 czy może 205/45/16) bo na tych balonach się poprostu kiepsko jeździ ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
avesta 



Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:54   

Krzysi3k napisał/a:
Duuuże gumy... jeśli przez lifting nie zmienili coś to może ci trzeć.

nie kupowałam takich, mają być oryginalne
Krzysi3k napisał/a:
Jeśli wszystkie bezpieczniki będą dobre to...

bezpieczniki są dobre, do poduszki nie zaglądałam bo zaraz coś popsuje, ale wydaje mi się że klakson jest podłączony bo po przyciśnięciu przycisku słychać klikanie, tylko dzwonka brak, hmmmm

i jeszcze kolejny problem, wczoraj postanowiłam się nim przejechać (jako pasażer :) ) i nie podoba mi się że tak głośno jest z tyłu tj. buczenie a przed moją kolizją tego nie było. Czy uszkodziłam sobie coś z tyłu?? Mechanik mówi ze wszystko w porządku a mnie ten hałas drażni.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:00   

jak ci cyka, to pogrzeb przy krzykaczu, prawdopodobnie masa ci nie dziala:-) ja tak mam z dodatkowym klaksonem ze po myciu mi tylko cyka bo zacieka na kable:-) a potem jak wyschnie dziala ladnie:-)

[ Dodano: Nie Lut 21, 2010 16:00 ]
wsszystko zzlezy od budowy wozu, ja do mx'a mam 17 najwieksze, na codzien 15 a zima 14:D musisz sam przymierzyc czy ci nie trze, mi tarlo to blacharz ladnie mi ranty pozaklepywal i jest ok.
 
 
avesta 



Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:33   

hvil napisał/a:
to pogrzeb przy krzykaczu

a gdzie ja mam go szukać ?:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] zimówki do MG ZR 160: Będą pasować?
WOOCASH Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Lis 29, 2010 20:43
Gość
Brak nowych postów [R200 1.4si 97] jakie zimówki?
agathas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Wto Gru 04, 2007 21:11
agathas
Brak nowych postów [R25 (streetwise)1.416V'04] jakie zimowki na 14"???
letnie 205/50/16---jakie zimowe na 14"?
dybik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Cze 13, 2009 10:38
marcin316
Brak nowych postów [r25] klakson ...?
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Czw Lut 21, 2013 21:01
wacek
Brak nowych postów [R200] klakson ??
pyrzu18 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Pią Cze 08, 2012 21:08
rovek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink