Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] Czyszczenie jasnego wnętrza + demontaż konsoli.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 11:24
[R All] Czyszczenie jasnego wnętrza + demontaż konsoli.
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 01:18   [R All] Czyszczenie jasnego wnętrza + demontaż konsoli.

Witam,

Przymierzam się do czyszczenia jasnego wnętrza swojego R75. Chciałbym wyczyścić jasne plastyki ponieważ na porowatych elementach a dokładnie w porach zagnieździło się trochę brudu. :oops: Możecie polecić jakiś dobry środek do czyszczenia tego typu rzeczy. Osobiście czytałem tylko dobre opinie o STP Tuff Stuff. :???:

Pozdrawiam i z góry Dziękuje
apples
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Maj 24, 2010 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 17, 2010 01:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 01:30   

Mysle, ze co jak co, ale najlepsze porady na ten temat otrzymasz tu: http://forum.kosmetykaaut.pl/
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 07:18   

Nie trzeba szukać daleko.
Ciff-mleczko, schodzi jak tra la la....
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 10:00   

staf napisał/a:
Nie trzeba szukać daleko.
Ciff-mleczko, schodzi jak tra la la....

pewnie ze tak, nie dawno robiłem czyszczenie i plastików i skór w obu autach i plastiki zwykłymi środkami jak w domu Cif i jakiś płyn do czyszczenie w psikawce a na skóry (jasny beż) mam TURTLE WAX do skór i jest hiper rewelacyjny.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 10:25   

A ja polecam Vanish w sprayu. Muszę sprawdzić co to dokładnie za specyfik, bo nie pamiętam, ale wszelkie mleczka się przy tym chowają. Nawet stary 15letni brud przy odrobinie wysiłku zaczyna się rozpuszczać. To mniej więcej coś takiego: http://www.takczysto.pl/s..._dywanow_400_ml
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 10:41   

thef napisał/a:
A ja polecam Vanish w sprayu. Muszę sprawdzić co to dokładnie za specyfik, bo nie pamiętam, ale wszelkie mleczka się przy tym chowają. Nawet stary 15letni brud przy odrobinie wysiłku zaczyna się rozpuszczać. To mniej więcej coś takiego: http://www.takczysto.pl/s..._dywanow_400_ml


Zachęcające :) tylko czy nie wybieli beżu do białości? ;) ;) :D :rotfl:
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 12:10   

Kris napisał/a:
Zachęcające :) tylko czy nie wybieli beżu do białości?
No właśnie :hmm:

staf napisał/a:
Ciff-mleczko, schodzi jak tra la la....
Robiłeś to szczoteczką, gąbką czy ... ?
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 12:11   

ja robilem zabieg ten w swoim aucie tydzien temu tylko ze cilitem bang ze spryskiwaczem i schodzi tez jak maselko ,czysciutkie ze az milo popatrzec :grin:
_________________
sew
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 12:25   

apples napisał/a:
staf napisał/a:
Ciff-mleczko, schodzi jak tra la la....

Robiłeś to szczoteczką, gąbką czy ... ?

Ja robiłem gąbka i mikrofibrowa ściereczka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 17:43   

Kris napisał/a:
Zachęcające :) tylko czy nie wybieli beżu do białości? ;) ;) :D :rotfl:
Nie chcecie, nie wierzcie, ale niedawno próbowałem i po pierwsze działa, po drugie skuteczniej niż mleczko, po trzecie nie zostawia białego osadu. Oczywiście trzeba w to włożyć troszkę pracy, podobnie jak przy mleczku i użyć szmatki lub szczoteczki, ale efekt jest moim zdaniem bardzo zadowalający i specyfik ten nie ma żadnych ubocznych działań.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 18:06   

thef napisał/a:
Nie chcecie, nie wierzcie, ale niedawno próbowałem i po pierwsze działa, po drugie skuteczniej niż mleczko, po trzecie nie zostawia białego osadu. Oczywiście trzeba w to włożyć troszkę pracy, podobnie jak przy mleczku i użyć szmatki lub szczoteczki, ale efekt jest moim zdaniem bardzo zadowalający i specyfik ten nie ma żadnych ubocznych działań.
Wypróbuje też :wink: Dzięki.
 
 
macikd 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 224
Skąd: Wro



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 18:09   

Ja te porowate plastiki czyśliłem takimi mokrymi chusteczkami do mebli z biedronki za coś koło 6zł :razz: Tylko ważne, zeby były te bez wosku. W poprzednim aucie miałem plastiki strasznie zapuszczone i niczym nie mogłem doczyścić a tym wyczysciłem do pierwotnego stanu :smile:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 19:36   

OK. Spróbuje wszystkiego i napisze jak poszło.

Teraz jeszcze kwestia prania tapicerki.
Czym najlepiej doprać siedzenia. W tamtym roku prałem odkurzaczem ale szału nie było.
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Maj 17, 2010 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 19:39   

Kup Prestone stain remower. Koszt ok 20zł. Najpierw odkurzasz tapicere, nakładasz preparat i czekasz aż wsiąknie. Reszte piany wcierasz szczotką w siedzenie (szczotka jest razem z preparatem) i czekasz aż wyschnie. Po wyschnięciu odkurzasz dokładnie jeszcze raz i po plamie :wink:
Jest tylko jeden ból siedzenie musi dokładnie wyschnąć co może zająć kilka godzin.
Pozdrawiam
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 19:45   

apples napisał/a:
Czym najlepiej doprać siedzenia. W tamtym roku prałem odkurzaczem ale szału nie było.
Kwestią jest chyba dobór odpowiedniego środka myjącego. Ja prałem jakimś płynem do dywanów i tapicerek, z tym że ręcznie, za pomocą szmatki i gąbki która się nie kruszyła. Wyciągałem siedzenia i kanapę na zewnątrz, żeby szybciej je potem wysuszyć. Efekt był niezły, ale jak dla mnie też nie do końca zadowalający. Próbowałem również różnych specyfików specjalnie do tego przeznaczonych, od tych samochodowych do vanishów itp. ale ciągle to nie to. Planuję spróbować proszku do prania, ale póki co nie mam czasu więc to raczej plany odległe. Wiem też, że w Komforcie, przy wynajęciu odkurzacza piorącego dostaje się jakiś specjalny płyn, ale jak on dopiera, to też nie wiem, choć kilku znajomych było zadowolonych z niego.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 19:47   

Fotele, kanapę wyciągałem do prania i przeleciałem też dywan Wszystko Vanischem, ale wiadomo, że w rogach i kantach nie da się za bardzo wyprać więc postanowiłem, że powyciągam. Tak więc odkręciłem fotele, a kanapę sprawnym ruchem myk z samochodu. DO miseczki nalałem dobrze ciepłej wody, do tego wspomniany środek do czyszczenia dywanów i tapicerki, wymieszałem, zrobiła się elegancka piana i tą pianę wcierałem w tapicerkę foteli, oraz w dywan leżący na podłodze samochodu. Używałem do tego takiej twardej szczotki, np. do pastowania butów. Narobiłem się przy tym strasznie, pozdzierałem sobie skórę z palców (polecam gumowe rękawiczki) ale efekt był zaskakująco dobry, szczególnie na dywanie, oraz na bokach siedzeń, gdzie ten materiał nie jest taki porowaty. Po robocie przeleciałem fotele, kanapę i dywan odkurzaczem i zostawiłem do całkowitego wyschnięcia. (w sprzyjających temperaturach tapicerka schnie jakieś pół dnia na słońcu)
Chociaż operację powtarzałem dwa razy to całość zdążyła się już zabrudzić… W najbliższym czasie czynność powtórzę.
Podsufitkę mam czystą to nie będę ruszał, wyciągnę jeszcze tylną półkę, bo jest strasznie brudna. Do tego boczki drzwi i słupki, oraz plastyki. Czekam tylko na ładną pogodę. A i nie polecam oddawania auta od prania tymi Karcherami, ja dałem za taką imprezę stówkę, efekt prawie żaden. Za Vanisha dałem 10zł. Fakt, że dużo więcej roboty przy tym ale po mimo wszystko lepiej się upierze.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 19:47   

staf napisał/a:
Po wyschnięciu odkurzasz dokładnie jeszcze raz i po plamie :wink:
Słowo klucz - plama. Plamy schodzą przy użyciu większości takich środków, ale ogólne odświeżenie tapicerki czyli doprowadzenie to stanu zbliżonego do nowego jest raczej nieosiągalne.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 19:51   

kris-tofer napisał/a:
A i nie polecam oddawania auta od prania tymi Karcherami, ja dałem za taką imprezę stówkę, efekt prawie żaden.
No właśnie. Ja prałem sam odkurzaczem piorącym. Efekt tak jak napisałem. Kupię może sam preparat Karchera do prania. :/
thef napisał/a:
Plamy schodzą przy użyciu większości takich środków, ale ogólne odświeżenie tapicerki czyli doprowadzenie to stanu zbliżonego do nowego jest raczej nieosiągalne.
I chyba to jest prawda. Chociaż czasami cuda się zdarzają. Kiedyś słyszałem że takie cuda robią środki firmy Amway.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 20:32   

Byłem ostatnio w Firmie Auto-lifting i rozmawiałem o praniu tapicerki. Mają dwa systemy prania. Jeden pianą czyli standardowy odkurzacz piorący a drugi to jakaś dysza która podaje środek pod ciśnieniem. Widziałem na placu wyprany samochód i efekt był świetny. Tylko trochę mnie przeraża ta ilość wody której używają z uwagi na elektrykę.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 20:47   

Uwaga na pranie odkurzaczem, szczególnie przy nieco bardziej wyeksploatowanej tapicerce. Odkurzacz, wyciągając wodę, przy okazji wyciąga słabsze (przetarte) włókna materiału. W takich miejscach mogą szybko zrobić się dziury . W taki sposób załatwiłam sobie kanapę :oops:
_________________
Monika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R - all] Czyszczenie jasnego kokpitu
czytałem o CIFie do skóry, a do plastików co?
erjot86 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Sob Mar 14, 2009 18:47
etimark
Brak nowych postów [SDi iTD 200 400 25 45] Czyszczenie przepływki.
pgrad Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 55 Pon Lip 16, 2012 19:58
mathew
Brak nowych postów [all kv6]czyszczenie kolektora dolotowego
KILLERMGZT190 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Wto Maj 19, 2009 22:05
KILLERMGZT190
Brak nowych postów Czyszczenie skóry CIFem
na przykładzie 827
blue827 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 58 Pią Lip 11, 2014 11:30
Pawkaz
Brak nowych postów [R All] Czyszczenie filtra paliwa
ADI-mistrzu Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Sro Gru 01, 2010 10:52
pistolet



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink