Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25, 1.4, 103 KM, 2001r] szarpanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25, 1.4, 103 KM, 2001r] szarpanie

przerwy w dostawie mocy na niskch obrotach
Autor Wiadomość
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Czw Lut 25, 2010 20:28   

2000 i jak się nie mylę takie silniki są od kiedy zaczęły się r25/45. Czy Oprawca ma racje powiem szczerze, że nie wiem, bo co do tego czujnika jak wyżej pisałam jestem zakręcona z nazwą. Jak dla mnie to jest czujnik, który powoduje szarpanie ;) od kiedy mam R miałam z nim problem, bo kabelek uwalił się przy samej wtyczce, a jakbym chciała to wymieniać trzeba by pewnie całą wiązkę.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 25, 2010 20:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 00:57   

zouza napisał/a:
niuton, :hmm: no szarpie całym autem, poza tym jak cisnę gaz to tak jakby się przytykał, no i od czasu do czasu potrafił zgasnąć na niskich obrotach.

Włąsnei to przytykanie. Takei ucfzucie. Nie chce sie przypalac bo ostatnio sie przypaliłem na cewki ze na 100 procent bo gosc miał identyczne objawy i nic z tego, ale za 4 dychy uzywka an allgro, łykne ja na wszelki wpadek.

Dla pewnosci wweekend zmienie kable nówki, pozniej od kumpla całyy zestaw kable swiece cewki ąłcznei z ta wtyczka, plus od niego ten czujnik, i jak ton nic nie da w prszyszłym tygodniu idzie sonda.

Szlag mnie trafia powoli, rok auto jezdziło bez zadnych usterek, a w tym roku od pcozatku z grubej rury, to, stacyjka, błotnik mi sopel wgniótł...
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 06:40   

niuton, ta "wtyczka" to jest cała wiązka kabli. Ja na twoim miejscu, na 1 miejscu sprawdziłabym czy te kabelki nie są gdzieś uwalone, albo podjedź do elektryka żeby to przemierzył. Po co wymieniać pół aparatu zapłonowego jak to może być jeden dupsik. A cewki trochę kosztują :roll:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
adamk 




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 139
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 08:23   

Witam
jezeli chodzi o cewki to warto kupic na ebayu
mialem dziwne objwy auto gaslo na klimie itp.
kupilem cewki 2 sztuki z angielskiego sklepu koszt 200pln + przsylka okolo 20pln
wiec oszczednasc jest
pozdro
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 09:27   

Ja dałem 300 wiec bez sząłu. Ale jest :wink: Zalezy jeszcze jaka firma.
Zouza ale nikt wczesniej nie wspomniał ze to moze byc ten pierdiół dalej nie wiem/y na pewno. (ja mam jeszcze w zanadrzu sondy, drugi katalizator, i moze wtryski- takei podejrzenia) Podejde obadac kable z wierzchu bo dzis akurat nie mam czasu sie bawic. Postaram sie wymienic map sensor z wiazką od kolegi jak sie zgodzi i nie ma problemów z wypięciem.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 11:25   

IROLA napisał/a:
Czy zdjęcie Zouzuni pokazuje czujnik z silnika nowszego typu ? Jeżeli tak - to czy sugestia Oprawcy że znajduje się on w podszybiu jest niewłaściwa ?

Tak.

Seria K:
W silnikach Euro3 czujnik MAP jest zintegrowany w kolektorze ssącym.
W silnikach Euro2 czujnik MAP jest zintegrowany w komputerze.

MAP nigdy nie był montowany "w" podszybiu. Znajdował się tam separator oleju, z którego jeden wężyk szedł do kolektora, a drugi do czujnika w komputerze. :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Nie Lut 28, 2010 13:00   

Cytat:
niuton, ta "wtyczka" to jest cała wiązka kabli. Ja na twoim miejscu, na 1 miejscu sprawdziłabym czy te kabelki nie są gdzieś uwalone, albo podjedź do elektryka żeby to przemierzył. Po co wymieniać pół aparatu zapłonowego jak to może być jeden dupsik. A cewki trochę kosztują

Obadam je jak bedzie troche czasu. ale mam pytanei jak zbadac kable czy sa dobre? Trzeba by je na przwodnictwo zbadac? Czy sa inne lepsze metody? Bo tak to musaiłbym drugi ich koniec znalezc a to pewnie w wiaqzke wchodzi i szukaj wiatru w polu.

No i wtyzka ładna, nie zasniedziała, kable całe sie wydaja.

Wymieniłem dzis kable na nowe na probe, i po przejehanie 10 km ani jednego szarpniecia. Kable jak juz nadminiałem wymieniane rok temu na ngk, ale jakos tak chciałem sprawdzic bo cewki nowe, swiece zmeinione na probe juz keidys. Wiadomo ze moze sie zarz oakzac ze znow szarpie, ale pierwszy raz jestem dobrej mysli. Ogolnei smieszne ile rzezy sprawdzonyh ile kasy poszło a wszsytko przez to, że nowe kable dobrej firmy dały dupy po kilku tysiacach kilometrów.

Swoja drogarok temu dałem za nie 150 złotych, dzis kolega mi pwoeidział ze jakby to były te i bym je brał a nie oddawał to niecale 70.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25 2001r 2.0 dti] 101 czy 105 kM?
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Mar 04, 2009 00:34
Brt
Brak nowych postów [r25 2001r] zegar 24 czy 12 h?
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Wto Mar 17, 2009 09:51
pietro
Brak nowych postów [R25 1.4 2001r] Kontrolka silnika.
payol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Lut 14, 2011 10:07
Gość
Brak nowych postów [r25 2001r 2.0 dti] twarde sprzegło
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Mar 04, 2009 23:22
Brt
Brak nowych postów [r25 idt 2001r] przygotowanie sie na zimę
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Paź 13, 2009 08:26
PHJOWI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink