Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] z allegro - proszę o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] z allegro - proszę o opinie
Autor Wiadomość
frodziaczek 



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: Tychy

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:55   [R45] z allegro - proszę o opinie

Witam wszystkich forumowiczów!

To mój pierwszy post na tym forum, zatem kilka słów wstępu.
Szukając mojego pierwszego autka, nie brałem od początku pod uwagę marki Rover. Dopiero z czasem moje oko zauważyło piękne twory jakimi są samochody tej stajni.
Kilka przeczytanych artykułów na ich temat później, zacząłem poważniej rozglądać się za konkretnymi modelami. Mój wybór padł na R45 ze względu na cenę (chciałbym przeznaczyć na auto ~18.000zł - moim zdaniem za mało na porządnego R75). Od kupowanego auta wymagam:
- niskiego przebiegu (<100.000 km),
- dość mocnego silnika (>90 KM),
- 5 drzwi,
- zmieszczenia się w podanej kwocie (~18.000 zł),

Na allegro natrafiłem na taką, miejmy nadzieję, okazję:

http://moto.allegro.pl/it..._przebiegu.html

Proszę Was, powiedzcie coś na jego temat. Z racji tego, iż mieszkam na Górnym Śląsku, wyprawa na Mazury po auto to nielicha historia dla mnie.


PS
A może ktoś z mojej okolicy zechce oddać w moje ręce podobnego r45 ?


Znalazłem takiego roverka (niestety też daleko ode mnie):

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12963500

Co o nim sądzicie? (limit załączników - wybaczcie)
Ostatnio zmieniony przez frodziaczek Sro Maj 05, 2010 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:30   

nie wiem jak inni go ocenią, ale tak na szybko to mi się podoba i ma świetne wyposażenie, nawet białe zegary :mrgreen: ale z kontrolą trakcji to już przegiął :wink:

jeżeli przebieg jest oryginalny to jeszcze lepiej (sam kupiłem z przebiegiem trochę ponad 60 tyś.)

generalnie może ktoś z okolicy by wybadał czy warto jechać dlatego, że tablice już nieważne - ciekawe dlaczego do tej pory nikt go nie kupił?
_________________
R400 -> R75
 
 
macikd 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 224
Skąd: Wro



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:08   

Ładny egzemplarz, nie widzę na zdjęciach zadnych mankamentów w nim. jesli jest taki w rzeczywistości, jak na tych fotach to warto po niego sie wybrac :wink:
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 00:05   

Ogolnie auto wyglada dobrze. Dobrze, ze sprzedajacy zapewnia o braku malowania i mozliwosci badania grubosci lakieru.

Jednak wg mnie silnik 1.6 do tego samochodu to duzo za malo. Jezdze roverem 416 wlasnie z takim silnikiem tej samej mocy a auto wazy tyle samo. Do tej budy polecałbym albo silnik 2.0 benzyna albo diesel.

Do tego zauwaz kolego jak to smiesznie wyglada. Pomijam, ze r45 to limuzyna na sile, ale w wersji hatchback, jaka zaproponowales, z wycieraczką z tylu i lotka wyglada koszmarnie. I do tego zalatuje WT. Jezeli podoba Ci sie bryła Rovera 45 to polecam wersje sedan. Moze teraz nie do konca czujesz o czym mowie, ale jak kupisz takiego hatchbacka, troche pojezdzisz to zrozumiesz o co mnie się rozchodzi.
Nawet jezeli bardzo Ci sie podoba hatchback to niech bedzie ale bez tej lotki prosze!

NVM to takie moja odczucia stylistyczne.

Dodam jeszcze, ze samochod R45 jest slabo wytlumiony. Predkosci sa znacznie bardziej wyczuwalne niz w innych autach tej klasy. Niestety przy Golfie IV, czy Leonie I chowa sie w tej kategorii. Ja osobiscie jako nastepne auto w miare budzetu mysle nad czyms z koncernu VW albo jakims BMW. Głównie za wytlumienie i niemiecka precyzje :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
frodziaczek 



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: Tychy

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 18:18   

Dzięki panowie za odpowiedź !

Poczekam jednak na jakąś okazję w bliższej okolicy, nie zdecyduję się jednak na wyjazd 500 km po auto, żeby na miejscu okazało się coś nie tak.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 19:43   

IMO poproś kogoś z okolic, żeby rzucił okiem, bo wydaje mi się, że możesz długo czekać
 
 
andrew9 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 22
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Maj 06, 2010 21:25   

Długo się już rozglądam za Rovere 45 i patrząc na ten pierwszy to.. zastanawiałbym się, ile ma przebiegu. Chodzi mi oczywiście o przebieg, a nie wskazanie licznika.

Naturalnie może się zdarzyć sytuacja, że ktoś faktycznie kupił samochód po to, żeby go nie używać, ale.. jest ona tak mało prawdopodobna, że na przebieg poniżej 100 czy nawet 150 tys. bym raczej nie liczył. A i tym samym cena wydaje się jednak trochę zbyt wygórowana.

Wszystko jest możliwe, a tak mało prawdopodobne, że ja jazdy więcej niż 100 km w celu obejrzenia bym nie zaryzykował.
 
 
frodziaczek 



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: Tychy

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 21:37   

Mam podobne wątpliwości co kolega andrew9. Szczerze powiedziawszy, to nadzieja na kupno wymarzonego rovera znika niczym gotówka po 10-tym. Z tych i innych osobistych względów osobistych jednak zacznę rozglądać się za czymś mniejszym, np R25 :grin:
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Maj 06, 2010 21:47   

andrew9 napisał/a:
może się zdarzyć sytuacja, że ktoś faktycznie kupił samochód po to, żeby go nie używać,

Ja tak chyba mam.Od stycznia mój rover zrobił niecale 500 km.Postanowiłem że będę nim jeździł od święta.Do jazdy na codzień mam drugie auto.
frodziaczek, a nie myślałes o tym żeby sobie sprowadzic auto na własną rękę z europy zachodniej? Ja tak zrobiłem i nie narzekam.A różnicę którą miałbym dać handlarzowi przeznaczyc mogłem na ewentualne doprowadzenie auta do zadowalającego stanu, gdzieś na forum opisywałem moja historię
 
 
 
frodziaczek 



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: Tychy

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 21:59   

magneto, troszkę już na ten temat rozmyślałem, rozmawiałem. Jednak jak na 1-sze auto w życiu, to chyba aż tak bardzo bym się nie spuszczał nad wyborem, w sensie jechać przez 2 kraje po auto, które może okazać się trefne. Każde następne to i owszem, będę bogatszy w doświadczenia :evil:

Widzę, że kolega ze Śląska, może jak w okolicy pojawi się jakiś ciekawy rover, to kolega pomoże :wink:
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Maj 06, 2010 23:01   

frodziaczek napisał/a:
Widzę, że kolega ze Śląska, może jak w okolicy pojawi się jakiś ciekawy rover, to kolega pomoże

Nie jestem expertem ale w miarę możliwości postaram sie pomóc
Jak chcesz zobaczyc wzorcowy egzemplarz :wink: to chętnie się swoim pochwalę.Zobaczysz na żywo i przy oględzinach kolejnego już bedziesz wiedział co brac pod lupę
 
 
 
Mesio_750 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 23
Skąd: Z nikąd



Wysłany: Pią Maj 07, 2010 12:04   

Ogolnie jakos mi sie nie chce wierzyc w taki przebieg.. Skoro jest taki niski i go sciagna to dlaczego nie ma ksiazki serwisowej albo faktur z przegladow? Lepiej sobie go odpusc..

Osobiscie mam 2 45 jedna 2.0 V6 a druga 2.5 V6 i powiem Ci ze wyciszenia to one nie maja wcale.. Jezdzilem straym Saab-em 900 z 94 to bylo znacznie ciszej niz w Roverku.. Niestety to jest niska klasa samochodu wiec trzeba sie z tym liczyc.
Teraz bede mojego rozbieral i wyciszal calego zeby mozna bylo nim gdzies latac dalej bo na dluzsza mete jest to znacznie meczace..

Osobiscie polecam Ci Saab-a jesli nadal szukasz auta dla siebie. Kto raz kupi Saab-a zostaje przy tej marce. Wiem bo sam w rodzinie mamy 4Saab-y :mrgreen:
Znalazlem Ci dwa rodzynki ktorym mozesz sie przyjrzec, jak szukasz takiego auta to musi miec ksiazke serwisowa inaczej wiadomo ze handlarzyna przewina licznik.. Mialem kumpla w komisie i kazde auto jakie bylo sprowadzone z Belgi, Holande czy Niemiec mialo przekrecony licznik..

Pierwszy Saab
Drugi Saab
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Proszę o opinię (Allegro,Mobile.de)
irongate Chcę kupić ROVERka 1 Czw Mar 25, 2010 22:04
krzychu.b
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę o opinie nt. podanych ofert z Allegro.
TyskiDaro Chcę kupić ROVERka 10 Sro Mar 24, 2010 15:34
TyskiDaro
Brak nowych postów [R45] proszę o opinię.
sobierw Chcę kupić ROVERka 9 Nie Lut 10, 2013 22:27
sobierw
Brak nowych postów r75 1.8 - prosze o opinie
tom82 Chcę kupić ROVERka 5 Czw Maj 20, 2010 19:42
tomczyk32
Brak nowych postów [MG ZS] Proszę o opinię.
Excalibue Chcę kupić ROVERka 6 Sro Kwi 11, 2018 13:03
iktorn73



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink